Blood Bowl - multiplayer

Rozmowy ogólne o Blood Bowl Legendary + Chaos Ed.
Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4281
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl - multiplayer

Post autor: Elkołak » 18 lip 2015, 09:29

Ja mam mobilny internet. Po co? Bo nie potrafię rozstać się z Blood bowlem w moim Ferrari :lol:
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
juniooor7
liniowy
Posty: 896
Rejestracja: 17 wrz 2013, 23:25

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl - multiplayer

Post autor: juniooor7 » 18 lip 2015, 15:18

Ja mam "gówniany" internet w pleju za 50zł/m-c i jest WYSTARCZAJĄCY LTE 6mb

Zamieniłem z jakiejś neostrady 50mega i różnica jest taka że strony mi się otwierają 2 sekundy później, youtube nie zamula, buforuje filmiki bez zacinania na bieżąco od samego początku, czego chcieć więcej. Dodatkowo biorę w kieszeń i bezprzewodowo używam neta w lapku czy telefonie. Zasięg mam prawie wszędzie, a już na pewno w miejscach zabudowanych. Poza tym mając bezprzewodowy internet w domu nie muszę mieć drukarki podłączonej do komputera
Za dodatkowe 20zł można mieć LTE bez limitu, ściąganie w LTE jest zawsze za darmo. W telefonie mam 1GB bezpłatnego transferu i jest to dla mnie nie do wykorzystania, gdy coś ściągam czy aktualizuje to raczej w domu (choć nie koniecznie), gdzie automatycznie telefon łączy się z plejowskim wifi. Ogólnie korzystam bez ograniczeń.

Podsumowując, NIGDY więcej nie założę stałego łącza internetowego. Minusem jest internet w jednym miejscu, umowa na coś, czego mogę nie wykorzystać np po przeprowadzce i to najczęściej długoterminowa umowa oraz prędkość, której praktycznie nie mam do czego w pełni wykorzystać. Dziwię się że stałe łącze jest wciąż tak popularne, no ale w końcu internet sprawa osobista :mrgreen:
Jeśli chcesz rozśmieszyć Nuffla, opowiedz mu o swoich planach.

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl - multiplayer

Post autor: Nimar » 19 lip 2015, 17:58

Ja tu nie chciałem na nikogo naskakiwać. Wiadomo jak się nie ma możliwości podpięcia stałego łącza to się bierze cokolwiek. Dla mnie wady mobilnego netu są takie, że narzucają ci jakąś ilość danych które możesz wykorzystać. A w dzisiejszych czasach np. oglądając you tuba w hd można bardzo szybko taki limit wykorzystać. W pracy mamy kilka stanowisk gdzie jest konieczne podłączenie na Mobilnym (zmienne ip) i co chwila jest z tym problem, bo się nie chce połączyć, wolno chodzi itp. no nie ma praktycznie dnia, żebym do nich nie musiał iść i "zrób coś z tym netem" Sam mam w telefonie jakiś tam pakiet danych ale używam tego raczej sporadycznie. Co do neostrady i netti to Junioor się z tobą zgadam, tragedia jeżeli nie mieszkasz koło ich rozdzielni to transfer jest tragiczny, przez kilka lat męczyłem się z 6 mega internetem. W tej chwili mam 20 mega i jest to dla mnie wielki skok. Wszystko się szybko ładuje, grę 40 GB ze steama na spokojnie przez noc pobiorę. No po prostu stałe łącze to jednak stałe łącze.
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Kotlet
rezerwowy
Posty: 782
Rejestracja: 14 kwie 2014, 20:03

Re: Blood Bowl - multiplayer

Post autor: Kotlet » 19 lip 2015, 21:46

Nimar pisze:W pracy mamy kilka stanowisk gdzie jest konieczne podłączenie na Mobilnym (zmienne ip)
Ale neostrada też ma zmienne ip. Prawdopodobnie netia tak samo.
steam: jeszcze.trochee
fumbbl: kotlet_kazanski
PO2017 Starych Kebabów Się Nie Przesadza (necro) 2/2/1
Rover: Kotlet, ogarnij się, bo to jest już nieprzyzwoite!

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7473
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl - multiplayer

Post autor: Nimar » 20 lip 2015, 14:10

Tak mają ale nie opłaca się kupowanie 10 neostad czy neti dla każdego pracownika. Taniej mobilny wychodzi
nick steam: Nimar

Awatar użytkownika
Konstantyn
podawacz piłek
Posty: 33
Rejestracja: 15 lip 2015, 15:53

Re: Blood Bowl - multiplayer

Post autor: Konstantyn » 20 lip 2015, 17:14

[Aktualizacja]

Zakupiłem Blood Bowl: Legendary Edition PL, nową w folii na Allegro. Trochę potrwa zanim dojdzie ekonomicznym gołębiem.

Zacząłem zapoznawać się z materiałami odnośnie zasad rozgrywki (Competition Rules) i muszę przyznać, że zaczynam łapać o co chodzi w zasadach (poznałem rolę blokowania, blitzu, zasady kostek, modyfikatory itp).

Cieszę się też, że to polska wersja, będzie mi łatwiej załapać o co kaman.
Another match starts with traditional pig chase.

Awatar użytkownika
polonus100
liniowy
Posty: 814
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:23

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl - multiplayer

Post autor: polonus100 » 20 lip 2015, 17:26

Jasne. Zawsze lepiej po polsku. Ale uprzedzam, że spolszczenie pozostawia dużo do życzenia, jest, rzekłbym nawet niechlujne i niedokładne, co boli. Dlatego, jak również z powodu statystyk BBM-a zmieniłem sobie na angielską wersję w steamie.

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4457
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl - multiplayer

Post autor: Sir Mewash » 20 lip 2015, 22:06

Spolszczenie to zlo... BBM nie dziala :P
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
polonus100
liniowy
Posty: 814
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:23

Zdobyte trofea

Re: Blood Bowl - multiplayer

Post autor: polonus100 » 21 lip 2015, 09:17

Sir Mewash pisze:Spolszczenie to zlo... BBM nie dziala :P
Sprostowanie:
1. Złe spolszczenie to zło. Gdyby było dobre, to nic by mi nie przeszkadzało.
2. BBM działa, choć nie w pełni. Szkoda, że nie ma polskiej wersji BBM.

Awatar użytkownika
Lyskie
trener
Posty: 3273
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Blood Bowl - multiplayer

Post autor: Lyskie » 21 lip 2015, 11:10

Serio takie czy złe? Trochę dziwne to fakt, szczególnie w nazwach skilli, gdzie tłumacze wykazali się dużą inwencją (np. tackle = atak :) ) . I fakt jak czasem odpalę grę w wersji oryginalnej, to po samej nazwie skilla nieraz się idzie ździwić :) . Ale ogólnie nie jest to skopane jakoś szczególnie. To co trzeba wiedzieć jest opisane w miarę przystępnie i zrozumiale. Inna sprawa, że nie jestem znawcą świata warhammera i może inaczej patrzę na jakieś osobliwości językowe niż puryści.

A BBM nie działa na wersji PL w 100 %, ale to nie wina tłumaczenia ;) .
Nick na xbox - Lens26pl

Raz Ty jesz niedźwiedzia, raz niedźwiedź je Ciebie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl I”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości