moja opinia o bb

Rozmowy ogólne o Blood Bowl Legendary + Chaos Ed.
ODPOWIEDZ
NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

moja opinia o bb

Post autor: NairoD » 11 sie 2015, 00:29

Czołem

Jako nowy użytkownik gry bb chciałem podzielić się swoimi wrażeniami z pierwszej gry online. Dotychczas udało mi się rozegrać 3 mecze. W każdym z nich gra w jakiś sposób się wysypała. Me z z Leonem musiałem powtarzać przez błąd w grze.

Gra ma diablo nieintuicyjny interface. Trzeba się ostro namęczyć żeby jakieś opcje znaleźć. Z czatu najlepiej nie korzystać bo przy odruchowo próbie użycia polskich znaków można coś poprzełączać. Klawisze nie zawsze zaskakują (np. dwa razy kliknąłem B i kupa, gracz wykonał zwykły blok).

Rzecz najgorsza. Za nic w świecie nie byłem w stanie rozpoznać który z moich zawodników jest który. Po 5 min wpatrywania się i przełączania między zawodnikami zaczęła ostro boleć maków ze o oczach nie wspomnę. Nawet N niewiele pomagało bo napisy nakładany się z zawodnikami przeciwnika w jasnych strojach i więcej wysiłku kosztowało mnie rozpoznanie tego co napisane.

Generalnie bardzo mocno zawiodłem się na tej grze. Używanie jej to dla mnie katorga. Zostane chyba przy Figurka i Fumbblu. Dam grze jeszcze szansę ale jak to ma być takie sadomaso to pl następnej grze która będzie tak wyglądać odinstaluje ją.
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Nimar
trener
Posty: 7466
Rejestracja: 20 lut 2013, 16:27

Zdobyte trofea

Re: moja opinia o bb

Post autor: Nimar » 11 sie 2015, 07:48

Widziałem, że wczoraj pisałeś, że znikł ci interface. Pewnie chciałeś napisać "ż" i wcisnołeś alt+z. Najlepiej nie uzywać polskich znaków. Co do skrótów klawiszowych (do bloku, blitzu itp.) nigdy nie używałem wszystko klikam myszką. Co do rozpoznawania zawodników to faktycznie na początku jest trudno, sam się z tym gubiłem. Szkoda, że nie ma opcji tak jak w fumbble oznaczania zawodników. Jednak wydaje mi się, że do wszystkiego można się przyzwyczaić. I proponuje ci grac na początku po 4 min tura.
nick steam: Nimar

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: moja opinia o bb

Post autor: NairoD » 11 sie 2015, 08:07

Nimar później już ogarnąłem ze lepiej nie używać polskich znaków. problem w tym że gdy pierwszy raz się to wydarzyło musiałem wyłączyć grę bo nic nie reagowało na moje kliknięcia. Wysłałem nawet screena do leona. Okazało się że moi zawodnicy stoją inaczej niż widać to u leona!
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Perihelion
blitzer
Posty: 1774
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:15
Lokalizacja: Szczecin

Zdobyte trofea

Re: moja opinia o bb

Post autor: Perihelion » 11 sie 2015, 14:52

Obraz w grze możesz przecież przybliżać i oddalać, możesz również oglądać boisko z innej perspektywy niż z za pleców swoich zawodników (chyba od góry i jeszcze jeden widok).

Przez problem z polskimi fontami przeszli chyba wszyscy gracze na forum :lol: nie ma się co denerwować o takie pierdółki. Daj grze szansę bo sama w sobie jest zajefajna.

Jeżeli chodzi o wygląd zawodników to możesz go sobie samemu dobrać (w bardzo ograniczony sposób, ale zawsze) przy zakupie zawodnika - możesz dobrać mu wygląd sylwetki jak i jego ubioru (nie wszystkie rasy to mają - tralle u wampirów są chyba identyczne).

Awatar użytkownika
polonus100
liniowy
Posty: 814
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:23

Zdobyte trofea

Re: moja opinia o bb

Post autor: polonus100 » 03 wrz 2015, 13:32

Żeby się zorientować kto gdzie stoi to masz klawisz "n". Za pierwszym razem włącza nad zawodnikiem jego funkcję na boisku, po kolejnym naciśnięciu masz imię, po kolejnym numer, a po jeszcze jednym - charakterystyki liczbowe. Jak sie odpowiedni przybliży obraz to wszystko dobrze widać. Dla kierowania ruchem zawodników lepiej dawać rzut z oddalenia z góry.

Po naciśnięciu ALT+z obraz gaśnie, zaś po kolejnym naciśnięciu tych klawiszy - powraca. Tak więc lepiej pisać zamiast ż - z. Niestety komunikator nie wybija "ż".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blood Bowl I”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości