Real Madrit we Francobowl

Rozmowy ogólne o Blood Bowl Legendary + Chaos Ed.
Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2873
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Real Madrit we Francobowl

Post autor: reszka » 20 kwie 2013, 20:40

taka mini ciekawostka, przypadkiem spojrzałem :)

Koleś, który broni trofeum brał udział w turnieju zimowym (same nowe drużyny). Wybrał halflingi i wygrał grupę :), mając w grupie krasnale, krasnale chaosu, nekro, mroczne i wysokie elfy i 4 znane nazwiska za przeciwników (1 nie znam). Jakiś cyborg.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2873
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Real Madrit we Francobowl

Post autor: reszka » 25 kwie 2013, 00:26

Teraz na mnie nadszedł moment wk... na grę.

wykupiłem konsyliarza dodatkowo i to było genialne posunięcie. Do 12 tury nic się nie dzieje, ale wtedy śmierć na mojej gwieździe. Konsyliarz - uf, wszystko ok. 10 sek. później śmierć na minotaurze. drugi konsyliarz i uff, tylko opuści następną grę. 15 tura i śmierć na mojej 3 gwieździe. Miałem 4 gwiazdy, 3 z nich spotkała śmierć, dobrze że medycy działali. Strasznie szkoda mi straconego gracza. Te SPP są praktycznie nie do odzyskania, kolekcja 22 meczy. Szkoda.

Wygrałem wprawdzie 2:0, praktycznie zapewniając sobie PO. No i ciekawostka, jestem już pewny, że przez rok kalendarzowy nikt tej drużyny nie pokona - od 7 maja do 7 maja.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5137
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Real Madrit we Francobowl

Post autor: Domingo » 25 kwie 2013, 09:12

reszka pisze:No i ciekawostka, jestem już pewny, że przez rok kalendarzowy nikt tej drużyny nie pokona - od 7 maja do 7 maja.
zamierzasz pauzować drużyną przez cały rok? :P :P ;)
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2873
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Real Madrit we Francobowl

Post autor: reszka » 25 kwie 2013, 19:17

Nie, ostatni raz ta drużyna przegrała 7 maja 2012 a małe szanse, żebym przed tą datą rozegrał kolejny mecz :)
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Real Madrit we Francobowl

Post autor: Lyskie » 04 cze 2013, 23:09

Widzę, że maj br. miałeś kiepski...
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2873
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Real Madrit we Francobowl

Post autor: reszka » 05 cze 2013, 01:49

do dupy szczerze, z braku czasu nie relacjonowałem.

W skrócie, zostaję w 2 dywizji, teraz już bez szans niezależnie od ostatniego meczu jestem 5. Najgorsze, że w tych 3 ostatnich meczach wystarczył mi 1 remis. No, ale były 3 porażki.

na szybko. Każda z porażek to duża różnica TV i ilości zdolności, zabrakło mojej drużynie dosłownie 3-4 rozwinięć i byłoby inaczej.

Pro elfy - fartownie złożona drużyna. Mają gwiazdę blitzera, 4 siły i 5 zwinności ze skokiem. No i drugiego z ochroną i skokiem.
Mam 400 na wspomagacze, czarodziej i coś tam. Jedyny sposób, żeby się przed tym kombem obronić, to dać piłkę warriorowi i trzymać do w klatce z ochronami po bokach. A że miałem tylko 3 ochrony no to był koszmar. On zdobywa w 3 turze. Bronię się dzielnie, ale w 7 turze robi blitz na tym warriorze na 2 kostkach przeciw i go powala. 2:0, potem moje szybkie 2:1 licząc następnie na jakiś cud - blitz, ale cudu nie ma. po chwili 3:1 i na deser blitz i 4:1.

W skrócie, obraz gry zmienił blok na 2 kostkach przeciw, bo zamiast przyjmować z wynikiem 1:1, przyjmowałem z 0:2. Ale na skuteczne bloki na 2 kostkach przeciw nikt recepty nie wymyślił jeszcze.

Nekro - jakieś 490 różnicy (oni mają ok 2500). obaj frankie, upiór i zombie mają po +1 do siły. Mimo to odbieram i przykładam w 8 turze. On potem błyskawicznie w 11 i robi jakąś kretyńską kontrę, 3 uniki po strefach ataku, blitz na 1 kostce wilkołakiem z konsekwencją, że drugi blok będzie na 2 przeciw. No ale wypada powalony za 1 razem, piłka się turla, ghul podnosi. No po prostu koszmar. A grałem na remis, od 11 tury miało być klatka w środku i ani o pole do przodu. Szalony atak był o turę przed taką klatką. Przyłożył w 15, miałem 2 tury na zremisowanie bez reroli. I co? podwójna czacha na jedynym niezbędnym bloku.

Wysokie elfy, mecz o wszystko. 390 różnicy, ale mają biegacza, który biega 12 pól z równowagą. ostatnie 3 mecze wygrał dzięki niemu, popchnięcie, podanie na 2+, łapanie na 2+ bieg na 2+, uniki 2+, wszystko z auto rerolami. Niestety, jego taktyka jest taka, że jak on atakuje to jego miotacza nie dotknę i przyłoży w 7-8 turze.

No więc zatrudniam 2 bestie z nieugiętą postawą, kretyński wybór, ale mam pewność, że w 1 turę TD nie zdobędzie. No to on dostaje blitz na dzień dobry, przepycha, łapie, klatka i w 1 turze jest 1:0. wyrównuję w 8. A potem zgodnie z założeniami, bawi się cała turę choć zmuszam go do przyłożenia w 14. Ale to już za późno. i koniec na 2:1.

Strasznie brakowało mi we wszystkich meczach 1 ataku i ze 2 ochron. Moje najbliższe rozwinięcia. No, ale oni mają po 60 meczy każdą drużyną, ja miałem 26. Naprawdę niewiele zabrakło.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Real Madrit we Francobowl

Post autor: Qbusus » 05 cze 2013, 02:56

Nie łam się. Musi być źle żeby było lepiej. :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2873
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Real Madrit we Francobowl

Post autor: reszka » 01 gru 2013, 23:37

Dawno nic nie pisałem, ale teraz krótkie info się należy, bo to w sumie nawet ciekawe.

Po reorganizacji Franco znalazłem się w Dywizji 1 (Elite). Wiadomo, nie ma limitu TV. 4 grupy po 8 zawodników każda, 2 najlepsze wchodzą do ćwierćfinałów. Sporo bashów i nekro, kilka elfów i pojedyńcze inne rasy.

Dziwnie się grupy ułożyły, 5 spośród 8 największych bashy trafiło do grupy 1, w tym ja. Mój najbardziej morderczy, overpowered chaos, full powergaming itd. Oprócz mnie obrońca tytułu (też chaos), 3x orki na 2200 (wygląda to potwornie), 2x nekro, undedzi i jako wisienka na torcie mroczne elfy.

Kto wchodzi do ćwierćfinałów z "mojej grupy"? Ja z 1 miejsca a tuż za mną (gorszy bilans sumy TD+kontuzji, on 12+8, ja 11+28 (4 kontuzje na mecz! - ale w innych grupach byli lepsi, aż do 36) - mroczne elfy. Ja przegrałem tylko 1 mecz - właśnie z mrocznymi na inaugurację, w drugim meczu z orkami był remis, potem 5 zwycięstw.

Ciekawy był mecz z chaosem - obrońcą tytułu. On odbiera, schodzi mu jednak szybko dzwonami 2 zawodników i musi szybko przyłożyć. Wyrównuję w 8 turze. A w 9 zaliczam wielkiego szlema, 3 bloki+blitz = 4 krzyże. Cały LOS i zawodnik zblitzowany udali się na ławkę. Najśmieszniejsze było jednak to, że w kolejnym meczu w 9 turze zrobiłem 3 krzyże na LOS i dzwon z blitza :)

A kto przechodzi z innych grup? mroczne, pro, wysokie, amazonki i 2x nekro. Jestem jedynym bashem który wyszedł z grupy w lidze bez limitu TV!

Jesteśmy już po ćwierćfinałach, wygrałem po pełnym niespodzianek meczu z nekro 1:0 i stanowię 1 parę półfinałową. Gram w nim przeciwko wysokim elfom, które poskromiły mroczne.

W 2 półfinale grają pro (wygrały z amazonkami, które z kolei wygrały grupę bez porażki) i mroczne (te z mojej grupy).

Więc nie wszystko co bez limitu bashem trąci.

Ale swoją drogą moja drużyna to teraz postrach wszystkich, półtoraroczny plan tworzenia drużyny właśnie się zakończył i jest to drużyna kompletna. Moim zdaniem najlepszy bash jaki miałem kiedykolwiek, ba, najlepszy jaki widziałem w życiu.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Sir Nick
rekrut
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:40

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Real Madrit we Francobowl

Post autor: Sir Nick » 01 gru 2013, 23:56

Widzialem Twoj dzisiejszy mecz. Poczatek miales "nieco" pechowy, strata minotaura w 1 turze i jeszcze jakis zawodnikow. Twoj przeciwnik mial taka przewage liczebna, a jednak "nadgoniles" i w pieknym stylu wygrales.
Gratulacje.

Pozdrawiam
Sir Nick
Biegnij tam, gdzie zmierza piłka, a nie tam gdzie się znajduje.

yedee
liniowy
Posty: 1074
Rejestracja: 17 sty 2013, 16:50

Zdobyte trofea

Re: Real Madrit we Francobowl

Post autor: yedee » 02 gru 2013, 09:08

Zapodaj swoj idalny sklad, jestem ciekawy jak wyglada taki wyzylowany i w pelni rozwiniety chaos.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl I”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość