Ojro 2018 - podroż, noclegi, opłaty, organizacja

Mistrzostwa Europy w Cardiff, Walia - 27-28 października
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Ojro 2018 - podroż, noclegi, opłaty, organizacja

Post autor: rover » 25 lip 2018, 12:45

Cześć Panowie, chciałem porusyzć kilka istotnych tematów, za które powinnismy się chyba zabrać.

1. Podróż do Cardiff.
Czy podróżujemy wszyscy razem czy każdy na własną rękę? Pomyślałem, że pewnie większość (np. niejadący z rodzinami) będzie zainteresowana podróżą jednym samolotem. Jeżeli tak, to wypadałoby pewnie rozejrzeć się za lotami i dokonać stosownych rezerwacji. Chciałem zapytać jak to widzicie. Ja nie mam problemu, żeby sobie sam zorganizować przelot, ale wiadomo - w grupie raźniej.

2. Zakwaterowanie
Pewnie dobrze byłoby wpakować się do jednego hotelu. Znowu pytanie, jak poszczególne osoby zapatrują się na ten temat. Może ktoś ma coś namierzone etc? Tak czy siak trzeba się ogarnąć z bookowaniem, bo zaraz będziemy spać na przedmieściach w jakiejś dupie.

3. Płatności
Jeżeli dobrze zrozumiałem z poprzednich dyskusji Miłosz zgłosił nasz udział. Natomiast pozostaje kwestia płatności. Miłosz jako Kapitan wypowiedz się pls jak chcesz to przeprowadzić. Czy wpłacamy kasę do Ciebie i puszczasz potem jeden przelew? Czy mamy jakiegoś skarbnika organizatora w stylu dobrego ducha Szawasa, który takie rzeczy ogarnia etc? Czy jeszcze ktoś inny sięzgłosił do tego czy w ogóle nic nie zostało ustalone?

Pomyślałem, że wrzucę temat, bo czas leci, my jesteśmy trochę w dupie, a ja nie lubię takiego zawieszenia w próżni :P

Jeżeli są jakieś inne istotne kwestie organizacyjne to zachęcam do poruszania ich w tym temacie.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ojro 2018 - podroż, noclegi, opłaty, organizacja

Post autor: leon » 30 lip 2018, 14:28

najwazniejsze poruszyles. ja jestem za wspolna podroza i noclegiem. mozliwe ze trzeba ladowac gdzie indziej i dojechac autem/pociagiem. tak było jak sprawdzałem pare miesiecy temu bilety samolotowe
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ojro 2018 - podroż, noclegi, opłaty, organizacja

Post autor: leon » 31 lip 2018, 12:41

1. wawa - cardiff to 980-1200 w zaleznosci od dnia ktory wybierzemy
2. wawa - bristol lata ryan z modlina i tu mozna leciec w tej chwili za 210. tylko ze czwartek - wtorek bo nie lata w kazdy dzien. dochodzi dojazd z Bristolu. z lotniska na stadion jest mniej niz 80km
3. wawa - birmingham lata ryan z modlina i tu mozna leciec w tej chwili za 167, tylko ze czwartek - poniedzialek bo nie lata w kazdy dzien. kolejny mozliwy powrot to sroda. ceny podobne. z lotniska na stadion jest prawie 200km

Auto mozna miec ponizej 20funciakow za dzien (4 osobowe z 1 kierowca tylko wybranym, podstawowe ubezpieczenie).
Mozna autokarem z lotniska bristol do cardiff za 5 funciakow kupujac online bez przesiadki w 90min. wielki plus tego rozwiazania ze stacja gdzie dojezdza bus jest tuz obok stadionu :-)
Mozna pociagiem z lotniska bristol do cardiff za 24 funciaki. czas podobny co bus
Autokar z Birmingham jedzie 4h i kosztuje ok 10 funciakow.

najlepsza opcja wydaje sie ryan do bristolu i bus. tylko jeszcze blisko noclegi byłyby w sensownej cenie potrzebne. rzecz jasna z autem jestesmy mobilni i mozemy cos zwiedzic w wolne dni. zalezy od chetnych.

noclegi min to 500pln od glowy za te 5 nocy w wieloosobowym pokoju. mozna 4-5 brac abysmy byli sami. tylko panowie jest jedna rzecz. o ile bilety na samoloty to jeszcze beda, busy pewnie tez to noclegi znikna szybciej niz Wam sie wydaje. powaznie radze spiąć tyłki i dograć wyjazd szybko
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Ojro 2018 - podroż, noclegi, opłaty, organizacja

Post autor: rover » 31 lip 2018, 15:45

Leonie, ceny przelotów są w dwie strony, right?

Dość istotna jest kwestia ilości dni, które będziemy na miejscu. Wawa/Modlin -> Bristol -> Buss wyląda cool, ale tak na serio nie będzie wcale dużo tańsze. Bo jak doliczysz koszt transportu do Modlina (mogę wziąć auto, zabrać 3 osoby i zostawić za ~100pln na parkingu strzeżonym na 6 dni) i koszt transportu na miejscu i do tego fakt, że siedzimy tam 5 nocy to koszt prawie się wyrównuje z bezpośrednim lotem z Warszawy do Cardiff. Paradoksalnie ja nie wiem czy wylot w piątek i powrót późnowieczornym samolotem w niedziele wcale nie będzie tańszy. Bo jeżeli chcemy jechać na dłużej od czwartku do wtorku to trzeba jeszcze doliczyć dodatkowe koszty pobytu, jedzenia, zwiedzania etc. T trzeba wziąć pod uwagę na pewno.

Natomiast ja mam taki problem, że ze wszystkimi moimi przygodami w tym roku plus wakacjami nie za bardzo mam urlop do wykorzystania, więc musze minimalizować liczbę dni na miejscu. I ja chyba zdecyduje się na wylot w piątek i powrót w niedzielę lotem bezpośrednim. Poniedziałek i tak pewnie wezmę wolny żeby odpocząć w domu, ale przynajmniej nie spędze go w podróży ;)
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ojro 2018 - podroż, noclegi, opłaty, organizacja

Post autor: leon » 01 sie 2018, 08:45

w dwie strony

tylko zeby zbyt kolorowo nie wygladała opcja lecenia do cardiff dodam troche informacji. wszystkie loty sa wtedy z przesiadka. w roznych miejscach. najbardziej optymalne czasowo i kosztowo trwaja podroze ponad 5h. najpozniejszy wylot w cenie ok 1000 jest o 17.25. na lotnisko czas dotarcia to min godzina. w niedziele sa 3 mecze. wg mnie nie ma szans zdazyc. zatem piatek tam i poniedzialek powrot. koszty przelotu to wtedy ok 1200 aby wracac 5h a nie 17.

parking modlin za 5 dni to 40-50pln bo parkujesz na polozonym niedaleko z dowozem w obie strony. przetestowane. przy 4 osobach to 10-12,5 na glowe. pomine to w porownaniu

zatem roznice miedzy waw-cardiff a waw - bristol sa takie (w tej chwili)

................waw-car....... waw-bri
lot pln..........1200............210
transfer funty....5.................5...............(to sama cena bo lotnisko cardiff to 20km od stadionu i na piechote nie dojdziesz)
noclegi szt........3................ 5................(roznica za 2, w tej chwili blisko i najtaniej w hostelu to ok 200-300 roznicy, bedzie wiecej pozniej)
wyzywienie dni...3................ 5 (roznica za 2 dni, tu kazdy musi sam uznac ile wyda.)
zwiedzanie jak kto chce

jak widzisz 1000 na locie a na nocleg niech bedzie ze szybko ogarniajac wydasz 300 wiecej. a w dwa dni 700 nie wydasz. takie wyliczenie na szybko. rzecz jasna jak kto woli. ja preferuje wydac wiecej na miejscu niz na podroz.

Panowie dawajcie znac jak reszta to widzi to bedziemy mogli cos klepac. bo ceny wszystkiego pojda do gory. a pojda na pewno,
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Ojro 2018 - podroż, noclegi, opłaty, organizacja

Post autor: rover » 01 sie 2018, 09:08

Z tymi przesiadkami to zjebka sroga. To faktycznie ten lot do Bristolu ma najwiecej sensu.

Ja sie oferuje, ze moge wziac 3 osoby z bagazami do siebie i zostawic auto w Modlinie. Dobrze byloby zebrac do tego auta ekipe, ktora bedzie rowniez razem podrozowac na miejsce plus wynajmie razem spanie (taniej niz dwojkami pewnie).

Dajcie znac kto jest zainteresowany bo trzeba przycisnac temat. Wisi już tydzień i wygląda na to, że jedziemy we dwóch z Leonem :P
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ojro 2018 - podroż, noclegi, opłaty, organizacja

Post autor: Domingo » 01 sie 2018, 09:28

Też wolę wydać więcej na miejscu niż na przelot, lećmy do Bristolu. Niestety w kwestiach organizacyjnych niewiele pomogę, więc zdaję się na Was.

Poprzednim razem do Modlina i z powrotem odebrał nas mój Tata. Myślę, że kogoś znajdziemy i się zaoszczędzi na tym parkingu.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ojro 2018 - podroż, noclegi, opłaty, organizacja

Post autor: Domingo » 01 sie 2018, 09:47

a i sorry za post pod postem, ale ja jestem za opcją piątek przylot, niedziela powrót. Czyli chcę zaoszczędzić na locie i ilości noclegów.

Na miejscu już mogę wydawać hajs, więc może być samochód zamiast busa (przy czym wolę nie prowadzić, ze względu na ruch) i nie musi być najtańszy hotel.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ojro 2018 - podroż, noclegi, opłaty, organizacja

Post autor: leon » 01 sie 2018, 10:36

Domingo pisze: 01 sie 2018, 09:47 a i sorry za post pod postem, ale ja jestem za opcją piątek przylot, niedziela powrót. Czyli chcę zaoszczędzić na locie i ilości noclegów.

Na miejscu już mogę wydawać hajs, więc może być samochód zamiast busa (przy czym wolę nie prowadzić, ze względu na ruch) i nie musi być najtańszy hotel.
ryan niestety nie lata codziennie. tylko co pare dni. do brostolu mozna tylko czwartek - wtorek.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Ojro 2018 - podroż, noclegi, opłaty, organizacja

Post autor: rover » 01 sie 2018, 11:54

No wlasnie lot do bristolu wiaze sie z wylotem w czwartek i powrotem we wtorek, czyli 5 nocy na miejscu.

W kontekscie samochosu ja soe nie podejmuje kierowania w ruchu prawostronnym. I bus wyjdzoe taniej.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2018”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości