Ranking do Reprezentacji Malta 2022

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Ranking do Reprezentacji Malta 2022

Post autor: rover » 06 lut 2022, 13:46

Mam wrazenie reszka, ze super daleko plyniesz w temacie, zrobmy tak jak bedzie uczciwie. Nie da sie podjac jednej decyzji, ktora usatysfakcjonuje wszystkich. Nie mozna tez za kazdym razem podejmowac innej, bo bedzie to nieuczciwe. Dlatego mamy w ogole jakies zasady. Idac Twoim tokiem rozumowania tym co mysla, ze sa na masterze liczmy punkty jak na masterze, atym co mysleli, ze jada na lokala liczmy punkty jak na lokalu :)

Pogodzeniem tego co masz na mysli z zasadami (w jakims stopniu) byloby glosowanie koordynatorow, ktorzy mogliby zdecydowac ktore turnieje z ostatnich 13 miesiecy byly masterami oraz co z Brickiem i Goatem. Mogliby ocenic, ktory turniej w jakim stopniu od jakich zasad odbiegal, mogliby spojrzec na kontekst i podjac decyzje, ale opierajac ja chociaz o core zasad klasyfikacji masterow. Wynikaloby to z wyjatkowosci sytuacji, w ktorej sie znajdujemy i przynajmniej byloby decyzja jakiegos wybranego gremium, a nie jednej osoby.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Ranking do Reprezentacji Malta 2022

Post autor: leon » 06 lut 2022, 13:53

MarkusNord pisze: 06 lut 2022, 11:36
leon pisze: 06 lut 2022, 11:25 niz zeby sezonom zrobiło sie przykro bo ktorys jest bardziej uprzywilejowany.
Tu nie chodzi o nadawanie sezonom cech ludzkich tylko o sprawiedliwe rozpatrywanie wyników z danego sezonu. Ich równe rozłożenie w okresie zwanym sezonem. Branie pod uwagę 2 razy więcej wyników w 1 na 3 przypadki jest niesprawiedliwe dlatego że w tym jednym przypadku ma się inne szanse i inną ilość prób na zrobienie dobrego wyniku by finalnie dostać się do reprezentacji. Dlatego skrótowo nazwałem to "uprzywilejowaniem".

Finalnie 1 na 3 reprezentacje będzie się składała z osób, które do pozostałych 2 mogły by się nie dostać bo miały mniej prób na zrobienie "życiowego" wyniku. Mamy wyłaniać ludzi z przypadku czy ze względu na umiejętności? Ten punkt widzenia zależy oczywiście o przyjętej punktacji i zasad rozpatrywania jakie mieliśmy do tej pory. Nie bierzemy pod uwagę Rakingu ELO albo żadnej innej średniej z turniejów.

Jeśli jest nacisk na wydłużanie sezonu przed MS to ten konkretny sezon powinien być inaczej punktowany - takie moje zdanie.
nie zgadzam sie z Toba w 100%. kazdy ma takie same szanse zrobic wynik w dlugim i w krotkim sezonie, bo kazdy gracz ma takie same szanse. (nie liczymy przywpadkow losowych u graczy bo to normalne jest zawsze i pomijalne przez to )
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Ranking do Reprezentacji Malta 2022

Post autor: reszka » 07 lut 2022, 11:15

rover pisze: 06 lut 2022, 13:46 Mam wrazenie reszka, ze super daleko plyniesz w temacie, zrobmy tak jak bedzie uczciwie. Nie da sie podjac jednej decyzji, ktora usatysfakcjonuje wszystkich. Nie mozna tez za kazdym razem podejmowac innej, bo bedzie to nieuczciwe. Dlatego mamy w ogole jakies zasady. Idac Twoim tokiem rozumowania tym co mysla, ze sa na masterze liczmy punkty jak na masterze, atym co mysleli, ze jada na lokala liczmy punkty jak na lokalu :)

Pogodzeniem tego co masz na mysli z zasadami (w jakims stopniu) byloby glosowanie koordynatorow, ktorzy mogliby zdecydowac ktore turnieje z ostatnich 13 miesiecy byly masterami oraz co z Brickiem i Goatem. Mogliby ocenic, ktory turniej w jakim stopniu od jakich zasad odbiegal, mogliby spojrzec na kontekst i podjac decyzje, ale opierajac ja chociaz o core zasad klasyfikacji masterow. Wynikaloby to z wyjatkowosci sytuacji, w ktorej sie znajdujemy i przynajmniej byloby decyzja jakiegos wybranego gremium, a nie jednej osoby.
Wbrew pozorom jest to bardzo bardzo dobry post. Uczciwie sprawy stawiając nie podobają mi się dwie rzeczy.

Po pierwsze formalistyczne podejście do zasad, brakuje mi po prostu elementu sprawiedliwościowego. Bo dokładnie w ten sposób odbieram sprawę czterech turniejów, wintera, Beach, Brick i goat. Podobnie jak większość koordow.

Po drugie głosowanie koordynatorów w sprawach mających na nich wpływ, to jestem mega niezgodne z każdymi zasadami prawnymi. Ja nie mam żadnego prawa głosować na temat ani wintera ani Beach.

Po prostu mam wrażenie, że zgadzając się na prymat zasad nad wszystkim innym i nie biorąc jeńców po drodze tracimy coś z naszej sceny. Albo może po prostu wyewoluowaliśmy z hobby gdzie zadowoleni mają być wszyscy (a dyskusja w tematach pokazuje, że ten etap przeminął) do sportu, gdzie liczą się zasady. I że jesteśmy bardziej sportowcami niż, no nie wiem, larpem.

Larp jeżeli chodzi o zasady nie ma minusów. Przybiją piątkę i oleją zasady, bo to najlepsze wyjście. Plusem ale jednocześnie minusem sportu są zasady, które mogą okazać się krzywdzące. I przy sporcie już nie ma miejsca na przybicie piątki i powiedzenie : olewamy zasady. Nawet jeśli będą krzywdzące.

Chyba nie do końca potrafię sobie z tym poradzić, ale to wyłącznie mój problem, który chyba wylałem w tych tematach. Bo ja pod tym brzuchem jestem bardzo uczuciową i sentymentalną osobą.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: Ranking do Reprezentacji Malta 2022

Post autor: rover » 07 lut 2022, 12:16

Ale ja caly czas tylko tym mowie reszka. Nie chodzi mi o literalne traktowanie zapisanych zasad. Chodzi mi o stosowanie jednych zasad do wszystkich turniejow - czy one beda literalne, czy sprawiedliwe, czy uczuciowe to zupelnie nie jest wedlug mnie istotne. Istotne jest zeby byly jednolite.

Ja traktuje ta gre w 100% jako hobby reszka i to jeszcze jedno z wielu i nawet nie moje glowne, ale jezeli decydujemy sie wejsc z nim na scene europejska, ktora jest jednak troche sformalizowana i sportowa (reprezentacja, naf etc), to musimy miec minimum zasad, ktore pozwola nam wylonic kadre i one powinny byc jasne i obowiazywac wszystkich. A jak sa zle to je zmienmy, przeciez od tego sa koordynatorzy. I dlatego robie duzo szumu - zeby zwrocic uwage na problem, ze zasady wymagaja zmian, bo inaczej nikt sie tym by nie zainteresowal tylko rosly by niesnaski.

Ja moge robic w tym wszystkim za tego zlego, zupelnie nie mam z tym problemu :P
Ostatnio zmieniony 07 lut 2022, 12:21 przez rover, łącznie zmieniany 1 raz.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Snajper
rezerwowy
Posty: 666
Rejestracja: 09 paź 2018, 12:24
Lokalizacja: Lublin

Re: Ranking do Reprezentacji Malta 2022

Post autor: Snajper » 07 lut 2022, 12:20

Szanuje Reszka Twoje podejście, tylko to nie jest takie zero jedynkowe jak piszesz.

Dla mnie (i wielu osób z mojego otoczenia) wyluzowanie i odejście od regulaminu na rzecz zabawy i luźnego podejścia do grania, zabije całą chęć uczestnictwa w scenie turniejowej. Niestety to nie działa tak, że liberalizacja zasad uszczęśliwi wszystkich.

Ja na BB patrzę jak na pasje i na sport. Chce się rozwijać, pogłębiać swoją wiedzę na temat gry i rywalizować na równych zasadach.

W sporcie decydujesz się na rywalizację właśnie dlatego, że są pewne normy i zasady. Wiesz, że wszyscy będą traktowani jednakowo i będą przestrzegane pewne ramy sprawiedliwego współzawodnictwa. Dlatego też nie płaczę, że Goat nie będzie masterem, bo pokazuje tym, że dla mnie ważniejsze jest sprawiedliwie traktowanie wszystkich, niż moje uczucia.

Wiem, że nie wszyscy mają takie podejście jak ja. Wiem, że bardzo dużo osób podchodzi do grania w BB na zupełnym luzie. Pytanie tylko, czym ma być scena turniejowa w Polsce? Czy te 4-5 turniejów w ciągu roku nie mają wyłonić kadry, która będzie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej? Czy na te kilka spotkań w roku, nie powinniśmy postawić bardziej na sport, aby w sprawiedliwej i równej rywalizacji uzyskać miarodajne wyniki dotyczące naszych kandydatów? Może miejscem na luźne granie powinny być ligi, turnieje lokalne i pozostałe 47-48 weekendów w roku?
Nie znam odpowiedzi na to pytanie. Nie chce nikomu mówić jak ma się bawić. Chciałbym tylko zaznaczyć, że są osoby którym zależy, aby mastery miały bardziej charakter competetive i może to dobry czas, aby się zastanowić w którą stronę powinniśmy iść.
Obrazek

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3820
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Ranking do Reprezentacji Malta 2022

Post autor: MarkusNord » 07 lut 2022, 12:20

reszka pisze: 07 lut 2022, 11:15 Albo może po prostu wyewoluowaliśmy z hobby gdzie zadowoleni mają być wszyscy (a dyskusja w tematach pokazuje, że ten etap przeminął) do sportu, gdzie liczą się zasady. I że jesteśmy bardziej sportowcami niż, no nie wiem, larpem.
No na to wychodzi, do puki będzie coś takiego jak Euro na które będzie chciało jechać więcej niż 8 osób to tak, niestety tak właśnie będzie. Ja już kiedyś przy piwie mówiłem komuś moje prywatne doświadczenia z różnymi społecznościami. Do jakiejkolwiek organizacji nie przystąpiłem zawsze było zajebiście... przez pierwsze 3-4 lata. Potem nastawała chujnia, w ludzi wstępowało coś niezdrowego, zaczynały się kwasy, finalnie wszystko szlag trafiał. Czy to przez spory o kasę, czy poglądy czy cokolwiek innego. Z bólem serca stwierdzam, że tutaj zaczynają być podobne symptomy i wydaje mi się, że sytuacja Srovidowa to przyspieszyła. Odnoszę wrażenie, że kiedyś ludzie na tym forum łatwiej się dogadywali. Teraz każdy idzie w zaparte, już dawno powinna byś sprawa przegłosowana w jednej z podanych opcji ale nie, rzucacie się argumentami, tłumaczycie sobie po 5 razy to samo. Nadal nic do nikogo nie dociera. Brick za dosłownie 4 dni a decyzji żadnej, nadal nikt nie wie na jakich zasadach będzie rozpatrywany Brick.

Tęsknię za 2017-2018 gdzie jechałem na turniej z radosną mordą, dobrze się bawiłem, śmiałem do rozpuku itd. To była epoka tworzenia Polskiego Community BB. Od pewnego czasu przeżywam coś na zasadzie stresu bo nie potrafię rozkminić dobrej rozpiski i dobrze nią zagrać mimo treningów. Zaczynam to traktować jak coś pokroju e-sportu. Nie ma już tego czaru jak się poznawało BB. Lore zginął bezpowrotnie dla mnie chyba, ostatnio nawet nie rozkminiam nazw drużyn i skłaniam się do prostego chamskiego malowania, byle by było, byle móc zagrać na turniej.

Jak patrzę jak rozpędza się GW, jak wyglądają ostatnie rozmowy między graczami to dla mnie złota era BB skończyła się na Mistrzostwach Świata w 2019. Do pewnego czasu jarałem się zmianami, teraz dochodzę do wniosku, że niczego dobrego nie przynoszą i zabijają we mnie ochotę do grania. Zrezygnowałem z ligi figurkowej, chciałem zostać przy turniejach. Teraz się zastanawiam czy warto bo nie chce przeżywać takiego samego rozczarowania co w innych społecznościach do których należałem.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: Ranking do Reprezentacji Malta 2022

Post autor: Grab » 07 lut 2022, 12:43

@MarkusNord wynika to z rozrostu sceny. robi się ciasno w kalendarzu. rośnie lista ośrodków z aspiracjami do masterów. wzrosła liczba chętnych na kadrę. to normalna kolej rzeczy. jeśli nie zauważyłeś to zaczynamy wracać juz do cywilizowanej formy dyskusji ;)
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4284
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ranking do Reprezentacji Malta 2022

Post autor: Oren » 07 lut 2022, 12:47

Marku przykro mi że to powiem ale nie zgadzam się.scena Blood bowla rośnie w Polsce widać to gołym okiem. Logiczne że chcemy wygrywać i przez to wyrasta jakieś tam ciśnienie. I tacy graczy z ciśnieniem są gdzieś w okolicach top 10. Od paru lat co parę miesięcy piszesz to samo, że community się rozpada itp. posiadanie innego zdania nie znaczy że community się rozpada. To w jaki sposób wyrastają turnieje jak grzyby po deszczu pokazuje że jesteśmy mocni. Coraz więcej nowych ośrodków jak Koszalin, Szczecin, może w końcu Poznań się obudzi. Jak dla mnie nasza scena jest mocną jak nigdy dotąd.

Powtarzam posiadanie innego zdania nie znaczy że się rozpadamy. Więc proszę zjedz Snickersa i przy okazji napijemy się wódeczki bo widzę że potrzebujesz :)

Dobra pisze dalej, widzę że jest trochę różnic w zdaniach. Stoję mocno oo stronie Pana @reszka odnośnie grania i zabawy. Zgadzam się że powinniśmy mieć nieco bardziej rozpisane zasady aby to chociaż trochę sformalizować. @Snajper wydaje mi się że każdy z nas jak przyjeżdża na turniej to chce wygrać, pytanie tylko jak bardzo ma ciśnienie na to. Ja uwielbiam wygrywać ale bawię się pysznie nawet siedząc w głębokim warzywniaku bo to jest moje hobby i pasja przy której się świetnie bawię. Najważniejsze abyś się dobrze bawił, jeśli chcesz mozdzyc i powergamerowac i sprawia to Tobie przyjemność, drogą wolna.

Podsumowując moja chaotyczna wypowiedź. Zgadzam się że powinniśmy nieco sformalizować zasady nie zgadzam się od odejścia od strony hobby w mocne twarde zasady nie dające żadnych ustępstw.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3820
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Ranking do Reprezentacji Malta 2022

Post autor: MarkusNord » 07 lut 2022, 14:11

To, że się rozrasta i ewoluuje to nie znaczy, że robi to w dobrą stronę. Ja nie wieszczę rozpadu. Ja widzę zmianę na gorsze w relacjach. Community będzie trwać puki będzie istnieć ta konkretna gra czyli BB. W tej lub innej postaci, tak samo jak inne temu podobne instytucje. Temu nie zaprzeczam.

Ale to w jakiej formie ma się to dalej odbywać już mi się przestaje od dłuższego czasu podobać. I mam prawo tego nie akceptować. Wszyscy piszą górnolotnie: "To hobby! pasja! jeżdżę tylko dla kolegów, commnity jest super, najlepsze!" A po chwili zaczyna się wytykanie bo ktoś czegoś nie doprecyzował, bo tam jednego koloru na figurce zabrakło, bo kolega to w zasadzie nie jest kolega bo się nie tak zachował jak powinien, bo te modele nie mogą być bo coś tam... Faktycznie, hobby i pasja! Czy raczej przyrost "Fanatyków Wędkarstwa".
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2869
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Ranking do Reprezentacji Malta 2022

Post autor: reszka » 07 lut 2022, 18:15

Już chyba podsumowując z mojej strony.

Na wstępie ogromne i szczere dziękuję, że mimo że tak pisałem o przywróceniu Wintera i Beach nikt nie napisał, że prywatę odwalam, bo zniesienie tych dwóch turniejów bardzo mocno we mnie uderza. To naprawdę wiele dla mnie znaczy, bo zaiste, nie to było celem.

To co się u nas stało to profesjonalizacja.

Ja się gdzieś mentalnie zatrzymałem w momencie, w którym taplamy się w błotku i okładami makaronikami basenowymi. Niewiadomo kiedy zaczęły być ważne spisane zasady. Pojawiła się hierarchia itd. Jeszcze w 2018 były zasady, ale laliśmy na nie równo.

Moje posty "wejdźmy do błotka, mamy te zasady, ale jeśli mają kogoś krzywdzić, to przymykamy na nie oko" - nie spotkały się z przyjęciem. Nie da się taplać w błotku, jeżeli część środowiska chce profesjonalizacji, nie ma powrotu do tego stanu. Kilka razy pisałem, że Rover Sniper, Domingo, koledzy ich plusujący mają rację, że są ustalone zasady i trzeba ich przestrzegać. Metaforycznie, u nas zamiast błotka pojawiają się areny sportowe.

Absurdalny problem z zasadami jest taki, że trzeba ich przestrzegać. Przyszłość niestety będzie taka, że jak ktoś rzuci argument "bo zgodnie z zasadami", to już będzie problem. Bo wyszliśmy z błotka - i tak to widzę.


Taka historia,

Éric Moussambani - pływak który wystąpił w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. On pływać nie umiał. Tutaj jest filmik z jego występu: https://www.youtube.com/watch?v=TNbMxVTAp4Y


Koleś w swoim biegu zrobił falstart i zgodnie z zasadami musiał płynąć ponownie. Ale nie było już innej grupy, dlatego płynął sam. Prawie utonął, jak sam mówił. Ratownicy podeszli do brzegu basenu, żeby szybko go wyłowić jakby co. Nie mogli go zdyskwalifikować, bo płynął stylem dowolnym. Podczas "występu" miał większą owację niż finaliści w walce o złoto.

Do dzisiaj jak się wpisze w przeglądarce pływak sydney, to wyskakuje jako pierwszy link.

Koleś odstawił to co w sporcie najpiękniejsze i ludzie go pokochali.

Na następne igrzyska jego związek wysłał jego zgłoszenie bez zdjęcia. Zostali wezwani: doślijcie zdjęcie, bo bez zdjęcia nie możemy go dopuścić do występu. Olali (celowo). Kolesia nie dopuścili do występu w kolejnych igrzyskach.


Postąpili w 100% profesjonalnie. A mi się marzyło, żeby ktokolwiek z komitetu olimpijskiego odważył się odpalić google i wydrukować jego zdjęcie, albo poprosić go samego o podesłanie. Ale nie można, po procedura. Ogromna radość milionów widzów na całym świecie z ponownego występu bohatera (już umiał pływać), piękna karta igrzysk przegrała z brutalną procedurą związaną ze zdjęciem.

Jakoś mam przed oczami tę historię, jak sobie myślę właśnie o tym, że są zasady i ich przestrzeganie to oznaka profesjonalizmu. I jednocześnie czuję, że nie tak to powinno wyglądać, on i tak pojechałby dla publiczności, tworzył historię kolesia, co pojechał na igrzyska nie pływając wcześniej w basenie.

Ostatnie moje posty były właśnie o tym, że hobby się profesjonalizowało. No ale głupi nie jestem, wiem, że nie ma powrotu.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości