[Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: rover » 07 lut 2022, 09:49

Pierwsze dwa-trzy mecze to zawsze jest random. Potem jak grasz caly czas na wysokich stolach to nie ma tam juz za bardzo przypadkow. Jak sobie przesledzisz paringi z drugich dni turniejow to tam jest zazwyczaj ta sama pula ok. 10 graczy (w zaleznosci od obecnosci na turnieju) plus kilka osob, ktore zaliczaja w topce jakis randomowy wystep. Na bashu i beach bowlu ta pula randomowa byla duzo wieksza w topce, bo nie bylo wielu dobrych graczy na tych eventach, wiec nie do konca sie zgadzam, ze ci najlepsi gracze na kazdym turnieju beda. Przed pandemia raczej byli, obecnie trudno powiedziec jak bedzie, ale i turnieje sa generalnie mniejsze.

W kazdym razie rozumiem, ze pomimo wszystko, na wygrana maja wplyw tez czynniki losowe, a obecnie wieksze turnieje to ok 40-50 osob. Dlatego proponuje podzial 20/35/50+/ z minimalna zmiana progow punktowych, szczegolnie powyzej 50 os. Wtedy to o czym piszesz nie ma az tak duzego znaczenia. Teraz roznica punktowa pomiedzy challangerem 20os i masterem 30os to prawie 30%.

No i to gwarantuje przejrzystosci zasad i nie doprowadza do sytuacji, ze na turnieju ma sie o te 30% wiecej punktow do rankingu, bo organizator wszystkich przegadal :)
Ostatnio zmieniony 07 lut 2022, 09:58 przez rover, łącznie zmieniany 1 raz.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Grab » 07 lut 2022, 09:58

a może zupełna rewolucja?

w ramach dziury w sercach po PO może zróbmy PE(polisz eliminejszyn)?

PE-turniej z gronem organizatorów lub przechodni. prowadzimy ranking i w zależności od woli/możliwości organizatorów 40-100 zaproszeń dla odpowiedniej ilościmiejc, naf,modlerka.etc obowiązkowe. p przypadku niemożliwości/braku chęci kogoś z listy w jego miejsce wskakuje kolejny wolny. ruleset płaski- identyczny z imprezą, na którą zbiera się kadra i z topki wyłąniamy kadrę.
oczywiście sposoby pkt reszty turnieji mogą pozostać/możemy pozmieniać.

przykładowe pytania:
-ale co jeśli termin mi nie będzie pasować? - trudno,piszemy z perspektywy wyłaniania kadry,która w założeniu ma mieć możliwość dostosowania się do terminu imprezy na którą jest wyłaniana.

-czy nie potrzebujemy większej próby/ilości turnieji/meczy do sprawiedliwego wyboru?- niekoniecznie.dobry gracz jest dobrym graczem zawsze, wybitny wybitnym zawsze i tu ich pozycja nie powinna być zagrżona a dodatkowo dało by to szanse potencjalnym kopciuszkom. euro to nie golden ligue(cykl imprez sportowych) tylko pojedyńczy turniej, więc sporadyczny kopciuszek też może się pojawić raz na x razy.

-kto miałby to organizoać i kiedy?- można wykożytać termin po PO,dopóki Domingo/następca nie ogłosi ponownej organizacji. można maj, jeśli Łódź nie będzie robić drużnówki, można sierpień- termin dużo bliższy euro. organizator- chętny/wyłoniony wśród chętnych( tu proponowałbym organizatorów sprawdzonych ze względu na rangę imprezy- wyłanianych po zakończonym sezonie wśród organizatorów 2dniówek o frekfencji 40+ z uwzględnieniem haloffejmów takich jak wspomniany wcześniej Domingo czy Kap. Stokczan)
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: rover » 07 lut 2022, 10:01

Pomysl bardzo ciekawy Grab, ale to niestety nie sa szachy tylko BB. Jeden turniej to za malo zeby wylonic kadre, bo na BB naklada sie pomimo wszystko jakas randomizacja. Proba gier za mala, komus nieprzypasuje ruleset pod rase, zlozy zla rozpiske, dostanie dwa randomowe pitch cleary, nie moze jechac etc.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2022, 14:02 przez rover, łącznie zmieniany 1 raz.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
rezerwowy
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2017, 21:55
Lokalizacja: Łódź

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: KapitanStokczan » 07 lut 2022, 10:21

Grab super pomysł! Ale bym pojechał nawet to oglądac! Najlepsi kołcze się naparzają! Liga Mistrzów.
Niestety tak jak Rover uważam że nie byłoby to najlepsze rozwiązanie. Aczkolwiek popieram pomysł żebyscie coś takiego robili.

Drużynówki nie będzie więc czerwiec wolny, może w kolejnym roku jak scena się odbuduje. Obecnie nie mam czasu na to, ale w głębi gdzieś tam chce podziałać.

Edit: może takie coś by pomogło jeżeli byłby młyn na górze (tyle samo punktów, ktoś nie może, ktoś nie chce i trzeba dobrać kogoś z miejsc niższych)
NAF 25276

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4283
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Oren » 07 lut 2022, 13:13

@Grab bardzo ciekawy pomysł nad którym warto by było się pochylić.

Imo mógłby być to turniej kończący sezon wyłaniający kadrę. Oczywiście rozumiem Rovera że nagle moglibyśmy mieć "fartowna" drużynę osób które pierwszy raz wpadły na turniej. Dlatego Osoby z topki mogłyby być jakoś rozstawione. Np dostać dodatkowe punkty na start itp. na razie nie wiem jak to ugryźć ale można się nad tematem pochylić.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4347
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Shawass » 08 lut 2022, 15:46

Dziękuję wszystkim za zabranie głosu w dyskusji, jestem świeżo po aktywnym włojażu i muszę odespać nieco, ale maks do czwartku zbiorę Wasze propozycje i przedstawię je w formie jak najprostszej pod głosowanie :)

Będziecie mieli czas na to żeby spokojnie uznać czy taka forma Wam pasuje czy nie i odpali się głosowanie.

Zastrzegam sobie że jeszcze nie przeczytałem wszystkich wątków ale słyszałem że było tu grubo - jeśli w międzyczasie doszło do ogólnego uznania że marność nad marnościami i wszystko marność to odpuszczę robienie jakichś głosowań, ale mam nadzieję że mimo wszystko da się coś ustalić :D

Stay tuned.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
BRaN
rekrut
Posty: 335
Rejestracja: 03 sty 2018, 21:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: BRaN » 08 lut 2022, 21:33

Dobry wieczór,
Zapraszam do lektury.
Obiecuję, że jest w miarę krótka: https://docs.google.com/document/d/1X-M ... sp=sharing
Kłaniam się,

tym-razem-nie-trolliczny :o BRaN
Obrazek

Szwajcar vol 6: spartan Orcs

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10545
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: leon » 08 lut 2022, 21:41

@BRaN sensowne argumenty ale olbrzymi boost 1 turnieju. sporo za duzy.
(troll mode on)
dla mnie super bo na polish nie byłem nigdy gorzej niz na 6 miejscu
(troll mode off)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
BRaN
rekrut
Posty: 335
Rejestracja: 03 sty 2018, 21:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: BRaN » 08 lut 2022, 21:49

@leon - najdłużej myślałem i wahałem się nad samą punktacją... na pewno do debaty.
Obrazek

Szwajcar vol 6: spartan Orcs

Awatar użytkownika
BRaN
rekrut
Posty: 335
Rejestracja: 03 sty 2018, 21:20
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: BRaN » 08 lut 2022, 22:23

Grab pisze: 07 lut 2022, 09:58 a może zupełna rewolucja?

w ramach dziury w sercach po PO może zróbmy PE(polisz eliminejszyn)?
Pomysł mi się podoba tak samo, jak moje zastrzeżenie do niego :) obawiam się, że taki format eliminacji może owocować odchyleniami od norm, tj. gracze, którzy są mocni i mają jak najlepszą legitymację do reprezentowania Polski na Mistrzostwach, mogą doświadczyć tego jakże nietypowego "złego dnia" i w rezultacie stracić miejsce w reprezentacji.
Obrazek

Szwajcar vol 6: spartan Orcs

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości