Rozmowy, dyskusje, propozycje dotyczące ligi.

Trójmiejska Liga Blood Bowla
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Redil
liniowy
Posty: 1076
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Rozmowy, dyskusje, propozycje dotyczące ligi.

Post autor: Redil » 16 lut 2018, 10:43

Hej,

uważam, ze jest to temat potrzebny, aby nie zgubić niektórych rzeczy - wpisujmy w ten wątek nasze propozycje na usprawnienie ligi. Mając bazę różnych pomysłów łatwiej będzie stworzyć nowy stały regulamin. Klasycznie proszę, aby nie robić wycieczek personalnych i nie oceniać w tym miejscu różnych propozycji.

Zachęcam też do konstruktywnej dyskusji :)


Na początek chciałem zaproponować zapis, który jest w PLBB2 dotyczący czasu rozgrywek:

"- Kolejkę przedłużamy o maksymalnie 3 dni do przodu**

*Wyjątkowe okoliczności"
Sam fart, zero skilla :twisted:

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Rozmowy, dyskusje, propozycje dotyczące ligi.

Post autor: MarkusNord » 16 lut 2018, 11:00

Ja natomiast chciałem przeprosić, że nie opublikowałem jeszcze regulaminu na ten sezon, który powstał nom omen w grudniu na zebraniu organizacyjnym. Uczynię to czym rychlej. Podobnie z wynikami po 2 sezonie.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Kozioł
rekrut
Posty: 55
Rejestracja: 14 kwie 2017, 16:41

Re: Rozmowy, dyskusje, propozycje dotyczące ligi.

Post autor: Kozioł » 18 lut 2018, 23:12

Słowem wprowadzenia: Czytać spokojnie i się nie emocjonować bo to jest bardziej ankieta niż agitacja.


W świetle zastanawiania się nad poprawą/zmianą zasad ligowych klaruje mi się jak mniej więcej powinny wyglądać zmiany. Za każdym razem wychodzi mi jednak wg mojego pojęcia sensu i uczciwości, że dobrze by było walnąć reset drużyn na start i stały zapis o automatycznej rotacji zespołów po jakimś czasie. Mogą to być wszystkie drużyny na raz, może być określona liczba sezonów na granie zespołem. Daje to szanse zmian i rollbacków w regulaminie jeżeli by powstał jakiś potwór regulaminowy i nie mielibyśmy jak tego rozwiązać bez resetów/przenosin/ kombinacji. Wszystko to przy założeniu powrotu do małej ilości gier w sezonie (3-7 w grupach i tylko finały/ półfinały, równolegle do finałów rozpisana tabelka na dwa mecze wyrównawcze bez mvp i z połową kasy, grupy 6/8 osób).

Dla mnie przejście drużyn z ligi o liczbie meczy grupowych 8+ do systemu 3-7 meczy grupowych było by nie fair do drużyn powstałych w nowym systemie.

Na spokojnie zadaje więc pytania:

1) Czy reset drużyn i zaczynanie z nową drużyną (w systemie 3-7 gier grupowych plus 2 finałowe) byłby dla Ciebie dopuszczalny?
2) Czy liga lub drużyny w niej uczestniczące powinny mieć datę zakończenia i resetu? ( przykładowo 6 sezonów na ligę)

Baltazar
rekrut
Posty: 146
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:40

Re: Rozmowy, dyskusje, propozycje dotyczące ligi.

Post autor: Baltazar » 22 lut 2018, 14:56

Kozioł pisze: 18 lut 2018, 23:12 Za każdym razem wychodzi mi jednak wg mojego pojęcia sensu i uczciwości, że dobrze by było walnąć [..] i stały zapis o automatycznej rotacji zespołów po jakimś czasie.
uhm.. co to w praktyce znaczy "automatyczna rotacja zespołów"?
numer NAF: 30811

Kozioł
rekrut
Posty: 55
Rejestracja: 14 kwie 2017, 16:41

Re: Rozmowy, dyskusje, propozycje dotyczące ligi.

Post autor: Kozioł » 25 lut 2018, 18:55

po x sezonach zespół idzie na półkę

ODPOWIEDZ

Wróć do „TLBB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość