Eurobowl 2018

Mistrzostwa Europy w Cardiff, Walia - 27-28 października
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4456
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Eurobowl 2018

Post autor: Sir Mewash » 31 paź 2017, 01:32

Domingo jak byś mógł założyć nowy dział.

Warto by zacząć spisywać rzeczy do rozpatrzenia.

Ja widzę na razie cztery sprawy:
1. Co w przypadku remisu dwóch (lub większej ilości) graczy kandydujących na ostatnie miejsce do reprezentacji?
2. Jak dobieramy drużyny? Obecnie wchodzą do repry dwa karasie - Teilman i Neret
3. Wybór koordynatora, który będzie zajmował się głosowaniami aktualizacją zasad i innych niezbędnych rzeczy związanych z wyborem reprezentacji
4. Mastery na sezon 2018/2019, które z tegorocznych challengerów (z tego sezonu) mogą być masterami w przyszłym sezonie.
5. Zgrupowanie
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3204
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Eurobowl 2018

Post autor: teillman » 31 paź 2017, 09:26

1. Zmiana ilości liczonych turniejow na 4
2. ja w tym sezonie będę grał skaveny/slann także krasnale odejdą raczej do gablotki
Natomiast co do samego setupu kapitan powinien zamieszczać setup jakim jedziemy na EB a graczej się powinni do tego dostosowywać np tier 1 + nekro no chyba ze ktoś wywija cuda na kiju tierem 3 na turniejach i trener zadecyduje ze dopuści tą drużynę na EB. Wtedy już na początku sezonu gracze by mogli sobie wybrać czym grają (np. 2 druzyny) i grać sezon tymi drużynami. Wtedy uniknelibysmy sytuacji ze są np 3 krasnale. Co wiecej można by wręcz zbudować ranking turniejów który bierze także pod uwagę jaka rasa graliśmy dany turniej co już przy wyborze kadry dałoby miarodajne i formacje kapitanie kto czym się czuje lepiej.
3. to bardzo ważna kwestia
4. ja bym z masterami zaczekał do końca sezonu wtedy będziemy mieli dokładną listę wszystkich turniejów które miały miejsce i będzie można spokojnie to wszystko ustalić. (w końcu to będzie dopiero sezon 2018/2019
Ostatnio zmieniony 31 paź 2017, 12:10 przez teillman, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Eurobowl 2018

Post autor: NairoD » 31 paź 2017, 09:50

1. Mecz z overtimem między graczami :lol:
2. Dobry trener umie grać kilkoma drużynami, jak ktoś umie tylko jedną drużyną grać to po co idzie do reprezentacji ;)
3. Po co wybierać. Shawas jest 8-)
4. Nie mam zdania. Zawsze takie rankingi mi powiewały luźno w spodniach :ugeek:

Tyle mojego porannego trollingu :D
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Niko
blitzer
Posty: 1492
Rejestracja: 05 cze 2013, 18:41

Re: Eurobowl 2018

Post autor: Niko » 31 paź 2017, 10:03

1. pewnie wypadało by takich 2 czy ilu ich tam będzie typów wziąć na zgrupowanie i grac grać grać aż się okaże który ma lepsze wyniki :D
2. kwestia dogadania się między graczami którzy mają te same teamy, oczywiście z udziałem reszty teamu? i tak jak mówi Dorian, dobry trener się nie ogranicza do 1 teamu, kwestia ustalenia kto gra lepiej danym teamem albo kto sobie lepiej poradzi teamem "zastępczym"
3. zbierzcie zgłoszenia a potem zróbcie głosowanie niech Szawas wie że miał kontrkandydatów ale wygrał dzięki woli ludu :D
4. teilman +1, poczekajmy do końca lutego :D
Deadline upija się darmowym szampanem... :roll:

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Eurobowl 2018

Post autor: Slimaq » 31 paź 2017, 10:09

1. To jasne że mecz - ale pytanie o platformę. Nie każdemu pasuje BB2 czy Fumbbl - i nie zawsze będzie okazja do spotkania się "na żywo". Pewno będzie trzeba wybrać mniejsze zło - poczekamy na głosowanie.
2. Ten temat pamiętam dyskutowaliśmy kiedyś i z tego co pamiętam były dwie opcje. Pierwsza - "Jakoś się pogodzą" i druga której ja byłem orędownikiem - ""kto wyżej ten wybiera" - gracz który daną rasą ma lepsze wyniki w danym sezonie ma pierwszeństwo w wyborze. Moim zdaniem proste i skuteczne. Też pewno pod głosowanie trzeba będzie poddać.
3. Jestem za tym żeby każdy kto może według zasad ubiegać się o miejsce w reprezentacji (patrz zasady przegłosowane) mógł poddawać zmiany pod głosowanie. Osoba do aktualizacji zasad, podsumowywania głosowań pewno by się przydała - ale przed wyborem konkretnej osoby trzeba ustalić jakie ma wykonywać zadania i jaki ma zakres uprawnień itd itp. Czyli nie najpierw myślenie kto? tylko co? i wtedy dobór odpowiedniej osoby to zakresu zadań.
4. Właściwie jest wszystko w regulaminie kto może się ubiegać o organizację mastera. A przed PO czyli na początku marca poddać pod głosowanie kandydatury które się kwalifikują i zobowiążą się przestrzegać zasad niezbędnych do uznania turnieju za Master.
Albo opcja nr2 - każdy kto spełni warunki ma mastera o ile oczywiście podczas turnieju spełni wymagania dla mastera.
Proponuje te dwie opcje przegłosować - moim zdaniem zasady są na tyle jasne że nie wymaga to głosowana ani przedstawicieli ligi którzy to wybiorą.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Eurobowl 2018

Post autor: reszka » 31 paź 2017, 10:14

Ad. 1 - remisu nie będzie, ale jakby co to bierzemy pod uwagę kolejny najlepszy turniej.
Ad.2 - Z dublowaniem teamów musimy jakoś żyć. Im nas więcej tym raźniej ale też coraz mniej "pustych" drużyn. Jakoś się dogadamy, przynajmniej ja w to wierzę. Natomiast podtrzymuję swoją wizję, powinien jechać TIER 1 + nekro. Jeśli ktoś chce jechać kimś spoza tego systemu, niech pokaże, że umie tym czymś innym grać. Przykładowo nurgle, underworld mają potencjał, podobno humani też. Ale wszystkim zwolennikom innych drużyn przeciwstawiam bardzo logiczny argument: niech ten trener osiągnie ze 2 razy dobry wynik tą drużyną. Na marginesie, czy w Portugalii jakikolwiek team spoza tier1+nekro wystąpił choćby w 3 reprezentacjach?
3. Czy ktokolwiek poza Shawassem będzie odpowiedniejszy?No i nikt mu bezstronności nie odmówi (bo to Gamoń wszakże).
4. Paradoksalnie to nie jest istotne. teraz bijemy się o Walię, zostały 2, góra 3 turnieje liczące się. Sezon 2018-2019, kiedy pojawią się pierwsze mastery nikogo nie wybiera, bo będzie word cup. Potem Euro zawita do nas, więc sezon 2019-2020 będzie kluczowy i pewnie też zatrzęsie reprezentacją. Z jednej strony będą stali bywalcy, którzy zmienią się w organizatorów i nie będą grać, z drugiej do repy będzie pewnie dużo więcej chętnych, bo to w kraju będzie się odbywać. Chyba że z uwagi na wyjątkowość zrobić nabór do Repy w Polsce jako liczony w okresie 2-letnim z 4 najlepszych turniejów?

Notabene chciałbym zasugerować zmianę w ilości turniejów. Powinien być wynik liczony z 3 najlepszych turniejów, a nie z dwóch. Teraz obrodziło turniejami, kiedyś były 4 w roku, potem 5. W tym roku w sumie to już chyba kilkanaście (klasy challenger). Masterów w przyszłym sezonie będzie chyba z 4 -6 (polish open, rum bowl, wintercup, beach bowl. Może WAR SAW cup, może wrocław, katowice prężą muskuły). Wybór z 2 najlepszych przy takim urodzaju chyba nie jest uzasadniony. No i przy 4-6 masterach turniej klasy challenger wogóle nie będzie brany pod uwagę przy repie.


2 AD 2 - na dzień dzisiejszy mamy sporą specjalizację w nekro (Elfic chyba nie gra niczym innym) Chaos dwarfy (Mewasha wampirów nie liczymy) i amazonki (Leon podobnie). Są to świetni gracze i ciężko mi sobie wyobrazić, że ktoś ich przeskoczy tymi rasami - ale trzeba próbować, by im konkurencję robić. Problem jest z Domingo (jaszczurki) i Juniooor (szczurki) - którzy również się w tym specjalizują, ale tutaj z kolei mogę sobie wyobrazić lepszych lizaków i szczurków - wtedy będziemy decydować dla dobra drużyny. Jest to turniej drużynowy, nie indywidualny, więc konsensus wypracujemy. Pozostali gracze w zasadzie z marszu (albo prawie z marszu) mogą grać inną drużyną. Nereta nie jestem w stanie ocenić. Więc reasumując - nie jest aż tak źle z tym przydziałem drużyn.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Eurobowl 2018

Post autor: rover » 31 paź 2017, 11:08

@1 Bezpośredni mecz to zły pomysł. To jest BB. Komuś kości nie podejdą, przewali mecz i straci spota? Jeżeli już mamy bazować na bezpośrednim starciu, a nie tie breakerach, to jakieś best of three można zorganizować gdzie każdy mecz gra się inną rasą. To można zorganizować na jakimś zgrupowaniu szerokiej kadry np.
@2 Imo wybór ras > miejsce trenera w rankingu. Kapitan powinien decydować jaki chce mieć setup ras i na tej podstawie dobierać trenerów, którzy zagrali danymi rasami najwięcej turniejów tymi rasami i uplasowali się wysoko w rankingu. Branie do repry kogoś kto ma grać na Euro orkami, jeżeli cały ranking wbił elfami jest mało logiczne. Dlatego właśnie Kapitan powinien najpierw stworzyć szeroką kadrę i dopiero potem zawężyć swój wybór bazując na skillu i rasach.
@3 SZAWAS!
@4 Może prosty klucz – największe turnieje (frekwencja) awansują do bracketu masterów. Decyzja zostaje podjęta w przerwie między sezonami, kiedy będziemy mieli pełne dane.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Niko
blitzer
Posty: 1492
Rejestracja: 05 cze 2013, 18:41

Re: Eurobowl 2018

Post autor: Niko » 31 paź 2017, 11:44

reszka pisze:Notabene chciałbym zasugerować zmianę w ilości turniejów.
Zdecydowanie! po pierwsze więcej liczonych turniejów bardziej weryfikuje "skilla", pokazuje również zaangażowanie co IMO tez jest jakimś elementem który warto brać pod uwagę przy wyborze reprezentacji...
Deadline upija się darmowym szampanem... :roll:

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Eurobowl 2018

Post autor: NairoD » 31 paź 2017, 11:48

Niko pisze:
reszka pisze:Notabene chciałbym zasugerować zmianę w ilości turniejów.
Zdecydowanie! po pierwsze więcej liczonych turniejów bardziej weryfikuje "skilla", pokazuje również zaangażowanie co IMO tez jest jakimś elementem który warto brać pod uwagę przy wyborze reprezentacji...
Popieram

Własnie wyszło w innym temacie że ja mam duże sznase do repry z jednym turniejm. Jeszcze płacze ze śmiechu :lol:
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Warrior1980
rezerwowy
Posty: 573
Rejestracja: 09 paź 2013, 20:40

Zdobyte trofea

Re: Eurobowl 2018

Post autor: Warrior1980 » 31 paź 2017, 12:43

1. Może porównać miejsca z turnieju o największej randze.
2. Tak jak pisał Reszka - myślę, że nie będzie problemu z dogadaniem się, w końcu to reprezentacja drużynowa. W razie czego dałbym decydujący głos kapitanowi.
3. Też od razu pomyślałem o Shawasssie, o ile oczywiście się zgodzi.
4. Dla mnie obojętnie, byle było to wiadomo przed rozpoczęciem sezonu.

Z rzeczy, o których kiedyś już rozmawialiśmy to dodałbym w miarę możliwości udział w zgrupowaniu. Można wtedy poświęcić jeden weekend na miesiąc-dwa (może ostatni weekend sierpnia - wakacji) przed Euro na przygotowanie taktyczne, itp. i ten termin zrobić wolnym od większych turniejów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2018”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości