Śmieszne sytuacje podczas gier

Rozmowy ogólne o Blood Bowl Legendary + Chaos Ed.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Qbusus » 01 cze 2013, 16:50

Vidoter pisze:No jest tabelka na to jaką kontuzję dostanie zawodnik. Rzucasz k6 i k8 i z tego robisz liczbę z zakresu 11-68. A APO pozwala rzucić jeszcze raz i wybrać wynik ;)
teraz cos mi sie przypomina... :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Vidoter
rekrut
Posty: 352
Rejestracja: 17 sty 2013, 17:04

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Vidoter » 01 cze 2013, 18:03

Ostatnia gra moim nowym Underworldem konta Necro. Cały mecz moi zawodnicy na KAŻDYM GFI wyrzucali 1. Po 4 turze przeciwnik prowadzi 1:0. W 7 biegnę goblinem na linię TD. Potrzebuję 2 GFI. 1 -> przerzut na 6, a potem znowu 1 :D
Za to druga połowa to był ogólnie śmiech na sali. Z mojej drużyny zostały 3 gobliny i blitzer na boisku. Przeciwnik podaje Wightem do Wilkołaka, niecelne podanie, piłka spada obok. Mój goblin robi 4 uniki, podnosi piłkę w TZ przeciwnika i rzuca na drugą stronę boiska do goblina. Podanie niecelne, ale przeciwnik na pierwszym bloku w turze wyrzuca 2 czachy, więc mój gobos podnosi piłkę i w 16 turze wyrównuje na 1:1.
Po czym BB strzela focha i się wyłącza xD A liczyłem na raport BB Managera ile % rzutów mi siadało :P

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2868
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: reszka » 04 cze 2013, 00:53

zagrałem sobie na auldzie moimi leśnymi, TV 1750. Przeciwnik orki na potężnym ciosie i naskoku. Wskutek kontuzji mam tylko 11 graczy. skończyło się 2:2, ale 2 przyłożenie zdobyłem mając 4 (w końcu 3) zawodników na jego 10, bez podań, biegnąć całe boisko i nie pozwalając zblitzować miotacza.

W 16 turze nie miałem żadnego zawodnika.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Perihelion » 04 cze 2013, 13:22

Jakiś czas temu miałem taką śmieszną sytuację podczas gry. 40 sekund do końca ostatniej tury myślę co tu zrobić aby zremisować, aż tu nagle dzwonek do drzwi. Szybko wcisnąłem pauzę pobiegłem do drzwi a tam kurier z przesyłką. Szybko podpisałem i nie czekając na wydanie reszty pobiegłem zpowrotem do kompa. Żutem na taśmę podałem piłkę i jakoś tam zremisowałem. Ale najśmieszniejsze jest to że gościu dał mi niewłaściwą paczkę. Kiedy zorientowałem się zadzwoniłem do niego aby zawracał. Ponownie stawiając się przed mym domostwem stwierdził, że i tak by wrócił bo źle mu się podpisałem, nie w tym miejscu. Odpowiedziałem mu zaś na to, że skoro dał mi złą paczkę to mu się źle podpisałem :lol:
Jakoś ciągle mnie to bawi nie wiem czemu.

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Qbusus » 04 cze 2013, 18:25

Dobre :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
spirolek
podawacz piłek
Posty: 7
Rejestracja: 06 lut 2014, 01:28

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: spirolek » 06 lut 2014, 02:27

Witka !
Jeśli mogę się wtrącić, ja osobiście mam spore doświadczenie na fumbbl z tym jak funkcjonuje RNG czyli random number generator w grach losowych takich jak bloodbowl. Sporo tam o tym pisałem, podczas moich bojów z tamtejszymi adminami starałem się udowodnić, że program odpowiedzialny za projekcję rzutów jest niewystarczająco przekonywujący, sorki za tę zbitkę wyrazów :D

Ogólnie mówiąc, program losujący rzuty korzysta z prawdopodobieństwa matematycznego co jest zawsze bardzo kulawym rozwiązaniem, dlaczego, może przy kolejnym poście postaram się to wyjaśnić, w skrócie powiem tylko, że w matematycznym prawdopodobieńśtwie wszystko jest możliwe, nawet rzucanie 10 razy pod rząd dwóch czaszek.

Poza tym, w trakcie gry online, na wyniki rzutów mogą mieć wpływ różne czynniki, takie jak : stan waszego połączenia, szybkość internetu, stan systemu, działający w tle firewall, to czy w trakcie gry korzystacie dodatkowo z google itd . itp
Nie wiem dokładnie jak działa ta gra, nie grałem jeszcze żadnego meczu online, ale możliwe, że RNG nie różni się zbytnio od tego na fumbbl. Z tego co pamiętam, to program do czyszczenia ciasteczek Ccleaner, to był jeden z narzędzi do tego, żeby można było normalnie grać.

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Lyskie » 06 lut 2014, 07:28

Z tego co pamiętam, to program do czyszczenia ciasteczek Ccleaner, to był jeden z narzędzi do tego, żeby można było normalnie grać.
Zaintrygowałeś mnie. Czyżby plaga 1 reroll 1 u mnie to wina ciasteczek... :o
Czekamy w takim razie na rozwinięcie tematu.
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: zgnity » 06 lut 2014, 08:53

FUMBBLE działa przez przeglądarkę i na Javie , już te dwa elementy sprawiają mój niepokój XD
Z matematycznego punktu widzenia ciasteczka mogą sprawić tyle że skoro w poprzednim meczu miałeś wysyp 6 to w nowym będziesz miał wysyp 1 by się prawdopodobieństwo zgadzało :P i dlatego ten mechanizm może szwankować lub być nadużywany jeśli działa tak jak opisany (bo sprawna osoba przed ważnym meczem spreparuje ciasteczka tak by wychodziło że teraz pora na trochę więcej dobrych rzutów X).

A RNG w BB był sprawdzany , i zgodnie z tymi danymi z kilku tysięcy meczy jakie kiedyś widziałem działa prawidłowo. ( widziałem dane , nie mecze ).
A nikt nie wie kiedy Nuffle się zaśmieje , czy to komputerowy pseudo-losowy generator czy prawdziwa kostka zawsze znajdzie się ktoś do narzekania , lub kilka rzutów które niszczą wszystko :P
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Nimar » 06 lut 2014, 09:49

W drugiej części powinni dodawać takie kości kontrolery na wi-fi ;p byś tym ciepał w domu a wynik był by przekazywany do gry;p Chociaż z drugiej strony, jak by ludzie kantowali przy tym;p
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: zgnity » 06 lut 2014, 09:54

Ta napiszmy petycję by Blood Bowl 2 obsługiwał DICE+ naszego rodzimego producenta XD
A pathetic creature of meat and bone

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl I”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość