[Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Pieta » 03 sty 2020, 15:17

To nie jest post wnoszący coś do dyskusji. To jest spam [mention]MarkusNord[/mention]
Ja te obrazki to bym powywalał wszystkie bez względu na ile dyskusja dokądś prowadzi.

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3204
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: teillman » 03 sty 2020, 15:34

reszka pisze: 03 sty 2020, 14:29 Nauczka na przyszłość dla innych organizatorów, vide winter cup.
tzn?

co do tematu nie zgadzam się żeby przyjezdnych traktować ulgowo. To na chwilę obecną raptem kilka osób więc organizator powinien to ogarnąć na ludzie prywatną wiadomością na fejsie czy mailem "yo pamiętajcie tylko że jest wymóg pomalowanych drużyn" jak ktoś nie potrafi czytać to jego problem że przyjedzie i nie zagra...

Turnieje rangi master to mają być klejnoty koronne naszej sceny BB. To ja zwracałem uwagę na złamane zasady na RB. Bardziej na brak reakcji koordynatorów, którzy jeszcze na rumbowlu (byli obecni wszyscy owcześni koordzi) powinni na afterze przegadać sprawę, przyjacielsko pogrozić paluszkiem Shawasowi i BlackOrkowi (litości jestesmy jedynie ludźmi każdy ma prawo się pomylić czy o czymś zapomnieć) i zakończyć temat aplauzem publiczności, niż na degradację RB do rangi chellengera.

Master nie jest nadawany tylko jest przywilejem dla lokalnego środowiska, przynajmniej ja tak do tego podchodzę i zawsze mi zależy nie żebym ja się dobrze bawił tylko ludzie którzy przyjechali. Tak sobie postanowiłem w 2017 roku widząc niemrawą scenę i cieszę się że scena eksplodowała widząc że sky is the limit.

jestem także za utrzymaniem w chwili obecnej ilości masterów na poziomie 6 (6 masterów czaicie to?) z ewentualnym planem rozwoju w stronę maksymalnych 8 w latach kolejnych (należy pamiętać o eurobowlach w październiku).
Jako dyskusję dla koordynatorów proponowałbym także ujednolicenie rankingu i wliczanie do niego wyników wyjazdowych na turniejach które spełniają wymogi osobowe (choćby dla tego że takie osoby promuję naszą scenę poza granicami kraju).
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3815
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: MarkusNord » 03 sty 2020, 15:35

Pieta pisze: 03 sty 2020, 15:17 To nie jest post wnoszący coś do dyskusji. To jest spam @MarkusNord
Ja te obrazki to bym powywalał wszystkie bez względu na ile dyskusja dokądś prowadzi.
Przepraszam już nie będę. Generalnie zaczęła się przepychanka dotycząca "majestatu" danego turnieju wynikającego z faktu czy drużyny są czy nie są pomalowane i czy należy wchodzić zagranicznym graczom w tyłek. Nic to nie wnosi do dyskusji o wyłanianiu reprezentacji - stąd obrazek mający uświadomić, że odchodzimy od tematu na rzecz zbierających się gównochmur ;)
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Tomek Kos » 03 sty 2020, 18:34

Pozwolę sobie jeszcze chwilę kontynuować wątek ew. niepomalowanych drużyn zagranicznych. Mam argument czysto sportowy.
Drużyna niepomalowana (np. błyszczące metale) lub zalana czarnym podkładem jest BARDZO nieczytelna dla mnie jako przeciwnika. Trener posiadający taką drużynę ma przewagę gdyż muszę dodatkowo domyślać się czy ten srebrny lub czarny kleks jest pozycyjny czy nie. Czasu na grę mamy tyle samo, a ja mam dodatkowy problem co turę. Gdy trafimy na słabiej oświetlony stolik (jak część na ostatnim Winterze) to już jest czyste zgadywanie.
Oczywiście można poprzyczepiać figurkom dodatkowe krążki/gumki (przecież nie oburzy się, że zniszczę mu figurki ;) ) ale znów mam problem z kodowaniem co jest umiejętnością, a co pozycją i jaką. Po co mam mieć ten problem gdy grając z polskim zawodnikiem z automatu tego problemu nie mam.
Obrazek

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: rover » 03 sty 2020, 23:49

Moim zdaniem 6 masterow na ten moment wystarczy. Jak sie pojawi dwudniowe czelendzery z prawdziwego zdarzenia (jak w tym roku zorganizowal Lublin) to bedzie mozna pomyslec nad rozszerzeniem listy masterow do 7-8 na 2021. Na ten moment nie widze wielu kandydatow na horyzoncie, ale licze, ze sie pojawia.

Do repry powinno sie imo liczyc turnieje tak samo jak w obecnym sezonie (mastery i challangery). Dyskusyjne jest czy 2 czy 3, ale formula best 3 jest imo najsensowniejsza. Jedynie nad punktacja bym sie proponowal zastanowic (zeby glowna bazowa byla liczba uczsstnikow, a mniejsza wage miala ranga).

Rozmowe o zmniejszeniu ragi mastera ze wzgledu na jakas niepomalowana druzyne uznaje za zart sytuacyjny, bo roztrzasac taki temat to troche zenua.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Vincent » 04 sty 2020, 15:08

Jak ja rozumiem, to właśnie ranga turnieju powoduje jego atrakcyjność i "ważność" względem reprezentacji. Jak challanger na więcej osób będzie do repry miał większe znaczenie od mastera (nie mówię że to źle, bo niezależnie od rangi stopień trudności zwycięstwa w turnieju zwykle zależy od liczby uczestników.. w BB raczej nei ma szans na zorganizowanie turnieju na 100 osób z chłopakami z podwórka gdzie topka z rankingu nie przyjedzie), to w sumie wtedy zastanawiam się po co te rangi będą i na co one będą miały w ogóle wpływ.

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: rover » 05 sty 2020, 00:58

Vincent pisze: 04 sty 2020, 15:08 to w sumie wtedy zastanawiam się po co te rangi będą i na co one będą miały w ogóle wpływ.
Challangery beda mialy wplyw jak ktos nie pojedzie na wiecej niz dwa mastery w roku. Rzuc okiem na ranking, np ja mam tam 2 mastery i 1 Challenger. Jakby ten Challanger byl masterem to mialbym pewnie ze 160 punktow. A jakby go nie bylo to bylbym w ogole pewnie w okolicach 20 miejsca. I pojade jeszcze na dwa mastery w tym sezonie, ale ktos moze nie dac rady bedac w podobnej sytuacji.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Vincent » 05 sty 2020, 18:59

A dobra, początkowo myślałem że chcesz uzależnić wynik w rankingu tylko od liczby uczestników w turnieju niezależnie od rangi. Teraz widzę, że chcesz tylko stosunek tych punktów w końcowym zestawieniu zmienić, żeby liczba uczestników jednak większą wagę miała. Kumam.

Mając ranking po sezonie (Czy to poprzednim czy na koniec obecnego) można różne warianty popróbować.

Awatar użytkownika
Snajper
rezerwowy
Posty: 666
Rejestracja: 09 paź 2018, 12:24
Lokalizacja: Lublin

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Snajper » 05 sty 2020, 21:54

Pytanie jest tylko, czy wygranie mastera na 40 osób, a wygranie turnieju na 90 osób (przy założeniu, że oba mają taką samą liczbę rund) powinno być inaczej premiowane? Przecież i w jednym i drugim turnieju musiałeś statystycznie wygrać podobna liczbę gier, aby zając czołową lokatę.

Może zamiast obecnego systemu punktowego przyjąć przelicznik za wygrane mecze + bonus za rangę turnieju + ewentualny bonus za miejsce. Oznaczałoby to z automatu, że za turnieje 6 rundowe można zdobyć więcej punktów, oraz że wynik każdego meczu ma znaczenie.

Nie mam gotowego wzoru - to propozycja teoretyczna, ale mogę taki algorytm stworzyć i sprawdzić jakby się sprawdził przy wynikach z sezonu 2018/2019.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4347
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Shawass » 05 sty 2020, 22:37

Obecny system działał w lidze 30+10k (a raczej na tym był opierany, nie pamiętam obecnie w jakim stopniu był zmieniony, możesz pomóc [mention]Sir Mewash[/mention]?), gdzie zostało to dobrze przetestowane na wielu grach i działało.

Naturalnie jak uda Ci się przygotować coś to w odpowiednim temacie wrzuć do przedyskutowania, chociaż bardziej na 2021 temat będzie (chyba że to taki Eureka! moment będzie że wszyscy klikniemy lajk :D ).
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Zablokowany

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość