Picie Alkocholu na Euro 2020

Polska
Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Picie Alkocholu na Euro 2020

Post autor: Sir Mewash » 14 lut 2020, 00:00

Jestem zwolennikiem zasady wszystko jest dla ludzi ALE z umiarem.
Przeważnie gryzę się w język bo "A" nie jestem organizatorem, "B" środowisko się dobrze bawi. Jednak Eurobowl jest imprezą międzynarodową i ja jestem jej współorganizatorem. Jestem starym, zgrzybiałym ramolem, który organizował parę imprez i prosił bym wszystkim (bez konkretnych przytyków) o kulturalne zachowanie i picie z rozwagą. Jako że przez 10 lat pracowałem w instytucjach międzynarodowych wiem jakie są stereotypy o Polakach. Chciał bym aby ludzie wrócili z Euro w Polsce zachwyceni i z nową/lepszą opinią o Polakach. Mogę być nie lubiany czy czarnym charakterem naszego środowiska BB ale jeśli ktoś nie będzie umiał/być w stanie zachowywać się poprawnie na turnieju, zostanie poproszony o opuszczenie imprezy w trybie natychmiastowym.
Kop Gryź Bij!

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: Picie Alkocholu na Euro 2020

Post autor: NairoD » 14 lut 2020, 06:36

Sir Mewash pisze: 14 lut 2020, 00:00 Jestem zwolennikiem zasady wszystko jest dla ludzi ALE z umiarem.
Przeważnie gryzę się w język bo "A" nie jestem organizatorem, "B" środowisko się dobrze bawi. Jednak Eurobowl jest imprezą międzynarodową i ja jestem jej współorganizatorem. Jestem starym, zgrzybiałym ramolem, który organizował parę imprez i prosił bym wszystkim (bez konkretnych przytyków) o kulturalne zachowanie i picie z rozwagą. Jako że przez 10 lat pracowałem w instytucjach międzynarodowych wiem jakie są stereotypy o Polakach. Chciał bym aby ludzie wrócili z Euro w Polsce zachwyceni i z nową/lepszą opinią o Polakach. Mogę być nie lubiany czy czarnym charakterem naszego środowiska BB ale jeśli ktoś nie będzie umiał/być w stanie zachowywać się poprawnie na turnieju, zostanie poproszony o opuszczenie imprezy w trybie natychmiastowym.
+100
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Bratiszka
rezerwowy
Posty: 421
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:12

Re: Picie Alkocholu na Euro 2020

Post autor: Bratiszka » 14 lut 2020, 07:50

Temat ważny bez dwóch zdań, ale to już 3 temat w ostatnich dniach gdzie porusza się ten sam problem właściwie.
Nie jestem pewien jak jest w obecnym regulaminie EB ale jeśli jest pkt o tym, że osoba może być zdyskwalifikowana to nie ważne czy się upije, czy przyjedzie z wałowanymi kości, out i tyle nie ma o czym gadać. To impreza międzynarodowa i chyba każdy ma tego świadomość. W ubiegłym roku byliście na WC i to nie Polacy narobili kwasu. Jeśli chodzi o stereotypy to w ogóle temat od czapy w tym momencie i nie wiem po co to wyciągać (przypomnieć nam jacy jesteśmy w oczach innych?) bo przyjadą gracze z Rosji i myślicie, że będą się prześcigać z Polakami kto więcej wypije? kto szybciej zgon zaliczy?
Może źle zrozumiałem intencje tego tematu to przepraszam ale uważam, że drużynówka i to międzynarodowa to turniej lokalny i każdy ma tego świadomość niezależnie od pochodzenia, wieku czy twardości głowy do picia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4343
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Picie Alkocholu na Euro 2020

Post autor: Shawass » 14 lut 2020, 11:39

Zgodzę się z umiarem na turnieju z racji pokazania że dobrze że EuroBowl dostaliśmy.

Po turnieju planuję pooprowadzać parę osób które się zapowiadały w Dornbirn po Warszawie i po pubach coby skorzystali z wyjazdu, ale samo granie, jak pokazał World Cup, będzie dla przyjezdnych ważne pod kątem growym.

Chociaż nie zdziwię się jeśli przyjezdni przyjadą ze swoimi specyfikami :D
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Picie Alkocholu na Euro 2020

Post autor: reszka » 14 lut 2020, 12:06

Shawass, po prostu nie wyobrażam sobie imprezy bez Ciebie. Jesteś jak Peszko w reprezentacji, dbasz o klimat. Wszyscy po meczach oleją przyjezdnych, ale Ty nie, koleś z Rzeszowa zrobi im przechadzkę całonocną po lokalach w Warszawie.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
DoTheMario
rezerwowy
Posty: 425
Rejestracja: 27 cze 2017, 16:48
Lokalizacja: Wrocław

Zdobyte trofea

Re: Picie Alkocholu na Euro 2020

Post autor: DoTheMario » 14 lut 2020, 12:15

Nie znam się, więc się zapytam.

Jak bardzo ten alkohol na turniejach jest rzeczywiście potrzebny? W ramach każdego turnieju jest organizowany "biforek" i "afterek" (tutaj to chyba nawet niektórzy będą mięli "miderek", bo turniej dłuższy) i jeśli ktoś bardzo potrzebuje się posocjalizować przy alkoholu to jest i na to odpowiedni czas. Pamiętam jak pojechałem na mój pierwszy turniej wyjazdowy (Rum Bowl II ed.) i byłem bardzo zdziwiony dwoma rzeczami:
  1. na 5 gier moimi DE dostałem 4 Necromantici
  2. że alkoholu było stosunkowo sporo (a z perspektywy czasu, to okazało się, że bardzo mało)
Byłem przyzwyczajony do środowisk 40k i X-Wing, gdzie jedyna styczność na większym turnieju z alko to TurboCola albo Sprajcik z rumem, a i to było często piętnowane przez orgów, stąd moje zdziwienie. Na turnieju takiej klasy to chyba nawet wskazane byłoby podejście: "no alcohol on-site", ale nie wiem jakie są wymagania samych uczestinków i jak to wygląda od strony organizacyjnej :D

Notabene: wielkie propsy dla [mention]Shawass[/mention] za bycie wodzirejem (bo będziesz ich wodził) gości zzagramanicy.
Obrazek

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Picie Alkocholu na Euro 2020

Post autor: bialy » 14 lut 2020, 12:24

Raczej wódzirejem... ;)

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4343
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Picie Alkocholu na Euro 2020

Post autor: Shawass » 14 lut 2020, 12:46

Dzięki za ciepłe słowa, ale "dobrym" wodzirejem to będę jak nie zaprowadzę połowy ludzi z EB na jakieś odludzie gdzie porwą ich kosmici :D No i ofc nie będę sam z tym, poproszę ludzi dobrych o pomoc, ale już grupę do oprowadzenia mam :)

[mention]DoTheMario[/mention] - powiem Ci że niektóre teamy przyjeżdżając do nie swojego kraju na turniej albo dużo kupują na miejscu (Finlandia, Belgia) albo przywożą swoje specyfiki (Irlandia, Węgry, Szkocja). Więc nie wiem czy piłeś (see what I did there ;D ) do tego co pisałem że przyjadą ze specydikami czy ogólnie do alko na turniejach, ale w kontekście EB jest to coś na co musimy być gotowi, zarówno jako gracze jak i organizatorzy, że podchodząc do niektórych stolików będziemy przywitani "gościnnymi" baniaczkami. Stąd się podpisuję o rozwagę, bo wiem jak ja skończyłem w Dornbirn a niektórzy skończyli gorzej ode mnie :D
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2863
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Picie Alkocholu na Euro 2020

Post autor: reszka » 14 lut 2020, 12:49

Widzisz Mario, ale WFB, W40k od samego początku były turniejami nastawionymi na wynik. BB od samego początku na zabawę. W 2015-2016 mieliśmy turnieje z akloholem i bez (w szkołach itp). Ale podkreślę, że wtedy nie było wersji competitive, nikt nie walczył o repę, nie było żadnego rankingu a nagrodami były puchary a czasem i nie, praktycznie brak innych nagród.

Nie wiem jak na euro w WFB, W40K, ale na eurobowlach alkohol jest zawsze. Coś takiego jest w tej grze.

Nikt nie myślał o zabawie bez akloholu, jeśli nie było to podyktowane darmowym (albo prawie) lokalem.

Tak wyrośliśmy. I alkohol to nic złego jeśli umie się go pić. Zdarzają się na turniejach wpadki, że ktoś przesadzi. Chyba nie zdarzyło się to jednak nigdy dwukrotnie w odniesieniu do tej samej osoby. Zobacz, że chyba nie ma w tym gronie osoby która problem z ideą alkoholu, bardziej dokucza ta pojedyncza wpadka.

A jednak przyjeżdżając na ten weekend to takie miłe usiąść koło Miłosza z kuflem i turlać. Bez kufla niektórych meczy nie idzie znieść. Więc jeśli kiedykolwiek będzie głosowanie z czy bez alkoholu, powiem "z". Po prostu trzeba umieć sobie poradzić z tą wpadką, te 3 ostatnie tematy o których Bratiszka wspomniał są właśnie próbą rozwiązania problemu. Ale żeby z powodu tej wpadki wszyscy pozostali (gdzie na 70 osób około 50 przyjechało czysto for fun) mieli kombinować z turbokolą, kurcze, dorośli jesteśmy.

Każdy z nas ma poczucie własnej godności. Ja nie wyobrażam sobie kłótni przy stoliku na temat czy między modelami jest 14,8 cala czy 15. Czy kant podstawki widzi przez skałę kant innej podstawki. Mogę w to zagrać z gamoniami, ale taki turniej nie pojadę. Nie mam też nic to turbokoli, ale kitranie się we czterech z 1,5 litrową mieszanką rozgazowanej ciepłej coli z wódką w sytuacji gdy mogę siedzieć z kuflem przy stole - wyrosłem z tego.

Chcę dorosłej zabawy przy figurkach w skali 28-32 mm. Zabranie mi alkoholu to potraktowanie mnie jak szczeniaka, któremu trzeba coś nakazać/zakazać. I dopóki 69/70 osób przestrzega tego, nie widzę powodu do zmian. A dyskusje sprowadzają się do tego, jak najłagodniej wyeliminować ten 1/70, i może faktycznie to co pisze Sniper i Miłosz, czyli wywalenie z turnieju będzie najefektywniejszym wyjściem. Takie też wyjście zastosowano w Dornbirn.

Reasumując, znajdźmy (jesteśmy na etapie znajdowania) rozwiązanie godzące w 1/70 a nie w 69/70.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Picie Alkocholu na Euro 2020

Post autor: Vincent » 14 lut 2020, 13:08

O ile dobrze słyszałem, to w Dornbirn zdarzyło się, że kogoś wykluczyli z gry i ktoś dostał bana na jeden dzień. Jeśli tak było i to się sprawdziło (a nie słyszałem, żeby ktoś z tym miał problem) to chyba trzeba iść tą ścieżką. Tylko tak jak na WC, wyraźnie to wpisać w regulamin turnieju że wyprowadzenie z lokalu może się wydarzyć, jeśli ktoś czy to przesadzi z alko, będzie oszukiwał, czy 50% sali będzie się skarżyła na zachowanie danego osobnika jako niekulturalne, obcesowe itp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „EuroBowl 2020”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość