2019 - Wybór reprezentacji

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2875
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: 2019 - Wybór reprezentacji

Post autor: reszka » 25 gru 2018, 13:03

Dobra, rozumiem Twój punkt widzenia. Ja pisałem w poprzedni poniedziałek, że w piątek skrzyknę koordynatorów i podamy wszystko na tacy w 7 dni.

Wyszła ta rozmowa więc się wstrzymałem, bo w sumie sensowne podejście. Zróbmy tak, że dyskusja niech trwa do 1 stycznia, wtedy skrzyknę wszystkich koordynatorów i do 7 stycznia będzie wszystko znane.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4354
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: 2019 - Wybór reprezentacji

Post autor: Shawass » 25 gru 2018, 16:13

Vincent pisze: 22 gru 2018, 22:021. Czy zmieniamy klasyfikację i minimalne wymogi dla turniejów?
Nikt nie zgłaszał do tego żadnych uwag, jednak wymogi dotyczące ilości tygodni przed i po organizacją konkretnych turniejów właściwie już zapychają możliwy kalendarz imprez.
IMO bez zmian, ale jeśli na przykład lokale by miały być liczone to wtedy tam by trzeba było pewnie coś zmienić....jak mi przyjdzie do głowy co to napiszę :D
Vincent pisze: 22 gru 2018, 22:022. Czy turnieje lokalne mają być liczone do rankingu?
Pojawiały się głosy, by przy obecnej liczbie turniejów występujących w naszym kraju, turnieje lokalne nie były już liczone do rankingu, z drugiej strony działają motywująco na wszystkich graczy, nie tylko na tych którzy biją się o miejsce w reprezentacji.
Nie, chyba że zuniwersalizujemy sposób zgłaszania wyników według tego co jest wymagane (W/D/L, #TD+/#TD-, #CAS+/#CAS-).

Myślę tutaj o czymś w rodzaju jednego dysku online, w którym organizator by zapisywał wyniki z wszystkich rund. To by było możliwe jeśli na każdym turnieju używany byłby jeden program do prowadzenia turniejów (np Score!) lub jeden rodzaj arkusza (np exScore) oraz jeśli byśmy mieli jeden dysk Google/Dropbox/inny dysku chmurowy do którego miałby dostęp osoba kompijuąca ranking.

Taki proces możnaby z czasem ulepszać i zautomatyzować, to co opisałem powyżej to taka podstawa :D No i konieczne by były zasady - nie prześlesz wyników w ciągu tygodnia to turniej nie jest zaliczany.

Jak już ogarniemy to i będzie łatwiej zgłosić i aktualizować turniej to imo nie ma problemu liczyć lokali :)
Vincent pisze: 22 gru 2018, 22:023. Czy lista turniejów liczonych do rankingu powinna być zamknięta przed rozpoczęciem sezonu?
Czy przykładowo challengery mogą być dopisane w każdej chwili w trakcie trwania sezonu (z zachowaniem 30 dniowego terminu poprzedzającego jego start)?
Pojawiały się głosy za obydwiema opcjami. Zgodność jest co do masterów, że powinny być ustalone przed rozpoczęciem sezonu i taka lista powinna być udostępniona X czasu przed rozpoczęciem sezonu (w zależności jaki okres uznajemy za sezon).
Mastery powinny być ustalone wcześniej.
Chellengery....jeśli jest zgrzyt z innym chellengerem lub masterem, który dzieje się na drugim końcu Polski to bym to traktował indywidualnie w każdym przypadku i patrzył jak to na siebie wpłynęło. Grab kontaktował się ze mną co do zrobienia Dwarven Pleasure 3 tygodnie przed Rum Bowlem i nie widziałem problemu - Dwarven to drużynówka, Rum Bowl jest indywidualny, no i są po dwóch stronach Polski :D Na moją frekwencję nie wpłynęło to, najwięcej osób się nagle wysypało tydzień przed....co bolało, ale wiedząc kto to i patrząc że byli zapisani aż do tygodnia przed to nie zakładam że Dwarven na to wpłynął.

Także jak się pojawi chellenger po drugiej stronie Polski blisko innego chellengera/mastera to 1) trza się dogadać imo jak ludzie żeby sobie nie psuć frekwencji, a jak się nie da 2) mieć mocną markę która przechyli szalę na korzyść jednej z imprez ;)

Wiem że to "miękkie" rozwiązanie, ale nie mam pomysłu jak "zregulować" zdrowy rozsądek a danie komuś blokady w momencie jak będzie cały kalendarz imprez i nie pozwolić komuś zrobić chelka jest dla mnie smutne :/
Vincent pisze: 22 gru 2018, 22:024. Czy pozostawiamy budowę sezonu od PO do turnieju poprzedzającego PO w roku następnym?
Pojawiały się propozycje, by sezon zrównać z rokiem kalendarzowym. Odpowiedź na to pytanie umożliwi wyznaczenie terminu do ustalenia zasad na nadchodzący sezon zarówno w kontekście reprezentacji jak i koordynatorów.
Zostawmy jak jest
Vincent pisze: 22 gru 2018, 22:025. Czy wprowadzamy zmiany w punktacji z turniejów?
Tutaj chyba każdy jest zadowolony i nikt nie zgłaszał uwag
Nie mam pomysłu, ale to co oparliśmy na regulaminie 30+10K żyje na tyle długo że ufam że jest dobre więc bym zostawił.
Vincent pisze: 22 gru 2018, 22:026. W jaki sposób wybieramy reprezentację?
Pojawiały się propozycje aby top8 z rankingu, top5 z rankingu i pozostałe 3 osoby wybiera już piątka reprezentantów.
Druga kwestia to liczba turniejów z którego liczymy punkty. Pojawiają się głosy że powinny to być 3 najlepsze turnieje.
Według mnie top 8, w przypadku jak ludzie nie będą chcieli być w reprze z top 8 to pytani są ludzie z miejsc 9-12, jeśli dalej nie da się wybrać to ta część repry która jest pewna że jedzie głosuje kogo dobrać.

Punktacja z 3 turniejów imo, ale nie mam argumentacji tłumaczącej dlaczego z dwóch jest złe. Po prostu widzę sens w dodaniu tego trzeciego, warto by było sprawdzić jak by to zmieniło ranking sezonu 2017/18.
Vincent pisze: 22 gru 2018, 22:027. Czy modyfikujemy sposób budowania rankingu
Pojawiały się propozycje rozbicia rankingu na rasy jakimi kto grał, aby reprezentant faktycznie prezentował jakość rasą, którą będzie grał na turnieju międzynarodowym.
Jest 2018, jak możecie dzielić ludzi na rasy?! XD A tak serio bez podziału na rasy - do tej pory nie było problemu z uznaniem w gronie repry kto czym lepiej gra.
Vincent pisze: 22 gru 2018, 22:028. W jaki sposób wybieramy kapitana reprezentacji?
Top1 z rankingu? Wewnętrzne ustalenia reprezentantów?
Kapitan dożywotni dopóki nie uzna że nie chce lub repra uzna że nie chce :D Wtedy bym dał kapitanowi jako pierwszemu głos w wyborze swojego następcy, jeśli ten się nie zgodzi to głosowanie. Widzę to jako pewien przywilej dla kapitana za jego służbę oraz to że wie najlepiej czego potrzeba na tą funkcję.
Vincent pisze: 22 gru 2018, 22:029. Czy turnieje online mają się liczyć do rankingu?
Pojawiały się głosy zarówno na tak w zależności od klasy turnieju i platformy na jakiej jest rozgrywany, jak i kategoryczne nie.
Zastanawia mnie czego się tyczy "i kategorycznie nie" ;D

IMO tak, z FUMBBLowych na pewno poniższe:
- Road to NAF Championship
- Road to EurOpen / Road to World Cup (w zależności czy w danym roku odbywają się mistrzostwa europy czy świata)

To są pewniki gdzie grają ludzie ze światowej topki i którzy często pojawiają sie później na danych mistrzostwach, reszta raczej nie, ale kiedyś przysiądę żeby poszukać gdzie pojawiali się regularnie topowi gracze.
Vincent pisze: 22 gru 2018, 22:0210. Czy turnieje zagraniczne mają się liczyć do rankingu?
Pojawiały się głosy zarówno na tak na określonych zasadach (klasyfikacja jako challanger), jak i na kategoryczne nie. Włączenie ich wymaga modyfikacji kilku innych zasad z regulaminu. Bo jeśli turnieje zagraniczne tak, to po co ustawiać warunki czasowe na turnieje polskie (również na challengery).
Tak.

KapitanStokczan pisze: 23 gru 2018, 18:41 1. Zasady na Masterach (Powinny być wg. zasad, które będą obowiązywały na wydarzeniu na które staramy się dostać do Repry)

Jakie zasady powinny mieć turnieje Master?
Dowolne
KapitanStokczan pisze: 23 gru 2018, 18:412. Ilość Masterów
Zależnie od odstępu od innych masterów, jeśli 3 tygodnie to dałbym możliwość nawet 8, chociaż wiadomo - ktoś będzie miał wtedy master w lipcu :D Ale tak, jestem zwolennikiem tego żeby było więcej masterów, póki nie będziemy się nawzajem podpierdalać i robić czarnego PRu wobec imprez XYZ to wszyscy w zgodzie będziemy wybierać mastery na bazie renomy/dystansu/itp niezależnie od tego ile będzie.

Ważna uwaga tutaj - najlepiej o master się starać jak wiadomo że ma się przynajmniej 10 graczy w swoim środowisku co przyjdą, wtedy jest mniejszy stres o frekwencję.
KapitanStokczan pisze: 23 gru 2018, 18:413. Odnośnie ras: Panowie dla mnie powinno się walczyć o to żeby zagrać daną rasą i taką powinno się latać po masterachi pokazać się że nią rozjebiesz system, chcesz się pobawić graj czymś innym i leć na challengera lub lokala. Wiesz, że nie grasz tak dobrze jak X to graj czymś innym żeby wygryźć Y.
Repra dogaduje się między sobą jak wiadomo kto się do niej dostał.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: 2019 - Wybór reprezentacji

Post autor: Larry Croft » 25 gru 2018, 20:19

Vincent pisze: 23 gru 2018, 19:30 Bo co z tego, że ktoś będzie wymiatał jedną rasą, jak na docelowej imprezie rozpiska będzie musiała być inna, która może już graczowi nie leżeć.
To, co napisałeś, jest bardzo ważne. Przydałaby się po prostu pewna reguła, która wykluczyła by możliwość grania rasą A w reprze, jeśli nie jest się najlepszym graczem rasy A w danym sezonie.
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10600
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: 2019 - Wybór reprezentacji

Post autor: leon » 29 gru 2018, 00:36

Brawo Reszka. Moze inaczej sformułowałbym pytania i odpowiedzi ale idea została ze wszech miar zachowana, czyli bez zbednego pierdolenia i konkretnie
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Czeftek
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:33

Re: 2019 - Wybór reprezentacji

Post autor: Czeftek » 02 sty 2019, 22:11

Shawass pisze: 25 gru 2018, 16:13
Vincent pisze: 22 gru 2018, 22:028. W jaki sposób wybieramy kapitana reprezentacji?
Top1 z rankingu? Wewnętrzne ustalenia reprezentantów?
Kapitan dożywotni dopóki nie uzna że nie chce lub repra uzna że nie chce :D Wtedy bym dał kapitanowi jako pierwszemu głos w wyborze swojego następcy, jeśli ten się nie zgodzi to głosowanie. Widzę to jako pewien przywilej dla kapitana za jego służbę oraz to że wie najlepiej czego potrzeba na tą funkcję.
Szybkie pytanie a co w sytuacji kiedy kapitan nie klasyfikuje się w top 10? Robimy wyjątek "za zasługi"?
stemid: Czeftek

https://steamcommunity.com/id/Czeftek/


„Daj komuś ogień, a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia, a będzie mu ciepło do końca życia”

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4354
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: 2019 - Wybór reprezentacji

Post autor: Shawass » 02 sty 2019, 23:35

Jeśli był dobrym kapitanem? Imo tak, najwyżej będzie nie-grającym kapitanem jeśli naprawdę mu słąbo poszło - przechodziliśmy to w Portugalii i nie-grający zawodnik okazał się przydatny :)
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3230
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 2019 - Wybór reprezentacji

Post autor: teillman » 28 sie 2019, 10:31

wnioskuję o wprowadzenie następujących poprawek:

Turnieje Lokalne:

- uczestnictwo co najmniej 10 graczy.


Challenger:

- minimum 20 graczy;


Master:

- minimum 40 graczy;


Jesteśmy już chyba na tym etapie, że powinniśmy bardziej rozgraniczyć turnieje klasy challenger i master.
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Snajper
rezerwowy
Posty: 666
Rejestracja: 09 paź 2018, 12:24
Lokalizacja: Lublin

Re: 2019 - Wybór reprezentacji

Post autor: Snajper » 28 sie 2019, 11:01

Mastery w 2020:
- luty Brick Bowl
- marzec Goat Cup
- kwiecień Polish Open
- czerwiec Rekin
- lipiec Beach Bowl
- wrzesień Rum Bowl
- listopad Winter Cup

Zostaje maj gdzie Jaskier chyba chciał robić Mastera i październik, ale wtedy jest Euro. Nie wiem co z sierpniem.

Myślę, że każde z tych środowisk podoła organizacji Mastera na 40 osób. Myślę, że nawet 50 osób jest osiągalne (jak jest to na Masterach np. 40k) i wtedy mogłoby być to jakieś wyzwanie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3470
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: 2019 - Wybór reprezentacji

Post autor: Vincent » 28 sie 2019, 11:31

Z tego co widzę, to teraz Masterem jeszcze jest Bowlmagedon (tak wynika z opisu i chyba spełnia wszystkie wymagania). Nie wiem czy to inicjatywa jednorazowa czy nie.

W tym roku na BeachBowlu było chyba 48 osób? Więc granica 40 byłaby bezpieczniejsza niż 50.

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3230
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 2019 - Wybór reprezentacji

Post autor: teillman » 28 sie 2019, 11:39

Vincent pisze: 28 sie 2019, 11:31 Z tego co widzę, to teraz Masterem jeszcze jest Bowlmagedon (tak wynika z opisu i chyba spełnia wszystkie wymagania). Nie wiem czy to inicjatywa jednorazowa czy nie.

W tym roku na BeachBowlu było chyba 48 osób? Więc granica 40 byłaby bezpieczniejsza niż 50.
Bowlmagedon jest pierwszy raz co oznacza że to z automatu jest challenger, a biorąc pod uwagę kolejne zapisy o maksymalnie jednym masterze na ośrodek (Winter Cup) i Polish Open który jest tak jak by poza limitem z wiadomych względów ciężko będzie go wcisnąć (chyba że kosztem innych ośrodków w przypadku gdyby się jakiś wykruszył ale to temat pod osobną dyskusję)
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości