Sezon 4 - kolejka 1 Grupa B(ash)

Zablokowany
Awatar użytkownika
rooted
rekrut
Posty: 173
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:51

Zdobyte trofea

Sezon 4 - kolejka 1 Grupa B(ash)

Post autor: rooted » 29 gru 2017, 13:34

Startujemy z Sezonem IV !!

Inauguracyjna kolejka w Grupie B przyniosła nam następujące menu:

- Ckws (Chaos Dwarves, Grooby) – Ludobuj Streissen (Orc, CiętyMieczem)
Krasnoludy Chaosu Groobego zaczynają bój o obronę tytułu u siebie (a jakże) z Orkami Ciętego. Te drużyny spotykały się kilkukrotnie w poprzednich rozgrywkach, przy czym ostatni mecz zdecydowanie należał do Cwks-u i zakończył się zwycięstwem chaotycznych krasnali 2-0. Owo spotkanie miało miejsce w początkowej fazie poprzedniego sezonu zasadniczego i było jednym z pierwszych zwiastunów późniejszego marszu drużyny Groobego po mistrzostwo Ligi. W tym sezonie Cwks jest jeszcze mocniejszy (czyt. jeszcze bardziej brutalny, bezpardonowy i śmiercionośny) i jest faworytem tegoż meczu. Ludobuje oczywiście również nie próżnowały w poprzednim sezonie, awansowały do playoffów (jak zawsze) i pomimo niższego TV i mniejszej liczby destrukcyjnych skilli również zagrają o zwycięstwo.
TV Cwks-u przed meczem jest o 230k wyższe niż TV Ludobujów czyli będziemy mieć całkiem sporo inducementów na boisku. Do decyzji trenera orków pozostanie czy zobaczymy Wizarda, jakiegoś miłego Star Playera (pila łańcuchową?) czy może łapóweczkę dla arbitra-goblina. Ludobuje mają w swoich szeregach już jednego gobbosa więc może jakoś po znajomości… woreczek złota dla sędziego? Albo łapóweczka i Star Player (piła łańcuchowa?)? W poprzednim meczu Ludobuje wspomagały się zaprzyjaźnionym Trollem-Star Playerem, ale na ich nieszczęście nie przeważyło to szali na ich korzyść. Zobaczymy jak będzie tym razem…
Niezależnie od decyzji Ciętego, mecz inauguracyjny zapowiada się niezwykle ciekawie, prognozujemy, że wynik do samego będzie kwestią otwartą, a obie strony mają spore szanse na zdobycie kilu przyłożeń i kilku skalpów przeciwników. Wygrać powinien ten, który szybciej i bardziej widowiskowo „przewietrzy” boisko uszczuplając szeregi przeciwnika.

-RedArchers (Orc, Privian) – Winter Howlers (Necromantic, Wilku)
Pierwszy z debiutantów wyjeżdża na gorący orkowy stadion zmierzyć się z RedArchers Priviana. Te zespoły oczywiście nie spotykały się dotychczas, natomiast Privian z Wilkiem toczyli już boje w poprzednich sezonach i w większości wypadków górą były zespoły prowadzone przez Wilka. Ten mecz jednak będzie inny niż poprzednie ponieważ RedArchers będą miały znaczącą przewagę nad trupimi zastępami pod kątem TV (okrągłe 300 k różnicy), ilości zawodników (o jednego gracza), siły i pancerza. Po stronie Howlers pozostanie decyzja co zadziałać z inducementami (piła, piłeczka, piłunia?) oraz przewaga prędkości (nikt po stronie orków nawet nie zbliża się do MA8 jakie ma trzech graczy nekro) i Claw. Szczególnie ten ostatni będzie miał spore znaczenie, bo pancerz orków zwyczaj wytrzymały jest, ale orkowie z AV7to już zupełnie inny gatunek literacki. Spodziewamy się systematycznego i konsekwentnego blitzowania wilkołaków (szczególnie tego potwora z ST4) i polowania na słabsze ogniwa orków. Zobaczymy czy będzie to skuteczna taktyka i czy przyniesie zwycięstwo w inauguracyjnym spotkaniu…
Ze strony orków również spodziewamy się regularnego polowania na cenniejsze jednostki wilka (wilkołaki, ghoul), faulowania (w końcu po coś się ma 12 zawodników) i swawolnej bijatyki. Czekamy z niecierpliwością co z tego wyniknie;)

- Promil Junior(Orc, Myszopek) – Kloszardy (Human, FilipKowal)
Ligowy debiut Kloszardów odbędzie się w orkowej krainie Promili. Co ciekawe, wszystkie trzy debiutujące w lidze zespoły występować będą przed wrogą publicznością w tej kolejce. Wracając do Kloszardów i Promili – omawiany mecz będzie spotkaniem dwóch zespołów które wciąż świetlaną przyszłość mają przed sobą (obie mają tylko 11 zawodników i przestrzeń na wzrost TV) i w trakcie I kolejki będą starały się zarówno pozytywnie „wejść w sezon” i odnieść inauguracyjne zwycięstwo, jak również rozwinąć kluczowych zawodników (o ile Nuffle pozwoli) przed spotkaniami z cięższą kawalerią tej grupy (Chaos, CDs, inne orki).
Promile i Kloszardy wystawią na boisko najniższy kumulatywny poziom TV ze wszystkich spotkań tej kolejki w Grupie B (łączne TV to 2860, pozostałe spotkania to TV 2990 lub więcej) – paradoksalnie może to oznaczać ciekawszy mecz, większą liczbę zwrotów akcji, bardziej widowiskowe zagrania i emocje do samego końca. To także jedyny mecz tej kolejki w Grupie B gdzie obie drużyny wystawią dedykowanych Throwerów (Promile nawet dwóch) – całkiem ciekawie jak na Bash Championship jaki mamy w tej dywizji.
I jeszcze dwa luźne spostrzeżenia na sam koniec zapowiedzi… Po pierwsze, oba zespoły wystawią po 11 zawodników, więc jakiekolwiek ubytki osobowe mogą być ciężkie do przezwyciężenia przez osłabioną drużynę. Innymi słowy, strategia na osłabienie przeciwnika będzie jak najbardziej zasadna. Drugi komentarz dotyczy inducementów które do dyspozycji będzie miał sztaba Kloszardów. Analogicznie jak w powyżej opisywanych spotkaniach – 220 k do wydania może oznaczać albo czarodzieja, albo dodatkowego aptekarza albo jakiegoś zaprzyjaźnionego wędrownego Star Playera (piła? piła?? piła????).

- Sonic Scream (Chaos, Paradossi) - Rotten Bussiness 2 (Nurgle, Sojaacab)
Pierwszy mecz w historii Ligi w którym wystąpią Nurgle. Kibice gnijącej drużyny zabiorą na wyjazdowe spotkanie swojego zespołu wielki zapas szalików w klubowych kolorach, zepsute mięso z przeceny z pobliskiego marketu i całą masę inducementów zapachowych (skunksy, gotowane kalafiory, najnowszy Calvin Klein) wzmacniających Disturbing Presence swoich zawodników. Skoro o inducementach mowa – RB2 będą mieli do dyspozycji rekordowe w tej kolejce 330 k do wydania i do zagospodarowania w możliwie efektywny i potencjalnie morderczy sposób (wiecie o czym mówie ;) )
Sonic Scream z kolei przystąpią do tego spotkania w roli faworyta (większe doświadczenie ligowe, wyższe TV, więcej skilli) i będą chcieli zatrzeć niezbyt korzystne wyniki z poprzedniego sezonu. SS zostali przez niektórych ogłoszeni potencjalnym czarnym koniem całych rozgrywek (tak, to ja tak ogłosiłem…) więc poprzeczka ustawiona jest wysoko i chaotycy będą grali zarówno o korzystny wynik jak i o dalszy rozwój drużyny i zdobycie doświadczenia przed kolejnymi spotkaniami. Pamiętajmy, że Liga (sezon zasadniczy) trwa 7 kolejek a w fazie grupowej najważniejsze jest dotrzeć do playoffów w możliwe silnym składzie.
Rotten Business oczywiście nie stoi na straconej pozycji w tym spotkaniu – Nurgle to zawsze silny i niewdzięczny przeciwnik, będą w tym spotkaniu grali z przewagą siły a odpowiednio zagospodarowane dukaty z inducementów mogą zrównoważyć niedostatki skilli zawodników.

Zachęcamy do oglądania i kibicowania.
What annoys me the most is people who claim to know the truth and all others must be ignorant. It’s not a discussion anymore, it becomes a contest of rhetoric and it’s all about winning an argument rather than answering a question

RottenBussiness
podawacz piłek
Posty: 31
Rejestracja: 30 paź 2017, 16:43

Zdobyte trofea

Re: Sezon 4 - kolejka 1 Grupa B(ash)

Post autor: RottenBussiness » 29 gru 2017, 20:48

Bardzo wyrównamy mecz. Mocno się zastanawiałem na co wydac dukaty, kusił najemny Minotaur, ale ostatecznie wziąłem pana z piłą, łapówkę i 2x bloodweiser babes, zakładając że w starciu z Sonic Scream będą napewno jakies nokauty.

Miałem sporo szcześcia, że większośc bloków chaotycznych nie skończyła się dla mnie powaznymi urazami. Zjechal mi jeden pestigor i rotter jan maria rokita, ale pierwszy nie ma efektów na stałe, a JKM ma minus1 ruchu, co nie jest końcem świata. Jeden z Beastmanów sonic Scream dołączy'do mojej drużyny jako rotter. udało mi sie przyłożyć i dosyć skutecznie powstrzymywać Paradossiego przed wyrównaniem ( z pomoca blogosławieństw Nuffla, który przewracał zawodników Chaosu którzy próbowali robic GFI, wliczając w to w 8 turze, kiedy by wyrównał). Ostatecznie w 16 rundzie było przyłożenie. Myślę że wynik calkiem sprawiedliwy. Jestem bardzo zadowolony, że mając 330 TW mniej udało mi sie nie przegrac.

Awatar użytkownika
Parados
rekrut
Posty: 61
Rejestracja: 05 wrz 2017, 23:28

Zdobyte trofea

Re: Sezon 4 - kolejka 1 Grupa B(ash)

Post autor: Parados » 29 gru 2017, 21:54

Dzięki za mecz! Spotkanie z kategorii - Chaos grał - Nurglici bili :)

Generalnie już na starcie wiedziałem, że będzie ciężko, bo drużyna byłą mi znana i zdawałem sobie sprawę jak dobra jest w obronie. Szybko stracone 2 koziołki spowodowały, że właściwie do momentu zdobycia td przez przeciwnika grałem w osłabieniu. Udało się jednak zmusić Rotten do szybkiego przyłożenia w 4 turze, co dawało mi kolejne 4 na odrobienie strat. Wszystko poszłoby świetnie, gdyby nie fakt, że koziołek przez jedną turę bujał się z podniesieniem piłki, co zmusiło do przyspieszenia rajdu. Mimo to plan zadziałałby, gdyby nie podwójny gfi w ostatniej akcji, który postanowił nie wejść mimo re-rolla.

Druga połowa mimo początkowych trudności i wysokiego pressingu przeciwnika pozwoliła jednak na przyłożenie zaplanowanego td w 8 turze i tak mamy 1:1.

Generalnie trochę szkoda tej ostatniej akcji 1. połowy, ale mimo to jestem zadowolony z wyniku :) Nie powiedziałbym, że Nuffle sprzyjał dziś przeciwnikowi, ale na pewno nie był po mojej stronie (claws ani mb nie zadziałały ani razu podczas całego meczu, 2 koziołki zaliczyły czapy z czego tylko 1 udało się odratować). Cały czas czekamy na pierwsze zwycięstwo!

Awatar użytkownika
mouseorc
podawacz piłek
Posty: 41
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:00

Re: Sezon 4 - kolejka 1 Grupa B(ash)

Post autor: mouseorc » 30 gru 2017, 11:58

Promil Junior (Myszopek) vs. Kloszardy (FilipKowal) 1:1 (0:1)

Trener Kloszardów inducementy (ok. 200 k) wydał na dodatkowego aptekarza i ekstra reroll. Zdecydował też, że będzie atakował. Piłkę sprawnie podniósł blitzer z ST+1, który po kilku turach ruszył do ataku prawą stroną. Nienajlepiej rozstawione na początku Promile były związane walką albo miały za daleko, i w końcu blitzer zbliżył się niebezpiecznie blisko strefy przyłożenia gospodarzy. Starałem się sukcesywnie przesuwać w jego kierunku innych zawodników ale dość szybko stałoo się jasne, że nie zdążę. Jedyną opcją był desperacki atak throwerem, na dwóch czerwonych kościach. Z rerollem udało się jedynie przepchnąć blitzera do linii bocznej, ale utrzymał piłkę. Przyłożył na trzy tury przed końcem.
Próba wyrównania przed końcem połowy nie przyniosła efektu, bo generalnie tego dnia moje orki były orkowe do bólu: dwa kluczowe podania na małym dystansie nieudane, mimo przerzutów, próba podniesienia piłki również nieudana, również z przerzutem.
Za to pancerze obijały aż miło: pod koniec meczu trener Kloszardów miał 5 zawodników na poboczu (w tym jeden martwy).

Druga połowa:
Touchback, piłkę ponownie dostaje thrower Piłomiot Młodszy (acurate, strong arm itp.). Żeby myśleć o zwycięstwie trzeba szybko przyłożyć, więc podaje na prawą stronę, gdzie Promilom udało się oczyścić trawnik z graczy przeciwnika. Fail, piłka na glebie tuż przy linii bocznej. Ale wokół sporo orków. Skoro podania nie wychodzą, w następnej turze blitzer próbuje podnieść gałę. Fail, piłka wpada na trybuny. Kibice odrzucają ją na środek boiska, prosto pod nogi big guya Kloszardów (który nota bene tego dnia przejawiał średni zapał do gry: ze trzy albo cztery razy w kluczowych momentach odmówił współpracy). W tym czasie ludzie mają już mocno osłabiony skład ale oprócz ogra koło piłki jest jeszcze dwóch zawodników, a większość orków przy linii bocznej, gdzie do niedawna była piłka. Promile mają w bezpośrednim sąsiedztwie tylko 2 black orki, które do tej pory wiązały walką big guya. Prawdopodobieństwo wyciągnięcia piłki z kotła przez throwera na poziomie 17 proc. plus karkołomne dodge. Ryzyk-fizyk: po bloku wepchnąłem najbliższego Kloszarda na piłkę, licząc że ta wpadnie w ręce atakującego. Ale Nuffle uznał, że tak byłoby zbyt łatwo i gałę złapał black ork (info dla tych co nie orczą: AG 2, MA 4). W ten sposób pozostała tylko walka o remis, bo podawanie byłoby samobójstwem, a tur do końca było akurat tyle, żeby w ostatniej kolejce BOB dotoczył się do linii końcowej i przyłożył. Przy tej okazji szacun dla przeciwnika, bo mimo zdziesiątkowanego składu do końca starał mi się to uniemożliwić, i wiele nie brakło, a by mu się udało. Gdyby nie to, że moje bloki wchodziły jak w masło, wynik byłby pewnie zupełnie inny.
PS4 gamertag: myszopek

Awatar użytkownika
GomezM80
rekrut
Posty: 143
Rejestracja: 04 mar 2017, 17:36
Lokalizacja: Płock

Zdobyte trofea

Re: Sezon 4 - kolejka 1 Grupa B(ash)

Post autor: GomezM80 » 31 gru 2017, 14:16

Pierwsza kolejka dostarczyła wprawdzie dużo emocji, jednak nie dostarczyła żadnych znaczących rozstrzygnięć. Wszystkie drużyny solidarnie zremisowały swoje mecze, a jedyne na co warto zwrócić baczniejszą uwagę to rozkład kontuzji i zgonów zawodników. W tej kategorii przoduje team Kloszardy, którego skład pomimo dość udanego debiutu w lidze wygląda obecnie jak uzębienie hokeisty weterana po wyjątkowo obfitującym w ciężkie bójki sezonie…Podobno kibice Kloszardów boją się pojawić na kolejnym meczu, ponieważ istnieje poważne niebezpieczeństwo, że klub właśnie z trybun będzie zgarniał doraźne zastępstwa na mecz z najbardziej brutalną i morderczą drużyną ligi.

RedArchers vs Winter howlers 1:1
CWKS vs Ludobuj Streissen 0:0
Promil Junior vs Kloszardy 1:1
Sonic Scream vs Rotten Bussiness II 1:1





Link do wyników i tabeli:
http://www.bit.ly/bbps4pl

RottenBussiness
podawacz piłek
Posty: 31
Rejestracja: 30 paź 2017, 16:43

Zdobyte trofea

Re: Sezon 4 - kolejka 1 Grupa B(ash)

Post autor: RottenBussiness » 01 sty 2018, 23:30

Promil Junior- Rotten Bussiness 1-1.
Emocjonujący mecz, trzymajacy w napieciu do samego końca. Dzieki odrobinie szcześcia udało mi sie przechwycic piłkę w 2 turze w połowie orków i przyłożyc. Promil nie dawał za wygraną, mocno cisnął i po 3 rundach dzieki dalekiemu podaniu udało im sie wyrównać. Brawo za odważny ruch. Później do końca gry bardzo dobra obrona Orków, pomimo tego, że gra toczyłsa sie głównie w ich połowie. Zadnych spektakularnych smierc i ran (wyszła mi każda regeneracja!), Oki musiały uzyc medyka raz. Ogolnie super gra, cieszę się , że udało sie zremisować, chociaz lepsze umiejetności graczy Promilu dawały o sobie znac. Kiedy ryzgrywasz piłke dwoma niedoświadczonymi pestigorami i non stop na kostkach wyskakuje Block, to wiesz  ze masz pod gorke.

Awatar użytkownika
mouseorc
podawacz piłek
Posty: 41
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:00

Re: Sezon 4 - kolejka 1 Grupa B(ash)

Post autor: mouseorc » 02 sty 2018, 14:15

Zgadzam się, mecz do końca trzymał w napięciu.
Rajd nurgli z piłką udało się powstrzymać dość szczęśliwie tuż przed końcem meczu. Przez chwilę bałem się że remisu nie uda się utrzymać.
RottenBussiness pisze:. Kiedy ryzgrywasz piłke dwoma niedoświadczonymi pestigorami i non stop na kostkach wyskakuje Block, to wiesz  ze masz pod gorke.
Kwestia perspektywy :) U mnie za każdym razem chyba przy bloku kolesiem bez blocka wypadało Both Down. Większość rerolli mi to zeżarło
PS4 gamertag: myszopek

Awatar użytkownika
Parados
rekrut
Posty: 61
Rejestracja: 05 wrz 2017, 23:28

Zdobyte trofea

Re: Sezon 4 - kolejka 1 Grupa B(ash)

Post autor: Parados » 02 sty 2018, 14:22

Winter Howlers - Sonic Scream 2-1

Wiem, że pewnie mam już metkę czołowego marudy tej ligi, ale to co się wczoraj odjaniepawliło na boisku to było po prostu niebywałe (patrz zestawienie poniżej). Nie mam wątpliwości, że Wilku jest lepszym trenerem, ale w tym wypadku Nuffle wybitnie stał po jego stronie. W dużym skrócie - do szóstej tury jako atakujący nie mogłęm przebić się przez 1/3 połowy przeciwnika, a w momencie gdy zaczął grać w przewadze 2 graczy postanowiłem odsłonić jeden róg klatki, co skończyło się wybiciem piłki. Ta wpadła w ręce wilkołaka, szybka kontra i zrobiło się 1:0. Druga połowa to już całkowite dyktando martwiaków, które grały lepiej, szybciej i w przewadze. Generalnie w ciągu całego meczu były 3 blocki podczas których nie lezałbym na glebie.

Statsy (Winter Howlers - Sonic Scream)

Attacker down 14 - 17
Both down 12 -19
Push back 29 -39
Defender stumbles 17 -11
Defender down 29 - 11

Zablokowany

Wróć do „Sezon zasadniczy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość