Zmiana języka z Polskiego na Angielski

Rozmowy ogólne o Blood Bowl Legendary + Chaos Ed.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Zmiana języka z Polskiego na Angielski

Post autor: zgnity » 15 lut 2013, 17:57

Wiem że to nie brzmi patriotycznie ale jak dla mnie konieczne do gry.
Nauczyłem się angielskich zasad z angielskimi nazwami skilli i drużyn , polskie "nie wiedzieć czemu" brzmią dla mnie mało intuicyjnie i czasem idiotycznie. Więc jak grając w polską wersję BB mieć angielskie menu itd itp
Wystarczy uruchomić jakiś programik do edycji SQL , wystarczy do tego dodatek do Firefoxa SQLite Manager.
Otwieramy plik main.db jeden znajduje się w ...\Moje dokumenty\BloodBowlLegendary\DB\main.db drugi w ..[miejsce zainstalowania gry]\Data\DB\main.db tu muszę powiedzieć że nie pamiętam który trzeba było edytować ( ja mam zrobiony skrypt zmieniający oba :P )
Wklepujemy polecenie :
UPDATE Strings_Localized SET Polish = English;
UPDATE Strings_Formatted SET Polish = English;
Wykonujemy polecenie i od teraz Menu , nazwy skilli i ich opisy , itd itp mamy po angielsku , tylko nazwy zawodników komputer "podpowiada nam" po Polsku.

Wygrzebałem ze zgliszczy jeszcze informację jak przywrócić animację flag i innych dupereli na boisku bo pamiętam że co któryś patch przestawały się ruszać.
Zwykłym Notatnikiem w Polu "Field" w pliku Config.xml lub Options.xml
jeden w Moje dokumenty \ BB LE \ *
drugi w gry \ BB LE \ Data \ *
zmienic w Polu Field wartosc Animacji z 0 na 1.
Tylko jeden z tych plików ma takowy wpis.
Nie wiem czy przy obecnym patchu animację działają czy ogień jest statyczny.

PS. Poprawię błędy jak tylko będę wstanie sprawdzić i nie zapomnę.
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Zmiana języka z Polskiego na Angielski

Post autor: Qbusus » 15 lut 2013, 18:22

słuszna uwaga. Ja powiem szczerze że jak piszecie polskie nazwy skili to nie kumam o czym mowa :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Akuku88
rekrut
Posty: 128
Rejestracja: 14 lut 2013, 21:39

Re: Zmiana języka z Polskiego na Angielski

Post autor: Akuku88 » 15 lut 2013, 18:35

Grę można sobie zangielszczyć w dużo prostszy sposób ;D. Mianowicie:

1. Ściągamy i instalujemy platformę Steam. Następnie zakładamy sobie konto. Jeśli ktoś już ma to pomija cały ten punkt.
2. Klikamy menu 'Gry' > 'Aktywacja produktu w Steam"
3. Wpisujemy klucz gracza albo cdkey, nie pamiętam co dokładnie, albo to z oryginalnej płyty albo to z oryginalnej instrukcji.
4. Zatwierdzamy, gra powinna zostać wykryta. Potwierdzamy i Blood Bowl zostaje dodany do naszej kolekcji gier na Steamie.
5. Pobieramy grę przez Steam, nie ma tam dostępnej wersji polskojęzycznej, jest tylko anglojęzyczna.

Gramy w anglojęzyczne Blood Bowl :]

Ponadto jest jeszcze jedna korzyść. Mając podstawowe Blood Bowl albo Blood Bowl Legendary Edition kupione na Steamie albo w nim zarejestrowane, jesteśmy upoważnieni do kupienia Blood Bowl Chaos Edition za jedną trzecią właściwej ceny.

Normalny zakup BBCE na Steamie: 29,99 Euro
Jeśli mamy BB albo BBLE na steamie to płacimy 10,- Euro

Ja nie skorzystałem z okazji bo Legendary Edition mi wystarcza, ale jeśli będę miał nadmiar 40 złotych na koncie to z pewnością kupię.
Kislev Open:
Arabskie Noce (Khemri 1000) - 0-0-0

Awatar użytkownika
szkodnik
rezerwowy
Posty: 506
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana języka z Polskiego na Angielski

Post autor: szkodnik » 15 lut 2013, 18:53

Ja miałem zangielszczoną wersję, ale wtedy dzieciak nie chciał grać. Przydałaby się rozpiska skilli z tłumaczeniem, ale zabieram się do tego i nie mam czasu...

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Zmiana języka z Polskiego na Angielski

Post autor: zgnity » 15 lut 2013, 19:59

Akuku88 pisze: Ponadto jest jeszcze jedna korzyść. Mając podstawowe Blood Bowl albo Blood Bowl Legendary Edition kupione na Steamie albo w nim zarejestrowane, jesteśmy upoważnieni do kupienia Blood Bowl Chaos Edition za jedną trzecią właściwej ceny.

Normalny zakup BBCE na Steamie: 29,99 Euro
Jeśli mamy BB albo BBLE na steamie to płacimy 10,- Euro
Można kupić z upustem bez pierwotnego Steam wystarczy CD key z BB 1 albo BB LE i na stronie "naszych kochanych francuzów podać" i kupić przez ich elektroniczną platformę. Ale tak czy siak skończy się to tym że dostaniemy BB Chaos Edition który działa tylko przez Steam właśnie ( a ja nie wiem czemu ale nie przepadam za Steam :P ).

Jakiś czas temu Steam miał "wyprzedaż" i upust i wyprzedaż działały razem , można było CE wychaczyć za 7,99 :P ale ja poczekam na Star Player Edition bądź na moment aż usuną choć część bugów ( nie trzeba dodawać że część z nich pamięta 2009 rok ).
A pathetic creature of meat and bone

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl I”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości