[Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Awatar użytkownika
Elkołak
trener
Posty: 4280
Rejestracja: 08 lip 2014, 13:21
Lokalizacja: Grudziądz

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: Elkołak » 09 lut 2022, 07:40

Grab pisze: 08 lut 2022, 20:43
Elkołak pisze: 08 lut 2022, 20:13 W Jeden z dziesięciu dzisiaj padło pytanie Czy Brick jest masterem? Prawidłowa odpowiedź Master! :D Oglądałem to wiem.
Nagrałeś albo masz linka?
Dorzuciłbym do portfolio ekipy wrocławskiej. ;)
Oczywiście! Nagrywam wszystkie odcinki Jeden z dziesięciu :D
steam: Elkolak75

Turnieje: 47
110-48-53 (319-210)

Turnieje NAF 78-31-39 (228-156) Rasy: 29

Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: Shawass » 11 lut 2022, 19:54

Informacyjnie - spisałem wszystkie opinie z tematu, przekuję je w proste opcje do głosowania ale nie tak proste żeby ominęły jakieś niuanse jakie pomysłodawcy mogli chcieć w nich zawrzeć

w niedzielę powinny tu zawisnąć, mam nadzieję że nie później niż w poniedziałek - TO JESZCZE NIE BĘDZIE GŁOSOWANIE, to będzie moment żeby albo pomysłodawcy się wypowiedzieli że źle zrozumiałem ich pomysł i wprowadzili korekty przed głosowaniem albo żeby dodać opcje pod głosowanie jeśli wejdą jakieś dobre pomysły. koniec tego okresu zostanie wyznaczony po zakończeniu głosowania nad tym czy rola koordów będzie utrzymana czy nie, bo wiadomo - zmieni to nieco

dziękuję Wam bardzo za podjęcie się dyskusji, cieszy mnie to osobiście że są ludzie zaangażowani ^^
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: Shawass » 03 mar 2022, 20:40

UWAGA, TO NIE JEST GŁOSOWANIE

Poniżej podaję Wasze propozycje pod głosowanie dla Koordynatorów dotyczące zmian doboru Reprezentacji Polski na EuroBowl. Proszę przyjrzyjcie się im i do 09.03 dajcie znać czy dobrze udało mi się je ująć czy może pominąłem coś ważnego co chcieliście przekazać w wypowiedzi albo co chcecie "uszczególnić". Część opcji została przeniesiona do tematu dotyczącego zmiany w naliczaniu punktów (szczególnie te które dotyczą zachowaniu rang turniejów jako że w dużej mierze wiążą się z punktacją).

Samo głosowanie zostanie przeprowadzone przez Koordynatorów po 10.03 w ogłoszonym terminie

Również, jeśli macie jeszcze jakieś inne pomysły to proszę o podanie ich w tym temacie. Ważne dla zachowania porządku - potrzebujemy w tym temacie produktywnych propozycji na zmianę doboru Reprezentacji, "Nicea albo śmierć!" proszę zaoszczędźcie wszystkim bo na to były dwa tygodnie, tak samo jeśli zostaną podane propozycje to nie będzie potrzeby linczować/onanizować osobę która takową propozycję poda. Z góry dzięki :)

I dzięki wszystkim którzy podali swoje propozycje i z góry tym którzy dodadzą kolejne ^^
1) Czy Reprezentacja powinna być wybierana według Rankingu?
a) Tak, po wprowadzeniu w nim zmian
b) Nie, reprezentacja powinna się składać z chętnych graczy którzy się zgłoszą, a spośród nich albo wybrany kapitan/kapitanowie albo społeczność głosuje kto ma do niej dołączyć (można pominąć pozostałe pytania w głosowaniu)
c) Nie, każde środowisko powinno wybrać swoich reprezentantów do Reprezentacji Polski, a spośród nich albo wybrany kapitan/kapitanowie albo społeczność głosuje kto ma do niej dołączyć (można pominąć pozostałe pytania w głosowaniu)

2) Czy turnieje klasy Master powinny być ograniczone do konkretnej ilości na rok i jednego Mastera na środowisko (poza Polish Open)?
a) Tak, jeśli rok wcześniej się odbyły
b) Tak, niezależnie od tego czy rok wcześniej się odbyły (nie jest potrzebna ciągłość serii danego Mastera)
c) Nie

3) Ile najlepszych wyników powinno być liczonych graczowi do Rankingu do Reprezentacji?
a) 3
b) 5
c) Ilość równa 50% Masterów które odbyły się w dany sezonie, max 5
d) 3 najlepsze Mastery + 2 najlepsze Challengery lub zamiennie Mastery

4). Jak ilościowo powinien wyglądać wybór członków reprezentacji?
a) 8 najlepszych graczy w Rankingu którzy są chętni jechać
b) 8 najlepszych graczy grających danymi rasami w sezonie którzy są chętni jechać
b) 6 najlepszych graczy w Rankingu którzy są chętni jechać oraz 2 wybranych przez nich graczy ze środowiska
UWAGA, TO JESZCZE NIE GŁOSOWANIE
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
rezerwowy
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2017, 21:55
Lokalizacja: Łódź

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: KapitanStokczan » 04 mar 2022, 13:24

Ja jedno co mogę podrzucić:
meta w tym roku to chaos (naprzyklad)
3-4 graczy sie lapie bo gra chaosem
co dalej?
NAF 25276

Awatar użytkownika
DoTheMario
rezerwowy
Posty: 425
Rejestracja: 27 cze 2017, 16:48
Lokalizacja: Wrocław

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: DoTheMario » 04 mar 2022, 14:02

KapitanStokczan pisze: 04 mar 2022, 13:24 Ja jedno co mogę podrzucić:
meta w tym roku to chaos (naprzyklad)
3-4 graczy sie lapie bo gra chaosem
co dalej?
W roku nieszczęsnym 2020 przy wybieraniu reprezentacji Leon zapytał się mnie, czy chcę grać Amazonkami, bo jest to mój (ówczesny) jak i jego main, ale ja mam pierwszeństwo, bo wtedy wyjątkowo byłem od niego wyżej w rankingu. Ja odpowiedziałem, że chciałbym grać tymi zonkami, a Leon lekko zawiedziony, ale zaczął szukać innego teamu do grania w repie. Sugeruję takie kroki:
1. Pan X-iński jest na pierwszym miejscu w rankingu i mainuje Chaos, za nim pan Y-iński i pan Z-iński, którzy też wygrali metowym chaosem.
2. Jeśli Pan X-iński chce grać Chaosem, to ma do tego pierwszeństwo. Jeśli nie chce, szansę na granie Chaosem dostaje pan Y-iński, a później Pan Z-iński.
3. W sytuacji gdzie każdy chce grać Chaosem: tough luck, trzeba było mieć więcej punktów Panowie Y- i Z-ińscy. Grajcie czymś innym, albo smutnabuzianawaszychtwarzach.jpg. Zawsze mogą grać Khornem, Orkami, jakimkolwiek bashem z wysokim pancerzem.

W takich sytuacjach pomóc może też system naboru 6+2 (tak, wiem, pcham ten system jak głupi).

Poza tym @Misiozaurus kiedyś rzekł, że pewnym graczom można dać ziemniaka i zrobią top10 na turnieju więc...
Obrazek

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: leon » 04 mar 2022, 14:36

Tym razem bede nad Mario i on bedzie musial wybrać co innego ;-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
DoTheMario
rezerwowy
Posty: 425
Rejestracja: 27 cze 2017, 16:48
Lokalizacja: Wrocław

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: DoTheMario » 04 mar 2022, 15:10

leon pisze: 04 mar 2022, 14:36 Tym razem bede nad Mario i on bedzie musial wybrać co innego ;-)
Znudziłem się Amazonkami :C Na pewno znajdę jakąś alternatywę :D
Obrazek

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: leon » 05 mar 2022, 08:06

DoTheMario pisze: 04 mar 2022, 15:10
leon pisze: 04 mar 2022, 14:36 Tym razem bede nad Mario i on bedzie musial wybrać co innego ;-)
Znudziłem się Amazonkami :C Na pewno znajdę jakąś alternatywę :D
to lepiej brzmi niz wyglada smutnabuzianawaszychtwarzach.jpg ;-)

anyway jak sie dostaniesz do repry i nie znajdziesz nic sensownego to sie odezwij. byle nie za pozno. ja akurat na amazonki mam ciekawy pomysl na te zasady i chetnie nimi zagram...
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
DoTheMario
rezerwowy
Posty: 425
Rejestracja: 27 cze 2017, 16:48
Lokalizacja: Wrocław

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: DoTheMario » 05 mar 2022, 13:14

leon pisze: 05 mar 2022, 08:06
DoTheMario pisze: 04 mar 2022, 15:10
leon pisze: 04 mar 2022, 14:36 Tym razem bede nad Mario i on bedzie musial wybrać co innego ;-)
Znudziłem się Amazonkami :C Na pewno znajdę jakąś alternatywę :D
to lepiej brzmi niz wyglada smutnabuzianawaszychtwarzach.jpg ;-)

anyway jak sie dostaniesz do repry i nie znajdziesz nic sensownego to sie odezwij. byle nie za pozno. ja akurat na amazonki mam ciekawy pomysl na te zasady i chetnie nimi zagram...
Ja raczej będę chciał Ludzi/Norscę/coś podobnego. Ale Amazonki z Grombrindalem/Zugiem wyglądają bardzo fajnie :3
Obrazek

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] EuroBowl 2024 - Propozycje zmian doboru reprezentacji na EuroBowl

Post autor: leon » 05 mar 2022, 13:32

Oddać 3 skille za gwiazdę? Za drogo
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości