Sposób liczenia turnieji

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: rover » 22 mar 2018, 13:46

Jak kiedys z Niko o tym gadalem to fajna rzecz powiedzial.

1. Turnieje zagraniczne licza sie do rankingu PL.
2. Ranking jest po to zeby wylonic repre.
3. Repra jedzie na wielki turniej zagraniczny.
4. Jak ktos jedzie do Pragi czy Budapesztu to pokazuje, ze mu zalezy, i zdobywa doswiadczenie miedzynarodowe, co jest dobre dla repry.
5. Dlaczego wobec tego nie nagradzac trenerow, ktorzy wkladaja zaangazowanie i wysilek aby pojechac grac poza Polske?

A mnie osobiscie interesuje bardziej czy zrobimy beat of two czy best of three. Z moich doswiadczen i rozmow z reszka wynika, ze:

1. Dobrzy gracze sa regularnie w top10 i czasami jak im sie noga powinie to spadaja nizej.
2. Zeby byc w top3 trzeba miec farta w paringach i jednak nie spierdolic rzutu na 2+ na koniec meczu.
3. Zeby wygrac turniej trzeba miec jeszcze wiecej farta w paringach i jednak w wiekszosci korzystne rzuty we wszystkich meczach (przy zalozeniu, ze nie gramy z warzywniakiem tylko 2-3 mecze z topem PL).
4. Ergo - zrobienie best of three jednak zmniejsza czynnik, ze ktos przyfarci na turnieju, zgarnia 40 punktow, a potem z defaultu zostaje koordynatorem, nie majac bladego pojecia o scenie.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3204
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: teillman » 22 mar 2018, 14:38

+1 Rover
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
dziczekpl
rezerwowy
Posty: 632
Rejestracja: 11 sty 2017, 22:10

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: dziczekpl » 22 mar 2018, 22:10

Shawass pisze: 28 lut 2018, 21:47
Shawass pisze: 27 lut 2018, 17:32 Zakłądając że będzie to Palinka Bowl lub Prague Cup - oba mają już rok historii za sobą, jeśli będzie tam 30+ osób i pomalowane drużyny to bym dał normalnie to jako mastera, nie widzę powodu dla którego ranga powinna być temu dana niższa tylko przez to że zagraniczny turniej. Bo zweryfikować nie jest ciężko, znamy tamtejszych organizatorów i mamy do nich kontakt.

A jeśli jakiś inny turniej - myślę że to nie jest ciężkie do zweryfikowania czy było czy nie było według wymagań.
Więc póki co 100% że coś jest masterem możemy ustalić na Palince i Pradze naturalnie, jak będzie coś większego ALE nie będziemy w stanie zweryfikować czy było 100% pomalowane to wtedy sorry ale będzie liczone jako czelek. IMO prosta sprawa, sam mogę pisać po organizatorach ale im więcej opcji tym lepiej.
Czyli jak pojadę do Frankfurtu nad Menem albo Amsterdamu sam i pierdolnę turniej to mi to zaliczycie do ogólnego rankingu...?
Pić, pierdolić, kręcić piętą i mieć mordę uśmiechniętą :)

stikman
liniowy
Posty: 1089
Rejestracja: 11 sty 2016, 21:41

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: stikman » 22 mar 2018, 22:22

dziczekpl pisze: 22 mar 2018, 22:10
Shawass pisze: 28 lut 2018, 21:47
Shawass pisze: 27 lut 2018, 17:32 Zakłądając że będzie to Palinka Bowl lub Prague Cup - oba mają już rok historii za sobą, jeśli będzie tam 30+ osób i pomalowane drużyny to bym dał normalnie to jako mastera, nie widzę powodu dla którego ranga powinna być temu dana niższa tylko przez to że zagraniczny turniej. Bo zweryfikować nie jest ciężko, znamy tamtejszych organizatorów i mamy do nich kontakt.

A jeśli jakiś inny turniej - myślę że to nie jest ciężkie do zweryfikowania czy było czy nie było według wymagań.
Więc póki co 100% że coś jest masterem możemy ustalić na Palince i Pradze naturalnie, jak będzie coś większego ALE nie będziemy w stanie zweryfikować czy było 100% pomalowane to wtedy sorry ale będzie liczone jako czelek. IMO prosta sprawa, sam mogę pisać po organizatorach ale im więcej opcji tym lepiej.
Czyli jak pojadę do Frankfurtu nad Menem albo Amsterdamu sam i pierdolnę turniej to mi to zaliczycie do ogólnego rankingu...?
Jak jedziesz do Amsterdamu to daj znać - chętnie też pojadę ;)
https://www.instagram.com/bloodbowl_dai ... NocDA2aHpm trochę malowania, więcej relacji z turniejów

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4347
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: Shawass » 22 mar 2018, 22:40

dziczekpl pisze: 22 mar 2018, 22:10Czyli jak pojadę do Frankfurtu nad Menem albo Amsterdamu sam i pierdolnę turniej to mi to zaliczycie do ogólnego rankingu...?
Jeśli pojedziesz do Kingston czy Sydney czy Gunwobergu i będzie to turniej NAFowy (bo pamiętajcie że to też jakieś wymaganie jest :P ) to w razie wątpliwości (jak powiedzmy będą wyniki gdzieś skitrane na stronie internetowej warzywniaka w Kairze a nie na FB/stronie NAfu) to się napisze do organizatora żeby podał ilu było uczestników i czy modelarkę sprawdzał. Jeśli odpowie "গুঁন সিই" albo że nie sprawdzał to liczymy że nie było wymogu malowania albo nie wszyscy pomalowali. Nie jest to trudne.

I nie, nie wierzę że ktoś będzie jechał na turniej do Ugandy i przekupywał tam sędziego żeby napisał że było 500 osób i wszyscy z pomalowanymi drużynami :D

I tak, w razie W podejmuję się pisania do tych organizatorów turnieji.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4457
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: Sir Mewash » 23 mar 2018, 00:18

rover pisze: 22 mar 2018, 13:46 Jak kiedys z Niko o tym gadalem to fajna rzecz powiedzial.

1. Turnieje zagraniczne licza sie do rankingu PL.
2. Ranking jest po to zeby wylonic repre.
3. Repra jedzie na wielki turniej zagraniczny.
4. Jak ktos jedzie do Pragi czy Budapesztu to pokazuje, ze mu zalezy, i zdobywa doswiadczenie miedzynarodowe, co jest dobre dla repry.
5. Dlaczego wobec tego nie nagradzac trenerow, ktorzy wkladaja zaangazowanie i wysilek aby pojechac grac poza Polske?

A mnie osobiscie interesuje bardziej czy zrobimy beat of two czy best of three. Z moich doswiadczen i rozmow z reszka wynika, ze:

1. Dobrzy gracze sa regularnie w top10 i czasami jak im sie noga powinie to spadaja nizej.
2. Zeby byc w top3 trzeba miec farta w paringach i jednak nie spierdolic rzutu na 2+ na koniec meczu.
3. Zeby wygrac turniej trzeba miec jeszcze wiecej farta w paringach i jednak w wiekszosci korzystne rzuty we wszystkich meczach (przy zalozeniu, ze nie gramy z warzywniakiem tylko 2-3 mecze z topem PL).
4. Ergo - zrobienie best of three jednak zmniejsza czynnik, ze ktos przyfarci na turnieju, zgarnia 40 punktow, a potem z defaultu zostaje koordynatorem, nie majac bladego pojecia o scenie.
Ale chcesz turnieje zagraniczne liczyć jako chelki czy jako mastery?
Nie wiem jak w Pradze ale w Budapeszcie w zeszłym roku było słabo z malowaniem i WYSIWIG, grałem z zespołem ludzi robiących za proelfy.

Punkt 4 - możesz rozwinąć myśl "best of three" bo ja chyba nie do końca rozumiem użycia tego formatu tutaj. Dwie wygrane w trzech turniejach?
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
dziczekpl
rezerwowy
Posty: 632
Rejestracja: 11 sty 2017, 22:10

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: dziczekpl » 23 mar 2018, 06:58

Shawass pisze: 22 mar 2018, 22:40
dziczekpl pisze: 22 mar 2018, 22:10Czyli jak pojadę do Frankfurtu nad Menem albo Amsterdamu sam i pierdolnę turniej to mi to zaliczycie do ogólnego rankingu...?
Jeśli pojedziesz do Kingston czy Sydney czy Gunwobergu i będzie to turniej NAFowy (bo pamiętajcie że to też jakieś wymaganie jest :P ) to w razie wątpliwości (jak powiedzmy będą wyniki gdzieś skitrane na stronie internetowej warzywniaka w Kairze a nie na FB/stronie NAfu) to się napisze do organizatora żeby podał ilu było uczestników i czy modelarkę sprawdzał. Jeśli odpowie "গুঁন সিই" albo że nie sprawdzał to liczymy że nie było wymogu malowania albo nie wszyscy pomalowali. Nie jest to trudne.

I nie, nie wierzę że ktoś będzie jechał na turniej do Ugandy i przekupywał tam sędziego żeby napisał że było 500 osób i wszyscy z pomalowanymi drużynami :D

I tak, w razie W podejmuję się pisania do tych organizatorów turnieji.
Shawass kochanienki teraz sie wyzłośliwie - mam watpliwosci tak jak przy korekcie mojego wyniku z Elko :mrgreen: Bo dalej jak psu w dupe 2:1 w rankingu NAF :evil: Jak dla mnie: tylko polskie turnieje i też jestem za opcją wynik z 3 najlepszych turnieji w sezonie zamiast dwóch.
Pić, pierdolić, kręcić piętą i mieć mordę uśmiechniętą :)

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4347
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: Shawass » 23 mar 2018, 10:46

dziczekpl pisze: 23 mar 2018, 06:58 Shawass kochanienki teraz sie wyzłośliwie - mam watpliwosci tak jak przy korekcie mojego wyniku z Elko :mrgreen: Bo dalej jak psu w dupe 2:1 w rankingu NAF :evil: Jak dla mnie: tylko polskie turnieje i też jestem za opcją wynik z 3 najlepszych turnieji w sezonie zamiast dwóch.
No racja, jestem niegodny zaufania i nawet się nie będę tłumaczył bo wpadek mam masę. No to ktoś inny wtedy może napisać ;)

Wciąż jestem za tym żeby nie tylko polskie były liczone - argumentów za jest wiele więcej niż te przeciw że "nie każdy może" lub że może wyniknąć że zostanie źle skategoryzowany dany turniej.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: Pieta » 23 mar 2018, 11:06

Ale to chyba i tak już jest do ustalenia przez koordynatorów. Prawda?

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3204
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sposób liczenia turnieji

Post autor: teillman » 23 mar 2018, 11:08

Proste jeżeli turniej zagraniczny spełniał wymogi naszego mastera (jak do tej pory żaden nie spełniał) to powinien być liczony jako master, jeżeli nie to jako chelek jak było 5 osób to jako local. Tyle. Co mnie to obchodzi czy ktoś jeździ za granice czy nie. Ten co jedzie do Ugandy powinien mieć takie samo prawo do punktów jak ten co jedzie do Kopydłowa.

Też jestem za tym żeby do rankingu brać średnią z 3 meczy a nie z dwóch. Przy obecnej ilości turniejów wręcz wypadałoby to zmienić w nowym sezonie.

@EDIT

Pieta +1
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości