Rozpiski, drużyny - dylematy

Mistrzostwa Europy w Cardiff, Walia - 27-28 października
Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: Slimaq » 31 sie 2018, 09:56

Jako że nie ma takiego tematu to pozwoliłem sobie założyć.

Po wakacjach z dala od BB wróciłem i ostro testuje, myślę, gram - żeby dojść w końcu do tego czym i na jakiej rozpisce zagram w EB.

W grę wchodzą dwie drużyny
- Necro - takie prawie UD - T2 ale z 8 skillami da się coś fajnego zrobić - (UD grało mi się w tym sezonie bardzo dobrze - wygrany turniej,+4 miejsce na PO - ogólnie w turniejach 6/2/0 czyli bez porażki - remisy z kadrowiczami Roverem i Warriorem)
- DE - (grałem DE rok temu no i to solidny pick zawsze i wszędzie) (chyba najbardziej ograny przeze mnie team w ligach - wygrana 2xPLBB2 i Pixel Cup)


Skupię się na rozpiskach z 2RR (na 3 w obu drużynach nie ma kasy) + leader bo w przypadku obu drużyn to chyba optimum - jakoś nie lubię grać na 2RR (ale i takie rozpiski są możliwe).

Rozpiska Necro (12 zawodników, 2RR, 2 punkty albo na FF albo na trenera i panienki):
2 Flash Golemy - tutaj pierwszy dylemat - opcje są dwie - każda ma plusy i minusy - albo 2xBlock albo 2xGuard - na razie testuję 2xguard i vs Lizaki spisało się fajnie
2 Wighty - 2xGuard - jest jeszcze opcja 1xGuard, 1xTaclke -ale zdecydowanie mniej mi się podoba (za często trafiam na krasnale :P)
2 WW - skłaniam się do opcji 1xBlock i 1xWrestle(nie mam tackla więc muszę mieć coś na Blodgerów z piłką) - (choć możliwe jest 1xMB - ale bez leadera co jest ryzykowne i chyba słabsze)
2x Ghoul - 1xBlock, 1xLeader - do przetestowania zamiast Bloku - SureHands - jak zazwyczaj oba rozwiązania mają plusy i minusy
4xZombie - tutaj bez dylematów :P
Solidne, chyba słabsze jednak trochę od UD ale niewiele, słabe na Woody


Rozpiska Darki #1(11 zawodników, 2RR, Apo) (kasyczna wersja UK)
3 Blitzerów - 3xdodge
2 Witchki - 1xwrestle, 1xblock
1 Runner - Leader
5 Linemanów

Rozpiska Darki #2(11 zawodników, 2RR, jakieś FF) (klasyczna wersja poza UK)
4 Blitzerów - 3xdodge
2 Witchki - 1xwrestle, 1xblock
1 Runner - Leader
5 Linemanów

Rozpiska Darki #3(11 zawodników, 2RR)
4 Blitzerów - 3xdodge
2 Witchki - 1xwrestle, 1xblock
1 Runner - Leader
1 Assasin (dobry na Elfy, Amazonki, Skaveny, Lizaki, Norsy)
4 Linemanów

Dobra drużyna. Minus darków to 11 zawodników - na poprzednim EB -1mecz vs dwarfy - straciłem 5ciu na stałe w 3 pierwszych turach. Mecze z dwarfami i chdwarfami osłabiają morale. Kolejny minus to brak czegokolwiek do rozbicia mocniejszych klatek - nie ma WD którzy leapują więc trzeba liczyć na 5+ dodge witchką, brak guardów itd.

Myślę że obie drużyny reprezentują porównywalną siłę.


Może macie jakieś uwagi, sugestie?

Obie drużyny mam na FumBBLu na EuroBowl 2018 Training - więc chętnie potrenuję jak ktoś, coś.

Necro (2/1/0):
https://fumbbl.com/p/team?team_id=914583

Darki (0/0/0):
https://fumbbl.com/p/team?team_id=914385
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2018, 22:08 przez Slimaq, łącznie zmieniany 2 razy.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: leon » 31 sie 2018, 10:13

grasz w tej wegierskiej? czy naszej?
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: Slimaq » 31 sie 2018, 13:54

leon pisze: 31 sie 2018, 10:13 grasz w tej wegierskiej? czy naszej?
Z węgierskiej - nie ma to znaczenia to tylko rulsy nie dołączyłem do ich turnieju.
A jest nasza dobrze zrobiona (ta z tamtego roku się nie nadaje - 7 skilli)
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: leon » 31 sie 2018, 14:53

shawass zrobil i podobniez jest dobra
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: Slimaq » 01 wrz 2018, 22:32

leon pisze: 31 sie 2018, 14:53 shawass zrobil i podobniez jest dobra
Da się grać ze sobą niezależnie gdzie była drużyna zrobiona - przetestowane dziś z Shawassem.
Nic tylko grać - a nie wymówek szukać :)
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: rover » 02 wrz 2018, 01:54

Wydaje mi sie, ze DE w naszym compie to najsolidniejszy wybor.

Rozpa to tak na serio co Ci bardziej lezy, bo roznicy duzej nie ma. To troche kosmetyka. Opcja z asasynem jest bardzo ciekawa (tylko nie jestem pewien czy wchodzi w takiej konfiguracji jak napisales). Opcja z Apo odrobine bardziej stabilna. Realnie daje Ci 11,5 zawodnika w druzynie.

Jezeli wchodza 2 witchki, 4 blitzerow, runner i assasin to chyba jednak ta wersja ma najwiekszy wypierd. Nie mam jak sprawdzic, ale to cos podejdzanie jak sie miesci ;)

No a skille to raczej no brainer i bralbym dokladnie to co napisales.

Na necro sie za bardzo nie znam, wiec niech madrzejsi sie wypowiedza.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: NairoD » 02 wrz 2018, 18:06

rover pisze: 02 wrz 2018, 01:54 Wydaje mi sie, ze DE w naszym compie to najsolidniejszy wybor.

Rozpa to tak na serio co Ci bardziej lezy, bo roznicy duzej nie ma. To troche kosmetyka. Opcja z asasynem jest bardzo ciekawa (tylko nie jestem pewien czy wchodzi w takiej konfiguracji jak napisales). Opcja z Apo odrobine bardziej stabilna. Realnie daje Ci 11,5 zawodnika w druzynie.

Jezeli wchodza 2 witchki, 4 blitzerow, runner i assasin to chyba jednak ta wersja ma najwiekszy wypierd. Nie mam jak sprawdzic, ale to cos podejdzanie jak sie miesci ;)

No a skille to raczej no brainer i bralbym dokladnie to co napisales.

Na necro sie za bardzo nie znam, wiec niech madrzejsi sie wypowiedza.
Dokładnie to się miesci i 2 RR Roverze, ja czymś takim grywam :)
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: reszka » 03 wrz 2018, 14:28

Nekro - Co do rozpiski to standard, choć Elfic grał na 11 zawodnikach. No ale ja wolę 12.

golemy - jest jeszcze opcja którą gra chyba ktoś kto zajął 1 miejsce na eurobowlu - 1 guard i 1 blok.

ghoule - ja jestem przeciwnikiem sure hands jako 1 skill. Wolałbym dać 2x blok albo 1x blok i wrestle. Przeciwko woodom nie ma zmiłuj, jeśli piłkę ma ghoul blodger, masz 2 wyniki, które cię ratują. jeśli piłkę ma ghoul z sure hands masz 3 wyniki, bo z reguły drugi WD ma tackle, no, ew. frenzy ale wtedy ma jeszcze drugi rzut. Za mało daje. A przeciwko innym drużynom sure hands aż tak się nie sprawdza.

wilki - chyba jedyne miejsce na dubla, żeby dać jednemu claws+MB. Gram czymś takim i czasem działa cuda. Możliwość wyrzucenia "7" przebijającego pancerz jest nie do pogardzenia.

upiory - jak nie złożysz będzie dobrze.


DE.

Znaczy ja uważam, że assasyn ssie. Szansa, że na standardowym przeciwniku z AV8 rzucisz "9" jest zbyt mała. Na AV7 znośny ale nic ponadto. APO jest cudowny, od kilku turniejów zamiast rezerwowego daję apo. W 1 połowie ratuje mi najcenniejszych zawodników lub jak schodzi drugi lub trzeci to wtedy jego, w 2 połowie ratuje pierwszego dzwona.

Nie ukrywam, że grałbym na 2 rerolach. Jest masa wbudowanych uników, masa bloków, Woodami często grałem na 1 a mam mniej uników i bloków. Pomijając paringi na krasnale, nie ma tam sporo rzutów do przerzucania. Po prostu jak liniowy się wypieprzy, to akceptujesz że leży i tyle.

Wersja 1 i 2 to klasyczny wybór - co mi lepiej leży a nie co jest mocniejsze.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: rover » 03 wrz 2018, 21:45

Ja tez nie jestem fana asasyna, ale kazdy gada o stabie, a nikt nie pamieta, ze on ma tez shadowing. On jest na serio spoko do markowania roznej masci zawodnikow. Jak gralem darkami to tez gralem z apo i to na serio spoko rzecz, ale.. no wlasnie ale. To jest wybor pomiedzy:

Apo vs +1MV, Block, Shadowing, Stab

Przeliczajac to na kase to jest 50k na apo albo 100k na te skille i stat increase.

Mimo dysproporcji w hajsie ja nadal uwazam, ze to bardziej kwestia kosmetyczna/stylu gry niz, ze jedna opcja jest mocniejsza niz druga. Ja np bym chetnie zagral z 2-3 turnieje z rozpa na asasynie, ale to dlatego, ze juz wiem jak dziala wersja z apo. Ale ogolnie na dluzsza mete raczej preferowalbym wersje z apo, bo ja darkami gram duzo ostrozniej niz WE i bardziej bola mnie darkami braki kadrowe na boisku. Imo zagraj z 15-20 meczy jednym i drugim zestawem i wtedy zdecydujesz.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski, drużyny - dylematy

Post autor: Slimaq » 03 wrz 2018, 22:13

reszka pisze: 03 wrz 2018, 14:28 Nekro - Co do rozpiski to standard, choć Elfic grał na 11 zawodnikach. No ale ja wolę 12.

golemy - jest jeszcze opcja którą gra chyba ktoś kto zajął 1 miejsce na eurobowlu - 1 guard i 1 blok.

ghoule - ja jestem przeciwnikiem sure hands jako 1 skill. Wolałbym dać 2x blok albo 1x blok i wrestle. Przeciwko woodom nie ma zmiłuj, jeśli piłkę ma ghoul blodger, masz 2 wyniki, które cię ratują. jeśli piłkę ma ghoul z sure hands masz 3 wyniki, bo z reguły drugi WD ma tackle, no, ew. frenzy ale wtedy ma jeszcze drugi rzut. Za mało daje. A przeciwko innym drużynom sure hands aż tak się nie sprawdza.

wilki - chyba jedyne miejsce na dubla, żeby dać jednemu claws+MB. Gram czymś takim i czasem działa cuda. Możliwość wyrzucenia "7" przebijającego pancerz jest nie do pogardzenia.

upiory - jak nie złożysz będzie dobrze.
Tylko apropo wilka z MB - minus największy to redukcja RR do 2ch. To dla mnie niweluje tą opcję. Grałem z MB w Rzeszowie i jak łatwo się domyślić pomimo potrzeby rzucenia całych 7 na przebicie armora - nie udało mi się na 5 meczy ani razu - wiem że pewno to się w nieskończoności wyrówna ale wole 8+, RR no i blok/wrestle.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2018”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość