Zasady doboru Reprezentacji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: Pieta » 28 gru 2019, 21:45

Koordynatorzy niespecjalnie działają, więc niespecjalnie są potrzebni. Można ich powołać ponownie w razie wystąpienia sporów. Problem, że muszą sami stanowić o sobie, by wprowadzić zmiany zasad ich wyboru.

Nie zabiegaliśmy o liczenie Brick Bowla 2019 do repry. Tak zostało postanowione i już. Pewnie w ramach wyjątku, że to ostatni master nie liczącego się sezonu i że EuroBowl w Polsce wymaga może większej ilości masterów.

Co do zasad, dlaczego duńskie mają się nie liczyć? Polish Open 2019, Beach Bowl 2019 i Rum Bowl 2019 też miały inne zasady niż Euro Bowl. Zasady na Maltę też pojawią się później niż część liczących się na nią polskich masterów, więc ujednolicenie im zasad nie ma racji bytu.

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: Tomek Kos » 28 gru 2019, 21:46

Snajper pisze: 28 gru 2019, 20:12 Zupełnie nie rozumiem dlaczego liczą się Brick 2019 i 2020 (Goat 2019 może pominąć, bo nie był to Master i nie ma żadnego wpływu na obecną kadrę - sami też możemy zrzec się z liczenia tych punktów do reprezentacji Euro Bowl Poland 2020). Nie liczą się za to wszystkie turnieje z 2018, które nie miały żadnego znaczenia na jakąkolwiek kadrę (tj. od Polish Open 2018 do Winter Cup 2018). Jest to zupełnie niezrozumiały wyjątek od reguły liczenia punktów do reprezentacji od Polish Open.
Mówiąc krótko bo tak zdecydowali koordynatorzy lub ówczesna grupa trzymająca władzę na przełomie 2018/19 (jeśli dobrze pamiętam datę).
Po zamknięciu rankingu do Walii ktoś luźno powiedział, że z powodu World Cup mamy rok grania bez rankingu. Nikt zasad nie określił wtedy (kwiecień 2018) kategorycznie. Po Winter Cup 2018 ktoś zadał pytanie jak liczymy turnieje do rankingu na PL2020, była dyskusja i głosowanie koordynatorów na forum. Wygrała opcja najszersza (Wrocław19 - Lublin20) i powiększenie rankingu do 3 najlepszych wyników.
Snajper pisze: 28 gru 2019, 20:12 Nie chcę w żaden sposób atakować Brick'a (sam się pierwszy raz do Was wybieram i chętnie zagram na zasady ATV). Wrocław mnie urzekł, spędziłem tam święta, macie też super ekipę - nie odbierajcie tego personalnie. Wasz przykład był po prostu dla mnie najłatwiejszym pokazaniem wyjątków od wcześniej przyjętych reguł i pewnej niekonsekwencji w co do ustalania zasad. Mam bardziej pretensje do koordynatorów. Chcę, aby były ustalone jasne zasady doboru reprezentacji na przyszłość. Co raz więcej osób aspiruje do bycia w kadrze, co raz trudniej się do tej kadry dostać.
Nikt nigdy nie powiedział, że turnieje liczone do rankingu repry muszą być na suche zasady Euro.
Co do pogrubionej wypowiedzi - moim zdaniem są jasne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: Shawass » 28 gru 2019, 23:55

Pieta pisze: 28 gru 2019, 21:45 Koordynatorzy niespecjalnie działają, więc niespecjalnie są potrzebni.
Erm, było głosowanie i głosowali. Spodziewacie się że X koordynatorów będzie robiło za całą społeczność BB? Mieliśmy na ten temat rozmowę :D

Społeczność wnosi o zmianę, jest dyskusja, otwiera się głosowanie, koordzi na bazie tego co myśli ich środowisko oddaje głos, decyzja jest ustalona.

Społeczność BB tu rządzi, i tak powinno być, bo życie pokazuje że mała grupa rządzących/głośnych ustalająca zasady to patologia więc wszystko w społeczności i nic poza nią - koordzi są po to żeby głosowania były w miarę sprawnie przeprowadzone :D
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość