Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Polska
Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: teillman » 03 wrz 2019, 10:39

Shawass spokojnie. Strona którą mamy od Nafu A strona o której pisze Noun to 2 różne rzeczy. Strona nafowa jest stricte informacyjna, a strona ktorej potrzebujemy poza tą nafową ma głównie służyć jak ta z dornbirn. Ma mieć więcej możliwości w tym udźwignąć cały proces rejestracji.
Stronę nafu może prowadzić każdy. Do tego też dojdziemy w swoim czasie (prawdopodobnie do końca września).
I nie rozdzielajmy kanałów informacyjnych bo skonczybsie tak że ktoś dostanie dwie sprzeczne informacje od 2 różnych osób i straci czas na coś czego nie powinien robić.
Pozdr
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Sir Mewash » 03 wrz 2019, 10:46

Tylko nie publikujcie nic przed czasem ;)
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Shawass » 03 wrz 2019, 13:19

teillman pisze: 03 wrz 2019, 10:39 Shawass spokojnie.
jestem, czmu sugerujesz że nie? ;D
teillman pisze: 03 wrz 2019, 10:39Strona którą mamy od Nafu A strona o której pisze Noun to 2 różne rzeczy.
Ja szukałem osoby do obsługiwaina tej NAFowej, ale ok

teillman pisze: 03 wrz 2019, 10:39Strona nafowa jest stricte informacyjna, a strona ktorej potrzebujemy poza tą nafową ma głównie służyć jak ta z dornbirn. Ma mieć więcej możliwości w tym udźwignąć cały proces rejestracji.
Serio takiej potrzebujemy? Ja nie będę zaangażowany w żadną z nich, ale imo niepotrzebna jest takowa.
teillman pisze: 03 wrz 2019, 10:39Stronę nafu może prowadzić każdy.
czyli nie Noun? jeśli tak to kto?
teillman pisze: 03 wrz 2019, 10:39I nie rozdzielajmy kanałów informacyjnych bo skonczybsie tak że ktoś dostanie dwie sprzeczne informacje od 2 różnych osób i straci czas na coś czego nie powinien robić.
Pozdr
Ja traktuję forum jako oficjalny kanał. Jeśli jest inny organizacyjny to proszę "szefów" o określenie które jest oficjalne.

Super że teraz wchodzimy z takim podejściem, ale jak już wchodzimy to trochę jaśniej proszę :D
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Shawass » 03 wrz 2019, 13:21

Sir Mewash pisze: 03 wrz 2019, 10:46 Tylko nie publikujcie nic przed czasem ;)
Nie mamy co publikować, więc spoko - nie puścimy informacji której nie mamy przed czasem :D

Jeśli nie zaznaczysz inaczej to będę puszczał dopiero info oficjalne, ewentualnie dopytam Cię jak nie będę pewny czy mogę.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: teillman » 03 wrz 2019, 16:34

Nie mam czasu ani ochoty się przerzucać na forum czy heheszkować bo czas na heheszkowanie się skończył i musieliśmy wziąć sprawy we własne ręce nieco mocniej wciskając tematy za jaja. Nie chcę Cię urazić (albo żebyś się poczuł jakoś atakowany przeze mnie) bo serio fajnie że jako jeden z niewielu się w to wszystko angażujesz ale nie widzę Cię na liście w tym temacie jako osobę od strony takiej czy owakiej. Mieliśmy wybrać ludzi którzy się będą tymi kwestiami zajmować. Jeżeli się zgłaszasz to super, ale to zarząd oficjalnym kanałem czyli wiadomością prywatną bezpośrednio ode mnie Miłosza albo Leona zleci komuś konkretną robotę.
Piszesz że wyślesz coś nie wiedząc czy jest na to teraz pora i czy to w ogóle odpowiednią do tego osoba (A nią nie jest).
Chodzi mi jedynie o to żeby zapałem do pracy (który jest jak najbardziej in plus) nie narobić jeszcze dodatkowego nieporozumienia.

Jak każdy zacznie robić rzeczy na własną rękę to wyjdzie jeszcze większy bajzel niż jest W tej chwili. A sporo kwestii już ogarnęliśmy. jak wrócę z urlopu to zrobimy porządek na forum dot. Euro tak żeby do każdego tematu był osobny topic.

Sry teraz nie mam czasu tego bardziej wytłumaczyć.
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Shawass » 03 wrz 2019, 17:33

[mention]Sir Mewash[/mention] - proszę potwierdź że Teillman i Reszka jako zarząd i Leon, ponieważ Teillman go wymienił, są tak samo jak Ty osobami decyzyjnymi i mogą mówić co i jak, bo wtedy wszyscy mają jasną strukturę tego jak ze sobą rozmawiamy - dla ordnungu, bo może post powyżej był uzgodniony z Tobą, a nie wydaje się
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Shawass » 03 wrz 2019, 17:48

teillman pisze: 03 wrz 2019, 16:34 Piszesz że wyślesz coś nie wiedząc czy jest na to teraz pora i czy to w ogóle odpowiednią do tego osoba (A nią nie jest).
Nie planowałem nic wysłać bez potwierdzenia Mewasha, uspokój się
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Snajper
rezerwowy
Posty: 666
Rejestracja: 09 paź 2018, 12:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Snajper » 03 wrz 2019, 19:20

Strasznie smutno to się czyta zarówno w tym wątku, jak i zasad. Impreza, która jest wielką szansą dla całej Polskiej sceny BB, staję się kością niezgody w tak wielu tematach wśród samych graczy. Odpiszę to w tym wątku, ale odnosi się to do całej organizacji.

Nie wypowiadałem się też na tematy Euro od czasu mojej rezygnacji, ale po raz drugi już w ciągu 2 tygodni reaguje po postach w stronę [mention]Shawass[/mention]. Jakoś jego przypadek za każdym razem wywiera na mnie taki wpływ, że postanawiam się odezwać.

Myślę, że 90% osób grających w BB w Polsce i którym zależy na Euro, nie ma pojęcia kto tak na prawdę jest organizatorem Euro. Przecież jak są Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to mamy PZPN. A w BB? Polska dostała EuroBowl, czyli kto go dostał? Nie wiemy dlaczego konkretne osoby są za to odpowiedzialne, kto je wybrał, kto założył stowarzyszeni Blood Bowl Polska, kto do niego należy etc. Bo niby dlaczego oni się tym zajmują? Czy był konkurs / przetarg? Nawet struktura jest nie jasna, bo oficjalnie jest 2-3 osoby, a czasem okazuje się, że są 3-4.

Dodatkowo nigdzie nie ma rozpisanej, ani udostępnionej struktury i zakresu obowiązków na Euro. To co jest w tym temacie (w 1 poście) jest tak na prawdę świstkiem bez wartości, bo żadna z osób z "listy rzeczy do zrobienia" nie należy do stowarzyszenia. Uzupełniając, te osoby nie mają też żadnej umowy aby działać na rzecz stowarzyszenia. Nie ma podziału na koordynatorów, organizatorów, pomocników. Nie ma dróg służbowych. NIE MA DELEGOWANIA UPRAWNIEŃ. Nie ma podstaw funkcjonowania projektu. Wszystko to widać po tym jak odpisaliście [mention]Shawass[/mention] w tym temacie i kilku innym w ostatnim czasie. Ja sam jeszcze kilka tygodni temu myślałem, że lista z 1 posta, to lista koordynatorów. Koordynator dostaje zadanie, za które bierze odpowiedzialność, a nadzorujący projekt wspiera go w realizacji tego zadania. U nas Shawass został publicznie zlinczowany, że chciał demokratycznie rozmawiać na temat zasada. Zasady, które [mention]rover[/mention] ustalał przez tyle czasu zostały nazwane popierdółkami i ostatecznie nawet nie wysłane. Po przypadku Michała i Błażeja widać, że cała organizacja Euro to 3-4 osoby z pełną mocą decyzyjną + wolontariusze bez głosu i mocy do zrobienia czegokolwiek samemu.

Taki system działa na konwentach typu Pyrkon, gdzie 16 latkowie chcą pracować 40 godzin, aby mieć przez 8 godzin darmową wejściówkę na wydarzenie. Wśród dorosłych ludzi z ambicjami, to nie podziała. Po za tym kierowanie autorytetem siły działa wśród grup pracowników fizycznych. Jeżeli potrzebujecie kogoś do wsparcia pracą intelektualną, to model lidera i równości kierowniczej działa lepiej. Zresztą to wszystko powinniście wiedzieć jak zajmujecie się organizacją.

Z szacunku dla tej społeczności (które nie jest bandą 12 latków, tylko 30,40, 50 letnimi mężczyznami) napiszcie kto jest organizatorem, jaki jest podział obowiązków, kto jest za co odpowiedzialny (ale tak na prawdę, wraz z uprawnieniami wśród ludzi "z rzeczy do zrobienia"), jak wygląda finansowania, co oferujecie za pracę dla stowarzyszenia (może będzie więcej zainteresowanych), jakie są planowane zyski i na co zostaną przeznaczone. Bo chyba nie planuje się takiej imprezy żeby do niej dołożyć, albo wyjść na zero.

Możecie też powiedzieć, że Euro zajmuje się Blood Bowl Polska i nic nam do tego. Macie do tego pełne prawo. W 2-3 osoby też da się zorganizować Mistrzostwa. Outsourcing tez jest spoko i nawet nie trzeba się o niego prosić jak ma się pieniądze.

I nie odbijajcie mi teraz piłeczki, bo sami wiecie jak wygląda sytuacja. Zastanówcie się jak chcecie prowadzić ten projekt i ogłoście to publicznie. Albo mnie po prostu olejcie, jak już to raz miało miejsce. Mi na tym Euro już nie zależy, ale całej masie ludzi w Polsce jeszcze tak.
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2019, 21:46 przez Snajper, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: teillman » 03 wrz 2019, 19:41

[mention]Snajper[/mention] odpisze w wielkim skrócie bo jestem na urlopie i nie chce się denerwować.

Do organizacji euro zostało założone stowarzyszenie Blood Bowl Polska w którego zarządzie znalazł się przewodniczący Miłosz i Leon. Nie wiem czy zostali wybrani czy sami się nominowali tak czy inaczej w mojej opinii są do tego najlepszymi osobami.
Reszka powiedział że nie ma czasu na zabawę w Stowarzyszenie i zaoferował się pomóc prawnie.
Ja dostałem telefon od bodajże Miłosza że jako osoba która w Polsce na tamtą chwilę 2 razy robiła turniej z największą ilością osób praktycznie bez doświadczenia, widzą mnie jako trzeciego w zarządzie.
Łatwiej byłoby mi to zrzucić na kogoś innego ale przyjąłem propozycję.

Z tego co mi wiadomo reszka zbierał podpisy ludzi (Domingo Niko i chyba Kos są komisją rewizyjną np.)
I nikt nie protestował. Więc moim zdaniem temat jest zamknięty.

Problem o którym piszesz (że nie wiadomo co i jak) jest mi dobrze znany i rozmawiałem na ten temat z chłopakami podczas ostatniego spotkania. To bajzel informacyjny. Wybacz ale obecnie walczę z remontem mieszkania i jestem dodatkowo na urlopie więc ciężko wszystko zrobić samemu ale jak wrócę w planie jest wyczyszczenie i postawienie na nowo działu z euro 2020 tak żeby nikt nie miał wątpliwosci co się dzieje i kto za co odpowiada itp.

Ale na to potrzeba czasu, za który nikt mi nie płaci złamanego grosza. A najwięcej w temacie marudzą ludzie którzy nie byli nawet na jednym spotkaniu organizatorskim kiedy je jeszcze robiliśmy. (Na ostatnim byłeś ty z shawasem).

Fajnie jest sobie siedzieć w fotelu za nic nie odpowiadać i biadolić na forum że to be i tamto be. Ale podkreślę jest to przeze Mnie bardzo dobrze zrozumiałe i zgadzam się z tym. Bajzel na forum.

Każda osoba, którą pytam o to czy coś zrobi bo się zgłosiła dostaje pytanie czy ma zamiar robić to hobbystycznie z dobrego serduszka czy za podobizny królów Polski.

Pierwotnie plan był taki żeby wszystko co wpłynie na euro2020 wydać na imprezę żeby nie było problemów bypotem zamknąć stoważyszenie czy się rozliczyć (nie znam się na tym to pytanie do kogo innego).

Jeżeli chodzi o shawasa to zauważyłem że do momentu kiedy on śmieszkuje to wszystko jest ok ale jak ktoś odpisze poważnie to już przestaje się śmieszkować.
Napisałem To co myślę i nie uważam żeby to było jakoś obraźliwe czy nieprzyjemne. Napisałem prawdę.

Chciałbym wejść w większa dyskusję ale nie mam na to obecnie czasu. Bądźcie na tyle uprzejmi i dajcie nam organizacyjnie czas żeby posprzątać ten burdel do końca września :)

Pozdro
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2019, 21:29 przez teillman, łącznie zmieniany 2 razy.
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Lista rzeczy do zrobienia + osoby

Post autor: Shawass » 03 wrz 2019, 19:54

teillman pisze: 03 wrz 2019, 19:41 Jeżeli chodzi o shawasa to zauważyłem że do momentu kiedy on śmieszkuje to wszystko jest ok ale jak ktoś odpisze poważnie to już przestaje się śmieszkować.
Napisałem To co myślę i nie uważam żeby to było jakoś obraźliwe czy nieprzyjemne. Napisałem prawdę.
Nie śmieszkowałem odpisując na Twojego posta (chyba że tak odebrałeś mój ton), miałem tam konrketne pytania biorąc pod uwagę że mogę spokojnie zacząć działania przy tematach które wiszą i potrzebowałem wiedzieć dlaczego mam ich nie robić, śmieszkowałem odpisując na posta Mewasha gdzie zaznaczyłem że nie będę pisał póki nie ma treści.

Proszę Cię uspokój się, jak już nie masz czasu to nie pisz - to co pisałem co do strony w żaden sposób nie wymagało Twojej interwencji poza "wstrzymaj się, mamy jszcze inny plan, opiszę po urlopie"

Kwestia tego że, jeśli dobrze rozumiem co sugrujesz, ja mogę sobie śmieszkować a Ty nie możesz mówić prawdy - porozmawiamy na żywo, bo nir tu na to miejsce.

Ja się wstrzymuję w takim razie do końca września z wszystkim póki nie będzie planu, chyba że Mewash będzie czegoś ode mnie potrzebował, jako że został wyznaczony jako Head Honcho.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2020”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości