PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Polska
Zablokowany
Awatar użytkownika
Czeftek
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:33

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Post autor: Czeftek » 23 sie 2019, 03:56

Jak dla mnie to my mamy złe podejście do tego gdzie jaki zespół ma być, bo przestawiamy od Tier 2 w dół a nie od Tier 1 (błędnym jak dla Mnie założeniem jest, że T1 jest ok). Dlatego, że są zespoły które składają się idealnie i obok mamy takie które są niegrywalne. Zasadniczo draft na 2x8 osób wiele balansuje ale my będziemy na to też grali turniej w których draftu nie ma. A trzeba brać poprawkę, iż nasza scena turniejowa będzie się mocno tych zasad trzymać przez najbliższy rok (no może z 1 wyjątkiem) I przy obecnym rozłożeniu Nie zmieni się to jak to u Nas wygląda czyli kilka drużyn i reszta grana przez "Zapaleńców". Dlatego uważam iż lepiej zrobić zasady wybalansowane względem turnieju indywidualnego bo draftowemu one nie zaszkodzą w drugą stronę już tak łatwo nie jest. W obecnym ustawienie jak dla mnie T2 (za wyjątkiem Undedów) i T3 są niegrywalne względem dużo mocniejszych zespołów z T1 (pomijając norske która w T1 chyba za karę jest) i T4. Pamiętajmy o tym, że niektóre zespoły są w "naturalny" sposób obdarzone zestawem skillów gdzie potrzebują tylko kilka żeby wymiatać a inne tych skilli potrzebują więcej. Nie widzę też tego jak niby Chaos jest tak samo silny wyjściowy jak Nurgiel w ty, zestawieniu.

Dla przykładu Leśne są w idealnym (dla siebie) miejscu składa się wszystko jak chce niczego nie brakuje jest fajnie. Z drugiej strony mamy w t2 Skaveny które są gorszą wersją WE i tym brakuje względem poprzedników. Tutaj nie mogę łatwo odskakiwać od przeciwnika czy przeciskać się przez głupie miejsca z ogromną prędkością. W tej parze Skavenami grasz za karę bo elfy robią z Tobą co chcą i nie masz ich jak zatrzymać bo brakuje Tobie skilli które uchaci mają.
Dalej Necro w T3 względem T4 podoba sytuacja w necro szukasz jak podmienić żeby był tackle tutaj guard tutaj może blok. A z drugiej strony Chaos który dostaje dokładnie tyle skilli ile mu potrzeba i jeszcze stack żeby chaośnicy nie byli smutni.

Kolejna sprawa stacki - ja uważam, iż nikt ich mieć nie powinien bo rozwiąże to magiczne "przegięcia". Pomijając wiarę wielu w to, że Chaos ich potrzebuje (tak nie jest) a i reszta zespołów da sobie bez nich radę.

Sugerował bym raczej zacząć od zrobienia T0 gdzie przyciął bym właśnie WE, DE, Amazonki, Jaszczurki i dopiero od tego wychodził. Bo jak chcemy to mniej-więcej wybalansować to zostawienie obecnego T1 jak jest automatycznie powinno powodować, iż pozostałe Tiery powinny być mocniejsze.
stemid: Czeftek

https://steamcommunity.com/id/Czeftek/


„Daj komuś ogień, a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia, a będzie mu ciepło do końca życia”

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Post autor: Vincent » 23 sie 2019, 08:10

Tyle lat WE i skaveny i norsi i inne było w jednym worku T1. Tyle lat ludzie tym grali i tyle lat nic z tym nie robili.
Tu, w końcu na EB jest próba jakiejkolwiek zmiany, właśnie wrzucenie takich skavenów niżej, przycięcie tych najlepszych drużyn.. a i tak źle :D
Teraz ludzie narzekają że undeady są za słabe w rulesecie na WC, mają najgorszy win% z Tieru 1 i chyba nawet z Tieru 2 w statystykach zbieranych przez Daviesa, chcemy dać im skill więcej w porównaniu do nowego T1 żeby jednak delikatnie go wzmocnić (ale nie przegiąc, bo on dużo nie potrzebuje), to i tak źle..

Porównujesz liczbe dawanych skilli na chaos i necro, ale czy bierzesz pod uwagę że necro z bazy mają 2 bloki, mogą mieć 2 clawy oraz dodge? To jest 100k w skillach bazowych (przy założeniu dwóch wilkołaków i 1 ghoul, ale wiadomo że wilkołak raczej będzie 1 ale ghouli więcej). Chaos nie ma nic i dlatego jest w tierze niższym i jeśli wg Ciebie pół drużyny chaosu gołej bez skilli jest "wszystkim co potrzebują" to życzę łatwych wygranych. Oczywiście Chaos ma ST4 i big guya, Necro ma tylko dwóch St4, ale za to ma kilku zawodników szybkich czego Chaos już nie ma.
Serio uważasz że w takim układzie Necro będzie zjedzone przez Chaos?

Mówisz że drużyny z tierów niżej są niegrywalne ale jednocześnie chcesz zabrać stacki które właśnie te drużyny w moich oczach ratują. Co chcesz im dać zamiast stacków aby mogły lepiej rywalizować z T1? dodatkową kasę na skille? Bo ten jeden dodge/blok ich uratuje i nagle będą wygrywać z T1?
Jaka jest alternatywa dla T4 według Ciebie? Jeśli masz ciekawy pomysł to dawaj, posłuchamy, być może jest lepszy niż to co zostało ustalone.
[EDIT] źle wcześniej przeczytałem, mówiłeś że T3 jest niegrywalne, a nie T4. Ale nie przypominam sobie aby Humani narzekali na bezradność na turniejach, dochodzą wysoko.
Bretka dla wielu była T1,5, więc nigdzie za karę w naszym T3 nie została ustawiona.
Necro teraz nawet wylądowało w T2, więc mamy bardzo dużą rozbieżność zdań pomiędzy graczami.[EDIT]

Najlepsze teamy ucięliśmy do "T0" dając im 100k na skille, czego wcześniej nie było. Żeby zrobić jeszcze większy balans musielibyśmy dorobić kolejny tier czy dwa, ale o tym też była dyskusja i tego ostatecznie nie zrobiliśmy, bo mogłoby się to okazać już zbyt dużo jak na zmianę w stosunku do poprzednich EB a i tak sporo namieszaliśmy. Koleny EB będzie już miał 7 tierów zapewne i być może dzięki temu uzyska się jeszcze większą grywalność słabszymi rasami jednocześnie nie kastrując za bardzo T0/T1.
Nasze 5+s tierów wydaje się tu być dobrym pomostem. Nie przeskakujemy nagle z 3 na 7.

Jeśli tak bardzo wszyscy się boją chaosu, to najwyżej ograniczmy limit w niższych tierach (poza ostatnim) do jednego stacka, ale nie kastrujmy chaosu do końca. I tak jest już słabszy niż obecnie. Wciąż wg statystyk nie jest Top3, jak wczoraj patrzyłem to był na 5 miejscu z win% z turniejów granych na zasady WC. Więc są jeszcze 4 inne drużyny o które należy się bać w pierwszej kolejności.

Ja sobie dam rękę uciąć że jeśli stacki zostałyby wywalone to nieważne co zrobimy, wrócimy do gry kompetetywnej na 8 ras, a reszta będzie for fun nie licząca się o czołowe miejsca.

EDIT:
Wiecie ile osób grało na Eurobowl 2016 chaosem? 1 (zajęła chyba 113 miejsce na 128 drużyn)
Wiecie ile osób grało na Eurobowl 2018 chaosem? 1 (zajęła 170 miejsce na 176 drużyn).
Nie chcemy raczej powrotu do takiej sytuacji..
(Na EB2017 nie mam wyników więc nie mogę sprawdzić).

Awatar użytkownika
Noun
podawacz piłek
Posty: 44
Rejestracja: 18 paź 2018, 09:10
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Post autor: Noun » 23 sie 2019, 10:09

Ja sobie dam rękę uciąć że jeśli stacki zostałyby wywalone to nieważne co zrobimy, wrócimy do gry kompetetywnej na 8 ras, a reszta będzie for fun nie licząca się o czołowie miejsca.

EDIT:
Wiecie ile osób grało na Eurobowl 2016 chaosem? 1 (zajęła chyba 113 miejsce na 128 drużyn)
Wiecie ile osób grało na Eurobowl 2018 chaosem? 1 (zajęła 170 miejsce na 176 drużyn).
Nie chcemy raczej powrotu do takiej sytuacji..
(Na EB2017 nie mam wyników więc nie mogę sprawdzić).
„Dawno temu ja też zaufałem pewnej kobiecie, wtedy dałbym sobie za nią rękę uciąć. I wiesz, co... I bym teraz, kurwa, nie miał ręki.”

Mógłby ktoś mi podesłać rulesy z poprzednich euro? Nie mogę odkopać :/

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
rezerwowy
Posty: 662
Rejestracja: 28 wrz 2017, 21:55
Lokalizacja: Łódź

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Post autor: KapitanStokczan » 23 sie 2019, 10:55

[mention]Noun[/mention]
https://bloodbowl.pl/viewforum.php?f=132

Od 2016 tematy
NAF 25276

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Post autor: Pieta » 23 sie 2019, 11:00

Wrzucałem jakieś zestawienia:
https://bloodbowl.pl/viewtopic.php?p=96017#p96017
https://bloodbowl.pl/viewtopic.php?p=97808#p97808

Mnie się ten aktualny tiering podoba bardzo, jak na owoc współpracy tak dużej ilości osób:
Tier 1 - 100k: Amazons, Dark Elves, Dwarves, Lizardmen, Norse, Wood Elves
Tier 2 - 120k: Chaos Dwarves, Orcs, Skaven, Undead
Tier 3 - 140k: Bretonia, Humans, Necromantic
Tier 4 - 180k: Chaos Renegades, Khemri, Chaos, Elf Union, HE, Nurgle, Slann, Simyin
Tier 5 - 220k: Khorne, Underworld, Vampires
Tier 6 - 240k: Goblins, Halflings, Ogres

Jedynie zrezygnowałbym z tych "schodkowych" dopisków o ilościach stacków i dubli. W zamian uprościłbym do:
tier 3-6: max 1 stack and max 2 doubles

Co do chaosu, widzę dodatkowy problem w postaci popularności drużyny. Jeśli będzie mocny, będzie go wysyp na pojedynczych turniejach. Może to się komuś nie podoba?
Podobną choć odwrotną sytuację widzę z orkami, tylko tu są za słabi dla początkujących.
Obie rasy ma wiele osób, więc są po prostu wrażliwsze na zmiany zasad.

Edycja:
Zedytowałem już dla Slannów i Simyin.

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Post autor: Larry Croft » 23 sie 2019, 11:02

A malpy?
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Post autor: Vincent » 23 sie 2019, 11:09

Pieta, Slann ostatecznie chyba w T4 wylądował.

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
rezerwowy
Posty: 662
Rejestracja: 28 wrz 2017, 21:55
Lokalizacja: Łódź

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Post autor: KapitanStokczan » 23 sie 2019, 11:56

Kurwa już nie gadajcie o tym Chaosie błagam! Jeden tim a zamieszanie jakby królowa Anglii mieli zajebac
NAF 25276

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Post autor: Larry Croft » 23 sie 2019, 11:58

To jest istotne. Tak samo powiedzieli na WC i nagle masz spam jednej druzyny. Niefajne.
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: PLEB(s) - czyli rulsy na ojro [w pierwszym poście]

Post autor: reszka » 23 sie 2019, 12:04

Takie moje skrótowe "jak ja bym to widział".

Nie wiem, co jest waszym celem, ja się pogubiłem. Moim priorytetem od zawsze było, żeby jak najwięcej raz było obecnych. Nie było innego priorytetu.

Priorytet: popularność.
Widzę wysyp nekro: przesuwam ich tier wyżej. Nie będzie ich 130, będzie 65-80. Czyli nie ma co płakać.
Chaos i orki - była o tym mowa
humani są na totalnej granicy
Wampiry są strasznie rzadkie a i to wiele ich rozpisek funowych - do tieru niżej. Nie będzie ich 12, będzie 40. I ok. W szwecji chyba byli w tierze z goblinami?

Jakbym miał robić dodatkowy tier, to bym szybciej zrobił tier 0 wyłącznie dla wood elfów. Z tych samych powodów co nekro.

Od 10 lat jak ktoś się pytał o 2 najlepsze zespoły w BB to wymieniano na wszystkich forach wood elfy i undeadów. Undeady w tier 2 - przyznaję, to ma trochę sensu. Ale chyba łatwiej będzie przekonać komisję do stakowania, niż do undeadów w innym tierze niż 1. Problem jest taki, że u nas undeadami nikt nie gra. Ale na WC już są i wcale nie są niezwykłą rzadkością. W rozpiskach o których nikt nie myślał, na 13 zawodnikach z blokiem na mumii.

Jeżeli nekro występuje w 130/239 drużyn 6-osobowych, to w przypadku 8-osobowych będzie chyba w każdej. A to nie sprzyja różnorodności, więc należy je osłabić.

Moim priorytetem była różnorodność, która ma mierzalny wynik.

Nie wiem, co jest waszym priorytetem, bo nie jest nim również win ratio, bo zmiany nie są nakrojone na skrajne wyniki ale tak trochę wybiórczo - slany, bretka. Widzę masę głosów "przesuńmy zespół x tier niżej/wyżej".

Ale dlaczego mamy przesuwać? Za mało osób tym gra? Jeśli nie, to po co przesuwać? Jedyny argument który pada, to że wtedy ten zespół będzie mocniejszy. Czyli inne słabsze. A jeśli team na średnie win ratio, to po co przesuwać? A przesuwamy, bo totalnie na wyczucie dzisiejszego rulesetu i dzisiejszego win ratio tworzymy zupełnie nowy system. Ok, on nie jest tragiczny, nie jest zły - nikt nie wstawił krasi do tier 4. Ale jest robiony na wyczucie.

Ten post trochę pokazuje, dlaczego przestałem się udzielać w tym temacie. Nie widzę celu w którym zmierzamy a bardziej sporo koncepcji nastawionych na konkretną rasę/rasy niż na powód dokonywania zmian.

A ja będę grał na każde zasady. Mam chyba 10 drużyn już teraz, kolejne 5 w kolejce do malowania. Tylko będzie mi smutno, że spotkam znowu 9-10 drużyn na turnieju, pal sześć, niech system będzie lepszy niż zakładam i na Polish open będzie 20 drużyn. Ale to i tak mniej niż było, przez cały 2018-2019 była niespotykana nigdy wcześniej różnorodność i na WC jest niezwykła różnorodność.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Zablokowany

Wróć do „EuroBowl 2020”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości