Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Trójmiejska Liga Blood Bowla
Emil
rekrut
Posty: 88
Rejestracja: 15 sty 2018, 22:29

Zdobyte trofea

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: Emil » 23 lip 2019, 11:01

1. Przyznawanie większej ilość punktów i kasy jest bardzo przydatne.
2. W sumie jest mi obojętnie czy będzie więcej meczów w play off czy nie
3. Stunty Cup jak najbardziej :)
4. Wszystko prócz czarodziejów bym zatwierdził
5. Można też dodać że osoba, która gra w lidze i wygra jego panienka dostaje w nagrodę czirliderkę

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: bialy » 23 lip 2019, 11:08

4. Tak dla gwiazd, zawodników halflingów. Co do czxarodziejów, to wg mnie obsysają i są skomplikowani, grałbym dalej na zwykłym wizzardzie.

5. Wpisowe - jestem na nie. Nie dość, że może być spina w finale, to jeszcze kłopot ze zbieraniem tego i na dodatek namawiając kogoś nowego do wejścia w to... wspomnienie o tym, że musi kupić figurki, płacić za granie w Krolmie (no offence Adam;), to jeszcze jakieś wpisowe - zdecydowane NIE.

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: MarkusNord » 23 lip 2019, 11:24

W pierwszym poście dodałem punkt 5. składki na nagrodę - jak pisałem wcześniej jestem na nie.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Bestyj
podawacz piłek
Posty: 38
Rejestracja: 18 sty 2018, 12:12

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: Bestyj » 23 lip 2019, 11:25

generalnie jestem na tak, za wyjątkiem czarodziejów. czarodziejstwo zrobi sie mega skomoplikowane i trzeba by było ogarnac dodatkowy dokument z tymi zasadami, bo nie każdy zna i wie, czego sie spodziewać. Ale reszta w sumie ok.

Wpisowe raczej nie. IMHO popsuje kllimat i luzackość. no i może być czynnikiem jakimś tam odstraszającym dla nowych graczy.

Orest
podawacz piłek
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2018, 14:15

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: Orest » 23 lip 2019, 12:44

1. System nagradzania trenerów po meczach wyrównujących
Tak, zdecydowanie jestem za standardowymi nagrodami za mecze wyrównawcze. 1D3 i 1SPP nie rekompensują potencjalnych strat wynikłych z kontuzji (RIP wiedźma z mighty blowem).

2. Sporo osób uważa że PLAY OFFY powinny składać się nie z 2 a 3 meczy
Tak. Więcej zabawy dla większej ilości graczy.

3. Kopuł zaproponował dodatkową statuetkę STUNTY CUP
Róbcie co chcecie, i tak nie planuję grać stunty w najbliższym czasie.

4. Rozszerzenie zasad o SPIKE MAGAZINS
Nie czytałem większości Spike'ów, ale zaakceptuje każdą nową zasadę/gwiazdę. Rasowi czarodzieje wydają się interesujący.

5. Składki na nagrodę
Jak dla mnie bez różnicy, byle nie były to kosmiczne kwoty.


Od siebie dodam dwie uwagi:

1. Sposób liczenia kasy za TD i CAS premiuje drużyny bashowe. Dużo łatwiej jest wbić w meczu cztery kontuzje niż cztery przyłożenia, wystarczy spojrzeć na statystyki z ostatniego sezonu. TD powinny dawać więcej golda na kolejny sezon niż CAS (10k vs 5k)

2. Dogrywki. Jeśli dobrze to rozumiem, obecnie dogrywka jest w formie trzeciej połowy i rzuca się kostką, kto jest w ofensywie? Trochę dziwne żeby tylko jeden z graczy dostawał szansę na zwycięstwo w dogrywce. Może uczciwiej by było gdyby były to dwie krótkie połowy (4 lub 5 tur), po jednej dla gracza. Pod koniec meczu i tak obie drużyny są zwykle przetrzebione, więc łatwiej jest zdobyć punkt w krótkim czasie.

Awatar użytkownika
Max_Rosomak
rekrut
Posty: 124
Rejestracja: 04 lis 2018, 14:34

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: Max_Rosomak » 23 lip 2019, 13:31

Wszystko to brzmi dla mnie dobrze :)
There is no way to happiness, happiness is the way! :lol:

Steam: https://steamcommunity.com/profiles/76561198447559869/
FUMBBL: https://fumbbl.com/~Max_Rosomak
Discord: Maksimusli#1553
Obrazek

dzyndzel
rezerwowy
Posty: 759
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:21

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: dzyndzel » 23 lip 2019, 14:53

1. Tak
2. Tak
3. Wbite
4. Tak dla gwiazd i czarodziejów
5. Ale to już hazard jak gramy na piniondze xd

Baltazar
rekrut
Posty: 146
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:40

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: Baltazar » 23 lip 2019, 18:41

1. tak
2. od biedy tak ale wolałbym to: play off dalej dla top 4 graczy ale pozostali graja w dywizjach po 4 graczy którzy graj ze sobą półfinały o ostateczne miejsce w lidze: gracze z grupowych miejsc 3-4 grają o miejsca 5-8 w lidze itd, obecne parowanie wyklucza granie przeciw tym samym graczom (co jest imho na plus) ale pozostawia chyba jakiś niedosyt, to co proponuję pozwala ustalić taki po-ligowy ranking i w założeniach paruje graczy o podobnym potencjalne, ten ranking mógłby być przydatny w losowaniu grup w nowym sezonie
3. bo ja wiem? może po prostu osobna stunty liga? czy aby na pewno chcemy paraolimpiad?
4.tak dla:
- Star Playerów jako dodanie nowych a nie wymianę za starych chyba, że nazwa gwiazdy jest taka sama jak stara;
- rasowi czarodzieje - nie są gięci a dodają kolorytu rozgrywce;
- nowi zawodnicy do halfów.
5. zarabiam kasę więc wartościowa nagroda nie jest dla mnie motywacją, prywatna sesja zdjęciowa w plenerze z pucharem.. tak! to mnie kręci :P
numer NAF: 30811

unicorn
star player
Posty: 2270
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:03

Zdobyte trofea

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: unicorn » 23 lip 2019, 23:36

1. System nagradzania trenerów po meczach wyrównujących - zdecydowanie normalne naliczanie MVP, SPP i kasy. Teraz więcej można stracić niż ugrać.

2. Sporo osób uważa że PLAY OFFY powinny składać się nie z 2 a 3 meczy - jestem za.

3. Kopuł zaproponował dodatkową statuetkę STUNTY CUP - ciekawa propozycja - jestem za, może kiedyś wrócę do Goblinków :)

4. Rozszerzenie zasad o SPIKE MAGAZINS:
- Star Playerów - tak;
- rasowi czarodzieje - nie znam tych zasad więc nie mam zdania;
- małe inducement'y w stylu wydać 20k golda z petty cash na czirliderka albo asystenta - jestem za;
- nowi zawodnicy do halfów - jestem za.

5. Składki na nagrodę - jestem przeciw
Steam: unicorn_az

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: bialy » 25 lip 2019, 08:42

MarkusNord pisze: 23 lip 2019, 09:33
bialy pisze: 23 lip 2019, 09:20 3. Obawiam się, że takie rozwiązanie spowoduje to, że za 2 sezony 2/3 graczy będzie cisnąć głupkowatymi drużynami stunty ;) Jestem na TAK.
Dodam jeszcze że pomysł uwzględnia tylko te drużyny stunty, które nie wejdą do PLAY OFF. Ci mali szczęśliwcy którzy wyjdą z fazy grupowej walczą o coś bardziej cennego więc wtedy gardzą finałem Stunty ;) .
1. Czyli... jeśli zgłoszą się 3 ekipy stunty na start, a jedna z nich wejdzie do playoffów, to znaczy że 2 pozostale grają od razu finał-stunty?
2. Czyli... jeśli zgłoszą się 3 ekipy stunty na start, a dwie z nich wejdą do playoffów, to znaczy że ta trzecia automatycznie wygrała finał-stunty?
3. Czyli... jeśli zgłoszą się 3 ekipy stunty na start, a trzy z nich wejdą do playoffów, to nie ma finału stunty?
4. Czyli... jeśli zgłoszą się 3 ekipy stunty na start, a żadna nie wejdzie do playoffów, to te trzy grają każdy z każdym o stunty mastera?

Generalnie to trzeba to mądrze rozkminić, bo potem się okaże że ktoś gra stuny, a wtedy jego przydzielony rywal w meczu wyrównującym nie ma sparingpartnera...chyba że bedzie grał z tym drugim porzuconym przez stunty rywala... ale jeśli będzie trzech odrzutków, bo stunty rywal... zdecydiowanie trzeba do mądrze zaplanowac, opisać i ewentualnie wprowadzić do regulaminu, żeby nie było potem kwasów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „TLBB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości