REGULAMIN - prace końcowe

Trójmiejska Liga Blood Bowla
Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

REGULAMIN - prace końcowe

Post autor: MarkusNord » 05 cze 2018, 08:47

Zgodnie z zapowiedzią wrzucam zbiorcze postulaty Moje i Kozła dotyczące regulaminu:

1. Grupy sześcio lub ośmiosobowe. Jedynym wyjątkiem jest uczestnictwo w grupie wyłącznie 9-10 osób, wtedy zostaje utworzona grupa 10 osobowa.
2. Po zakończeniu zapisów/ przepisywania drużyn gracze są rozlosowani do grup w oficjalnym losowaniu.
3. W przypadku nieparzystej ilości graczy ostatnia grupa jest nieparzysta i ostatni gracz wylosowany do ostatniej grupy jest pierwszym dostającym walkowera. Organizator ma prawo zrezygnować z grania w danym sezonie w celu utrzymania parzystości.
4. Kolejki trwają po dwa tygodnie. Pierwszym dniem kolejki będzie poniedziałek, ostatnim - niedziela. Kolejki mogą być wydłużone do 2 dni w wyjątkowych przypadkach ocenionych przez organizatora. Regulamin przewiduje 3 sezony w roku, jesienny, zimowy i wiosenny.
5. Będą przewidziane przerwy na czas wakacji i świąt.
6. W celu klaryfikacji sytuacji walkowerowych: w przypadku problemów z umówieniem się na grę lub podejrzewanego zachowania nie fair play po tygodniu Organizator ligi "pomaga" w ustaleniu terminu rozgrywki. Walkowery rozstrzyga Organizator na podstawie aktywności obu stron. Jeśli walkower dotyczy Organizatora rozstrzyga go jego zastępca wybrany przed rozpoczęciem sezonu.
7. Faza grupowa składa się ZAWSZE z 5 gier, faza Play-off z 2 gier.
8. Do Play-offów przechodzą:
a) W przypadku 4 grup - 4 pierwsze miejsca
b) W przypadku 3 grup - 3 pierwsze miejsca i drugiej z największą ilością td+cas
c) W przypadku dwóch grup - 1wsze i drugie miejsca grają w playoffach
d) w przypadku grupy 10 osobowej - pierwsze 4 osoby przechodzą do playoff
9. O miejscu w tabeli decyduje w pierwszej kolejności liczba punktów za wynik gry ( 2-wygrana, 1-remis, 0-przegrana), w drugiej kolejności suma TD+CAS, w trzecim ilość TD, tiebreakerem jest rzut monetą 1,2 lub 5 złotową - nierzucający monetą deklaruje na jakim wyniku wygrywa
10. Osoby, które nie zakwalifikowały się do fazy Play-off zostają rozlosowane do tabelki obowiązujących meczy wyrównawczych, w których MVP wynosi 1SPP, a rzut na gotówkę po grze zastąpiony jest z k6 na k3. W grach wyrównawczych obowiązują walkowery.
11. Zasady ligi bazujące na podręczniku wydanym przez GW z wyłączeniem kart, specjalnych boisk, specjalnych piłek i (IN)fameus stuff.
12. Aktualizacje drużyn, nowe drużyny, kick i piling on według podręcznika GW. Brakujące rzeczy zostaną dodane z aktualnej wersji CRP NAF ( drużyny, starpalyerzy, inducementy). Żeby nie krzywdzić drużyn które wybrały skill pilling on na starych zasadach ich zawodnicy mogą wymienić tego skilla na inny.
13. Gracze starzeją się co sezon o 1, rzucają na odejście na emeryturę od trzeciego sezonu zgodnie z podręcznikiem GW.
14. Oficjalnym hymnem ligi jest melodia tytułowa z filmu "Dobry, zły i brzydki".
15. Liczba gier grupowych i playoff oraz wielkość grup nie podlega zmianie przez czas trwania ligi.
16. Zostajemy przy zamrażaniu drużyn.
17. Resetu nie będzie. Ograniczamy kasę nas wykup drużyn po 4 sezonie.
18. W trakcie trwania sezonu odbywa się głosowanie na Trenera Fair Play. Założenie jaki ma to być gracz jest chyba dla wszystkich jasne. Wyłaniamy Dżentelmana Blood Bowla. Podstawą do zgłoszenia osoby jest zagranie wszystkich meczy fazy grupowej. Trener musi być zgłoszony przez inną osobę. MUSI być to trener, który NIE wyszedł z FAZY GRUPOWEJ. pod koniec sezonu odbywa się głosowanie. Wygrany otrzymuje medal gracza Fair Play oraz 20k golda na wykup drużyny na następny sezon lub zakup nowej. W głosowaniu biorą udział tylko osoby grające dany sezon.
19. Nagrody za 1,2 i 3 miejsce bez zmian czyli 100k golda i przerzut za 1 miejsce. 60k golda za 2 miejsce i 30k golda za 3 miejsce. Plus oczywiście statuetki przechodnie i medale na pamiątkę.

Na czerwono zaznaczam tematy aktualnie poddane dyskusji.

Główne postulaty mogą ulec KOSMETYCZNYM zmianom. Ich główne idee i założenia nie mogą ulec zmianie. Można dorzucać dodatkowe pomysły, które przedyskutujemy.

Ostateczną decyzję co do "kosmetycznych" zmian podejmuję Ja jako organizator. Kozioł jako współtwórca ma przeważający głos. Proszę o konstruktywne uwagi co do konstrukcji regu.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: REGULAMIN - prace końcowe

Post autor: MarkusNord » 05 cze 2018, 08:55

Z mojej strony cztery sprawy do omówienia:

punkt 3 - co w wypadku jeśli ostatnia grupa będzie miała 8 graczy? Przy 5 meczach dwie osoby nie dostaną walkowera.

punkt 9 - moim zdaniem rzut monetą jest problematyczny z logistycznego punktu, osoby zainteresowane będą siedzieć w domu czytając wyniki. Musiały by się specjalnie spotkać na rzut monetą. Proponował bym jako kolejny tie breaker TD NET czyli stosunek zdobytych do straconych TD.

punkt 10 - jeśli każdy ma zagrać taką samą ilość meczy to moim zdaniem te dwa dodatkowe powinny być liczone normalnie jak w zwykłym meczu.

punkt 17 - jestem w trakcie dogadywania z Kozłem szczegółów. Na dniach podamy dokładny podział kasy po 4 sezonie.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Neret
rezerwowy
Posty: 567
Rejestracja: 11 mar 2017, 09:05

Zdobyte trofea

Re: REGULAMIN - prace końcowe

Post autor: Neret » 05 cze 2018, 09:41

jako że sezony będą krótsze proponuję zastanowić się nad takim wpisem w regulaminie.

"osoba, która w trakcie sezonu zrezygnuje z gry nie będzie mogła zagrać w następnym sezonie"

oczywiście w kolejnym tak... chodzi o jeden sezon przerwy, bo WO po drugiej kolejce wszystkim psują zabawę. Co Wy na to?
nick steam: Neret
Tel. 601600997

Awatar użytkownika
Neret
rezerwowy
Posty: 567
Rejestracja: 11 mar 2017, 09:05

Zdobyte trofea

Re: REGULAMIN - prace końcowe

Post autor: Neret » 05 cze 2018, 09:46

MarkusNord pisze: 05 cze 2018, 08:55 Z mojej strony cztery sprawy do omówienia:

punkt 3 - co w wypadku jeśli ostatnia grupa będzie miała 8 graczy? Przy 5 meczach dwie osoby nie dostaną walkowera.

punkt 9 - moim zdaniem rzut monetą jest problematyczny z logistycznego punktu, osoby zainteresowane będą siedzieć w domu czytając wyniki. Musiały by się specjalnie spotkać na rzut monetą. Proponował bym jako kolejny tie breaker TD NET czyli stosunek zdobytych do straconych TD.

punkt 10 - jeśli każdy ma zagrać taką samą ilość meczy to moim zdaniem te dwa dodatkowe powinny być liczone normalnie jak w zwykłym meczu.

punkt 17 - jestem w trakcie dogadywania z Kozłem szczegółów. Na dniach podamy dokładny podział kasy po 4 sezonie.

ad3. a może po prostu od nowego sezoun zamiast WO w sytuacji jak ktoś zrezygnuje ustawiać wynik jako mecz nierozegrany?

ad9. najpierw mecz bezpośredni. może akurat będzie, rzut monetą to ostateczność

ad.10 wydaje mi się że połowa kasy za mecz powinna zostać. w końcu po coś się wychodzi do play offów

ad.17 dlaczego prawo ma działać wstecz? skoro układamy regulamin do V sezonu to zmiany w kasie i zasadach powinny dotyczyć V sezonu. A nie końcówki IV.
nick steam: Neret
Tel. 601600997

Kozioł
rekrut
Posty: 55
Rejestracja: 14 kwie 2017, 16:41

Re: REGULAMIN - prace końcowe

Post autor: Kozioł » 05 cze 2018, 22:04

ad 3 - odnośnie nieparzystości : mianuje się warunkowym dropującym, w przypadku turbo ciśnienia z mojej strony wrócimy do tematu, ale nie wydaje mi się ;) przy dropujacych graczach w trakcie ligi, gracz sparowany z zdropowanym dostaje walkowera.
ad 9 moneta jest bezstronna, w przypadku problemu ze spotkaniem może to rozsądzic rzut monetą nagrywany przez kamerke jak losowanie. td net mi się nie podoba, ale faktycznie jest to jakaś opcja.
ad 10 warto by było żeby brający udział w pucharze dostawali z tego wymierną korzyść. Zapis o parowaniu ma dać dwie rzeczy: 1) nie dojdzie do sytuacji kiedy gracz nie ma z kim zagrać bo nie wyrobił sie ze znalezieniem partnera do gry, 2) jezeli obaj gracze stwierdza ze nie chca grac bo boją się stracić graczy/pieniadz mogą mieć mecz nierozegrany, jesli jeden nie chce ryzykowac, wtedy drugi coś dostanie więcej. Ogólnie chodzi mi o systematyzacje parowań i jakis gwarant nagrody jesli ktos podejmuje rekawice.

Kozioł
rekrut
Posty: 55
Rejestracja: 14 kwie 2017, 16:41

Re: REGULAMIN - prace końcowe

Post autor: Kozioł » 06 cze 2018, 08:16

jeszcze odnośnie walkowerów:
- jezeli ostatnia grupa ma 7 osób, to znaczy ze gramy ligę 15,23 lub 31 osobową(8 osobowe w pierwszej kolejnosci robia sie grupy srodkowe potem pierwsza, na końcu ostatnia. Skoro gra tyle osob, to w sumie niezly wynik;)
- jezeli faktycznie doszloby do sytuacji kiedy nie wszyscy dostaja walkowery w grupie( przypadek A grupa 7dmio osobowa, przypadek B ktoś zdropił z ligi) pamietajmy, że walkowery nie powinny być traktowane jak zysk, tylko wyrównanie straty w wyniku niezagranej z kims gry.

Kozioł
rekrut
Posty: 55
Rejestracja: 14 kwie 2017, 16:41

Re: REGULAMIN - prace końcowe

Post autor: Kozioł » 06 cze 2018, 09:57

Neret pisze: 05 cze 2018, 09:41 jako że sezony będą krótsze proponuję zastanowić się nad takim wpisem w regulaminie.

"osoba, która w trakcie sezonu zrezygnuje z gry nie będzie mogła zagrać w następnym sezonie"

oczywiście w kolejnym tak... chodzi o jeden sezon przerwy, bo WO po drugiej kolejce wszystkim psują zabawę. Co Wy na to?
Na spotkaniu organizacyjnym przed IV sezonem większość krzyczała, że nie można karać i zniechęcać graczy. Fakt jest, że miło by mieć bat na wypadek osób dropujacych po I,II kolejce ale to nie zawsze ich wina , a nawet jeśli trudno by było udowodnić złą wolę. Na spotkaniu było nagminnie używane stwierdzenie " nikt nikogo nie zmusza do grania" i tego sie trzymajmy, elementem braku przymusu jest brak kary za dropowanie/WO.

Kozioł
rekrut
Posty: 55
Rejestracja: 14 kwie 2017, 16:41

Re: REGULAMIN - prace końcowe

Post autor: Kozioł » 06 cze 2018, 10:07

Neret pisze: 05 cze 2018, 09:46
MarkusNord pisze: 05 cze 2018, 08:55 Z mojej strony cztery sprawy do omówienia:

punkt 3 - co w wypadku jeśli ostatnia grupa będzie miała 8 graczy? Przy 5 meczach dwie osoby nie dostaną walkowera.

punkt 9 - moim zdaniem rzut monetą jest problematyczny z logistycznego punktu, osoby zainteresowane będą siedzieć w domu czytając wyniki. Musiały by się specjalnie spotkać na rzut monetą. Proponował bym jako kolejny tie breaker TD NET czyli stosunek zdobytych do straconych TD.

punkt 10 - jeśli każdy ma zagrać taką samą ilość meczy to moim zdaniem te dwa dodatkowe powinny być liczone normalnie jak w zwykłym meczu.

punkt 17 - jestem w trakcie dogadywania z Kozłem szczegółów. Na dniach podamy dokładny podział kasy po 4 sezonie.

ad3. a może po prostu od nowego sezoun zamiast WO w sytuacji jak ktoś zrezygnuje ustawiać wynik jako mecz nierozegrany?

ad9. najpierw mecz bezpośredni. może akurat będzie, rzut monetą to ostateczność

ad.10 wydaje mi się że połowa kasy za mecz powinna zostać. w końcu po coś się wychodzi do play offów

ad.17 dlaczego prawo ma działać wstecz? skoro układamy regulamin do V sezonu to zmiany w kasie i zasadach powinny dotyczyć V sezonu. A nie końcówki IV.
3 - nie można karać osoby, która chce grać brakiem punktów, a tak będzie w przypadku uznania meczu za nierozegrany.
9 - mecz bezpośredni jest do rozważenia, jest to w końcu coś czego sprawdzenie trwa chwile.
10 - tak jak pisalem mecze na dogrywke musza sie różnić od finału/półfinału - cała kasa to za dużo


17 - prawo nie musi działać wstecz. po IV sezonie masz dostępną ilość kasy $$$$$$$, w zasadach udziału w V sezonie ligi może pojawić się zapis:
"udział w rozgrywkach mogą brać nowozałożone drużyny, lub drużyny które brały udział w sezonie TLBB i zostały przepisane do rozgrywek V sezonu przy wykorzystaniu max. (dopuszczona kwota) lub (dopuszczalny % zdobytych funduszy) z ilości należnej za TD,CAS i zagrane mecze."

Czy to zaspokaja twoją potrzebę legalizmu? ;)

Awatar użytkownika
Neret
rezerwowy
Posty: 567
Rejestracja: 11 mar 2017, 09:05

Zdobyte trofea

Re: REGULAMIN - prace końcowe

Post autor: Neret » 06 cze 2018, 11:44

Kozioł pisze: 06 cze 2018, 09:57
Neret pisze: 05 cze 2018, 09:41 jako że sezony będą krótsze proponuję zastanowić się nad takim wpisem w regulaminie.

"osoba, która w trakcie sezonu zrezygnuje z gry nie będzie mogła zagrać w następnym sezonie"

oczywiście w kolejnym tak... chodzi o jeden sezon przerwy, bo WO po drugiej kolejce wszystkim psują zabawę. Co Wy na to?
Na spotkaniu organizacyjnym przed IV sezonem większość krzyczała, że nie można karać i zniechęcać graczy. Fakt jest, że miło by mieć bat na wypadek osób dropujacych po I,II kolejce ale to nie zawsze ich wina , a nawet jeśli trudno by było udowodnić złą wolę. Na spotkaniu było nagminnie używane stwierdzenie " nikt nikogo nie zmusza do grania" i tego sie trzymajmy, elementem braku przymusu jest brak kary za dropowanie/WO.
Ja w tym sezonie miałem szczęście i grałem większość meczów. ale słyszałem żę cześci ludzi bardzo to przeszkadzało i nawet Markus na FB coś wspominał o deklaracjach na przyszły sezon. Tym bardziej że planujemy regulamin na kilka lat więc jeśli teraz nie wprowadzimy takiego mobilizującego wpisy o nie zrobimy tego nigdy.

Myślę że warto, żeby inni się wypowiedzieli, szczególnie ci, którzy mieli dużo WO i ich osobiście problem dotknął
nick steam: Neret
Tel. 601600997

Awatar użytkownika
Neret
rezerwowy
Posty: 567
Rejestracja: 11 mar 2017, 09:05

Zdobyte trofea

Re: REGULAMIN - prace końcowe

Post autor: Neret » 06 cze 2018, 11:47

Kozioł pisze: 06 cze 2018, 10:07
17 - prawo nie musi działać wstecz. po IV sezonie masz dostępną ilość kasy $$$$$$$, w zasadach udziału w V sezonie ligi może pojawić się zapis:
"udział w rozgrywkach mogą brać nowozałożone drużyny, lub drużyny które brały udział w sezonie TLBB i zostały przepisane do rozgrywek V sezonu przy wykorzystaniu max. (dopuszczona kwota) lub (dopuszczalny % zdobytych funduszy) z ilości należnej za TD,CAS i zagrane mecze."

Czy to zaspokaja twoją potrzebę legalizmu? ;)
nie chodzi o legalizm. to co proponujesz to ubrana w ładne słowa ingerencja nowym regulaminem w stary sezon i drużyny z niego wychodzące. I nierówne traktowanie zespołów kontynuujących rozgrywkę względem nowych...
nick steam: Neret
Tel. 601600997

ODPOWIEDZ

Wróć do „TLBB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości