Swiss Tour - Zasady

Cykl na zasadach turniejów figurkowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4380
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Swiss Tour - Zasady

Post autor: bukszpan » 17 lis 2017, 21:49

W Imieniu Trybu Rezurekcyjnego, Oraz Zasad Eurobowlowych, Przejmuję Ten Dział W Posiadanie!

Swiss Tour to cykl 5 turniejów rozgrywanych systemie szwajcarskim (5-6 kolejek i koniec).

Punktacja:
miejsce: 1/2/3/4/5/6/7/8/9/10
punkty: 15/12/10/8/6/5/4/3/2/1

Po każdym turnieju przyznawane będą punkty za odpowiednie miejsce.
Punkty z każdego turnieju będę sumowane, aby pod koniec cyklu wyłonić zwycięzcę.

Równolegle przez cały cykl, będzie również prowadzona punktacja dla każdej z dostępnych ras.
Punkty te to będzie suma punktów za zajęte przez trenera miejsce w turnieju daną rasą.
Trzech najlepszych trenerów danej rasy będzie miało pod koniec cyklu dodawane punkty za rasę do punktów zdobytych za zajęte miejsca w turniejach.
Punkty za rasę to:
miejsce: 1/2/3
punkty: 7/5/3

Jesli byłby miejsca ex aequo na przykład 2 pierwsze to nie ma wtedy nastepnego miejsca a sumę punktów z miejsca zajetego przez dwie osoby i jednego niżej dzielimy przez dwa. Czyli w przypadku 2 osób na pierwszym miejscu dostaliby oni po 6 punktu.

Zwycięzca całego cyklu zostanie oczywiście ten trener którego suma punktów z turniejów i za rasy będzie najwyższa.

I to byłoby chyba na tyle jesli chodzi o zasady.

Gdyby ktoś miał jakies wątpliwości, jakieś propozycje, to zapraszam do dyskusji. Mysle ze nikt nie bedzie miał przeciwwskazań jesliby w trakcie trwania pierwszego turnieju jakieś szczegóły w zasadach uległy jeszcze zmianie.
Zastanawiam sie zwłaszcza czy punktów przyznawanych za rasę nie jest za mało.


Zasady tworzenia drużyny:
Aktualnie Swiss Tour 19/20 - Tura 3
EUROBOWL 2020(21)

Należy uważać, ponieważ gra liczy koszt drugiej umiejki jako 20k złota. Trzeba po prostu tego 10k nie wydawać – będzie się mieć mniejszy TV. Będziemy tego pilnować.

Wszystkie umiejętności, oraz inducementy od pierwszego meczu, brak rozwoju drużyny.

Jeszcze jedna sprawa, jeśli ktoś chce zatrudnić gwiazdę, lub wspomagacze i nie wie jak to zrobić. Przepis na to jest taki:
Tworzymy oczywiście druzyne w grze za odpowiednio mniejszą ilość kasy. Kiedy juz to zrobimy za kasę która będzie potem na gwiazdy i wspomagacze, kupujemy asystentów, czirliderki, przerzuty, tak co by było to dokładnie za tyle ile nam jest potrzebne kasy. Po zakupie sprzedajemy/pozbywamy sie tego. Ważne jest, aby było to ostatnie co będziemy robić z drużyną. Gra wtedy zapamięta to i doda przed pierwszym meczem odpowiednia ilośc złota do skarbca.

Wcześniejsze, zostawione tutaj dla potomnych
------------
/viewtopic.php?f=111&t=3223#p103785
------------
Team creation:
- 1100k for players and inducements
- minimum 11 players must be included in a team and no more than 16 including star players
- each team may buy 0-2 star players on top of the basic 11
- inducements that can be bought are: Apothecary, Assisstant Coach, Bloodweiser Babes, Bribe (50k Goblins, 100k other teams), Cheerleaders, Fan Factor, Halfling Chef (Halflings only), Re-Rolls
- each team has additional cash based on their Tier that can be spent on additional skills, players, star players and inducements
- the costs of the skills are:
* 20k for normal skill
* 30k for double skill
* 30k for second skill stacked on one player which can ONLY be another normal skill for that player.
(...)
Tiers:
Tier 1 - 140k for skills/players/star players/inducements + two normal skill can be stacked on one player
Amazons, Chaos Dwarves, Dark Elves, Dwarves, Lizardmen, Norse, Skaven, Undead, Wood Elves
Tier 2 - 160k for skills/players/star players/inducements + two normal skill can be stacked on one player
Bretonnians, Chaos Renegades, Humans, Necromantic, Orcs, Chaos
Tier 3 - 200k for skills/players/star players/inducements + two normal skill can be stacked on one player (dyskusja o przeniesieniu Elf Union tier wyżej)
Elf Union, High Elves, Nurgle’s Rotters, Simians, Khemri,
Tier 4 - 230k for skills/players/star players/inducements + two normal skill can be stacked on one player
Daemons of Khorne, Slann, Underworld Denizens, Vampires
Tier 5 - 260k for skills/players/star players/inducements + two normal skill can be stacked on one player + one stunty player may have a stat upgrade free
Goblins, Halflings, Ogres

Plik do tworzenia drużyny:
https://drive.google.com/file/d/16E8WhS ... PPRxZ/view

------------
Tier 1: Amazons, Bretonnians, Chaos Dwarves, Dark Elves, Dwarves, Lizardmen, Norse, Orcs, Skaven, Undead, Wood Elves
Tier 2: Elf Union, High Elves, Humans, Khemri, Necromantic, Chaos-przesuniety na te zawody z tieru 3
Tier 3: Nurgle’s Rotters, Slann, Underworld Denizens, Vampires
Tier 4: Goblins, Halflings, Ogres

Trzeba wydać 1.100k złota na stworzenie drużyny. W tym mozna/trzeba zakupić:
- przynajmniej 11 zawodników przez zakupem jakichkolwiek gwiazd
- 0-8 przerzutów, asystentów trenera czy czirliderek
- 0-1 Lekarza lub Igora, zależnie od rasy
- 0-9 współczynnika fanów
- 0-2 Bloodweiser Kegs 50,000 każda
- 0-3 łapówki 100,000 każda (dla goblinów 50,000)
- 0-1 Masterchef za 300,000 (dla niziołków 100,000)
- 0-2 gwiazd (tak, każdy może kupić gwiazdę, ale gwiazda NIE wlicza sie do startowej 11 zawodników)

Po za tym dostaje się złoto do wydania na umiejętności i/lub zawodników, wspomagacze dostępne wcześniej za początkowe 1.100k złota.
Tier 1: +140k złota
Tier 2: +190k złota
Tier 3: +240k złota
Tier 4: +260k złota

koszt umiejętności ‘normal’ - 20,000
koszt umiejętności 'double' - 30,000
drużyny z tieru 1-3 mogą dokupić tylko jedną umiejętność 'double'
tier 4 może dokupić więcej niż jedną umiejętność 'double'.
Każda rozpiska może zawierać jednego zawodnika z dwoma umiejętnościami. Obie umiejętności muszą być umiejętnościami 'normal' a koszt drugiej to 30,000 sztuk złota. Tutaj należy uważać, ponieważ gra liczy koszt drugiej umiejki jako 20,000 złota. Trzeba po prostu tego tysiąca nie wydawać. Będzie się mieć mniejszy TV. Będziemy tego ze Smollarem pilnować. :>

Dodatkowo tier 4 może zakupić jedno podniesienie statystyki lecz nie może być łączone z dodatkowymi umiejętnościami.
+ MA / AV koszt 40,000 złotych monet,
+ AG 50,000 złotych monet,
+ ST 60,000 złotych monet.
Tutaj to samo jak wyżej, gra liczy koszt tego o 10,000 mniej. Trzeba sie pilnować.

------------
1100k złota na zakup drużyny.
Dopuszczone do turnieju są wszystkie 21 ras z CRP plus 3 dodatkowe sankcjonowane przez NAF.

Niziołki mogą kupić 0-1 kucharza
Gobliny mogą kupić 0-3 łapówki

Zakaz innych inducementów/wspomagaczy.

Wszystkie umiejętności od pierwszego dnia, brak rozwoju drużyny. Zawodnik może mieć maksymalnie jedną dodatkową umiejętność.

Tier 1
6 normalnych umiejętności.
Amazon, Chaos Dwarf, Dark Elf, Dwarf, Lizardmen, Norse, Orc, Skaven, Undead, Wood Elf i Bretonnia.

Tier 2
7 normalnych umiejętności + 1 umiejętność "double".
Chaos, Chaos Pact, High Elf, Human, Khemri, Necromantic, Nurgle, Pro Elf, Vampire, Underworld, Slann i Khorne.

Tier 3
6 normalnych umiejętności + 2 umiejętność "double".
Goblin, Halfling, Ogre.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2018, 13:12 przez bukszpan, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Swiss Tour - Zasady

Post autor: rotti » 18 lis 2017, 01:32

Powiedzmy, że tylko ja mam rasę A. Natomiast 4 innych graczy ma rasę B. Zajmuję w turnieju miejsce 3cie. Ile dostanę punktów za rasę? W innym przykładzie to gracze z rasą B zajmują 3 pierwsze miejsca a ja 4te. Ile dostaniemy tych punktów za rasę?
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Swiss Tour - Zasady

Post autor: rotti » 18 lis 2017, 01:35

Czy jak tylko ja grałem rasą A i we wszystkich turniejach zająłem 4 miejsce, to dostaję jakieś pkt za rasę?
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Swiss Tour - Zasady

Post autor: Vincent » 18 lis 2017, 08:55

Z tego co rozumiem to punkty za rase przyznawane są na koniec całego cyklu.
Jeśli w np. 3 turniejach będziesz grać rasą A, a w 2 pozostałych turniejach rasą B, to suma z 5 turniejów jest to wynik Twój jako trenera, suma z 3 turniejów to jest wynik Twojej rasy A, suma z 2 turniejów to wynik Twojej rasy B.
Na koniec oprócz rankingu trenerów będzie ranking ras. Za zajęcie TOP3 w danej rasie, punkty przedstawione przez Bukszpana zostaną dodane do rankingu trenera.
Bukszpan, popraw mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że tak to właśnie będzie działać :)


Czy ranking na koniec turnieju zostawiamy taki jak ustala BB2? Czy sami ustalamy jakieś tiebreaki itp? Albo punkty za wygraną/remis?

Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4380
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: Swiss Tour - Zasady

Post autor: bukszpan » 18 lis 2017, 09:21

Dokładnie tak jak pisze Vincent ma to działać.
Punktu do rankingu rasowego, to po prostu suma punktów za miejsca które sie zajęło daną rasą.
Raz tylko na koniec cyklu 3 najlepszych w danej rasie dostanie punkty do rankingu głównego.

Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4380
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: Swiss Tour - Zasady

Post autor: bukszpan » 18 lis 2017, 09:26

rotti pisze:Czy jak tylko ja grałem rasą A i we wszystkich turniejach zająłem 4 miejsce, to dostaję jakieś pkt za rasę?

Czyli miałbyś 40 punktów w rankingu rasy A.
a czy dostałbys punkty do zależy.
Jeśli nikt by cie nie wyprzedził, np. zajął 3 razy pierwsze miejsce ta rasa i miał 45 punktów to tak.
Ale jeśli rasa A to mroczne Elfy, to mogłoby się okazać że gra nią mnóstwo osób i nawet pomimo tych 40 punktów nie łapiesz sie do pierwszej 3, czyli nie dostajesz punktów na koniec cyklu.

Autopoprawka:
AJ, czytanie ze zrozumieniem. :>
Teraz dopiero zobaczyłem że napisałeś że tylko ty grałeś tą rasą.
W takim razie oczywiście miałbys najwięcej punktów w rankingu rasy A i pod konie cyklu dodane miałbyś 7 punktów za pierwsze nią miejsce do głównego rankingu.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Swiss Tour - Zasady

Post autor: Pieta » 18 lis 2017, 13:36

To ja już mam 7 punktów. Całkiem niezły wynik mi się wydaje.
A ile trwa cykl?

edit.
aha 5 turniejów

Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4380
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: Swiss Tour - Zasady

Post autor: bukszpan » 18 lis 2017, 14:01

Pieta pisze:To ja już mam 7 punktów. Całkiem niezły wynik mi się wydaje.
A ile trwa cykl?

edit.
aha 5 turniejów
No nie całkiem.
Żeby miec juz te 7 punktów musisz zająć w tym turnieju jakies punktowane miejsce(minimum 10)
I do końca cyklu nikt nie mógłby juz zagrać Bretonnia co by Ci to wystarczyło. :>

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Swiss Tour - Zasady

Post autor: Pieta » 18 lis 2017, 14:22

A jak się każdy turniej zagra inną rasą, każdą zdobędzie punkty i każdą na koniec będzie na topie tej rasy, to można zgarnąć extra nawet 35 punktów?

Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4380
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: Swiss Tour - Zasady

Post autor: bukszpan » 18 lis 2017, 14:37

Tak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Swiss Tour”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości