[Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: leon » 05 lut 2022, 13:52

@Snajper 1. fajny pomysl z 1 akapitu. co do drugiego to nie podoba mi sie ze robiac PO osrodek traci mastera swojego. przeciez takie po to uznanie srodowiska, niech ta "nagroda" bedzie naprawdę nagroda.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
DoTheMario
rezerwowy
Posty: 425
Rejestracja: 27 cze 2017, 16:48
Lokalizacja: Wrocław

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: DoTheMario » 05 lut 2022, 18:55

1) Chciałbym raczej bardziej czytelnego podziału, najlepiej zakładając, że challenger to taki niewyrosły master (czyli ten nazwijmy to "rok rozbiegowy"). Uważam, że challengery powinny się liczyć tak samo jak mastery. Porzućcie w ogóle tę nazwy master i challenger, nazwijcie je po prostu "Ranked", będzie czytelniej. Jak komuś się będzie chciało, to można zrobić ranking tylko turniejów "Ranked" jak również osobny "Non-ranked", i do dyspozycji repry zostaje czy wybierają sobie dopełniającą dwójkę na podstawie tylko reprowego rankingu, czy rankingu ogólnego, np. ELO.
Wymagania kluczowe dla punktowanego turnieju imo to: minimalna liczba uczestników, zgłoszenie do NAFu, odpowiednia liczba rund meczowych, ogłoszenie publiczne z odpowiednim wyprzedzeniem. Można by też założyć, że challenger nie musi mieć rozbiegówki do mastera, jeśli koordynatorzy się na to jednogłośnie zgodzą i będzie odpowiedni czas dla potencjalnych uczestników na zgłoszenie się/zaaranżowanie czasu (żeby nie były akceptowane na ostatnią chwilę czy coś).

2) Przy obecnej liczbie odbywających się turniejów to jest to bardzo śliski temat. Wydaje mi się, że odpowiedź 3 jest rozsądna, chociaż powinno to również być zależne od liczby zorganizowanych turniejów w danym sezonie (niestety nie jestem w stanie powiedzieć jak uzależnione :C). Jeśli w 2022 zorganizowane zostaną tylko 3 turnieje liczące się do repry (w co wątpię, ale nigdy nie wiadomo), to trochę smutno by było jeśli ktoś starający się o wyniki mógłby na którymś się nie pojawić.

3) Do poprzedniej repry (w której na szczęście nie przegrałem żadnego meczu chciałbym nadmienić xD) byłem proponentem opcji 6+2/7+1 i przy tym pozostanę. Niby można polemizować, że jak ktoś naciuła tych punktów to zagra dobrze nawet ziemniakiem, więc 8 najlepszych po prostu sobie zagra, ale nic nie stoi na przeszkodzie tej "szóstce" wybrać dwie osoby dalej w rankingu jeśli będzie im to na rękę i z wiatrem :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: Shawass » 08 lut 2022, 15:47

Dziękuję wszystkim za zabranie głosu w dyskusji, jestem świeżo po aktywnym włojażu i muszę odespać nieco, ale maks do czwartku zbiorę Wasze propozycje i przedstawię je w formie jak najprostszej pod głosowanie :)

Będziecie mieli czas na to żeby spokojnie uznać czy taka forma Wam pasuje czy nie i odpali się głosowanie.

Zastrzegam sobie że jeszcze nie przeczytałem wszystkich wątków ale słyszałem że było tu grubo - jeśli w międzyczasie doszło do ogólnego uznania że marność nad marnościami i wszystko marność to odpuszczę robienie jakichś głosowań, ale mam nadzieję że mimo wszystko da się coś ustalić :D

Stay tuned.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: leon » 08 lut 2022, 16:31

@Shawass jesli się mogę wciąć z podsumowaniem. Wątek w którym pisze wybrany jest w sposób losowy

1. Szybkie głosowanie community - max do czwartku czy utrzymujemy koordynatorów w obecnej formule (stan osobowy nie ważny chodzi czy utrzymujemy ciągłość działania)

2. Jeśli community przegłosuje ze tak, to ultraszybkie głosowanie koordynatorów w piątek nad statusem Brick. Czy master czy nie.

3. Głosowanie community nad rzeczami które tu były dyskutowane na przyszłość.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: Grab » 08 lut 2022, 16:51

@leon A na jakiej podstawie, wywołujesz głosowanie nad tytułem "Master" dla Brick Bowla?

Ad1. Dodałbym czy przy utrzymaniu pozostawiamy formułę obecną czy poszerzamy skład koordynatorów na następny sezon o np. Kraków, Szczecin, Koszalin, Tarnów, Dębica, Katowice, co może utrudnić szybkie głosowanie.
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: leon » 08 lut 2022, 17:13

Grab pisze: 08 lut 2022, 16:51 @leon A na jakiej podstawie, wywołujesz głosowanie nad tytułem "Master" dla Brick Bowla?

Ad1. Dodałbym czy przy utrzymaniu pozostawiamy formułę obecną czy poszerzamy skład koordynatorów na następny sezon o np. Kraków, Szczecin, Koszalin, Tarnów, Dębica, Katowice, co może utrudnić szybkie głosowanie.
ad1. mialo byc szybko. rozszerzenie na kolejny sezon mozna przeglosowac pozniej jesli okaze sie ze community chce utrzymania funkcji koordynatorow

ad2. Master Brick? Nie wywoluje glosowania, tylko sugeruje koordynatorom, ze warto byloby to zrobic wspomniane glosowanie przed rozegraniem Bricka aby nie było potem jeszcze bardziej chorych akcji niz byly do tej pory. Do wywołania rzeczonego głosowania nie mam mocy sprawczej.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: Shawass » 08 lut 2022, 17:22

leon pisze: 08 lut 2022, 16:31 @Shawass jesli się mogę wciąć z podsumowaniem. Wątek w którym pisze wybrany jest w sposób losowy

1. Szybkie głosowanie community - max do czwartku czy utrzymujemy koordynatorów w obecnej formule (stan osobowy nie ważny chodzi czy utrzymujemy ciągłość działania)

2. Jeśli community przegłosuje ze tak, to ultraszybkie głosowanie koordynatorów w piątek nad statusem Brick. Czy master czy nie.

3. Głosowanie community nad rzeczami które tu były dyskutowane na przyszłość.
Nie do końca rozumiem, 1-3 to propozycje jak przeprowadzić głosowanie?

Przeczytam całość dyskusji na temat Bricka ale jest on osobny od tych trzech wymienionych, daj znać o co Ci chodziło powyżej
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: leon » 08 lut 2022, 17:25

1-2 propozycja co zrobic przed Brickiem jeszcze zanim rozpiszesz glosowanie na przyszlosc. a tematy musisz cale przeczytac zeby miec obraz dlaczego takie exproesowe rozwiazanie proponuje w sprawie opisanej wyzej
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Grab
rezerwowy
Posty: 783
Rejestracja: 15 kwie 2017, 08:46

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: Grab » 08 lut 2022, 17:35

@leon Lista zapisów na Bricka Bowla jest zamknięta, rozpiski wysłane, więc próba odebrania tytułu Mastera na 3 i pół dnia przed turniejem jest bezcelowa, a ogranicza możliwości wypowiedzenia się wszystkim zwolennikom odebrania tego tytułu.
steam: grabpl
cziterkiler

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: leon » 08 lut 2022, 18:14

Grab pisze: 08 lut 2022, 17:35 @leon Lista zapisów na Bricka Bowla jest zamknięta, rozpiski wysłane, więc próba odebrania tytułu Mastera na 3 i pół dnia przed turniejem jest bezcelowa, a ogranicza możliwości wypowiedzenia się wszystkim zwolennikom odebrania tego tytułu.
zeby nie bylo dla mnie Brick był, jest i powinien być Masterem. Ale moje zdanie znaczy tyle co zeszłoroczny śnieg w tej kwestii. :-)
Chodzi mi o wiecej spokoju po Bricku. Ale może tylko ja to czarno widzę.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości