Strona internetowa

Rozmowy ogólne o Blood Bowl Legendary + Chaos Ed.
Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Strona internetowa

Post autor: Perihelion » 15 maja 2013, 15:54

Pomysł fajny, zrobisz jak będziesz umiał i tak wszyscy będą zadowoleni. Faktycznie najlepiej używać czcionek i grafik z zasobów gry aby szata graficzna była podobna do tej z gry. DDS możesz też sobie przeglądać przez XnView i najwyżej przekonwertować do jakiegoś jpg.

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7474
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Strona internetowa

Post autor: Nimar » 15 maja 2013, 16:26

ten layout jest w fotoszopie robiony. Jak nazywa się ten plugin? (ha w cs6 już jest to wbudowane, nie jednak nie jest:/) Tego kolczastego fonta znalazłem na jakimś forum BB. Z fontami z gry też może pojawić się pewien problem, że nie będą miały polskich znaków, ale obadać można. Co do tła to też mi się średnio podobało, ale jak mówiłem to było na zajęciach robione, można łatwo poprawić. Co do loga jak ktoś potrafi ładne zrobić to zapraszam do zabawy. Co do działów to jeszcze myśle czy by nie dorzucić galerii/działu modelarstwo (gdzie by można wtawić fotki figurek/boiska jak ktoś ma. Będę kombinował
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Strona internetowa

Post autor: Qbusus » 15 maja 2013, 17:23

Tło jak najbardzie kole w oczy, a powinno uspokajać. Ciemnozielony jest the best albo poprustu czarny. Nie wiem czemu ale czarny jakoś robi stronkę bardziej klarowną. Ale to tylko moja ocena. Poza tym bardzo mi sie podoba :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Strona internetowa

Post autor: zgnity » 16 maja 2013, 08:07

I do Gimpa i do Photoshopa są pluginy do plików graficznych DDS.
5 sekund szukania i np . nVidiowy plugin albo Jakiś program według opisów powinny działać, ja używam Gimpa i jak trzeba to mogę podesłać plugin do DDS.

Co do czcionki to ja używam TEJ
Choć można i tej z gry użyć.

Pomysł jeśli chodzi o stronę to powiem tak : Sam pomysł OK , fajne takie coś jest dopiero jak jest zapełnione użyteczną wiedzą w dość pokaźnych ilościach. Oby pomysł nie umarł z powodu braku czasu.
Choć jak to się mówi pożyjemy zobaczymy.
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7474
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Strona internetowa

Post autor: Nimar » 16 maja 2013, 12:58

Ja nie mówie, że to będzie na za tydzień. Tylko po prostu na tym szkoleniu i tak mamy robić jakąś strone to pomyślałem, że mógłbym zrobić taką o BB czy tam polskiej społeczności BB. Ja mam fotoszopa cs6 i wczoraj probowalem ten plugin instalowac i mi to nie działa niestety. Jedyna rzecz co mogę z gry wyciągnąć to kursory. Spróbuje gimpa ściągnąć.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4354
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Strona internetowa

Post autor: Shawass » 20 maja 2013, 11:15

Ja zgadzam się w pełni z Perihelionem - jak zrobisz będzie git :) Z tego projektu co pokazałeś to tylko może tej czcionki którą jest napisana Polska bym się czepił, ta nawet od menu by była dobra do tego. Poza tym zacnie, gratki :)

Jeśli chodzi o działy to bardzo byłbym za Galerią, już do wakacji planuję wszystko pomalować co mam coby dzieciaki na półkoloniach uczyć grać więc mogę dorzucić, plus Zgniły ma dobrą galerię plus się będą dorzucać inni gracze. Poza tym wyszukiwarka środowisk/graczy BB byłaby dobra ;) Albo w formie mapki i na tym symboli jakichś i cyferek albo bardziej advanced w stylu Szperacza http://szperacz.polter.pl/index.php?r=site/index
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7474
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Strona internetowa

Post autor: Nimar » 20 maja 2013, 14:06

Tylko taki szperacz bo chyba już wymaga programowania php, a nie wiem czy to ogarne. Co do galerii to właśnie chyba taki dział by był dobry.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4354
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Strona internetowa

Post autor: Shawass » 20 maja 2013, 21:05

Szperacz daję jako przykład, szczególnie że służy przede wszystkim szukaniu graczy i mistrzów RPG, a BBowców mniej jest. Jak narazie myślę że "Lista Obecności", może połączona z listą mailingową (chociaż jak się połączy stronę z FB to byłoby to zbędne), z wypisanym kto i gdzie jest byłaby lepsza, żeby ludzie zgłosili mailem że w Bziance Dolnej czy gdzie jest Ziutek co gra ;) Nie wiem tylko czy to się nie wiąże z dzieleniem się danymi i czy by nie trzeba było rejestrować....wiem że przy sklepach internetowych tak trzeba. Z czasem może i będzie potrzebne coś więcej, ale póki co IMO wystarczy prosta stronka ze spisem.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Strona internetowa

Post autor: zgnity » 21 maja 2013, 07:19

Znajomy z Opolskiego Fenixa piszę taką oto stronę narazie jest w fazie beta i przez to nie ma na niej ruchu ale już jest funkcjonalna.
http://hydra.fenix.rpg.pl/
Teoretycznie ma być to wyszukiwarka-lokalizatorka sesji i inych eventów ogólno growych. Mogę się rozpisać o tym co ma być w przyszłości lecz lepiej będzie jak to dopiszę do końca i sami zobaczycie :]

A jeśli chodzi o graczy BB w Polsce to część jeśli gra to albo o tym nie piszę albo zrobili team i chowają go w szafie :P
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7474
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Strona internetowa

Post autor: Nimar » 05 cze 2013, 23:37

Robimy sobie na tym szkoleniu te strony, do tej pory zrobiłem coś takiego. Nie jest może za ładne, linki jeszcze nie działają. Jest to moja pierwsza strona www. Robiona jest w css, mamy mieć jeszcze w przyszłym tygodniu zajęcia z CMS (podobno teraz w tym się najczęściej robi stronki) może będzie łatwiej to będę dalej kombinował ;) Tutaj wrzuciłem na darmowy hostingowy serwer. STRONA WWW
Co do wyglądu to trochę pozmieniałem od tego co kiedyś tam pokazałem. BAnner mam nawet animowany zrobiony we fleshu ale jeszcze nie wiem jak go wstawić;p Menu się nauczyłem jak robić rozwijane, teraz chce jeszcze na nie nałożyć efekty, że np. będzie się podświetlać jak się najedzie itp. To okienko po prawej stronie w zamierzeniu miało służyć jako kalendarz, żeby wpisywać umówione mecze. Muszę podpytać kolesia jak wstawić taki strikte kalendarz, żeby tego nie musieć pisać ręcznie (pewnie coś z java script będzie, o czym nie mam pojęcia jeszcze ;) ). Co do tła to wstawiłem taką tapetę z bb (dużo waży z tego co widzę), nie chciałem żeby było brzydkie białe. Mam jeszcze problem jak zrobić tak ładnie oddzielone od siebie wpisy newsów. Na razie wchodzą mi jeden pod drugim, przez co się zlewają. A chciałbym żeby był kilka pikseli odstęp od siebie.
nick steam: Nimar

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl I”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości