Sposób liczenia turnieji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: leon » 23 mar 2018, 14:27

Shawass pisze: 23 mar 2018, 14:12
Nie widzę naginania regulaminu - liczymy turnieje w końcu zgodnie z nim - ani olewania pracy koordynatorów - bo pomijając fakt że dopiero teraz są powoływani :D to nie rozumiem w jaki sposób są olewani.

Szczegölnie że może okazać się że żaden z zagranicznych turniejów nie sprosta naszym wymaganiom (te na których ja byłem poza EB nie spełniały), ale jakby sproatały to imo powinny być jako mastery zaliczone.
przyszlej pracy, ktora wloza w liste i nadzorowanie tego co sie bedzie u nas dzialo. myslalem po prostu o rozwiazaniu systemowym ktore zalatwia za nas kombinacje przy zagranicznych turniejach.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3200
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: teillman » 23 mar 2018, 14:30

rozmawiamy o zagranicznych turniejach tak jak by ich było 100 w roku.
Faktycznie jeździmy na 2-3 (Palinka, PragueOpen i dodaję jeden ekstra) to na prawdę nie jest nie wiadomo jaka robota. Zakładam 15 min raz do roku...
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: rover » 24 mar 2018, 09:00

Sir Mewash pisze: 23 mar 2018, 00:18
rover pisze: 22 mar 2018, 13:46 Jak kiedys z Niko o tym gadalem to fajna rzecz powiedzial.

1. Turnieje zagraniczne licza sie do rankingu PL.
2. Ranking jest po to zeby wylonic repre.
3. Repra jedzie na wielki turniej zagraniczny.
4. Jak ktos jedzie do Pragi czy Budapesztu to pokazuje, ze mu zalezy, i zdobywa doswiadczenie miedzynarodowe, co jest dobre dla repry.
5. Dlaczego wobec tego nie nagradzac trenerow, ktorzy wkladaja zaangazowanie i wysilek aby pojechac grac poza Polske?

A mnie osobiscie interesuje bardziej czy zrobimy beat of two czy best of three. Z moich doswiadczen i rozmow z reszka wynika, ze:

1. Dobrzy gracze sa regularnie w top10 i czasami jak im sie noga powinie to spadaja nizej.
2. Zeby byc w top3 trzeba miec farta w paringach i jednak nie spierdolic rzutu na 2+ na koniec meczu.
3. Zeby wygrac turniej trzeba miec jeszcze wiecej farta w paringach i jednak w wiekszosci korzystne rzuty we wszystkich meczach (przy zalozeniu, ze nie gramy z warzywniakiem tylko 2-3 mecze z topem PL).
4. Ergo - zrobienie best of three jednak zmniejsza czynnik, ze ktos przyfarci na turnieju, zgarnia 40 punktow, a potem z defaultu zostaje koordynatorem, nie majac bladego pojecia o scenie.
Ale chcesz turnieje zagraniczne liczyć jako chelki czy jako mastery?
Nie wiem jak w Pradze ale w Budapeszcie w zeszłym roku było słabo z malowaniem i WYSIWIG, grałem z zespołem ludzi robiących za proelfy.

Punkt 4 - możesz rozwinąć myśl "best of three" bo ja chyba nie do końca rozumiem użycia tego formatu tutaj. Dwie wygrane w trzech turniejach?
Chodzilo mi o best three, slowo of sie wkradlo z przyzwyczajenia. Chodzi o liczenie do repry trzech najlepszych wynikow kazdego trenera, a nie dwoch. Tylko nie sprawdzalem czy to cos by np zmienilo w tym roku, ale nawet jezeli nie, to best three daje bardziej zrownowazony wynik, a imo przy takiej liczbie turniejow powinno byc spokojnie do ogarniecia dla wszystkich zainteresowanych rankingiem.

Odnosnie turniejow zagranicznych, jezeli ktos tam jedzie to i tak zawsze pojawia sie na forum topic o tym. Uwazam, ze wtedy koordynatorzy ligi powinni sie przyjzec zasadom takiego turnieju i sprawdzic czy odpowiada on wymogom naszych masterow czy challangerow i ustalic jednoznacznie jak dany turniej bedzie sie klasyfikowal w rankingu PL. I na przyklad jezeli turniej jest jednodniowy albo nie ma wymogu malowania to oczywiscie bedzie challangerem. Wydaje mi sie, ze i tak wiekszosc turniejow bedzie ladowalo jako czelki, bo nasze restrykcje masterowe sa dosc ostre (i dobrze), ale tak bedzie imo najuczciwiej. Pracy dla koordynatorow nie bedzie przy tym za duzo, bo jak zauwazyl Daniel, te turnieje zagraniczne mozna policzyc na palcach jednej reki, a tak na serio zeby okreslic range wystarczy rzut oka jednej osoby na regulamin.

@Shawass totalnie sie z Toba nie zgadzam. Ranking sumujacy wszystkie turnieje pokazuje kto jest najaktywniejszy na scenie, a nie najlepszy. Wez przyklad Warriora. Facet jedzie na dwa-trzy duze turnieje w roku i wygrywa w sumie dwie najwieksze imprezy w roku. Czy ktos, kto naspamuje top 5 na lokalach w Goldapi i Grojcu jest od niego lepszy? Nie sadze.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: Shawass » 25 mar 2018, 00:34

rover pisze: 24 mar 2018, 09:00 @Shawass totalnie sie z Toba nie zgadzam. Ranking sumujacy wszystkie turnieje pokazuje kto jest najaktywniejszy na scenie, a nie najlepszy. Wez przyklad Warriora. Facet jedzie na dwa-trzy duze turnieje w roku i wygrywa w sumie dwie najwieksze imprezy w roku. Czy ktos, kto naspamuje top 5 na lokalach w Goldapi i Grojcu jest od niego lepszy? Nie sadze.
Czekam aż faktycznie zaczną się pojawiać te mistyczne miasta-widma gdzie ludzie będą co tydzień spotykać się w barze "Karzeł" i będą tam robili jednodniowe turnieje na 6 osób z czteroma obecnymi uczestnikami i dwoma zmyślonymi TYLKO po to żeby namieszać w rankingu :D

Celem rankingu do repry o którym tutaj mówimy, głównym przynajmniej celem, jest wytypowanie osób o najlepszych wynikach którzy tym samym będą mieli pierwszeństwo wstąpienia do repry i na tym się powinien skupić. Podczepianie pod niego "promocji polskich turniejów" nie jest jego głównym celem i do tego się odnosiłem - promocji turniejów polskich według mnie powinien zajmować się ogólny ranking.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość