Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Trójmiejska Liga Blood Bowla
Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3820
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: MarkusNord » 23 lip 2019, 08:49

Witam wszystkich uczestników ligi TLBB. Zakończyliśmy organizację Beach Bowla, można więc spokojnie wrócić do spraw ligowych. Trwają ostatnie mecze VII sezonu, czekamy na finały, które odbędą się lada moment. Następny sezon zaczynamy z początkiem września a na dniach wrzucę temat z zapisami. Do tego czasu (rozpoczęcia sezonu VIII) chciał bym z wami omówić i przy dobrych wiatrach przegłosować kilka drobnych zmian nad którymi toczyły się przez ostatni rok rozmowy.

Liga wygląda naprawę dobrze pod względem mechanicznym, ostatni rok naświetlił nam jednak kilka niedogodności, które można by było zmienić, oto one:

1. System nagradzania trenerów po meczach wyrównujących - Duża większość graczy narzeka na przyznawane 1d3 golda i 1 SPP za MVP po meczu wyrównującym i w zasadzie mają rację. W lidze są i będą różnice w TV z uwagi na odchodzące i pojawiające się nowe drużyny, nie widzę sensu redukować wynagrodzenia kiedy gracze z grupy PLAY OFF dostają w tym czasie większego busta chociażby w postaci wynagrodzeń za trofea - co myślicie o przywróceniu normalnego 1D6 i 5 SPP za MVP? Ostatnie 3 sezony pokazały, że mało komu chce się grać mecze wyrównujące.

2. Sporo osób uważa że PLAY OFFY powinny składać się nie z 2 a 3 meczy - aktualnie z FAZY GRUPOWEJ z każdej z grup wychodzą po 1-2 osoby i w finałach biją się łącznie 4. Generuje to problem pod tytułem "w ostatnim meczu fazy grupowej mało komu chce się grać bo wyjście do PLAY OFF jest już przesądzone". W pełni to rozumiem. Przeliczyłem nasze możliwości czasowe i jesteśmy to wstanie to wdrożyć ale kosztem wolnych ferii i części wakacji. Uważam że wyjście do PLAY OFF 8 osób bardziej będzie motywowało graczy w grupach do gry bo wychodzi z nich więcej osób a i PLAY OFFY będą wyglądać ciekawiej. Osoby które odpadną z pierwszego meczu FAZY PLAY OFF lądowały by do worka z meczami wyrównawczymi albo grały między sobą ostatnie dwa mecze.

3. Kopuł zaproponował dodatkową statuetkę STUNTY CUP - jeśli w danym sezonie do ligi zapisze się minimum 3 drużyny stunty to w zależności od zajmowanego miejsca po fazie grupowej, dwóch najlepszych graczy stunty podczas ostatniego meczu wyrównawczego grają o puchar Stunty - jeśli pomysł się podoba to pytanie czy prócz statuetki nagradzamy dodatkową kasą? Jak tak to ile? Statuetka oczywiście przechodnia :)

4. Rozszerzenie zasad o SPIKE MAGAZINS - Co dopuszczamy do ligi w ramach Spike'ów, które wyszły do tej pory? Ja proponuję dodać do ligi:
- Star Playerów jako dodanie nowych a nie wymianę za starych chyba, że nazwa gwiazdy jest taka sama jak stara;
- rasowi czarodzieje - nie są gięci a dodają kolorytu rozgrywce;
- małe inducement'y w stylu wydać 20k golda z petty cash na czirliderka albo asystenta;
- nowi zawodnicy do halfów.
Zmiany dotyczyły by tylko tych Spik'ów, które wyszły do końca lipca tego roku.

5. Składki na nagrodę - zaproponowane przez Orena: "Rozmawiając z Twierdzą Wrocław, mówili że u nich jest małe wpisowe przed ligą za które fundują jakąś nagrodę, bon, cokolwiek dla zwycięzcy. Rzucam luźno pomysł czy chcemy coś podobnego czy jednak zostajemy przy naszym luźnym, miłym giercowaniem"

Wrzuciłem najbardziej znaczące moim zdaniem tematy. Jeśli ktoś chce coś dodać proszę się podzielić swoimi przemyśleniami. Proszę o merytoryczną dyskusję nad tematami. Jeśli sporo osób opowie się za chęcią zmian to je wdrożymy, jeśli w trakcie dyskusji zmienimy koncepcję to będziemy głosować nad lepszą z opcji. Jeśli sporo osób uzna, że nie warto nic zmieniać to zostawimy tak jak jest.

6. Temat "Targowicy" - Dla niewtajemniczonych chodzi o ugadywanie się na remis w momencie braku czasu na rozegranie meczu przez obie strony w okresie 2 tygodni. Przez ostatnie dwa sezony temat mocno przycichł bo tego typu sytuacje się po prostu nie pojawiały. Pytanie czy jest to spowodowane samym podejściem graczy, które się zmieniło w obrębie czasu na lepsze, czy wynika to z czegoś innego czego nie potrafię dostrzec?
Pytanie czy zabieramy się za naprawę tego tematu w obrębie regulaminu czy z uwagi na to że naturalnie ucichł nie ruszamy go?

Zapraszam do dyskusji - deadline debaty wyznaczam na 16 sierpnia.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1587
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: bialy » 23 lip 2019, 09:20

1. Jestem zdecydowanie za wyrównaniem ilości punktów MVP (na kasie mi nie zależy, ale też jestem na tak).
2. Tutaj też jestem na tak, bo uważam iż paring ma olbrzymie znaczenie - w tym sezonie grałem tylko z jedną wyekspioną ekipą, co przy szczęściu w tym meczu pozbawiło miejsca w topce lepszym graczom, którzy tłukli się między sobą.
3. Obawiam się, że takie rozwiązanie spowoduje to, że za 2 sezony 2/3 graczy będzie cisnąć głupkowatymi drużynami stunty ;) Jestem na TAK.

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3820
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: MarkusNord » 23 lip 2019, 09:33

bialy pisze: 23 lip 2019, 09:20 3. Obawiam się, że takie rozwiązanie spowoduje to, że za 2 sezony 2/3 graczy będzie cisnąć głupkowatymi drużynami stunty ;) Jestem na TAK.
Dodam jeszcze że pomysł uwzględnia tylko te drużyny stunty, które nie wejdą do PLAY OFF. Ci mali szczęśliwcy którzy wyjdą z fazy grupowej walczą o coś bardziej cennego więc wtedy gardzą finałem Stunty ;) .
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4284
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: Oren » 23 lip 2019, 09:42

1. Oczywiście że jestem za, jakby nie patrzeć właśnie to był powód przez który bardzo mało osób grało mecze wyrównawcze bo po prostu ten 1spp i 1k3 kasy im się nie opłacało.
2. Większa tabelka play offów to zdecydowanie więcej frajdy i takiego dreszczyku emocji. Kolejny bardzo dobry pomysł.
3. Nie gram, nie wypowiadam się.

Rozmawiając z Twierdzą Wrocław, mówili że u nich jest małe wpisowe przed ligą za które fundują jakąś nagrodę, bon, cokolwiek dla zwycięzcy. Rzucam luźno pomysł czy chcemy coś podobnego czy jednak zostajemy przy naszym luźnym, miłym giercowaniem.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3820
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: MarkusNord » 23 lip 2019, 09:44

Zapomniałem jeszcze o najważniejszym!

4. Rozszerzenie zasad o SPIKE MAGAZINS - Co dopuszczamy do ligi w ramach Spike'ów, które wyszły do tej pory? Ja proponuję dodać do ligi:
- Star Playerów jako dodanie nowych a nie wymianę za starych chyba, że nazwa gwiazdy jest taka sama jak stara;
- rasowi czarodzieje - nie są gięci a dodają kolorytu rozgrywce;
- małe inducement'y w stylu wydać 20k golda z petty cash na czirliderka albo asystenta;
- nowi zawodnicy do halfów.

Zmiany dotyczyły by tylko tych Spik'ów, które wyszły do końca lipca.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4284
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: Oren » 23 lip 2019, 09:45

MarkusNord pisze: 23 lip 2019, 09:44 Zapomniałem jeszcze o najważniejszym!

4. Rozszerzenie zasad o SPIE MAGAZINS - Co dopuszczamy do ligi w ramach Spike'ów, które wyszły do tej pory? Ja proponuję dodać do ligi:
- Star Playerów jako dodanie nowych a nie wymianę za starych chyba, że nazwa gwiazdy jest taka sama jak stara;
- rasowi czarodzieje - nie są gięci a dodają kolorytu rozgrywce;
- małe inducement'y w stylu wydać 20k golda z petty cash na czirliderka albo asystenta;
- nowi zawodnicy do halfów.

Zmiany dotyczyły by tylko tych Spik'ów, które wyszły do końca lipca.
Rasowi czarodzieje dla mnie odpadają. Reszta jest okej. Nowe gwiazdy? Spoko, większy wybór inducementów, więcej pożywki dla moich szponów ;)
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3820
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: MarkusNord » 23 lip 2019, 09:47

Oren pisze: 23 lip 2019, 09:42 Rozmawiając z Twierdzą Wrocław, mówili że u nich jest małe wpisowe przed ligą za które fundują jakąś nagrodę, bon, cokolwiek dla zwycięzcy. Rzucam luźno pomysł czy chcemy coś podobnego czy jednak zostajemy przy naszym luźnym, miłym giercowaniem.
Pomysł fajny, gorzej z windykowaniem wpłat. Kiedyś zbierałem od chętnych na boiska na początku istnienia ligi, chyba z dwa sezony potem odpuściłem. Mało kto był chętny. Jak wszyscy to wszyscy potem trzeba by było jakoś wymuszać wpłaty a to nie są miłe sprawy. Ja bym tego nie wdrażał. Jak się zbierze duża pula to finał będzie na ciśnieniu bo grasz o prawdziwe pieniądze. Ja bym odpuścił ten temat, żeby nie zatruwać nam krwi w lidze.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
ulizzez
rezerwowy
Posty: 496
Rejestracja: 17 wrz 2018, 14:19

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: ulizzez » 23 lip 2019, 10:03

Proponuję nowy paragraf o ochronie dupeczek.
a) dupa musi mieć cycki;
b) musi cechować się niepodważalną wartością jako obiekt seksualny typowego samca-szowinisty;
c) miarą wartości powinna być potencjalna zazdrość jaką dupeczka wzbudzałaby gdyby kolega przyprowadził ja na imprezę dla młodych kawalerów;
d) przy jej wyborze powinno być zakazane wykorzystanie intelektu- jedynie pierwotne instynkty i niższe zdolności poznawcze;
e) powinna wzbudzać ślinotok przynajmniej w 50% obserwujących ją samców.
To takie luźne propozycje ;-P

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3820
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: MarkusNord » 23 lip 2019, 10:12

ulizzez pisze: 23 lip 2019, 10:03 Proponuję nowy paragraf o ochronie dupeczek.
a) dupa musi mieć cycki;
b) musi cechować się niepodważalną wartością jako obiekt seksualny typowego samca-szowinisty;
c) miarą wartości powinna być potencjalna zazdrość jaką dupeczka wzbudzałaby gdyby kolega przyprowadził ja na imprezę dla młodych kawalerów;
d) przy jej wyborze powinno być zakazane wykorzystanie intelektu- jedynie pierwotne instynkty i niższe zdolności poznawcze;
e) powinna wzbudzać ślinotok przynajmniej w 50% obserwujących ją samców.
To takie luźne propozycje ;-P
Obrazek
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4284
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiany w regulaminie na okres 2019/2020 - dyskusja

Post autor: Oren » 23 lip 2019, 10:31

Obrazek
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

ODPOWIEDZ

Wróć do „TLBB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości