[Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: reszka » 03 sty 2020, 14:29

Moim zdaniem warto chwilowo nic nie ruszać w kwestii max 1 master/miasto. Może się nowe środowiska pokażą?

Kraków, drugie miasto liczebnie w Polsce a nic. Poznań - ruszą teraz do Wrocławia, może sami też coś ruszą? Może tak, może nie, były duże nadzieje na Kielce i Katowice, nie wyszło.

Jeśli za 2 lata nic nowego nie ruszy, to temat drugiego masteru będzie otwarty w danym mieście, ale nasza scena jeszcze nie okrzepła. Dałbym jej szansę na rozwój.

Ad personam turniejowo: - Rum Bowl i koleś z Węgier - totalnie do zignorowania. Nauczka na przyszłość dla innych organizatorów, vide winter cup. Shawass nie przetłumaczył tego co na naszym podwórku oczywiste, zorientował się jak już i tak było za późno, sankcji wobec black orka tak słabo. Ale skala moim zdaniem pomijalna, bo wciąż się uczymy. Wogóle pytanie na przyszłość do koordynatorów, czy wymóg pomalowanych ma dotyczyć też gości z zagranicy? W sumie bardzo byśmy chcieli żeby przyjeżdżali, a jak raz czy dwa przyjadą z gnojem na butach do salonu to może wrócą do siebie i opowiedzą o salonie?

- Bowlmaggedon nie miał 20 osób. A szkoda. Więc formalnie challengerem nie został.
- Black Cat był jednodniówką, więc formalnie challengerem nie został.

Październik to euroopen w Polsce. Kto może niech się zjawi. Dla sporej ilości będzie to jedyny taki turniej w życiu, kto był na WC wie o co chodzi. W kolejnych latach jak Sniper napisał, 8 osób wyjedzie. Może jeszcze jakaś trójka. Nie ma przeszkód na turniej.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Oren » 03 sty 2020, 14:33

W poznaniu wieje ptakiem...

[mention]Crazy_Cow[/mention] kiedy master w poznaniu ?

Z tego co kojarzę i rozmawiałem z paroma osobami na mistrzostwach świata to polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie jest wymog malowania figurek. Nawet na samych mistrzostwach przyuważyłem niejedną drużyne która nie była pomalowana. Trochę rygorystyczne, jak dla mnie spoko bo lepiej to wygląda i niby bardziej czytelnie, ale jak taki nasz przeciwnik w swoim kraju ma same turnieje bez rygoru i chce przyjechać do nas to nie powinniśmy od niego wymagać naszej lokalnej zasady że się tak wyrażę.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: reszka » 03 sty 2020, 14:44

Oren pisze: 03 sty 2020, 14:33
Z tego co kojarzę i rozmawiałem z paroma osobami na mistrzostwach świata to polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie jest wymog malowania figurek.
Masz rację. A teraz wyobraź sobie, jak wyglądałyby turnieje, gdybyśmy od 2015 tego nie wymuszali?
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: MarkusNord » 03 sty 2020, 14:50

reszka pisze: 03 sty 2020, 14:44
Oren pisze: 03 sty 2020, 14:33
Z tego co kojarzę i rozmawiałem z paroma osobami na mistrzostwach świata to polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie jest wymog malowania figurek.
Masz rację. A teraz wyobraź sobie, jak wyglądałyby turnieje, gdybyśmy od 2015 tego nie wymuszali?
Obrazek
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Tomek Kos » 03 sty 2020, 14:51

Oren pisze: 03 sty 2020, 14:33 Z tego co kojarzę i rozmawiałem z paroma osobami na mistrzostwach świata to polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie jest wymog malowania figurek. Nawet na samych mistrzostwach przyuważyłem niejedną drużyne która nie była pomalowana. Trochę rygorystyczne, jak dla mnie spoko bo lepiej to wygląda i niby bardziej czytelnie, ale jak taki nasz przeciwnik w swoim kraju ma same turnieje bez rygoru i chce przyjechać do nas to nie powinniśmy od niego wymagać naszej lokalnej zasady że się tak wyrażę.
Dlaczego nie? Jak idziesz w gości to zdejmujesz buty w obcym mieszkaniu nawet jeśli u siebie chodzisz w butach. Szanujmy się, nie jesteśmy JUŻ ubogim krewnym europejskiej sceny BB, mamy dopracowane i duże turnieje. Wymóg malowania to jest jakość, której mogą nam zazdrościć duże turnieje pełne zakonów czarnego podkładu lub drużyn z Kinder Niespodzianek.
Na Rumbowlu sytuacja była nieporozumieniem, jest pomijalna.
Obrazek

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Oren » 03 sty 2020, 14:53

reszka pisze: 03 sty 2020, 14:44
Oren pisze: 03 sty 2020, 14:33
Z tego co kojarzę i rozmawiałem z paroma osobami na mistrzostwach świata to polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie jest wymog malowania figurek.
Masz rację. A teraz wyobraź sobie, jak wyglądałyby turnieje, gdybyśmy od 2015 tego nie wymuszali?
Mój pierwszy turniej w BB to był wymóg minimum trzech kolorów. Ja napisałem że jestem jak najbardziej za. Zaskoczył mnie ten fakt u ludzi z zagranicy i to rozmawiałem z francuzami i niemcami gdzie ich akurat uważałem że takie rzeczy to niedopuszczalne. Ludzi nadal byłoby sporo ale wyglądałoby co najmniej średnio.

Ale jak napisałem jak osoba z zagranicy napisze do takiego szefa imprezy że chce przyjechać ale nie ma pomalowanych figurek to uważam że powinna zostać dopuszczona z prostego powodu, urozmaica to turnieje, można się pochwalić że przyjechał do nas gość z zagranicy a może i zacznie szerzyć słowo że u nas dobrze się dzieje :D

[mention]Tomek Kos[/mention] bo w ten sposób możemy od siebie też odstraszać ludzi. Głupia fama typu: "Nie pozwolili mi grać nie przyjeżdżajmy do nich".
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Kretonal » 03 sty 2020, 14:56

Nie no. Chłopki. Nie popadajmy w paranoje. Zdarzyło się - trudno. Na pierwszym Rekinie też były dzikie harce na fujarce, że drzewiec był niepomalowany. Będą takie sytuacje i wyciągajmy z tego wnioski na przyszłość, aby móc im przeciwdziałać.
Natomiast nie idźmy w stronę bo gdzieś tam ktoś coś i my się łamiemy. Jak reprezentacja któregoś kraju nie będzie się chciała ruszyć do kibla i zesra się pod siebie to będziemy to tolerować ? Bo przyjezdni ? Bez przesady.
Mamy standard z pomalowanymi drużynami to się go trzymajmy.
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Tomek Kos » 03 sty 2020, 14:58

Oren pisze: 03 sty 2020, 14:53
reszka pisze: 03 sty 2020, 14:44
Oren pisze: 03 sty 2020, 14:33
Z tego co kojarzę i rozmawiałem z paroma osobami na mistrzostwach świata to polska jest jednym z nielicznych krajów gdzie jest wymog malowania figurek.
Masz rację. A teraz wyobraź sobie, jak wyglądałyby turnieje, gdybyśmy od 2015 tego nie wymuszali?
Mój pierwszy turniej w BB to był wymóg minimum trzech kolorów. Ja napisałem że jestem jak najbardziej za. Zaskoczył mnie ten fakt u ludzi z zagranicy i to rozmawiałem z francuzami i niemcami gdzie ich akurat uważałem że takie rzeczy to niedopuszczalne. Ludzi nadal byłoby sporo ale wyglądałoby co najmniej średnio.

Ale jak napisałem jak osoba z zagranicy napisze do takiego szefa imprezy że chce przyjechać ale nie ma pomalowanych figurek to uważam że powinna zostać dopuszczona z prostego powodu, urozmaica to turnieje, można się pochwalić że przyjechał do nas gość z zagranicy a może i zacznie szerzyć słowo że u nas dobrze się dzieje :D

@Tomek Kos bo w ten sposób możemy od siebie też odstraszać ludzi. Głupia fama typu: "Nie pozwolili mi grać nie przyjeżdżajmy do nich".
Niech też grają za darmo, mają hotel od organizatora i siostrę/córkę/żonę by się nie nudzili w nocy. Żeby ich tylko nie odstraszyć. ;)

Dla zachodu koszt zlecenia pomalowania kilku modeli jest śmieszny w porównaniu z kosztem tamtejszego piwa na mieście.
Obrazek

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4273
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Oren » 03 sty 2020, 15:00

Ogólnie porównywanie gry w Blood Bowl do życia normalnego jest trochę jak porównywanie gówna z twarogiem. Więc dalej będe uważał że jeśli mają inny standard grania to ja bym się tego nie czepiał. ważne aby nie oszukiwał itp. Wolałbym skupić się na dobrej atmosferze niż na spoglądaniu czy idealnie jest położona na każdym milimetrze farba.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: MarkusNord » 03 sty 2020, 15:06

Obrazek
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Zablokowany

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości