Zasady doboru Reprezentacji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: Larry Croft » 28 lis 2018, 22:57

Witam szanowną społeczność.

Słuchając najnowszego Walca, gdzie padło pytanie "Czy warto starać się dostać do repry?" zdałem sobie sprawę, że nie mam zielonego pojęcia, jak to może nastąpić. Z tego względu chciałbym rozpocząć dyskusję, w jaki sposób jest to teraz robione, a w jaki, być może inny sposób, powinno to zostać robione?

Z mojego researchu dowiedziałem się tylko, że Mewash jako kapitan reprezentacji prowadzi ranking na nieznanych mi zasadach i na podstawie jego dobiera ekipę do repry. Pamiętam też, że w tym roku był z tym problem, bowiem nie wszyscy wytypowani byli chętni/mieli możliwość udziału w EuroBowlu i na dość krótko przed wspomnianym turniejem szukano na gwałt gracza do składu.

Na koniec chciałbym tylko wskazać palcem, że jest prężnie działająca społeczność w Polsce, która ma klarowne zasady wybierania składów na turnieje. Chodzi o graczy w LotRa. Turaj znajduje się regulamin ich ligii:
http://mitril.pl/regulamin-ligi/?fbclid ... cPfNDDew-w
A tutaj można znaleźć, jak wygląda ogólna tabelka wszystkich graczy na ten moment:
http://mitril.pl/ranking-lo-2018-pazdzi ... kjkGU5LB5Y
Dziękuję za podesłanie tego Misiozaurusowi.

Trochę ku odwadze chciałbym tylko wspomnieć, że Polacy regularnie nie tylko odnoszą sukcesy, ale wręcz wygrywają w różnego rodzaju turniejach bitewniakowych/skirmishowych jak w znane wielu osobą systemy Warhammera: 40k czy Malifaux.
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: MarkusNord » 28 lis 2018, 23:09

Panowie nie odkrywajcie Ameryki na nowo.

Wszystko jest w tematach z EuroBowl 2018 i 2017 na forum. Przykładowo:

https://bloodbowl.pl/viewtopic.php?f=109&t=1951

https://bloodbowl.pl/viewtopic.php?f=91&t=1577

Dodatkowo w dziale turnieje jest rankig na 2018 rok:

https://bloodbowl.pl/viewtopic.php?f=29&t=1575

Mewash wraz z zresztą wypracowali pewne zasady na przestrzeni lat. Nie ma sensu robić tego drugi raz. Zapoznajcie się z tym co jest na forum i potem co najwyżej wejdźmy w polemikę.

Co więcej nie ma sensu teraz robić jakiego kolwiek rankingu i wyboru repry bo w 2019 i tak każdy indywidualnie tworzy ekipy na Mistrzostwa. Eurobowl dopiero w 2020. Tak więc bez sensu teraz o tym myśleć.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: Smollar » 28 lis 2018, 23:11

[mention]MarkusNord[/mention] +1
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: MarkusNord » 28 lis 2018, 23:21

Jedyny mankament to to, że te informacje są rozstrzelone po forum. Warto by było moim zdaniem założyć oddzielne pod forum zatytułowane REPREZENTACJA i tam to wszystko wrzucić dla jasności i klarowności. Także jako podwalina pod przyszłe dyskusje.

Najpierw uporządkujmy to co istnieje. Potem pracujmy nad tym dalej.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: Shawass » 28 lis 2018, 23:49

Jest osobny dział EuroBowl w którym to jest opisane. O zasadach dostania się do repry z tego co kojarzę mówiliśmy we wcześniejszych Walcach. O tym że Polacy rządzą w bitewniakach też mówimy. Jesteśmy świadomi tego że są środowiska, obecny regulamin jest oparty na tym z 40k.

Ale spoko, dajmy to do jednego tematu i będzie łatwiej znaleźć :)
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Larry Croft
liniowy
Posty: 867
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:08

Zdobyte trofea

Re: Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: Larry Croft » 29 lis 2018, 00:14

W takim razie mamy kontynuować ten temat tutaj czy przenieść się gdzie indziej?
Larry Croft na Steam:
http://steamcommunity.com/profiles/76561198008138667/

Gdybym miał wybierać pomiędzy miłością a nienawiścią, wolałbym wzbudzać strach niż być kochanym. ~ Niccolò Machiavelli

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: Shawass » 29 lis 2018, 00:39

Jur czojs, imo można przekleić tu regulamin i zacząć dyskusję.

Mi tamten regulamin pasuje, stąd ciekawy jestem jakie zmiany Ty i inni zaproponują teraz jak każdy widzi co działa a co nie działa.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: Pieta » 29 lis 2018, 08:49

Chyba trzeba by zamienić nazwę działu Eurobowl na Reprezentacja, bo to idzie w parze, tam powrzucać i powyciągać wszystkie tematy dotyczące. Ja tego nie czytałem, to nie ogarniam też.

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: reszka » 29 lis 2018, 10:57

Można zmienić nazwę działu, weźcie jednak pod uwagę, że:

- w 2019 i tak jadą drużyny, więc żadnej repy nie będzie, dlatego ranking reprezentacyjny w tym okresie ssie. Miłosz nie ma czasu chyba, nikt inny ciągnąć tego dla samego ciągnięcia chyba też.
- w 2020 kilku graczy z górki tabeli będzie siłą rzeczy organizatorami. Ale zasady naboru dla pozostałych powinny być niezwykle jasne i klarowne. Na dzień dzisiejszy pierwszym turniejem liczonym w zakresie naboru na euro 2020 będzie polish open w kwietniu 2019 r. Do tego dnia zasady będą musiały być ustalone/reustalone.

Jest to o tyle ważne, że patrząc na frekwencję na winter cup, realne jest założenie, że na polishbowl będziemy mieli około 50-80 graczy z PL. Pewnie ponad połowa będzie chciała założyć koszulkę reprezentacji. Reszta będzie w drużynach trójkowych. Warto mieć jasne zasady - do terminu PO w kwietniu.

Drugi team (piraci, renegaci, stańczyki czy inne orły czy husarze) jest niewiadomą. Istnieje on wyłącznie, jeśli jest nieparzysta liczba reprezentacji. Jak będzie u nas - dowiemy się pewnie w czerwcu 2020. Jeśli ktoś się nastawia na "kadrę B", to ma 50% szans, że jej nie będzie. W innych krajach do tej repy ściągano gości z zagranicy (np. 2x hiszpan, 2x włoch, niemiec itd.), my chcemy, żeby była całkowicie polska, jeśli będzie. Wrzucimy, że kadra B nie może zostać sparowana z kadrą A, pozwoli to większej ilości graczy zagrać w "ciągu głównym" turnieju, z korzyścią dla krajowego podwórka.

- 2021 - Malta. Myślę, że w w okresie luty-kwiecień 2020 ustalimy zasady.

Kończąc:
- zasady są. Były rozsyłane linki, były głosowania jak to ma wyglądać, co bierzemy pod uwagę, co liczymy do rankingu itd. Wypracowaliśmy pewien system. Kilka rzeczy mnie w nim boli, inne ranią Ślimaka a inne Mewasha. Ale coś jest i i nie było to robione w tajemnicy. Zainteresowanych odsyłam do topiku, tam są wszystkie zastrzeżenia i spore różnice zdań na wiele kwestii. Tyle, że to już nieistotne.

Jako że zasady naboru do repy na Euro2018 były w dziale Euro2018 - mnie to nie rusza. Jeśli ktokolwiek był zainteresowany, to wchodził w zakładkę Euro2018 i ma wszystko.

Teraz można:
- albo przenieść tamtą dyskusję (lub chociaż końcowe ustalenia) do nowego działu: reprezentacja
- albo wrzucić ten temat do działu euro 2020.

Każde rozwiązanie jest przejrzyste.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4280
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: Zasady doboru Reprezentacji

Post autor: Elkołak » 29 lis 2018, 11:24

Gdzie było ustalone ze pierwszym turniejem liczonym do reprezentacji jest PO 2019? Z tego co gdzieś czytałem nie wiem gdzie bo burdello miało być że od PO2018 do PO2020 trzy najlepsze turnieje miały punktowac Nie to żebym się czepiał bo jak wiecie nie będę grał w reprezentacji ale tu na naszym terenie wielu będzie chciało zagrać więc fajnie jakby zasady były przejrzyste.
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość