Ranking 2017/2018

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3520
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Ranking 2017/2018

Post autor: Smollar » 15 lip 2017, 09:32

Miłosz, zapomniałeś mi dopisać udziału w WarSaw VII.
Fakt że zaciąg z ostatniej chwili i w poście otwierającym mnie nie ma, ale jednak grałem... :?
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4459
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Ranking 2017/2018

Post autor: Sir Mewash » 15 lip 2017, 17:21

Ups jak będę przy kompie to poprawie ;)
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10559
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ranking 2017/2018

Post autor: leon » 16 lip 2017, 22:54

juz nie kombinujmy przy rankingu z mistrzem Polski. mistrzem jest ten co wygra Polish Open. w Tym roku jest to Warrior. zwyciezca rankingu moze byc Mistrzem Pucharu Polski (or costam).

dwa rankingi - jeden do repry a drugi dla onanizmu to nawet dobry pomysl. do drugiego mozna wrzucic wszystko. ja bede robil turnieje z 7 AI i nastukam miliardy punktow :lol:

a juz powazniej to ranking byl stworzony do celu pomocy przy wyborze kadry. aby nie bylo to kolesiostwo tylko bardziej systemowe rozwiazanie. w zeszlym roku niby byl problem bo koledzy wybierali ale chetnych bylo tak malo ze nie stanowilo to problemu i nawet kaleka musial jechac. w tym roku tez wiekszego problemu nie ma. ale w nastepnym juz moze byc bardzo duzo chetnych (i dobrze) po tym jak gw ostro promuje bb. obawiam sie tylko dwoch rzeczy. jednego tego o czym wspomniał Reszka, ze u nas meta jest inna niz w europie. ja widzac w rozpiskach 25% krasnali i jeszcze wiadro orkow na kilku guardach dostaje lekkiego niesmaku ale i tak bede gral delikatnymi kobietami. a druga rzecz spamowanie turniejow ograniczylismy liczba turniejow branych pod uwage do rankingu repry aby wybrac najlepszych a nie grajacych w najwiekszej liczbie turniejow. bo osobiste fantazje to jedno ale w wypadku grania w reprezentacji sadze ze powinnismy dopasowywac sie i dostosowywac dla dobra reprezentacji. dlatego dla mnie nawet moze nie powinnismy wybierac 8 najlepszych z rankingu tylko np 6-7 a pozostalego/ych pasujacych najbardziej (dajmy na to z pierwszej 10/12/15) do czolowki i druzyn przez nich granymi.

to takie moje 3 grosze
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3084
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ranking 2017/2018

Post autor: Pieta » 17 lip 2017, 10:37

leon pisze:ja bede robil turnieje z 7 AI i nastukam miliardy punktow :lol:
Ale jakie miliardy punktów za lokale jak jest ograniczenie ilości turniejów do rankingu? Ciężko, żeby czołówka w ogóle dodawała sobie coś za nie.

Dodajcie do rankingu rasę jaką grał dany trener i wtedy mogą być dwa rankingi. Jeden ogólny dla trenerów, a drugi dla trenerów grających danymi rasami i na podstawie tego drugiego jedźcie na Eurobowl. Będzie od razu rozstrzygnięte jakie rasy mają jechać :)

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Ranking 2017/2018

Post autor: reszka » 17 lip 2017, 12:13

Moim zdaniem

- do reprezentacji mogą być 2 turnieje wg zasad, które tutaj ustalamy.
- Zdobywca pucharu Polski (czy jak tam to nazwać) - fajny pomysł, najlepiej to policzyć z 3-4 najlepszych turniejów.

Zasady liczenia M C L jak ustalono. Będzie 1 tabelka, ot kwestia dodatkowej kolumny w exelu która policzy 3-4-5 najlepsze turnieje.


Natomiast co do spamu lokali - popatrzcie na realia pamiętając, że liczą się 2-4 najlepsze wyniki do czegokolwiek poza satysfakcją:

za 5 miejsce na PO (klasa Master) dostałem 46 punktów
za zwycięstwo na WS VII (Klasa Challenger) dostałem 40 pkt.

Jeżeli Beach bowl będzie masterem, to moje zwycięstwo w WS VII nie będzie miało żadnego znaczenia, a przecież to turniej klasy Challenger.

A wy tutaj o lokalach mówicie. Nie liczyłem dokładnie, ale lepiej zająć 19 miejsce na Polish Open (k....., 19 miejsce na 38 graczy) niż wygrać lokal.

Pierwsza 5 rankingu będzie opierała się wyłącznie o turnieje klasy Master, co poniektóre miejsca 6-15 o Master + Challenger. Lokale są dla funu, gdzieś od 30 miejsca.

Nie mówię, że są niepotrzebne - absolutnie nie. Sporo ludzi się uczy, przychodzą nowi - od czegoś trzeba zacząć. Ale straszenie spamem lokali to nieporozumienie. Dopóki nie będzie sumy punktów z turniejów a będą brane pod uwagę 2-3 najlepsze, lokale nie zmienią kształtu górnej części tabeli.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3827
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Ranking 2017/2018

Post autor: MarkusNord » 17 lip 2017, 12:21

Z tym spamem to pisałem dla żartu. W trójmieście więcej jak 4-5 lokali rocznie nie ogarniemy. Mówie tu o takich z ludzką frekfencją. Spamem bym tego nie nazwał.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Ranking 2017/2018

Post autor: reszka » 17 lip 2017, 12:23

Pieta pisze: Dodajcie do rankingu rasę jaką grał dany trener i wtedy mogą być dwa rankingi. Jeden ogólny dla trenerów, a drugi dla trenerów grających danymi rasami i na podstawie tego drugiego jedźcie na Eurobowl. Będzie od razu rozstrzygnięte jakie rasy mają jechać :)
Tak to nie działa :)

Mewash, który w zasadzie zapewnił sobie udział (miejsce w top 8 kadrowiczów) w przyszłorocznym Eurobowlu chce teraz jeździć wampirami. Ja też już praktycznie w tym TOP 8 będę a na nieumarłych nie mogę patrzeć i też chciałbym pograć czymś innym - kończę malować chaos i jaszczurki, mam gotową chadecję i nekro (orkami już grałem), dark elfy, ogry i szczury czekają a zamówiłem gobliny. Po prostu marzę o przyjechaniu norsmanami, mam mega ciśnienie aby wystartować norsmanami. Mam wrażenie, że dojrzałem do norsów.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ranking 2017/2018

Post autor: Domingo » 17 lip 2017, 12:28

leon pisze:juz nie kombinujmy przy rankingu z mistrzem Polski. mistrzem jest ten co wygra Polish Open. w Tym roku jest to Warrior. zwyciezca rankingu moze byc Mistrzem Pucharu Polski (or costam).
No zdecydowanie, jeśli mamy jakoś tytułować najlepszego gracza rankingu to inaczej niż Mistrza Polski. Trzeba wymyśleć jakiś tytuł.

leon pisze: dwa rankingi - jeden do repry a drugi dla onanizmu to nawet dobry pomysl.
jeśli tak, to trzeba to wyraźnie powiedzieć. Tym bardziej, że w rankingu do repy liczą się też turnieje zagraniczne.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10559
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ranking 2017/2018

Post autor: leon » 19 lip 2017, 00:49

zartowalem przeciez z tym spamem lokali. Reszka dobrze to napisal matematycznie. na mistrzostwach polski bylem drugi na beach bowl 6. zaden lokal nie da mi liczby punktow ktora moglaby zmienic moj wynik. milion lokali tez nie.

a wracajac do tematu. jak ktos ma fun i chce liczyc turnieje do pucharu Polski (czy jak to nazwac) to ten ranking tez musi miec ograniczenie w liczbie turniejow liczonych. Reszka napisal 3-4. pewnie wiele wiecej nie powinien miec.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4348
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Ranking 2017/2018

Post autor: Shawass » 19 lip 2017, 23:03

....

To może tak.

Było głosowanie co do zasad wybierania repry. Określono tam jakie turnieje się liczą do repry. Kropka.

Tu się tworzy nowy ranking wyników itp.

Zakładam że temat jest czysto teoretyczny i że i tutaj przegłosujemy różne elementy tegoż rankingu "Mistrza Polski"? Bo jak nie to hobbystycznie weźmy jeszcze parę ich zróbmy :D

Ani pre3City ani Vanilla nie były zgłaszane do NAFu, Hammer Bowl też nie był ale się odbył i tak samo Bolter Bowl'e.

Poza tym jestem w 150% za tym co pisał Leon - mistrzem polski jest zwycięzca Polish Open jak dla mnie :D
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości