[Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4343
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

[Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Shawass » 24 sty 2022, 16:52

Yo, tak jak zostało wspomniane w temacie dot. Reprezentacji na EuroBowl 2022 otwieram otwartą dla całego community dyskusję na temat:

Co zmienić w dotychczasowych zasadach naliczania punktów Rankingu do Reprezentacji za uczestnictwo w turniejach Local, Master i Challenger? Lub jeśli te zasady miałyby być zmienione to na jakie?

Dotychczasowe zasady podam w poście poniżej.

Z najczęściej powtarzających się propozycji zostanie utworzona ankieta i głosowanie na temat sposobu punktacji wyniku na turniejach BB w Polsce pod Ranking do Reprezentacji na EuroBowl 2024.

Dyskusja potrwa do 07.02 do 23:58
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4343
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Shawass » 24 sty 2022, 16:53

Dotychczasowe zasady:
Zasady obliczania punktów rankingowych:

Turnieje lokalne:
Maksymalna liczba punktów rankingowych do zdobycia na turnieju lokalnym wynosi 20;
Punkty za określone miejsca są obliczane wg wzoru: zaokrąglone w górę ( Pkt za turniej x (Ilość osób+1 - zajęte miejsce) / ilość osób);
Pierwsze trzy miejsca otrzymują premię +3/+2/+1 odpowiednio za pierwsze/drugie/trzecie miejsce;
Jeżeli w imprezie bierze udział mniej niż 10 graczy, wówczas za każdego gracza poniżej 10 osób odejmuje się po 1 pkt. (np. 9 graczy max 19, 8 max 18, itd.)

Np.: turniej na 28 osób: (23;22;20;18;18;17;16;15;15;14;13;13;12;11;10;10;9;8;8;7;6;5;5;4;3;3;2;1), turniej na 8 osób: (21;18;15;12;9;7;5;3).

Turnieje Challenger:
Punktacja za Turnieje klasy Challenger jest stała i wynosi 35 punktów za pierwsze miejsce;
Punkty za określone miejsca są obliczane wg wzoru: zaokrąglone w górę ( Pkt za turniej x (Ilość osób + 1 - zajęte miejsce) / ilość osób);
Pierwsze pięć miejsc otrzymuje premię +5/+4/+3/+2/+1 odpowiednio za pierwsze/drugie/trzecie/czwarte/piąte miejsce

Turnieje Master:
Punktacja za Turnieje klasy Master jest stała i wynosi 50 punktów za pierwsze miejsce
Punkty za określone miejsca są obliczane wg wzoru: zaokrąglone w gore ( Pkt za turniej x (Ilość osób + 1 - zajęte miejsce) / ilość osób);
Pierwsze pięć miejsc otrzymuje premię +5/+4/+3/+2/+1 odpowiednio za pierwsze/drugie/trzecie/czwarte/piąte miejsce
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Vex
liniowy
Posty: 1154
Rejestracja: 28 lut 2019, 23:17
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Vex » 27 sty 2022, 14:58

Może nie zmiana dotycząca punktowania, a bardziej definicji lokalu, gdyż teraz jest to na moje martwy turniej, ponieważ 5 gier, jednego dnia rozegrać turniejowo jest ciężko(co innego sevens 8-) :mrgreen:), a dwa dni grania, to już lepiej robić challenger.
Chorfy z Master chefem, bo czemu nie. :twisted:
Osiągnięcia:
Nie byłem ostatni na pierwszym turnieju(PO2019 - 87/90) :D , a grałem pierwszy raz orkami. :oops:

FUMBBL: Mr_Vex
Bydgoszcz River Trolls!!!
Jestem Marudnym Kurwiem :twisted:

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4343
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Shawass » 27 sty 2022, 15:09

w sumie do tego tematu bardziej uwaga: viewtopic.php?f=132&t=4604
....ale ma sens, nie jestem pewny czy to nie chochlik który się wkradł przy którymś copy+paste czy faktycznie był to przedyskutowany zapis :D wrzuć tam proszę propozycję, @Vex, będzie przejrzyściej
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: rover » 27 sty 2022, 23:43

Ja uwazam, ze w obecnych czasach powinno sie zrezygnowac z podzialu lokal/challanger/master w kontekscie punktacji, a liczbe zdobywanych punktow uzaleznic od liczby uczestnikow turnieju. Np turniej do 35 osob z punktacja challangera i turnieje powyzej 35 osob z punktacja mastera. Ten podzial na mastery i inne to przerost formy nad trescia jak sie patrzy na obecny stan rzeczy.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: NairoD » 28 sty 2022, 09:31

rover pisze: 27 sty 2022, 23:43 Ja uwazam, ze w obecnych czasach powinno sie zrezygnowac z podzialu lokal/challanger/master w kontekscie punktacji, a liczbe zdobywanych punktow uzaleznic od liczby uczestnikow turnieju. Np turniej do 35 osob z punktacja challangera i turnieje powyzej 35 osob z punktacja mastera. Ten podzial na mastery i inne to przerost formy nad trescia jak sie patrzy na obecny stan rzeczy.
To moje 3 grosze "po Polsku" czyli nie znam sie ale sie wypowiem 🤣 (tzn. Nie jeżdżę ale sie wypowiem)

Ten podział to jest to co spowodowalo że zrezygnowałem ze stałego uczestnictwa w turniejach BB. Dla mnie zawsze był przerostem formy nad treścią. Wstawianie tego pozniej w moge do repy/nie moge, nie mam punkciku tu czy tam bo to byl master a to uber coś tam. Mnie to odrzuca ale to tylko ja ;)
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Domingo » 28 sty 2022, 10:10

Wywalić rangę Master. To twór skopiowany z innych systemów, które od lat są "na rynku", mają swoją tradycje i dobrze sobie radzą, niezależnie od edycji gry w którą grają.

Zostawić podstawowe (wszędzie takie same) i nieskomplikowane wymogi:

Turnieje mogą mieć dowolne zasady. Warunkiem zaliczenia ich do ligi jest zgłoszenie na forum Ligi z przynajmniej 4-tygodniowym wyprzedzeniem oraz spełnienie następujących wymogów:
- zgłoszony do NAF
- obsługa turnieju na komputerze przy użyciu programu SCORE
- minimum 5 gier
- uczestnictwo co najmniej 6 graczy.

I zrobić punktację zależną od frekwencji, tak jak pisał Rover. Podobnie jak jest teraz (trzy różne punktacje) ale z progami w zależności od frekwencji a nie rangi turnieju.
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3794
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: MarkusNord » 28 sty 2022, 11:58

Domingo pisze: 28 sty 2022, 10:10 I zrobić punktację zależną od frekwencji, tak jak pisał Rover. Podobnie jak jest teraz (trzy różne punktacje) ale z progami w zależności od frekwencji a nie rangi turnieju.
Popieram to co pisze Domingo i Rover ale dla uproszczenia z uwagi na pewne przyzwyczajenie nazewnictwo bym zostawił. Skoro mamy zostać przy 3 różnych punktacjach zależnych od frekwy to może zostać podział na lokale, challengery i mastery. Zmieni się tylko ich rola i waga.

Jeżeli będzie nacisk na zmianę nazewnictwa to proponuję jakoś tak z nawiązaniem do sportu żeby się wyróżnić na tle gier bitewnych, np. coś w stylu Turniej Ekstra Klasy i tym podobne.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
Domingo
trener
Posty: 5134
Rejestracja: 15 sty 2013, 19:22
Lokalizacja: War Saw

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Domingo » 28 sty 2022, 12:07

MarkusNord pisze: 28 sty 2022, 11:58
Domingo pisze: 28 sty 2022, 10:10 I zrobić punktację zależną od frekwencji, tak jak pisał Rover. Podobnie jak jest teraz (trzy różne punktacje) ale z progami w zależności od frekwencji a nie rangi turnieju.
Popieram to co pisze Domingo i Rover ale dla uproszczenia z uwagi na pewne przyzwyczajenie nazewnictwo bym zostawił. Skoro mamy zostać przy 3 różnych punktacjach zależnych od frekwy to może zostać podział na lokale, challengery i mastery. Zmieni się tylko ich rola i waga.
No nazwy mogą zostać dla jakiegoś tam porządku, ale to tylko nazwa. Bo turniej zostanie np. masterem dopiero po tym jak się odbędzie i frekwencja na to wskaże :)
Obrazek
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

Awatar użytkownika
Misque
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 16 cze 2018, 21:40
Kontakt:

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Misque » 28 sty 2022, 13:23

Ja to widzę inaczej, fajnie żeby był jeden duży turniej na region/środowisko plus Polish Open i on był punktowany do rankingów i do reprezentacji. Warszawa z Polish Open i Winter Cup, Trójmiasto z Beach Bowl, Rzeszów Rum Bowl, Wrocław Brick Bowl, Lublin Goat Cup, itd, przepraszam jak nie wymieniłem jakiegoś dużego turnieju, to były tylko przykłady.

Tak dla dużych turniejów, nie jakieś małe lokale, bo zrobić ich można kilkanaście i zdobywać punkty.
Pozdro
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość