Pierwsze playtesty

Polska
Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Pierwsze playtesty

Post autor: 2GUTTA » 25 cze 2019, 07:47

To co, skaveny, norsca? Teraz nad tym sie zastanawiamy?

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10546
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Pierwsze playtesty

Post autor: leon » 26 cze 2019, 00:17

Amazonki
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Pierwsze playtesty

Post autor: 2GUTTA » 26 cze 2019, 07:51

No to sie wypowiadaj xD

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10546
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Pierwsze playtesty

Post autor: leon » 26 cze 2019, 13:34

Łolaboga tym się nie da grac. 6 skili to nie wystarczy dla nikogo. A one jeszcze takie kruche. Kazdy krasnal je przewraca jak chce. Min 7 powinny mieć aby nie czuć sie jak z gołą dupa na paradzie.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Pierwsze playtesty

Post autor: 2GUTTA » 26 cze 2019, 14:48

ironia zrozumiana. 4 guardy i dwa bloki są wystarczające. krasnal je zrobi jak bedize chcial niewazne w ktorym tierze bedą. amazonki będą w dobrym miejscu, z 40 kasy więcej byly troche przytlaczające

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Pierwsze playtesty

Post autor: rover » 26 cze 2019, 16:07

Amazonki to 3 guardy, tackle i block i one nie potrzebuja wiecej do szczescia. Jak WE tackle, strip ball, leader :P

Skaveny to by trzeba kogos za granica zapytac, bo w Polsce nie ma za bardzo skavenow :/ Ale Jugger na Ogrze, Guard i Tackle na Stormach plus Sprint i Wrestle na Gutkach sie samo sklada. Dodatkowe skille tylko dozbroja gutter runnery, ale to nie zwiekszy znaczaco potencjalu tego teamu, wiec T2 imo jak najbardziej do rozwazenia.

Norscki problem to nie liczba skilli tylko AV7. Tutaj musialbym wiecej pograc nimi zeby sie z sensem wypowiedziec.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

stikman
liniowy
Posty: 1089
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Pierwsze playtesty

Post autor: stikman » 26 cze 2019, 16:44

Na tych zasadach masz:
2x wilk, 2x berek, runner, yeti i 5x liniowi
2 rerolle i apo
+6 skili

Bardzo zbliżone do tego czym obecnie gram. Czy to się może równać z we, de, krasiami, lizakami - raczej nie.
Nie mam jednak na tyle doświadczenia, żeby powiedzieć czy 2 dodatkowe skille i opcja dubla coś wywraca do górny nogami, bo te skille dasz na liniowych - zapewne kick i coś jeszcze. Gdyby była możliwość stackowania to side step dla runnera (wcześniej daje dodgea).
Generalnie na papierze oni wyglądają na konkretny team, ale tak jak zauważył Rover - AV7 powoduje, że czasem gówno to daje.
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

Awatar użytkownika
Snajper
rezerwowy
Posty: 666
Rejestracja: 09 paź 2018, 12:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Pierwsze playtesty

Post autor: Snajper » 26 cze 2019, 19:39

Mi na Norske wychodzi coś takiego:

1. Snow Troll - Mighty Blow
2. Ulfwerener - Block / Mighty Blow/ Guard / Tackle
3. Ulfwerener - Block / Mighty Blow/ Guard / Tackle
4. Berserker - MB / Guard / Tackle
5. Berserker - MB / Guard / Tackle
6. Catcher - Dodge
7. Lineman
8. Lineman
9. Lineman
10.Lineman
11.Lineman
12.Lineman

2x RR
1x APO

W porównaniu do reszty z Tier 1, to wydaje mi się, że Norska trochę odstaje (głównie przez AV). Jakby miało być 5 skilli, to wygląda to jeszcze bardziej ubogo.

Dwa dodatkowe skille? Pewnie Tackle / Kick / Sure Hands na liniowych. Stackowanie? Pewnie Block + Mighty Blow na Ulfwerenerze, lub Tackle i Strip Ball na Berserkerze
Obrazek

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Pierwsze playtesty

Post autor: 2GUTTA » 26 cze 2019, 20:34

Warrior moglby sie wypowiedziec

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Pierwsze playtesty

Post autor: Vincent » 28 cze 2019, 20:38

Rozegraliśmy mecz z [mention]2gutta[/mention] Skaveny vs Ludzie.

Rozpiski:

Skaveny:
Blitzer z tacklem
Blitzer z MB
Gutek z blokiem
Gutek z wrestlem
Gutek
Thrower z leaderem
4 x lineman
Rat ogre
Glart Smashrip
1 rr
1 ff

Ludzie:
3 x blitzer z guardem
Thrower z leaderem
Catcher
Lineman z tacklem
Lineman z wrestlem
3 x lineman
Ogr z guardem
Mighty Zug
1 rr

Ja grałem Skavenami.

W dużym skrócie przebieg meczu:
Ludzie wygrywają rzut monetą i przyjmują piłkę. Piłka leci na skrzydło tuż pod LoS gdzie rozstawiony jest blitzer. Do tego na kick offie wypada Perfect defence, więc odpowiednio wzmacniam to skrzydło, doklejam rat ogra do tego blitzera itp.
On łapie piłkę na 6+ i na koniec tury robi dodga, fail, piłka wypada, bouncuje do catchera który ją łapie.
Mi się udaje wybić piłkę, podnieść gutkiem, biegnę pod TD przeciwnika. Turę później przykładam. Potem ludzie atakują klatką, w międzyczasie dwa szczury schodzą z boiska. Rat ogrem utrudniam podążanie do przodu, ale w 8 turzę 2gutta się przedziera i przykłada na 1:1.
Na początku drugiej połowy jeden szczur schodzi za faul, drugi KO i jeden człowiek schodzi z KO, a więc druga połowa 8v10. w 2 turze schodzi z boiska Rat ogr i wtedy wiem że każda kolejna tura będzie już działała mocno na moją niekorzyść, wiec decyduje się na yolo skrzydłem. Dodge na 4+, push na dwóch czerwonych i gfi. Przykładam na 2:1.
Potem gramy już 7v11. W dwie kolejne tury robi się z tego 5v11. Dalej dedyduję się już na hardkorowe akcje w nadzieji na cud gutkami, ale to nie następuje i w 16 turze robi się 2:2.

Moje wrażenia:
Sama rozpiska skavenów na 100k na skille jak dla mnie nie jest zła. Wiadomo, zawsze może być lepiej, ale jest to w moim odczuciu grywalne. Możliwość wstawienia jakiegoś star playera też jest ok. Daje radę zmieścić Glarta jr. Przed meczem miałem w głowie 4 różne rozpiski, ostatecznie zdecydowałem się na tą.
Fakt, że 2gutta miał rozpiskę z dużą liczbą guardów i mighty zugiem niwelowało trochę mojego glarta, bo nie miałem dogodonych sytuacji na 2d nim, więc generalnie uważam to za słaby match up, ale osiągając remis wydaje mi się, że na 100k w tierze 1 zdecydowanie da się grać. To co mi powodowało problemy to AV7, czego uniknąć się rzecz jasna nie da oraz tylko 1rr + leader. Gutki czasem muszą liczyć na magiczne akcje gdzie rr się mogą przydać. Ale z 2rr też można pociągnąć.

Podsumowując:
Po tym jednym meczu nie mam uwag co do rulesetu w takim match upie, a fajnie że i star playera można wcisnąć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2020”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość