[Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DoTheMario
rezerwowy
Posty: 425
Rejestracja: 27 cze 2017, 16:48
Lokalizacja: Wrocław

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: DoTheMario » 04 mar 2022, 01:15

Bardzo ładnie podsumowane, nie spodziewałem się, że moja propozycja znajdzie się tutaj na liście, więc może trochę uściślę, jak ja bym to widział (może ktoś jeszcze przeczyta).

Sytuacja byłaby znacznie ułatwiona, gdybyśmy sami sobie nie rzucali kłód pod nogi. Te kłody to głównie "walka z nomenklaturą", uczciwość w punktowaniu turniejów, itp.

Moja sugestia wyłaniania reprezentacji opiera się na podziale turniejów na klasy "Ranked" i "Non-ranked", z których tylko ta pierwsza liczy się do rankingu reprezentacji, natomiast druga może (ale nie musi) być wykorzystana przez wyłonionych reprezentantów jako dodatkowy wyznacznik formy i dostępności trenerów (wynika to z mojej preferencji systemu doboru reprezentacji na Euro 6+2), w przypadku formy naboru 6+2 lub wypełniania dziur w drużynie w przypadku jakichś niespodziewanych okoliczności.

Punktację każdego turnieju można uzależnić w łatwy sposób od liczby uczestników, ustawić pułapy minimalne, maksymalne, może wykorzystać jakąś skalę (niekoniecznie liniową). Jako punkt odniesienia do takiej skali można uznać dane z turniejów punktowanych, na przykład z dwóch lat, z czego dane wejściowe to: najmniejsza obecność na turnieju punktowanym, średnia obecność na turnieju punktowanym i najwyższa obecność na turniej punktowanym.

Takie dynamiczne punktowanie nie jest do końca uczciwe wobec organizatorów turniejów mniejszych, ale nadal nadających się do listy "Ranked", bo "my też się staramy dobrze organizować, czemu turniej X-ińskiego jest ważniejszy od naszego", albo "to nie nasza wina, że nie jesteśmy Poznaniem czy Warszawą". Trzeba sobie jednak zdać sprawę, że turnieje nie są od wyznaczania chłopów (niestety póki co głównie chłopów) do reprezentacji, tylko każdy turniej jest z osobna nagradzany. Przynajmniej dla mnie (bo tutaj priorytety są różne) turniej jest możliwością ponakurwiania w Blood Bowla z potencjalnie największymi gierojami w tym środowisku. Figurki sobie kupię, ale umiejętności bez grania nie zyskam.

Wydaje mi się, że system zero-jedynkowy w tym przypadku jest naprawdę dobry. Zasady się w ten sposób nie rozmyją, bo "niby było powiedziane tak, ale jednak to nie po Bożemu". I trenerzy, i organizatorzy będą wiedzieli na czym stoją. Ustalmy wymagania dla takiego turnieju Ranked (kilka zaproponowałem w przytoczonej przez Shawassa wypowiedzi z wcześniej), nie będzie sytuacji "a, o, eee, ale, mój turniej miał być mastere, a jest chelendżere", ja jadąc na turniej będę wiedział na czym stoję w kwestii rankingu (i tego ile punktów mogę zdobyć). To i wam koordynatorom uprości schemat, bo nie po to jesteście, żeby dywagować tygodniami na jakiś temat, tylko że sobie i nam życie wspólne ułatwiać. Jak społeczność będzie rosła (albo nie daj Bóg malała) to możecie sobie dostosować jakieś pułapy minimalne uczestników, a nazewnictwo, schemat punktowania i inne "istotne pierdoły" będą jakąś tam stałą, którą nie trzeba się będzie przejmować. Więcej czasu na dopieszczanie rulesetu i na, nie wiem, oglądanie anime.
Obrazek

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: leon » 04 mar 2022, 08:07

ja rzecz jasna przeczytalem. co zaskakujace ten schemat ktory byl master-chelendzer-lokal wpisuje sie w Twoj pomysl. bo M i C byly ranked a L nie (odrobine upraszczaajac bo liczba punktow za L nie miala znaczenia w liczeniu 3 najlepszych turniejow gdzie byl niski prog punktowy). dla mnie obojetne jak bedziemy nazywali turnieje, i tak bedzie wiecej niz 1 poziom liczenia punktow (zakładam z dyskusji na forum), a czy to bedzie sie nazywac ranked major i minor, lub punktowany sredni, duzy i najwiekszy, czy master i chalendzer, czy do 20os, do 40os, do 60 os i powyzej, to mi to lotto
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4343
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Shawass » 04 mar 2022, 11:39

@DoTheMario - dzięki za rozwinięcie, dodaję do posta z propozycjami
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości