[Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Grab » 08 lut 2022, 22:39

Dla mnie to akurat argument dla kopciuszków wypełniających minimum olimpijskie
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3826
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: MarkusNord » 08 lut 2022, 22:54

Widzę, że tworzą się dwa fronty podejścia do tematu. W takim wypadku po primo musimy sobie odpowiedzieć na 2 pytania:

1. Czy chcemy mieć reprezentację z przypadku dając szansę każdemu, żeby chociaż raz w życiu posmakował czym jest EuroBowl.
2. Czy chcemy mieć reprezentacje kompetytywną, doświadczoną i realnie walczącą o najwyższe miejsce, co daje profity i prestiż dla naszego Community.

Jeśli na to sobie odpowiemy to zmniejszymy ilość proponowanych zasad do głosowania pod kontem doboru reprezentacji. Co w efekcie ułatwi dalszą pracę.

EDIT: Przykry fakt. Opcja pomiędzy nie istnieje, dlaczego:
Jeśli jakaś część reprezentacji będzie for fun z przypadku lub odwrotnie, kompetytywna, będą sobie psuć grę wewnątrz zespołu. Ani nie będzie z tego zabawy ani efektów bo jedni będą się podczas Euro denerwować na drugich, a w najlżejszej formie będą się ignorować co przeszkadza w grze drużynowej a przypomnę, że oto głównie na Euro chodzi. Nie o indywidualny wynik tylko o grę zespołową, tym się zdobywa sukcesy na tego typu turniejach.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10551
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: leon » 08 lut 2022, 23:28

dla mnie bezapelacyjnie 2. pograc for fun to sobie mozna na europen lub na worldcupie i tak samo sie doswiadczy emocji wielkiego turnieju. dla mnie taki pomysl z jednym turniejem eliminacyjnym jest nieakceptowalny. mozna zrobic championship na zasadzie best of the best na koniec (sezonu, roku, cokolwiek) graja w ograniczonym osobowy turnieju, top8, top10, topx. ale to raczej tylko dla chwały i sławy
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: rover » 08 lut 2022, 23:45

leon pisze: 08 lut 2022, 23:28 dla mnie bezapelacyjnie 2. pograc for fun to sobie mozna na europen lub na worldcupie i tak samo sie doswiadczy emocji wielkiego turnieju. dla mnie taki pomysl z jednym turniejem eliminacyjnym jest nieakceptowalny. mozna zrobic championship na zasadzie best of the best na koniec (sezonu, roku, cokolwiek) graja w ograniczonym osobowy turnieju, top8, top10, topx. ale to raczej tylko dla chwały i sławy
No niestety sklad wyloniony w jednym turnieju to troche jak rzucanie k100 w rankingu. Generalnie waga turniejow powinna miec niewielkie odchylenia.

Repra w teorii jest w wiekszosci krajow najbardziej naporowym skladem jaki moze dany kraj wystawic. Jezeli podejdziemy do tego tak super lajtowo to Ci co tam pojada tez nie beda sie zbyt dobrze bawili ;)
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Grab » 09 lut 2022, 00:20

Wierzę na słowo-mojo imprezę odwołali 😉
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4348
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Shawass » 10 lut 2022, 01:18

MarkusNord pisze: 08 lut 2022, 22:54 EDIT: Przykry fakt. Opcja pomiędzy nie istnieje, dlaczego:
Jeśli jakaś część reprezentacji będzie for fun z przypadku lub odwrotnie, kompetytywna, będą sobie psuć grę wewnątrz zespołu. Ani nie będzie z tego zabawy ani efektów bo jedni będą się podczas Euro denerwować na drugich, a w najlżejszej formie będą się ignorować co przeszkadza w grze drużynowej a przypomnę, że oto głównie na Euro chodzi. Nie o indywidualny wynik tylko o grę zespołową, tym się zdobywa sukcesy na tego typu turniejach.
Jak pojedziesz z reprezentacją to się dowiesz jak jest w praktyce, "przykre fakty" to Twoja teoria

https://sjp.pwn.pl/szukaj/teoria.html
teoria
1. «całościowa koncepcja zawierająca opis i wyjaśnienie określonych zjawisk i zagadnień; też: czyjakolwiek koncepcja na określony temat»
2. «dział nauki o literaturze, kulturze, sztuce itp. zajmujący się systematyzowaniem pojęć i twierdzeń leżących u podstaw tych dziedzin»
3. «teza jeszcze nieudowodniona lub nieznajdująca potwierdzenia w praktyce»

Byłem w reprze zarówno jako grająca jak i niegrająca osoba i jedyne spiny były nie przy grze a przy imprezowaniu jak się wymieniało zdaniami - reszta to było zespołowe walczenie. nikt się na nikogo nie denerwował podczas gry, Juniooor miał mecz którego było wygrać bardzo ciężko dzięki przeciwnikowi (sławne klony Dark Elfów o których wspominałem w Walcu) ale NIKT nie denerwował się na niego tylko wspieraliśmy i zajebiście się cieszyliśmy że wygrał. Z drugiej Slimaq miał mega słabą passę w Porto, ale nikt się na niego z tego powodu nie denerwował.

I ZAWSZE chodziło o grę zespołową....

Rozumiem o czym piszesz, ale piszesz z punktu widzenia którego nie doświadczyłeś na EB w reprze, w której zawsze ludzie byli ci którzy wybrać się mogli i chcieli 🤷‍♂️ Masz swoje zdanie, ale moim zdaniem to spore czarnowidztwo.

Co do kwestii decyzji Koordynatorów - dyskutujemy na ten temat, rozważamy parę opcji, damy znać mam nadzieję dzisiaj (czwartek). Przepraszam osobiście że w pewnym stopniu opóźniam decyzję co do sezonu 2019/2022, kwestia 2022/24 będzie na spokojnie rozpisana i pewnie z dłuższym terminem.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4348
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Shawass » 10 lut 2022, 02:30

Shawass pisze: 10 lut 2022, 01:18
MarkusNord pisze: 08 lut 2022, 22:54 EDIT: Przykry fakt. Opcja pomiędzy nie istnieje, dlaczego:
Jeśli jakaś część reprezentacji będzie for fun z przypadku lub odwrotnie, kompetytywna, będą sobie psuć grę wewnątrz zespołu. Ani nie będzie z tego zabawy ani efektów bo jedni będą się podczas Euro denerwować na drugich, a w najlżejszej formie będą się ignorować co przeszkadza w grze drużynowej a przypomnę, że oto głównie na Euro chodzi. Nie o indywidualny wynik tylko o grę zespołową, tym się zdobywa sukcesy na tego typu turniejach.
Jak pojedziesz z reprezentacją to się dowiesz jak jest w praktyce, "przykre fakty" to Twoja teoria

https://sjp.pwn.pl/szukaj/teoria.html
teoria
1. «całościowa koncepcja zawierająca opis i wyjaśnienie określonych zjawisk i zagadnień; też: czyjakolwiek koncepcja na określony temat»
2. «dział nauki o literaturze, kulturze, sztuce itp. zajmujący się systematyzowaniem pojęć i twierdzeń leżących u podstaw tych dziedzin»
3. «teza jeszcze nieudowodniona lub nieznajdująca potwierdzenia w praktyce»

Byłem w reprze zarówno jako grająca jak i niegrająca osoba i jedyne spiny były nie przy grze a przy imprezowaniu jak się wymieniało zdaniami - reszta to było zespołowe walczenie. nikt się na nikogo nie denerwował podczas gry, Juniooor miał mecz którego było wygrać bardzo ciężko dzięki przeciwnikowi (sławne klony Dark Elfów o których wspominałem w Walcu) ale NIKT nie denerwował się na niego tylko wspieraliśmy i zajebiście się cieszyliśmy że nie przegrał. Z drugiej Slimaq miał mega słabą passę w Porto, ale nikt się na niego z tego powodu nie denerwował.

I ZAWSZE chodziło o grę zespołową....

Rozumiem o czym piszesz, ale piszesz z punktu widzenia którego nie doświadczyłeś na EB w reprze, w której zawsze ludzie byli ci którzy wybrać się mogli i chcieli 🤷‍♂️ Masz swoje zdanie, ale moim zdaniem to spore czarnowidztwo.

Co do kwestii decyzji Koordynatorów - dyskutujemy na ten temat, rozważamy parę opcji, damy znać mam nadzieję dzisiaj (czwartek). Przepraszam osobiście że w pewnym stopniu opóźniam decyzję co do sezonu 2019/2022, kwestia 2022/24 będzie na spokojnie rozpisana i pewnie z dłuższym terminem.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
teillman
trener
Posty: 3207
Rejestracja: 11 sty 2017, 00:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: teillman » 10 lut 2022, 21:54

Jak ustalicie termin głosowania to dajcie znać najlepiej fejsowo albo telefonicznie bo zaglądam tu średnio raz na miesiąc :)
Steam:teillman
Obrazek
Gamonie wykonują blitz i podanie tym samym zawodnikiem podczas jednej akcji. :?

Awatar użytkownika
Grzechu
rezerwowy
Posty: 569
Rejestracja: 08 mar 2020, 19:14
Lokalizacja: Waszawa

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Grzechu » 10 lut 2022, 22:13

Hej to ja jeszcze wrzucę swoje zdanie Świeżaka :)
Po przebrnięciu przez te wszystkie posty mam jeden wniosek o którym nikt nie wspomniał.

Czym różni się Brick i Goat od wcześniejszych turniejów?
Brick I Goat się jeszcze nie odbyły, tzn. można je uznać masterami, bądź nie. Ważne aby było to jasno podane i pozostawić graczom decyzję czy chcą cisnąć poważnie o zwycięstwo czy wypić wódeczkę z kolegami bez parcia na wynik.
Zmienianie klasyfikacji np. Bashfestu pozostawia niesmak w postaci: "pewnie komuś dobrze poszło dlatego walczy o uznanie tego turnieju jako mastera"

Ja jako gracz nowy chciałbym wiedzieć czy dwa najbliższe turnieje na które planuje jechać (Brick i Goat) są masterami i mam szanse powalczyć o miejsce w reprezentacji. Czy działa to na zasadzie: zrobimy takie zamieszanie że wszystkim się odechce, a my pojedziemy koleżeńskim składem.
Narazie wynika że od kiedy zacząłem grać (beachbowl 2021), wszystko ma być challengerem i nie mam startu do turniejów które były Masterami

Pozdro i widzimy się na BrickBowlu- oby był masterem, bo nigdy żadnego nie wygrałem, a chętnie o to powalczę :P
Lepiej być Fajansem niż gamoniem

Awatar użytkownika
Oren
trener
Posty: 4284
Rejestracja: 25 sty 2018, 10:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian punktowania turniejów Local/Master/Challenger

Post autor: Oren » 10 lut 2022, 22:50

Nie oatrz przez pryzmat master/challenger proszę Cię, bądź ponad to. Jeśli wygrasz bądź będziesz w topce jednego i drugiego turnieju to masz bardzo dużą szansę zaistnieć na topce rankingu, proste.
2023 Rok:
II Miejsce - Gliniany Golem
III Miejsce - Wyjście z Szafy
II Miejsce - MBT Fest
I MIEJSCE - LEGENDARY CUP III
I MIEJSCE - TLBB XV
III Miejsce - Military CUP III

Nick na FumBBl: Oren

O Rety Blood Bowl!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość