Śmieszne sytuacje podczas gier

Rozmowy ogólne o Blood Bowl Legendary + Chaos Ed.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: zgnity » 07 lut 2014, 08:27

Problem zaczyna się w momencie gdy trzeba uświadomić sobie że statystyka to dziw*$ :P
I mówi nam ona jakie jest prawdopodobieństwo zdarzenia a nie przewiduje samego zdarzenia.
Wielu programistów programuje na sztywno by się statystyka zgadzała i wtedy są różnie głupoty.

Jeśli chcesz to mogę poszukać tego wątku na forum gdzie ludzie udowadniali że z RNG jest wszystko OK.
Wiadomo wyniki z jednego meczu czy z dwóch czasem wykazywały niezwykłą tendencję na jakąś liczbę , lecz na przestrzeni dziesiątek tysięcy rzutów proporcję się wyrównują statystycznie.

A najlepszy obrazek przypadkowości jaki znam i który świetnie to tłumaczy :P
Obrazek
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4454
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Sir Mewash » 18 lut 2014, 23:15

Mam nadzieje ze gra z kompem nie liczy sie do statystyki bo wlasnie wklepalem11 kontuzji w tym 4 smierci... czyli pewnie przydzial na conajmniej miesiac
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Qbusus » 19 lut 2014, 00:15

taka anegdotka apropo rzutów i prawdopodobieństwa ... kiedys prowadzilem warhamera rpg ( dawno dawno temu ), rzucałem k6 i wypadło mi ( na jednej przerzucanej kostce ) 6 . 6 . 6 . 6 . 6 . i 5, szczeka mi opadła i długo się kolebała :)
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Nimar » 21 lut 2014, 17:00

Co do śmiesznych sytuacji, to przed chwilą skończyłem mecz z dziwnym tworem Scavenów. Facet miał 4-5 lonerów, jednego biegacza z +1 agi, +1 siła, +1 ruch, Miotacza z 3 skillami (nie pamiętam jakimi ale głównie te do rzucania.). Stormvermina z +1 do Agi i jeszcze dwóch biegaczy z 1 lv. Reszta zawodników bez skilli chyba była. Koleś miał 7 przerzutów i po 5 chilliderek i asystentów trenera. Nie wiem na czym polegała jego taktyka chyba tylko na graniu na tego biegacza rozwiniętego (którego szybko załatwiłem, niestety tylko z dzwonem). Dalej zachodzę w głowę po co 7 RR. No nic w jakoś 4 turze miał na boisku 5 zawodników, a ja stałem pod linią i czekałem na 8 turę. Koleś zaczął mnie wyzywać od tchórzy, że gram nie fer itp. Na końcu meczu miał chyba 3 albo 4 szczurków, jeden martwy, 3 kontuzjowanych, reszta dzwony. Wygrałem 3 : 0, aż byłem w szoku, że nie zrobił Rage Quita.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
zgnity
blitzer
Posty: 1203
Rejestracja: 06 lut 2013, 13:07

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: zgnity » 22 lut 2014, 09:33

Ja nie wiem czy niektórzy zapominają że grając online grają przeciwko myślącemu przeciwnikowi a nie przeciwko głupiemu AI.
Niemniej jednak już po kilku meczach zraziłem się do otwartych lig. Chamstwo , wyzywanie i mini-maxing.
Najbardziej z twojego opisu zdziwił mnie fakt że człowiek nie wyszedł cała reszta idealnie pasuję w moje wspomnienia.

Ja pamiętam pewien mecz gdzie przeciwko Emo elfom grałem i zabiłem przeciwnikowi Blitzera i kogoś tam jeszcze i miałem prowadzenia , kontuzjowałem mu jeszcze kogoś i przeciwnik zaczął pisać że ja grać nie potrafię , obrażał mnie pisał jakie ja błędy robię (błędy typu zabijam mu graczy :P ) że ludzie z wodogłowiem pewnie tak samo by grali jak ja. Ostatecznie wyszła mu typowo elficka akcja typu podniesienie piłki w 3-4 strefach , rzut z tych stref na drugi koniec boiska i złapanie piłki w 2 strefach , kilka uników i TD był remis. Po meczu koleś skasował zespół i zrobił nowy dokładnie taki sam. Niemniej jednak po takim oraz podobnych meczach mam dosyć otwartych lig.
A pathetic creature of meat and bone

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Nimar » 22 lut 2014, 10:31

Ja mam wrażenie, że to była osoba która nie ograła tej gry za dużo. No bo kto normalny bierze 7 RR!!??Ja też tych publicznych lig nie lubię, ale czasami jak chce zagrać to najszybciej tam się ktoś znajdzie. Mam teraz na FOL 3 drużyny świerze, ale jak tam też czasami jest problem o przeciwnika.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Qbusus
star player
Posty: 1951
Rejestracja: 21 sty 2013, 22:03

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Qbusus » 24 mar 2014, 21:47

Hehe. zagralem treningowy meczyk gobosami na aduldzie. Gralem vs H elfy. Wygralem 2:1 a w 10 turze typ mial juz tylko 2ch zawodnikow na boisku. 1nego martwego, 6sciu na krosie i 3ch na dzwonku. U mnie zszedl tylko jeden gobos na X 1 na dzwonek no i 3ch na gwizdku ;)

Szkoda ze taki fajny mecz poszedl w dym, moglem zachowac te rzuty ba powlsat ;P

inna sprawa ze szacun dla goscia ze gral do konca. ;]
" Igitur qui desiderat pacem praeparet bellum"
( If you wanna peace prepare for war )

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Nimar » 24 mar 2014, 21:58

Oj to niszczysz :D Ja wczoraj moimi norsami przegrałem z Gobosami. Tylko, że ten mecz według mnie był gwałtem prawdopodobieństwa. Gościu praktycznie przy każdym uderzeniu przebijał mi pancerz. A co do zostawiania do końca to wczoraj na chyba 5 gier do końca rozegrałem 3.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Nimar » 31 mar 2014, 11:06

nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Śmieszne sytuacje podczas gier

Post autor: Domingo » 31 mar 2014, 11:23

Ładny ale ja zrobiłem lepszy swoimi jaszczurkami w meczu z Lyskie :P ;) aż mnie pokusiło, żeby któregoś dnia w wolnej chwili wyszukać takie ładniejsze akcje i może je nagrać. Mam jeden TD zdobyty krasnoludami (w meczu sparingowym z Margaritą) gdzie w jedna turę odebrałem piłkę spod swojej strefy TD i zdobyłem punkt.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl I”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości