[Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: leon » 03 sty 2020, 12:20

Tomek Kos pisze: 03 sty 2020, 09:32
leon pisze: 03 sty 2020, 08:55 słyszałem, podkreslam słyszałem, bo sam nie widzialem ale podobniez były dopuszczone druzyny nie pomalowane. dlatego rzucilem to tylko jako haslo bo nie mam pełnej informacji. osoby zainteresowane zapewne same dadza znac, a ja o tym ze przede wszystkim koordynatorzy powinni zweryfikowac wszsystkie Mastery i tak co roku
Kurde, jak ja nie lubię takiego pisania. Żeby każdy czytający wiedział o co chodzi - jeden z Węgrów przyjechał na Rumbowl niepomalowaną drużyną.

Serio to ma być powód żeby kwestionować Mastera?
Tomku nie pisałem tego aby atakowac RB. moim przesłaniem było aby koordynatorzy co roku pamietali o weryfikacji na kolejny rok turniejów klasy Master. I tylko tyle. Czy brak farb na 1 druzynie u goscia z zagranicy jest wystarczajacy do spadku tymczasowego z rangi Mastera to juz bedzie sprawa dla korrdynatorow. ale jak srodowisko pisze ze nie to raczej decyzja jest przewidywalna. Jeszcze raz podkresle. Chodzi mi o pamietanie ze ranga Master nie jest na stałe i na zawsze. ze to musza byc najlepsze turnieje.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: leon » 03 sty 2020, 12:22

Snajper pisze: 03 sty 2020, 10:10 To ja mam inne pytanie. Czy skoro mamy dziurę w Masterach na jesieni - we wrześniu jest Rum Bowl, a w listopadzie jest Winter Cup - to czy Lublin może dostać 2 mastera w październiku na Black Cat? Zarówno Goat Cup i Black Cat spełniły wymogi aby stać się w 2020 Masterem, a chyba żaden ośrodek bez Mastera w tym terminie nic nie planuje.

Lublin z chęcią podejmie się organizacji drugiego Mastera w 2020.
Ustalenia były 1 master w roku na miasto. Wyjatkiem Polish Open bo to mistrzostwa Polski. Tu akurat trzymalbym sie tego ustalenia (ale rzecz jasna koordynatorzy zdecyduja) aby nie blokowac dat dla innych srodowisk, ktore maja szanse sie pojawic i rozwijac.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: MarkusNord » 03 sty 2020, 12:27

leon pisze: 03 sty 2020, 12:22
Snajper pisze: 03 sty 2020, 10:10 To ja mam inne pytanie. Czy skoro mamy dziurę w Masterach na jesieni - we wrześniu jest Rum Bowl, a w listopadzie jest Winter Cup - to czy Lublin może dostać 2 mastera w październiku na Black Cat? Zarówno Goat Cup i Black Cat spełniły wymogi aby stać się w 2020 Masterem, a chyba żaden ośrodek bez Mastera w tym terminie nic nie planuje.

Lublin z chęcią podejmie się organizacji drugiego Mastera w 2020.
Ustalenia były 1 master w roku na miasto. Wyjatkiem Polish Open bo to mistrzostwa Polski. Tu akurat trzymalbym sie tego ustalenia (ale rzecz jasna koordynatorzy zdecyduja) aby nie blokowac dat dla innych srodowisk, ktore maja szanse sie pojawic i rozwijac.
Głos rozsądku, popieram. Za to nikt nikomu nie broni robić dwudniowe challengery pomiędzy Masterami.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Kretonal » 03 sty 2020, 12:30

MarkusNord pisze: 03 sty 2020, 12:27
leon pisze: 03 sty 2020, 12:22
Snajper pisze: 03 sty 2020, 10:10 To ja mam inne pytanie. Czy skoro mamy dziurę w Masterach na jesieni - we wrześniu jest Rum Bowl, a w listopadzie jest Winter Cup - to czy Lublin może dostać 2 mastera w październiku na Black Cat? Zarówno Goat Cup i Black Cat spełniły wymogi aby stać się w 2020 Masterem, a chyba żaden ośrodek bez Mastera w tym terminie nic nie planuje.

Lublin z chęcią podejmie się organizacji drugiego Mastera w 2020.
Ustalenia były 1 master w roku na miasto. Wyjatkiem Polish Open bo to mistrzostwa Polski. Tu akurat trzymalbym sie tego ustalenia (ale rzecz jasna koordynatorzy zdecyduja) aby nie blokowac dat dla innych srodowisk, ktore maja szanse sie pojawic i rozwijac.
Głos rozsądku, popieram. Za to nikt nikomu nie broni robić dwudniowe challengery pomiędzy Masterami.
A jak uzbiera im się 80 chętnych to będzie jako challenger ? :lol:
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: MarkusNord » 03 sty 2020, 12:40

Kretonal pisze: 03 sty 2020, 12:30 A jak uzbiera im się 80 chętnych to będzie jako challenger ? :lol:
Jeżeli będzie taki Challenger w mieście gdzie już odbywa się Master to Kordzi powinni zdecydować który turniej otrzymuje rangę master na następy rok - może się wszak okazać, że stary master spocznie na laurach i zacznie robić słabsze odsłony a obok wyrośnie coś świeżego do czego lgnie więcej graczy, sprawa chyba klarowna w takiej sytuacji.

Jeżeli w innym środowisku wyrośnie taki duży challenger to znowu Kordzi decydują która z imprez z danego miesiąca zasługuje na masterowanie - patrz analogia wyżej tylko tym razem w skali globalnej (w skali kraju).
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Bratiszka
rezerwowy
Posty: 421
Rejestracja: 25 mar 2017, 13:12

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Bratiszka » 03 sty 2020, 12:45

MarkusNord pisze: 03 sty 2020, 12:40
Kretonal pisze: 03 sty 2020, 12:30 A jak uzbiera im się 80 chętnych to będzie jako challenger ? :lol:
Jeżeli będzie taki Challenger w mieście gdzie już odbywa się Master to Kordzi powinni zdecydować który turniej otrzymuje rangę master na następy rok - może się wszak okazać, że stary master spocznie na laurach i zacznie robić słabsze odsłony a obok wyrośnie coś świeżego do czego lgnie więcej graczy, sprawa chyba klarowna w takiej sytuacji.

Jeżeli w innym środowisku wyrośnie taki duży challenger to znowu Kordzi decydują która z imprez z danego miesiąca zasługuje na masterowanie - patrz analogia wyżej tylko tym razem w skali globalnej (w skali kraju).
Bardzo dobre podejście, popieram
Obrazek

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Kretonal » 03 sty 2020, 12:49

[mention]MarkusNord[/mention] to wszystko jest klarowne i po prostu musiało zostać wypowiedziane na głos ;)
Chociażby z uwagi na fakt wliczania wyników mastera do wyników które służą wyłonieniu reprezentacji.
Musi być to za w czasu określone stąd ping o głośne doprecyzowanie ;)
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: MarkusNord » 03 sty 2020, 12:55

[mention]Kretonal[/mention] aha czyli jak zawsze wszyscy boją się wypowiedzieć niewygodną prawdę i czekali na kogoś kto za tą wypowiedź zbierze baty :P Ok biorę na klatę! :D
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Kretonal
liniowy
Posty: 1011
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:59

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Kretonal » 03 sty 2020, 12:59

MarkusNord pisze: 03 sty 2020, 12:55 @Kretonal aha czyli jak zawsze wszyscy boją się wypowiedzieć niewygodną prawdę i czekali na kogoś kto za tą wypowiedź zbierze baty :P Ok biorę na klatę! :D
Nie :) :) :) Po prostu ja czułem, że nie wypowiedziałeś się do końca i czekałeś aż ktoś to zrobi za Ciebie. Stąd postanowiłem uderzyć w stół, abyś się odezwał :D :D :D
Księga ulicy mówi jasno: Jeśli trafisz na silniejszego przyjmij z pokorą wpierdol od niego

aka Jołkipołki

Chciałbym zobaczyć odcinek Familiady, gdzie po jednej stronie są Gamonie, a po drugiej Deadline.

Awatar użytkownika
Poe
podawacz piłek
Posty: 45
Rejestracja: 06 paź 2018, 08:52
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Dyskusja] Turnieje liczące się do repry

Post autor: Poe » 03 sty 2020, 13:46

trochę ode mnie, w sumie nic nowego.

pierwsze primo i w sumie trochę w offtop, ale padło:
prawo nie powinno działać wstecz i jeśli od dzisiaj każdy master musi bezwględnie spełniać pewne warunki to pilnujmy tego od dzisiaj. propozycja zmiany rumbowla nie powinna w ogóle się tutaj pojawić bo to tylko jedna osoba i to z zasiedmiodupogrodu.

Shawass pisze: 03 sty 2020, 09:38
Bratiszka pisze: 03 sty 2020, 09:25
leon pisze: 03 sty 2020, 08:55 słyszałem, podkreslam słyszałem, bo sam nie widzialem ale podobniez były dopuszczone druzyny nie pomalowane. dlatego rzucilem to tylko jako haslo bo nie mam pełnej informacji. osoby zainteresowane zapewne same dadza znac, a ja o tym ze przede wszystkim koordynatorzy powinni zweryfikowac wszsystkie Mastery i tak co roku


Szkoda by było stracić mastera i brak kwalifikacji do rankingu przez to, że goście z zagranicy przyjechali z niepomalowanymi drużynami, jeśli o tym samym myślimy.
Z jednej strony moim zdaniem musi to być obowiązkowe z drugiej raczej trudno powiedzieć komuś kto przyjechał set km z zagranicy, że nie zagra bo przez niego stracimy mastera. Może rozwiązanie z Rekina jest jednak dobrym rozwiązaniem? Chodzi mi o wysyłanie zdjęć drużyn.


Nie wiem czy szeptu szeptu które do Leona doszło dotyczyło Rum Bowla, mnie jedna słownie osoba na ten temat zwróciła uwagę na privie której też tam nie było, więc podejmę temat żeby nie było że milczę no i żeby więcej szeptu szeptu nie było przynajmniej co do mojego turnieju (jeśli tego dotyczyło, ofc :D :D :D )

U mnie BlackOrc (dobry człowiek z Węgier) miał niepomalowane High Elfy - w angielskiej wersji regulaminu zapomniałem wpisać obostrzenie o pomalowanych drużynach więc cała wina jest na mnie ponieważ nie miałem podstaw do wyrzucenia/nakazania mu grać inną drużyną a też na Węgrzech nie ma jakichś szczególnych wymogów malowania. Wszyscy polscy gracze, i reszta węgrów, mieli za to pomalowane modele.

Jeśli podjęta decyzja będzie o tym żeby Rum Bowl był challengerem w tym roku to przyjmę to :D


drugie primo:
wiadomo że trochę wieje ptakiem jeśli zapieprzasz cebulion kilometrów po to żeby ci powiedzieli pałuj się bo wystawiasz goły plastik, ale z drugiej strony bądźmy w przyszłości konsekwentni. albo dotyczy to wszystkich albo nikogo. ogłoszenie turnieju, regulamin itp. musi zawierać wyraźną, klarowną informację na temat malowania modelu i podstawek. pomysł weryfikacji tego przed turniejem przez wysyłanie zdjęcia drużyny działa super i nie zajmuje więcej czasu bo otwierając w mailu roster od razu widać foto obok.

malowanie to w moich oczach (i w sumie wiem że nie tylko moich) wyraz szacunku do przeciwnika. jeśli siadam do stołu i wystawiam ekipę przy której spędziłem kilkadziesiąt czy więcej godzin to wymagam tego samego od drugiej strony, po prostu. nie mówię tutaj też o zarzyganiu modelu podkładem i trzema kolorami na odwal się bo to powinno być traktowane tak samo jak szary model. dodatkowo jak już w tym temacie padło- po kilku głębszych ciężko odróżnić niektórych zawodników.

fajnym i łatwym sposobem na zmotywowanie ludzi do malowania są konkursy malarskie, coraz bardziej popularne. pamiętam poruszenie w lublinie przed rumbowlem i dopieszczanie modeli przed wyjazdem. :D

trzecie primo:
Shawass pisze: 03 sty 2020, 08:28 Z serii kwestii do ustalenia w styczniu zaproponowanych przez Reszkę.
Ważne! Proszę ograniczyć offtop. Dyskusja dotycząca listy koordów i tematów nie pokrytych przez tematy dyskusyjne TUTAJ
Termin zakończenia dyskusji: 17.01.2020 (może zostać skrócony)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytanie pod dyskusję:

Kwalifikację uzyskuje gracz spomiędzy turniejów klasy Master i challenger. Turnieje Master w sezonie 2019/2020 będą następujące:
Polish Open
Trójmiasto
Rzeszów
Warszawa
Wrocław
Lublin
Turniej klasy challenger musi spełnić wymóg dla tego turnieju i nie ma zamkniętej listy turniejów tej klasy w sezonie.

Coś zmieniamy, czy zostaje jak dotąd. Tutaj nie ma pytania (trudno o warianty, samo TAK/NIE jest mega słabe), ale wiecie o co chodzi.


turnieje z tematu jako mastery liczące do repry? dla mnie bomba. pozostaje tylko dodanie Rekina i kwestia wymyślenia przelicznika punktów, bo może się nie znam, ale granie w drużynówcę to trochę pójście na skróty przy dobieraniu dobrego paringu.

czwarte primo:

kwestia organizacji kolejnego mastera w roku brzmi całkiem spoko, przy założeniu że nie będzie pokrywał się z ojrobowlem. przyjąłbym jednak postawę motywującą ośrodki które takiego mastera nie mają, a mają do tego potencjał. dwa mastery w jednym mieście brzmi dumnie, ale czy nie lepiej rozruszać nową gralnię? dlaczego? jesteśmy z różnych części polski, nie wszyscy mogą jeździć do wszystkich miast, a większa ilość turniejów to większa mobilność co daje nam stałą, albo nawet rosnącą frekwencję i przy okazji utrzymujący się wysoki poziom współzawodnictwa.
fajnie jakby odezwał się w temacie ktoś z większego miasta które nic nie organizuje.

Zablokowany

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość