Sezon V - Kolejka II (grupa A i B)

Zablokowany
Awatar użytkownika
rooted
rekrut
Posty: 173
Rejestracja: 27 mar 2017, 20:51

Zdobyte trofea

Sezon V - Kolejka II (grupa A i B)

Post autor: rooted » 12 kwie 2018, 09:17

Sezon nam się rozkręca na dobre. Pierwsza kolejka śmignęła z prędkością gutter runnera na sterydach i redakcja nawet nie zdążyła sensownej zapowiedzi inauguracyjnych spotkań zaserwować. Za to wyniki pierwszej kolejki zdążyły wzbudzić masę emocji, począwszy od deklaracji balkonowej emigracji, przez obwieszczenia końca świata aż po posądzenia o użycie nadprogramowych materiałów pirotechnicznych. Redakcja zwraca jedynie uwagę, że jeden mecz nie definiuje trenera ani nie przekreśla trenerskiego dorobku więc nawet dramatycznie złe kości, nieudany mecz czy totalne bycie znufflowanym (dla dołączających do nas ostatnio trenerów bezwstydnie odwołam się do tego  http://blood-bowl.cba.pl/viewtopic.php?f=93&t=1567) nie przekreślają szans na finalne zwycięstwo czy chociażby na utrzymanie jakiegoś sensownego poziomu wiary we własne umiejętności.

Nadrabiamy częściowo zapowiedzią drugiej kolejki – wciąż daleko do rozstrzygnięć, ale po drugiej serii spotkań będzie już powoli wiadomo kto się najbardziej będzie liczył w walce o playoffy a która z drużyn będzie miała mocno pod górkę (tudzież drużynę w przebudowie).

Grupa A:
Divine Heretics (Dark Elves, Rooted, bilans 1-0-0) vs Athel Loren Broncos (Wood Elves, Ultor, 0-1-0)
Pierwsze elfickie derby w tym sezonie. I możliwe że ostatnie jeśli elfy przepadną w fazie zasadniczej ligi tudzież jeśli nie będzie dane im spotkać się w playoffach. Swoją drogą to ciekawe że w lidze są tylko 3 zespoły elfów, żadna nie jest starsza niż jeden pełen sezon (Divine Heretics), dwie to kompletne świeżynki ligowe (AL Broncos i Zinios Pro Girls) a wcześniejsze zastępy elfów (Pro Elfy Wilka czy Wood Elfy Kaniulca) odchodziły na emeryturę maksymalnie po dwóch sezonach i to wcale nie z powodu przetrzebienia ich szeregów tylko… no właśnie, dlaczego? Po wczorajszej lekturze podsumowania meczu Kaniulca i Gomeza redakcji wydaje się, że bash jawi się jako bardziej atrakcyjna forma obcowania z tą grą. Przecież łatwiej i bezpieczniej wkurwiać się na grę jeśli gra się bandą morderców i tym złym elfom nie pękają pancerze tudzież nie chcą umierać, niż grać elfami i wkurwiać się na to, że przyszedł zły team orków, wrzucił elfy do maszynki do mielenia mięsa i przerobił to na wegańskie kotlety.
W każdym bądź razie – elfickie derby zapowiadają się ciekawie: prognozujemy, że będzie masa dodge’y, spektakularne akcje i dużo przyłożeń. Tylko te złe mroczne elfy zapowiadają, że to jeden z niewielu momentów kiedy będą mogły sobie beztrosko mordować, więc będą obijać, faulować, przewracać przeciwnika skakać po twarzach.


Rotten Business (Nurgle, Sojaacab, 0-0-1) – Plechlerzęszcz (Chaos, MrHatak, 0-1-0)
Spotkanie ze śladową dawką finezji, za to z dużą dawką Mighty Blowa, Clawa i tym podobnych przyjemności. W skócie – elfickie derby w negatywie. Będzie bez dodge’y, spektakularne akcje będą ograniczać się do rozłupywania czaszek, przyłożenia będą ale najpewniej po akcjach skleconych z bólu, cierpienia i przemocy. Plechlerzęszcz przystąpi do spotkania z dość znaczącą przewagą w zakresie TV więc Nurgle liczą na ciekawy zestaw inducementów.
Żadna z drużyn nie odniosła na razie zwycięstwa, więc walka o końcowe zwycięstwo i trzy punkty powinna być zaciekła i zażarta do ostatniej kolejki. Dotychczasowy układ tabeli nie wskazuje na to, aby porażka w tym spotkaniu przekreślała szanse którejkolwiek z drużyn na dalsze awanse, ale potencjalna porażka na pewno powinna zapalić małą lampkę ostrzegawczą pod tytułem „Uwaga! Szansa na Playoffy zaczyna wyglądać jak elf po spotkaniu z drużyną Groobego. Czyli dość słabo…”

Twoja Stara (Nekro, Armitage, 0-1-0) – Cwks (ChaosDwarves, Grooby, 0-1-0)
A skoro o Groobym mowa – jego Cwks spotykają się z debiutującymi w lidze nekromantami Armitage’a. Obie drużyny zanotowały po remisie w inauguracyjnej kolejce: odpowiednio z elfami Ultora i chaosem Hataka i w nadchodzącej kolejce liczą na więcej. W szczególności Chaos Dwarfy Groobego liczą, że powracający po kontuzjach zastęp zawodników pauzujących w pierwszym meczu stawi się na spotkanie w bojowych nastrojach i wykorzysta przewagę TV nad drużyną nekromantów. Twoja Stara z kolei wciąż jest na etapie budowy zespołu (TV poniżej 1500, czyli ponad 400 niżej niż Cwks) więc również w tym spotkaniu w grę będą wchodzić pokaźne łądunki inducementów. Przy dobrej grze nekromantów możemy liczyć na ciekawe zawody i może nawet na małą niespodziankę jaką obiektywnie byłby dobry wynik Twojej Starej.
Swoją drogą – jeśli pierwsza kolejka jest jakimkolwiek prognostykiem przed dalszą częścią sezonu to jakaś mała zmiana warty nam się zapowiada. Z czterech ubiegłych półfinalistów tylko jeden wygrał swój pierwszy mecz (Wilku), jeden zremisował (Grooby) a dwaj polegli. Co więcej, debiutujące w lidze drużyny radziły sobie ponadprzeciętnie dobrze (wygrana Kaniulca i Filipa, dobra gra obu drużyn elfów i nekromantów). Zobaczymy co dalej…

The Cold Ones (Lizardmen, Gomez, 0-0-2) – Anorektycy (Khemri, Kaniulec, 2-0-0)

Spotkanie zakończone przed oddaniem zapowiedzi do druku – finał spotkania to krwawe zwycięstwo Khemri i wynik 1-0 dla tych chudszych. Ci grubsi i bardziej niebiescy grali w 11 i ich pancerze nie sprostały zastępom mighty blowów, dirty playerowi i niepękajacym pancerzom szkieletów. Trzy jaszczurki w pierwszej połowie wylądowały ze znaczkiem Polskiego Czerwonego Krzyża, drugą połowę zaczynały w ośmiu i pomimo desperackiej i skutecznej obrony musiały uznać wyższość Khemri.
Wynik spotkania dość mocno wpłynął na tabelę grupy A – Anorektycy już przekroczyli zakładany plan punktowy postawiony przez trenera przed startem sezonu i zapowiadają, że kolejne mecze odpuszczą, będą siedzieć na boisku i wypalać trawę przy linii bocznej boiska. TCO z kolei przystąpi do kolejnego meczu (z Cwks) z trzema journeymanami i będzie mocno liczyć na to, że w kolejnym meczu na drużynę nie spadnie niczym nieuzasadniona fala zła i przemocy. Przy całej sympatii dla Gomeza, coś mi mówi, że mogą się niestety przeliczyć…

Grupa B:
Zinios Pro Girls (Pro Elves, ZinczukKamil, 0-0-1) – Daj na Browara (Dwarf, FilipKowal, 1-0-0)

Spotkanie dwóch drużyn debiutujących w lidze. Obaj trenerzy mają za sobą już co najmniej jeden sezon ligowych zmagań, ale grali poprzednio innymi drużynami – Kamil jest jedynym z niewielu zaprzeczeniem tezy z naszej ligi że gra się coraz bardziej bashowo i zamienił orki na elfy, Filip z kolei poszedł bardziej typową ścieżką i Humanów zamienił na niskich, mało urodziwych alkoholików.
Ponieważ dwaj debiutanci nie zdążyli przez jedno spotkanie mocno rozwinąć swoich zespołów powyżej poziomu startowego, obie drużyny będą grały na podobnych poziomach TV. Spotkanie zapowiada się na dość ciężką przeprawę dla elfów (a które spotkanie w tej lidze nie jest ciężkie dla elfów, hę?) bo typowe krasnale to ciężki przeciwnik dla większości drużyn agility. Filip natomiast dał się poznać jako mistrz wykorzystania inducementów a tutaj nagle przyjdzie mu grać bez dodatkowych wspomagaczy. Jedno z tych niedocenianych spotkań które - jak to mówią górale „flies under the radar” – ale zapowiada się bardzo ciekawie.

Winter Howlers (Nekro, Wilku, 1-0-0) – Mlockarnia Yellonky (Dwarf, Leon, 0-1-0)

Spotkanie kolejki zdaniem redakcji. Dwaj z bardziej doświadczonych trenerów (obaj grają od początku) i notoryczni uczestnicy playoffów (z ośmiu dotychczasowych sezonów rozegranych łącznie przez obu trenerów, tylko raz króregokolwiek z nich zabrakło w playoffach). Dodajmy, że obie te drużyny spotkały się także w zeszłosezonowym świerćfinale, tamten meczy był bardzo wyrównany i zakończył się dopiero po dogrywce, do tego stawką meczu są trzy punkty w bardzo wyrównanej grupie i mamy gotowy przepis na szlagier.
Winter Howlers będą startować z niższego pułapu TV jako, że wciąż liżą rany po stratach z zeszłorocznych playoffów. Spodziewamy się dodatkowego wilkołaka StarPlayera na boisku i może jakieś dodatkowe, bonusowe inducementy. Młockarnia z kolei jest poobijana „od zawsze” (kilka znaczących ubytków charakterystyk kluczowych zawodników), ale z pełnym arsenałem Guarda, MB, Tackle’a itp. Będziemy śledzić z zapartym tchem i uwagą.

Cursed Souls (Nekro, Natahriel, 0-0-1) – RedArchers (Orc, Privian, 0-0-1)
Spotkanie dwóch ekip które przegrały w pierwszej kolejce i w oby wypadkach możnaby teoretycznie mówić o małej niespodziance. Zaznaczenie „teoretycznie „ pochodzi od redakcji, ponieważ obie grupy są bardzo wyrównane i każdy może wygrać z każdym w zależności od dyspozycji dnia, humoru Nuffle’a, kilku kluczowych rzutów kośćmi itp. Dla obu zespołów do dobra okazja żeby spróbować nadrobić utracone nadzieje z pierwszej kolejki i zainkasować cenne punkty. Dobra wiadomość jest taka, że jeden z trenerów będzie mógł się cieszyć ze zwycięstwa i w lepszym humorze patrzeć na nadchodzące spotkania. Zła wiadomość jest taka, że jeden z trenerów będzie wciąż musiał grać kolejne spotkanie w przeświadczeniu, że Nuffle to dupa i sprzysięgł się przeciwko nekromantom / orkom (niepotrzebne skreślić). Wiadomość ani-dobra-ani-zła jest taka, że może zawsze paść remis, ale tego nie życzymy ze względu na emocje i fakt, że remisy są obiektywnie złe, powinny być zakazane i zawodnicy powinni grać o zwycięstwo do samego końca. Taki mały ideologiczny wlot od redakcji…

Sonic Scream (Chaos, Paradossi, 0-1-0) – Promil Junior (Orc, Myszopek, 1-0-0)
Kolejne spotkanie które pozostaje nieco w cieniu spotkania gigantów tej grupy, a może się okazać, że zwycięzca omawianego spotkania już po dwóch kolejkach usadowi się na świetnej pozycji do ataku na playoffy. W szczególności Orki Myszopka (pół redakcji pozdrawia Krwiopuszcza i Piłomiota którzy dzielnie dali radę w trakcie spotkania z RedArchers) mogą zbliżyć się do historycznego i zasłużonego celu jakim byłby awans do playoffów. Sonic Scream naturalnie również celują w najwyższe miejsca i patrząc na ostatnie dokonania Paradossiego w Pucharze i All Human League, mogą być uznawani za faworyta – nie tylko tego spotkania, ale wręcz całej Ligi (zarówno tej, jak i All Human). Pozostałe ekipy tej grupy powinni po cichu kibicować aby w tym spotkaniu padł remis (tego nie pochwalamy, patrz opis do spotkania powyżej), i aby padło jak najwięcej zawodników (to akurat pochwalamy ;) bo obie ekipy będą bardzo groźne w dalszej części rozgrywek. Zaznaczymy także, że będzie to spotkanie drużyn o dość zbliżonym TV – zapowiada się chyba najbardziej wyrównany po tym względem mecz kolejki.


Zapraszamy do oglądania i kibicowania!
What annoys me the most is people who claim to know the truth and all others must be ignorant. It’s not a discussion anymore, it becomes a contest of rhetoric and it’s all about winning an argument rather than answering a question

Kaniulec_PL
podawacz piłek
Posty: 15
Rejestracja: 10 lis 2017, 11:48

Re: Sezon V - Kolejka II (grupa A i B)

Post autor: Kaniulec_PL » 12 kwie 2018, 10:31

Czapki z głów. Tyle czekałem na prasówkę, ale w końcu jest i warto było czekać.
Jak zwykle świetnie napisane!

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Sezon V - Kolejka II (grupa A i B)

Post autor: Mentos » 12 kwie 2018, 14:09

W sumie ja nigdy prasówki nie widziałem, ale również na nią czekałem z niecierpliwością :)

Awatar użytkownika
FilipKowal
podawacz piłek
Posty: 23
Rejestracja: 05 lis 2017, 10:14

Re: Sezon V - Kolejka II (grupa A i B)

Post autor: FilipKowal » 13 kwie 2018, 08:27

Zinios Pro Girls - Daj na Browara (3-2)

Dzień 12kwietnia zapamiętam jako najgorszy chyba mecz i niemoc w grze BB w całej mojej historii... ale po kolei.
Mecz zaczął się bardzo spokojnie, alkoholicy odbierali piłkę po kick offie i powoli przesuwali się do przodu. Kamil dysponował 9 graczami ze składu (dwóch blitzerów pazuowało, chyba dziewczyny robiły sobie paznokcie na lato ;) więc doszły dwie "nagie" dziewoje, oczywiście pomyślałem że będą bardzo łatwe i w pierwszej kolejności wyśle je do salonu piękności na dłużej... A no własnie, już po mniej więcej 3-4 turach pomyślałem że coś jest nie tak, żadnego PCK(czytaj inj) po stronie przeciwnika i nawet KO!!! Trudno, grać trzeba dalej, i mniej więcej w 4-5 turze środkiem boiska zrobiło się miejsce, sporo koleżanek od Kamila leżało i rozchylało nogi myśląc że alkoholicy stracą pewność siebie, ale się nie udało i TD na 1-0. Wykop do przeciwnika i leci kamyczek i troll slayer zaczął wąchać trawkę buzią do dołu(ogłuszony). Pierwsza linia alkoholików została ogłuszona co kolega Kamil wykorzystał i podszedł jak najwyżej do przeciwnika. Pomimo próby zamknięcia w klatce dziewczyn, te jednak wykazały się agility 4 i bez problemu zdobyły TD 1-1. Siódma tura opo kick offie jak dla mnie była przełomowa, ustawiłem wiekszość zawodników bardzo wysoko na lini połowy i zamiast przechwycic piłkę to zaczęła się zabawa w klepanie przeciwnika, co oczywiście skończyło się na czaszce. Kamil wykorzystał sytuację, ominął meneli i przechwycił piłkę i troszkę uciekł, zostało dwóch runnerów, co niestety niewystarczyło na zablokowanie TD przeciwnikowi i w 8 turze zrobiło się 2-1 dla dziewczynek. I w tym momencie frustracja i wkurw sięgnął u mnie zenitu...powiem wam, że pady już latały na od PC podczas grania w fife, ale pierwszy raz pad od PS4 był mocno zagrożony :D Wracamy do meczu, w drugiej połowie Zinioski zaczynały, i ponownie podeszły maksymalnie do krasnali... tutaj pozwolę sobie powiedzieć i pogratulować przeciwnikowi, że doskonale opracował strategię na alkoholików, i jak dobrze pamiętam każde podanie, praktycznie każde wyjście ze stref i dobieganie przy TD na 3-1 wychodziło bezbłędnie. Moja kobieta juz zaczęła stawiać ultimatum,albo gram w ciszy albo się pakuje/ewentualnie podejdzie i odłączy konsole od prądu :D Ale jedziemy dalej, nie mając juz nic do stracenia postanowiłem iśc na całość, co udało się jak dobrze pamiętam ok 16-17tury zdobyć TD na 3-2, koniec.
Mecz był bardzo "ładny", do dzisiaj nie mogę pojąć jak to się stało że dziewczyny z pancerzem 7, uniknęły kontuzji i łącznie miały tylko 2 w KO... Jeszcze raz graty dla Kamila, i myślę że dziewice mogą jeszcze namieszać w grupie B.

Kaniulec_PL
podawacz piłek
Posty: 15
Rejestracja: 10 lis 2017, 11:48

Re: Sezon V - Kolejka II (grupa A i B)

Post autor: Kaniulec_PL » 13 kwie 2018, 08:38

:D Kowal widzę, że Aga przywołuje Cię do porządku tak samo jak robi to Karolina.
W środę słyszałem te same teksty jak grałem przeciwko Gomezowi :D
Chyba trzeba wysłać je wspólnie na zakupy albo na kawę i będziemy mieli wtedy spokój :D
Co do zaczarowanych, niepękających pancerzy, to czasem po prostu tak jest. Ja grając elfami miałem 2 lub 3 takie mecze, gdzie byłem obijany permanentnie i mecz kończyłem w komplecie.

Gratulacje dla Kamila za wygraną i gratulacje dla Ciebie, że nie będę musiał kupować Ci nowego pada na dzień dziecka :D :D :D
Na wynik popatrz z innej strony - liga będzie ciekawsza. Dzięki temu w tabeli będzie ciasno jak między nogami Amazonek 8-)

zinczuk
podawacz piłek
Posty: 19
Rejestracja: 02 cze 2017, 23:48

Re: Sezon V - Kolejka II (grupa A i B)

Post autor: zinczuk » 13 kwie 2018, 10:52

Cały mecz opisał Filip, rozumem doskonale jego frustracje gdy przebicie kończy się zazwyczaj stanem, inna sprawa ze starałem się (co nie zawsze wychodziło) aby miał max 2-3 uderzenia na turę i tym razem poza jednym rzutem (1,1) na dodga raczej uniki wychodziły. Dzieki za mecz,

Mentos
liniowy
Posty: 877
Rejestracja: 24 lut 2018, 12:22

Aktualny zwycięzca turnieju Masters

Zdobyte trofea

Re: Sezon V - Kolejka II (grupa A i B)

Post autor: Mentos » 20 kwie 2018, 16:51

Jutro (sobota 20.04.2018 r.) mecz Divine Heretics vs Athel Loren Broncos.

Zablokowany

Wróć do „Sezon zasadniczy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość