Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Polska
Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3209
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: teillman » 03 wrz 2019, 21:49

Shawass pisze: 03 wrz 2019, 19:54 Nie śmieszkowałem odpisując na Twojego posta (chyba że tak odebrałeś mój ton), miałem tam konrketne pytania biorąc pod uwagę że mogę spokojnie zacząć działania przy tematach które wiszą i potrzebowałem wiedzieć dlaczego mam ich nie robić, śmieszkowałem odpisując na posta Mewasha gdzie zaznaczyłem że nie będę pisał póki nie ma treści.
Możliwe że źle to odebrałem. Ja jedynie napisałem żebyś wstrzymał kunia. I wyjaśniłem konkretnie czemu. Moim zdaniem to lepsze niż napisanie "wstrzymaj się, mamy jszcze inny plan, opiszę po urlopie".
Shawass pisze: 03 wrz 2019, 19:54 Proszę Cię uspokój się, jak już nie masz czasu to nie pisz - to co pisałem co do strony w żaden sposób nie wymagało Twojej interwencji poza "wstrzymaj się, mamy jszcze inny plan, opiszę po urlopie"
:P :
Shawass pisze: 03 wrz 2019, 13:19 jestem, czemu sugerujesz że nie? ;D
Shawass pisze: 03 wrz 2019, 19:54 Kwestia tego że, jeśli dobrze rozumiem co sugrujesz, ja mogę sobie śmieszkować a Ty nie możesz mówić prawdy - porozmawiamy na żywo, bo nir tu na to miejsce.
Nie. Nie chodzi o to. Chodzi o to że nie napisałem nic co możnaby nazwać "nieprofesjonalnym" A snajper znalazł w tym sam nie wiem co w twoim kierunku.
Shawass pisze: 03 wrz 2019, 17:48
teillman pisze: 03 wrz 2019, 16:34 Piszesz że wyślesz coś nie wiedząc czy jest na to teraz pora i czy to w ogóle odpowiednią do tego osoba (A nią nie jest).
Nie planowałem nic wysłać bez potwierdzenia Mewasha, uspokój się
:P :
Shawass pisze: 03 wrz 2019, 13:19 jestem, czemu sugerujesz że nie? ;D
Ja tu widzę co innego, ale może także źle to odebrałem.
SmartSelect_20190903-213156_Chrome.jpg
Ogólnie kończąc dyskusję (bo jest ona bez sensu i z prostej odpowiedzi przerodziła się w jakąś chorą gównoburzę) tak jak napisałem wcześniej uderzę się w pierś. Przepraszam że kwestia organizacyjna wygląda tak jak obecnie wygląda ale będzie tylko lepiej. Pierwszy raz dane nam jest tworzenie czegoś tak fajnego i wiadomo że popełniamy dużo błędów ale bez sensu jest wsiadać na siebie nawzajem bo to do niczego nie doprowadzi.
Jeżeli poczułeś się shawass urażony czymkolwiek w mojej wypowiedzi to również przepraszam obgadamy to na winterze kupię Ci browara i damy sobie buzi.

Dobrej nocy :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4348
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Shawass » 03 wrz 2019, 22:09

Dane do strony = dostępy do strony? Wiesz, logi? Może to faktycznie powinienem był to rozwinąć.

Porozmawiamy na żywo, moje uczucia nie są ważne tylko to żeby działać.

Do końca września wstrzymam się z akcjami żeby nie zamieszywać, ufam w plan :)
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3209
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: teillman » 03 wrz 2019, 22:23

Shawass pisze: 03 wrz 2019, 22:09 Dane do strony = dostępy do strony? Wiesz, logi? Może to faktycznie powinienem był to rozwinąć.
Nie musisz rozwijać bo nie jestem w ciemie bity i nie chodzi o to tylko o fakt że człowiekowi z którym już jest wszystko mniej więcej wstępnie ustalone co do tego jaką stroną ma się zająć, chcesz wrzucić podobny ale jednak znacząco inny temat bo moderację strony wizytówki.

Do strony wizytówki, żeby wrzucać treść nikomu nie uwłaczając potrzeba człowieka z głową i dwoma rękoma (chociaż jedną też da radę) A do zrobienia strony którą ma udźwignąć rejestrację ~450 osób (A może być znacząco więcej bo Polska jest tak mniej więcej 2-3 krotnie tańsza niż taka Austria czy Walia) potrzeba już kogoś kto przynajmniej ogarnia podstawy. Sam wszystkiego nie zrobię chociaż umiem i chciałbym.

To jest meritum tego o czym pisałem A pokłosie burdelu na forum w temacie Eb2020. Tobie się jedynie "dostało" za dobre chęci za co po raz trzeci przeproszę :)
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4459
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Sir Mewash » 03 wrz 2019, 22:27

Panowie STOP. Co tu się dzieje. Co to za hejt. Koniec z osobistymi wycieczkami.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4459
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Sir Mewash » 03 wrz 2019, 22:35

Właśnie skonczylem pracę. Jutro siądę do listy z pierwszego posta i ją uaktualnie. Także odpisze na post Snajpera.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Domingo » 03 wrz 2019, 22:40

[mention]Snajper[/mention] Mówisz, że nawet nie wiadomo kto powinien organizować te mistrzostwa. Nie jestem osobą władną, ale jestem w tym od początku i może trochę rozjaśnię sytuację.

Osobami, które moim zdaniem mają prawo (a nawet obowiązek) organizowania EB2020 są Ci, którzy byli na EB w Portugalii.
Dlaczego? Ponieważ to oni wywalczyli swoimi wynikami prawo do organizowania EB2020 i to oni, na miejscu powiedzieli NAFowi: "Tak, chcemy walczyć o bycie gospodarzem EB 2020". To wydaje mi się oczywiste.
Osoby, które tam były: Elfic, Sir Mewash, Neret, Reszka, Junioor, Ślimaq, Domingo, Warrior i Shawass (niegrający). Była między nami rozmowa o tym czy chcemy się podejmować organizowania takiej imprezy. Nie pamiętam dokładnie wszystkich opinii (nie przypominam sobie, żebyśmy robili głosowanie) ale pamiętam, że na pewno: Sir Mewash, Reszka, Warrior i Shawass mówili, że chcemy i damy radę. Ja powiedziałem, że taka impreza to dla mnie zbyt duże wyzwanie i się tego nie podejmę.
Po datach wątków w tym dziale widać, kiedy zaczęły się pierwsze dyskusje na temat organizacji i kto się w nich wypowiadał. Najaktywniejsi w tych pierwszych wątkach są: Sir Mewash (kapitan reprezentacji) i Shawass (Ówczesny NAF NTO Polska), czyli choć nie ma jeszcze żadnych ustaleń kto rządzi i organizuje, to chyba wszyscy się zgodzą, że są to odpowiednie osoby. Obaj byli w Porto i obaj mają kontakt z NAFem. W dyskusjach udziela się też Reszka, który mówi o potrzebie założenia Stowarzyszenia. W styczniu zakłada wątek w którym jest napisane, że Stowarzyszenie ma na celu zorganizowanie EB 2020.

Do tego momentu dla mnie wszystko jest czytelne. Mamy trzy osoby, które walczyły o szansę na organizowanie, powiedziały na żywo NAFowi, że są gotowi to zorganizować i podjęły pierwsze kroki w tym kierunku.

Potem jest dokładnie tak jak mówisz. Brak rozpisanych struktur i zakresu obowiązków.
Powstaje Stowarzyszenie, którego zarząd zakłada, że będzie o wszystkim decydował nie informując o tym reszty, w tym tych naprawdę kompetentnych i zaangażowanych. Gdy się im obrywa od community, że przespali wiele tematów i jest już późno, to zrzucają winę na Shawassa, który nie jest w zarządzie. Sorry, nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale to jest naprawdę żałosne.

i tylko na koniec:
teillman pisze: 03 wrz 2019, 16:34 czas na heheszkowanie się skończył i musieliśmy wziąć sprawy we własne ręce nieco mocniej wciskając tematy za jaja.
jeśli ktoś tu kogoś ścisnął za jaja to Community Was, żebyście się wreszcie ogarnęli. Po postach między innymi Snajpera i Rovera nagle tematy się ożywiły. Nawet wysłaliście zasady do NAFu, a przecież jeszcze niedawno Reszka pisał, że ruleset ustalicie po WC.
teillman pisze: 03 wrz 2019, 16:34nie widzę Cię na liście w tym temacie jako osobę od strony takiej czy owakiej.

Ty za to na tej liście jesteś odpowiedzialny za catering, więc czemu się wypowiadasz w temacie strony www?

To tak odnośnie bałaganu jaki tu macie. No offence.

Przepraszam, nie umiałem się powstrzymać przed kąśliwym skomentowaniem tego jak to widzę. Nie chcę tu kręcić afery, napisałem ten post z nadzieją, że wpłynie na poprawę sytuacji. Myślę, że czytelnie wyjaśniam kto ma pełne prawo do bycia osobami decyzyjnymi w temacie EB (skoro są niejasności)
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4459
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Sir Mewash » 04 wrz 2019, 00:53

No dobra późna pora ale wolę nie odkładać tego do jutra bo emocje sięgają zenitu.

Po pierwsze organizacja Eurobowl.
Za organizację Eurobowlu odpowiada stowarzyszenie BB Polska w którego skład zarządu wchodzi Leon, Teillman i ja

Druga sprawa to porównywanie nas do PZPN. Powinienem to przemilczeć ale chyba każdy widzi że to nie ta liga i my nie pobieramy za to żadnych pieniędzy. Dla nas jest to coś wyjątkowego w naszym hobby a nie patrzenie ile można na tym zarobić...

Trzecia sprawa Stowarzyszenie BB i zarząd. Wszystko się odbyło zgodnie z polskim prawem i wszelkimi wytycznymi których dopilnował Reszka. Osoby zostały wybrane z Warszamy przez pryzmat swoich zdolności i dość trywialnej ale dość ważnej sprawy jaką jest dostępność w miejscu organizacji turnieju.

Czwarta sprawa Struktura i zakres obowiązków. Staramy się (lepiej lub gorzej) na bieżąco rozmawiać z osobami które według nas mają odpowiednie zdolności czy zajmują się daną sprawą zawodowo. Do każdego punktu z pierwszego postu postaramy się w odpowiednim czasie wybrać jak najlepszą osobę (lub zespół).

Piąta sprawa Pyrkon wiele lat jeździłem na ten event i pomimo moich pewnych zastrzeżeń jest to największy event w klimatach fantasy, gier bitewnych, gier planszowych i paru jeszcze ciekawych tematów. Jeśli popatrzymy na liczbę osób odwiedzających to wydarzenie to uważam że robią niesamowitą robotę.

Szósta sprawa "praca" dla stowarzyszenia i zyski. Od wielu lat pracuję przy organizowaniu podobnych imprez (oczywiście nigdy na tak wielką skalę), ale Nigdy nie wziąłem złamanego grosza za moją pracę. Jeśli będą zyski to planujemy przeznaczyć je na wsparcie organizowania imprez, rozwoju BB w ośrodkach zainteresowanych tym systemem czy wsparcia kadry (koszulki, dofinansowanie wyjazdu na Eurobowl) to jest jeszcze temat do przedyskutowania konkretnie na co ale to po Erobowlu 2020

Siódma sprawa Szacunek dla społeczności - może czasami tego nie widać ale bardzo szanuje naszą społeczność i wielokrotnie już o tym pisałem że nie wróce do 40tki bo nie ma co się równać nasza społeczność BB do innych.

Ósma sprawa "my decydujemy a wam nic do tego" Jesteśmy jak najdalej od takiego podejścia. Ale jak to już nie jeden powiedział demokracja i organizacja imprezy nie za bardzo idą ze sobą w parze. Z mojej przyczyny dyskusje na temat zasad jak i inne parę spraw trwały za długo i nie było widać efektu końcowego. Dodatkowo przyśpieszenie terminu przedstawienia zasad i prezentacji spowodowały że trzeba było działać szybko. Nie było to idealne rozwiązanie ale pokazało że nie ważne co przedstawimy Komisji Eurobowlu tam ognista dyskusja zacznie się od początku. Jako że okres letni się właśnie zakończył (dla mnie to oznaczało pracę 13h dziennie) będę miał więcej czasu aby móc przedstawiać społeczności postępy w przygotowaniach.
Co do nie słuchania się Społeczności. Ja i Leon jesteśmy przeciwnikami stacków a Leon jest zwolennikiem 3 tierów (ja max 5) ALE jak widzicie w propozycji przesłanej do komisji mamy 6 tierów i stacki. Patrząc na całą sytuację z zasadami pójdziemy o krok dalej ale na razie o tym się nie chcę wypowiadać bo chcemy wysłuchać do końca komisji co ma do powiedzenia.
Uwierzcie że słuchamy i analizujemy sugestie i rady dotyczące organizacji. Więc poprosimy więcej konstruktywnych rad a mniej krytyki.

Dziewiąta sprawa terminy. Po ostatnim zeszło tygodniowym spotkaniu postanowiliśmy organizować stałe spotkania w celu sprawdzania progresu prac. Mamy obecnie określony plan działań na najbliższe dwa tygodnie czyli umowa z Hotelem, przygotowanie prezentacji i wyliczenie wpisowego a za tym określenie budżetu w którym musimy się zmieścić. Wbrew pozorem z terminami nie jest tak źle choć z pewnością mogło być lepiej

Postaramy się jak najszybciej przedstawiać Społeczności progres dotyczący organizacji Eurobowlu 2020

Mam nadzieję że choć trochę udało mi się odpowiedzieć na wszelkie pytania i rozwiać po części wątpliwości. Dodatkowo uaktualniłem informacje w pierwszym poście.

P.S.
Z góry przepraszam za błędy i brak logiki w zdaniach ale nie mam siły tego redagować. Jak będą jakieś pytania to z przyjemnością jutro odpowiem
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: reszka » 04 wrz 2019, 16:06

Wracając do tematu wątku a nie do tej dyskusji, która chyba po kilku emocjonalnych wywodach ochłodziła się, pytanko co do zabawy podczas EURO2020.

Na wielu turniejach mamy jakąś zabawę. Mi najbardziej podobała się Lubelska i jeśli chłopaki nic nie będą mieli przeciw, można by ją przekopiować. Wystawić listy gończe za kapitanami każdej drużyny (albo opcjonalnie za zawodnikiem z najniższym numerem NAF w reprezentacji) i kto upoluje ich najwięcej.

Problem z EUROOPEN, ale tam można wystawić 20 listów za tymi z najniższymi numerami NAF.

Można także połączyć z którymś bingo.

Wracam również z tematem nagród. Te są zawsze chujowe że aż boli. W Porto był 1 puchar na 8 osób. U nas oczywiście będą pucharki za 1,2,3 dla każdego gracza. Trzeba wymyślić jakąś polską nagrodę za ostatnie miejsce, ale nie mam przekonującego pomysłu. Podobnie dla najlepszego przykładającego i bashlorda (choć tutaj już rozróżnia się EUROBOWL od EUROOPEN).

Jako polski wkład w scenę europejską BB myślałem o nagrodach dla najlepszych trenerów. Nagrodę dostałby najlepszy trener orków, nekro, nurgla, high elfów, wampirów i każdej innej rasy reprezentowanej choć raz. Ileś osób przyjechałoby na turniej bardziej fanowymi rasami tylko po to, żeby powalczyć o tytuł najlepszego gracza halflingów.

To nagroda za wyniki, ta nagroda łączy turniej eurobowl i euroopen, więc najlepszy norsman będzie z jeden z 2 turniejów. Myślę, że to może urozmaicić zwłaszcza format Euroopen, bo dla kolesia, który wie że i tak nie wygra, możliwość rywalizacji o najlepszego trenera Khorna byłaby potężnym argumentem żeby wybrać khorna. Jak się okaże, że są tylko 3 khorne, to będzie w emocjach cały turniej.

Proponowałbym zrobić pucharki jak na Polish Open, jakaś drewniana podstawka a na górze figurka zawodnika danej rasy. Figurki do BB z różnych pudełek, od GW, Greebo, willego itd. Gutter runner przykładowo z pudełka od GW wygląda bardzo zacnie. Pewnie nawet Willy czy Greebo przysłaliby nam takiego figsa gratis, ale zbiórka własnymi środkami nie powinna być trudna. Ja mogę dać orka, lizaka, żabę i pewnie kilka innych też się znajdzie. Robiąc zbiórkę tych 26 figurek zbierzemy je od ręki.

Każda figurka niepomalowana, ale zbrushowana na złoto. Oszczędza czas a efekt jest świetny jako pamiątka. I unikamy Warriora czy innego mistrza pędzla który podejdzie i powie, że słabe cieniowanie skóry.

Nie robiłbym innych nagród, trofeum na takiej imprezie jest wystarczająco prestiżowe, żeby zmniejszać jego rangę pudełkami od GW. A i tak widok 50+ trofeów na stole będzie robił wrażenie.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3453
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Vincent » 04 wrz 2019, 16:55

Nagroda dla najlepszego trenera każdą rasą bardzo fajna, pytanie tylko czy takie coś nie zje za bardzo budżetu? Czy wręcz będzie tańsze przy odcięciu się od innych nagród (poza tą wymienioną i pucharkami za top3)? W sensie, ile zwykle jest nagród rzeczowych na EB?

Mam jeszcze takie pytanie, czy zabawy typu bingo itp były na poprzednich EB?

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: reszka » 04 wrz 2019, 17:32

Nie, jeśli wziąć figurki po kosztach od graczy na zasadzie darwizny 1-2 figurek, kosztować będzie grosze jak na tę skalę. Bingo było, ale tak słabe że aż bolało.

Zwykle nagród rzeczowych było równe 0, jeśli odliczyć pamiątkowy model.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2020”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości