Rozpiski, drużyny - dylematy

Mistrzostwa Europy w Cardiff, Walia - 27-28 października
Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4348
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: Shawass » 20 wrz 2018, 11:54

We need team and race selections submitted by Sunday 30th September to allow us to prepare the tournament software. Teams and races will not be allowed to change once submitted.

Rosters are to be checked by your opponents and any issues (not that we're expecting any) to be highlighted to a referee. Please note that the refereeing team will not be checking rosters submitted.
Takie pytanie [mention]Sir Mewash[/mention] - czy nasze zgłoszenie poszło już z rasami?
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10554
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: leon » 20 wrz 2018, 12:20

to moze ja wrzuce. zastanawialem sie nad zmiana ale sie łamie. ostatnio cały czas grałem

4 blitzerki, 3 z guardem 1 z tacklem
throwerka z blockiem
catcherka z blockiem
wiadro liniowych do 14
apo
3 rr

czasami ten 1 tackle nie ma okazji dzialac. mam wrazenie ze 4 guard bardziej sie przydawał bo miałem wieksza swobode w poruszaniu zawodniczek klatkowych. z drugiej strony wiem jak wkurwiajacy sa blodgerzy i niemoznosc ich uwalenia i chyba jednak bardziej jako ubezpieczenie biore ten tackle (bo zadziala jednak w 2 meczach w waznych momentach)

zastanawiam sie nad zmiana blocka na throwerce na sure hands. podnoszenie pilki to jedno, z tym zwykle nie mam problemu. rzadko zuzywam na to rr bo w ataku zwykle probuje podnosic wtedy gdy jeszcze mam zapas kolejnej tury na spokojne podniesienie. co dadza sure hands zatem. wiekszy spokoj grania z WE, zabami i moze czyms jeszcze o czym teraz nie pamietam. duzo tego nie ma wiec sie z tym bije i na razie nie zdecydowalem sie na zmiane. co daje block za to na throwerce? trudniej przewrocic i jeszcze jedna w obronie do bicia spokojniejszego.

kolejna rzecz o ktorej ostatnio pomyslalem. 1 liniowa za 4 rr. tylko pechowe mecze zmuszały mnie do siegania gleboko na ławke. z drugiej strony 3 rr zwykle sa dosyc w momencie gdzie wszedzie jest dodge i glownie spadaja na liniowe ktore musza blokowac i rzuca bothdown lub na przekazania pilki w sytuacjach kryzysowych. to takie luzne tylko uwagi w tym temacie.

wiem, ze nie ma wsrod naszych graczy wielkiego doswiadczenia w graniu babami ale chetnie przeczytam wszystkie uwagi
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: reszka » 20 wrz 2018, 12:42

Moim zdaniem rozpiska jest dobra.

Tackle - będziesz grał na krasnale zatęsknisz za guardem. Na szczury za tacklem. Nie da się źle wybrać. Ja bym brał tackle.

Jeżeli w ogóle rozważasz sure hands to na catcherce/liniowej. Podnosisz piłkę throwerką z blokiem i idziesz do przodu. Rzadko, ale jednak czasem ci tę piłkę wybiją - miotacz leży, piłka na ziemi, często w jakiejś strefie. I wtedy warto mieć zawodnika z sure hands.

Grałem tak ostatnio nieumarłymi i fajnie to wygląda, jak ghoul z sure hands czai się z boku, jak masz sposób na "odzyskanie piłki". Bo podnosząc piłkę zawodnikiem z sure hands i rzucając od razu "4", krew mnie zalewała że wziąłem skilla, którego nie potrzebowałem. A tak ten skill gra, tylko że w "rezerwie".

Z kolei w obronie to wszystko jedno, którym będziesz ją podnosił jak wybijesz - czy miotaczem czy liniową. Jeśli chcesz tylko podnieść i uciec - nie ma znaczenia. Jeśli podnieść i przekazać - również. Jeśli podnieść i podać - cóż, jeden autorerol masz, drugi będzie drużynowy.

Ergo, uważam sure hands na miotaczu za zbędny.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3209
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: teillman » 20 wrz 2018, 13:24

Reszka +1
Ja bym się nie zastanawiał nad poświęceniem 1 gr na zawodnika. Zawsze możesz spróbować faulowac.
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: rover » 20 wrz 2018, 19:53

[mention]leon[/mention]
-wywal reroll i wez dodatkowego zawodnika
-olej tackle, wez sure handsy na blitzerke
-na throwerke wez leadera
-3 guardy standardowo

Jezeli nosisz pilke blodgerem z sure hands to tackle ci nie potrzebny. W obronie mozesz nia blitzowac, a guardami robic asysty. Na wszystkie elfy masz autowina, chyba ze Ci poleca zawodnicy. Ale na to masz dodatkowa zawodniczke. Elfy i tak musza blitzowac pilke na dwoch czerwonych. Taki build jak wyzej praktycznie wylacze im opcje jej odebrania (i innym agi w praktyce tez), a vs bash absolutnie nic Ci nie zmienia. Win-win, tylko zyskujesz. Musisz tylko przelamac bariere psychologiczna, ze blitzer pilki nie nosi skoro w teamie jest thrower.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: reszka » 20 wrz 2018, 21:05

Rover, Ale po co mu 15-ty zawodnik kosztem umiejętności. Leon najczęściej nie potrzebuje nawet 14, bo ma apo, a 3 RR mu spokojnie wystarczają. Blok na miotaczce robi z niej bloggera, który zamiast sure hands ma pass.

Kombo o którym piszesz zapewnia autowina vs Woody, no i daje totalny spokój vs szczury z gutterem że strip balem i slanem. Warto? Nie mówię, że nie. Ale moim zdaniem są lepsze opcje.

Ciekawiej jest na zasadach WC, bo może kombinować z gwiazda. Karla albo Roxana wyglądają obłędnie. Spore ciecia, Ale opcja jest.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10554
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: leon » 21 wrz 2018, 00:01

dziekuje za wszystkie uwagi.
teillman pisze: 20 wrz 2018, 13:24 Reszka +1
Ja bym się nie zastanawiał nad poświęceniem 1 gr na zawodnika. Zawsze możesz spróbować faulowac.
to co wiem na pewno. nie zrezygnuje z rr na rzecz 15 zawodniczki. gram ofensywnie i liniowe tez tłuka i 3 rr musza byc. tak czasami zostaja ale 15 zawodniczka to nie jest taka wartosc dodana jak 3 rr. fauluje regularnie. rzecz jasna nie byle co jak inni ale rzeczy ktore warto kopnac.
rover pisze: 20 wrz 2018, 19:53
Jezeli nosisz pilke blodgerem z sure hands to tackle ci nie potrzebny.
zaraza a myslalem ze skill tackle jest do czego innego. rover ja swoje mecze wygrywam obrona. wiecej td zdobywam w obronie niz w ataku. tackle lub 4 guard to jest u mnie pytanie.

o wc jeszcze nie mysle
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: rover » 21 wrz 2018, 15:08

Przy Twoim stylu gry i tylu skillach na boisku, jeden guard albo jeden tackle w ta czy w ta nie ma dużego znaczenia. Natomiast gdybyś miał praktycznie autowina vs każde agi (chyba, że ktoś meeeega przyfarci) i dodatkowo częściej scorował w ataku, to by wiele zmieniło. I moje rady powyżej są nastawione dokładnie na to, więc nie kumam złośliwej odpowiedzi :oops:
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3209
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: teillman » 21 wrz 2018, 15:36

A widzisz myślałem że jest mowa o 14tej 15 to chyba przerost formy nad treścią.
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10554
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: leon » 21 wrz 2018, 20:55

Rover nie chciałem być złośliwy może odrobinkę uszczypliwy. Jeśli Ci zabolało to przepraszam.
Więcej td zdobywam w obronie niż w ataku bo częściej gram w obronie, stąd częściej tam td zdobywamy.
Guard 3 czy 4 to rzeczywiście nie jest olbrzymia różnica. Daje wygodę grania, łatwiejsze ustawianie klatki, więcej bicia. Tackle 1 vs 0 to już jest większa różnica. Gdy staram się w 2/3 tur bić nim w blodgera na 2 kostkach to prawdopodobienstwo sukces rośnie z mniej niż 1/3 do ponad polowy. Zamiast 3 to 6 leży. Mogą się wtedy już blodgerzy kończyć. Dodatkowo przeciwnik jak się boi tego to może za bardzo się skupić na takim zawodniku i rzadziej nic gwardzistki, w co mi graj akurat. Ale chyba za dużo już pisze.

Z większością agi i tak wygrywam więc ten autowin to nie taki ajwaj ;-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2018”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości