[Dyskusja] Koordynatorzy Sezon 2022/24 - Propozycje zmian doboru Koordynatorów Polskiego Środowiska BB

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] Koordynatorzy Sezon 2022-2023 - Propozycje zmian doboru Koordynatorów Polskiego Środowiska BB

Post autor: leon » 05 lut 2022, 14:13

@rover zgadzam sie z Toba w 1 w 100%. Ranking jest tylko po to potrzebny aby wylonic kadre. I tez uwazam ze wiele osob teraz traci na to za duzo czasu i energii.

Nie zgadzam sie z tym, zeby 2-3 osoby wybieraly kadre. Pomijam obiektywnosc, bo znam conajmniej 1 osobe, ktora na spokojnie obiektywnie wybierałaby tych wg niej najlepszych. Ale ktos (pojedyncze osoby) nie ma szans znac siły i umiejetnosci wszystkich graczy w Polsce. Nie ma to mozliwosci. Nie pojedziesz wszedzie, nie zagrasz z kazdym, nie ocenisz kazdego. To niestety nie bedzie działało.

ps do Lublina (jak czas w weekendy pozwoli) to bede jezdzil na kazdy dwudniowy turniej, bo wg mnie ten, na ktorym byłem, był jednym z najlepiej zorganizowanych turniejów na ktorych byłem. Plus fantastyczni ludzie i pomysly urozmaicajace. I to pisze ja, ktory nie dostal 1 z nagrod bo Teilman przechlał whisky ;-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
rover
blitzer
Posty: 1639
Rejestracja: 02 lip 2013, 11:49

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Koordynatorzy Sezon 2022-2023 - Propozycje zmian doboru Koordynatorów Polskiego Środowiska BB

Post autor: rover » 05 lut 2022, 15:21

Snajper pisze: 05 lut 2022, 14:11 Z pełnym szacunkiem, ale temat rang turniejów w ostatnim okresie rozhulałeś Ty, Domingo i Grab :) Więc, jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B.
Jak najbardziej rozhulalem, bo po pierwsze zasady na obecny sezon mamy, po drugie nie zgadzam sie na ich wybiorcze stosowanie. Dokladnie o to chodzilo - skoro powiedzielismy w zeszlym roku A to teraz powiedzmy B.

Natomiast w wielu miejscach powiedzilem tez, ze uwazam obecne zasady za zupelnie nieaktualne i powiedzialem, ze trzeba je zmienic. To, ze trzymalismy sie ich w zeszlym roku i w zwiazku z tym powinnismy rowniez do konca obecnego sezonu to jedno. To czy maja sensa na przyszlosc to drugie.

I ja uwazam, ze nie maja sensu i wszystko komplikuja. Dlatego sugeruje tez inne rozwiazania. Stary system w obecnych realiach nie bedzie dzialal. Nawet jak sie go tasma podklei.

@leon jasne, rozumiem o co Ci chodzi. Ale to np srodowiska moglyby nominowac swoich reprezentantow do kadry, ktorzy sa tam najlepsi wedlug nich i moga jechac i z takiej puli jacys selekcjonerzy by wybierali. Mysle, ze rozwiazan jest wiele, czasu sporo, mozna byloby cos sensowniejszego niz ten czerstwy ranking i problematyczna punktacja zaproponowac. I nie mowie, ze akurat to co tu opisuje, to po prostu luzny pomysl, ktory ma pokazac perspektywe.
GAMONIE witają MYSZĘ!

FUMBBL: rover

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10528
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: [Dyskusja] Koordynatorzy Sezon 2022-2023 - Propozycje zmian doboru Koordynatorów Polskiego Środowiska BB

Post autor: leon » 05 lut 2022, 15:35

@rover proponuj rozne rozwiazania. przemysl je i zaproponuj takie calkowite i kompletne. stawiam, ze jak odkryjesz cos na prawde wartosciowego co ma szanse dzialac to koordynatorzy wezma to w glosowaniu pod uwage (tu jestem pewien wrecz ze tego Shawass doplinuje)

dla mnie mimo wszystko jakas forma rankingu z sezonu (ile by on nie obejmowal, rok czy 2 lata) jest najsensowniejsza. wyraznie widac kto w tym momencie jest w formie, albo mu kostki siedza, albo Nuffle sprzyja i ci najlepsi powinni jechac. tak jest moje zdanie. jak beda przydzielane te punkty to inna sprawa. ale tez najsensowniejsza wydaje sie od pozycji zajetej na wiekszych turniejach.

anyway jakby kadra ostatecznie nie miala byc wybierana to ja i tak na euro bede jezdzil. jak sie zakwalifikuje do kadry to jako reprezentant, jak nie to na euroopen. a jak beda rezprezentanci chcieli/potrzebowali treningu/pomocy to bede sluzyl swoja osoba. dla mnie kadra ma priorytet, kto by tam nie był. ale to akurat wiesz bo juz kiedys na ten temat gadalismy
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Czeftek
rekrut
Posty: 301
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:33

Re: [Dyskusja] Koordynatorzy Sezon 2022-2023 - Propozycje zmian doboru Koordynatorów Polskiego Środowiska BB

Post autor: Czeftek » 05 lut 2022, 15:47

Rogal pisze: 05 lut 2022, 12:28 Koordynatorzy się nie sprawdzili jako grupa. Poganianie towarzystwa przez Shawassa czy Reszka niewiele daje. Jest burdel.
IMHO skasować koordów. Raz na dwa lata wybierać 3 osoby które o wszystkim decydują. Jak ktoś sobie nie radzi z krytyką to nie startuje. Jeśli mimo tego ma pomysły to uderza z tym do 3.
Tyle.
Rogal uważam że jak nie jesteś zadowolony z pracy swojego przedstawiciela (koordynatora) to powinieneś te sprawę poruszyć w środowisku i rzeczonego koordynatora zmienić.
stemid: Czeftek

https://steamcommunity.com/id/Czeftek/


„Daj komuś ogień, a będzie mu ciepło przez jeden dzień, ale wrzuć go do ognia, a będzie mu ciepło do końca życia”

Awatar użytkownika
KapitanStokczan
rezerwowy
Posty: 663
Rejestracja: 28 wrz 2017, 21:55
Lokalizacja: Łódź

Re: [Dyskusja] Koordynatorzy Sezon 2022-2023 - Propozycje zmian doboru Koordynatorów Polskiego Środowiska BB

Post autor: KapitanStokczan » 05 lut 2022, 16:36

Snajper pisze: 05 lut 2022, 11:42
KapitanStokczan pisze: 28 sty 2022, 15:04 Wyjebać tą instytucję... sorry ale nie jest to potrzebne.
Zróbmy mniej problemów i niech zgłosi się 5 osób, które będzie chciało ogarniać ten bałagan.
Niech napiszą esej co chcą zmienić i jaki mają pomysł na rozwój środowiska BB.
Niech naskładają obietnic.
Zrobi się głosowanie dla chętnych, którzy oddadzą punkty na wybranych 3-5 ludzi.
1. 5
2. 4
3. 2
Jak ktoś nie zagłosuje lub dołączy w trakcie to ma bana na pultanie się, że coś nie działa.
Później się rozliczy chętnych i ukamieniuje albo zgloryfikuje.
Czyli oczekujesz, że ktoś poświęci swój czas i energię pro bono, a jakaś loża szyderców, która tylko siedzi i narzeka, będzie mogła ich "ukamienować" ? No powiem Ci, że zajebista wizja. Już się zabieram za pisanie eseju, bo dawno w ryj kamieniem nie dostałem.

Akurat ten punkt nie powinien być głosowany przez koordynatorów, tylko przez środowisko. I to tak na prawdę jako pierwsze i najważniejsze, bo jeżeli ludzie nie chcą koordynatorów, to nie powinniśmy decydować o innych punktach dyskusji, która teraz się toczy. Wszystkie decyzje możemy przecież rozstrzygać w formie referendum na forum. Potrzebny byłby tylko jeden marszałek (uważam, że Shawass byłby idealny), który ogłaszałby głosowania i prezentował rezultaty. I piszę to dlatego, bo uważam, że Shawass jest darzony największym szacunkiem w naszym community.

Rola koordynatorów miała uprościć procedurę podejmowania decyzji. Zamiast 2 tygodniowego głosowania dla wszystkich, jedno głosowanie wśród 7 osób. Uważam, że największy problem grupy koordynatorskiej to komunikacja, co wychodzi na przykład teraz, gdy mamy nieścisłości w temacie rangi turniejów. Nie mamy narzędzia i miejsca na rozmowę i podejmowanie decyzji (a messenger i forum moim zdaniem średnio się do tego do tej pory sprawdzały).


Podsumowując - uważam, że ten temat powinien być przegłosowany przez forum BB. Jeżeli otrzymamy zaufanie społeczne do pełnienia tej funkcji, to możemy podejmować dalsze decyzje. Jeżeli nie, to oddajmy władze w ręce ludu.
Pierdole w czapkę ta dyskusje jak wszystko ma być traktowane dosłownie. Szkoda mi czasu na elokwentna wypowiedź żeby jaśnie Pan Snajper zrozumiał.
Jak komuś zależy (Shawas, snajper, Leon, Domingo, Oren, Markus, grab, vex i wielu innych) to tak będą robili to pro Bono lub za dobrą flache na turniejach za dobrą robotę. Wydaje mi się że sprawi im to przyjemność. Sam odwalasz robotę pro Bono i tak jak Ci ktos zwróci uwagę to nie jest szyderca tylko daje feedback. Zjebiesz to Ci powie odealisz dobrą robotę to Ci powie.
Jak uważasz społeczeństwo za loże szyderców to gratuluję.

Koordzi się nie sprawdzili i tyle.
Upraszczajcie życie a nie utrudniajcie.
Rzygam już tymi masterami Challengera mi zasadami jakby to było chuj wie co.

Mości Snajperze no offence ale nie bierz do siebie jak ktoś nie wywali elaboratu i użyje prostych słów.

Wolę zweryfikować pracę chętnych wybranych przeze mnie niż przez naprzyklad jakiegoś koorda dla przykładu z Trolli. Nie miałem wpływu na to że został wybrany (może chciał ale potem nie chciał albo sobie nie poradził)... Dlatego wolę weryfikować kogoś kogo uznałem za należytego pełnionej funkcji.
Kogoś kto chce i ma wizję i pomysły. A nie że środowisko powie Ty idź i zapierdalaj.
NAF 25276

Awatar użytkownika
Rogal
trener
Posty: 2728
Rejestracja: 11 sty 2017, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Koordynatorzy Sezon 2022-2023 - Propozycje zmian doboru Koordynatorów Polskiego Środowiska BB

Post autor: Rogal » 05 lut 2022, 17:49

Czeftek pisze: 05 lut 2022, 15:47
Rogal pisze: 05 lut 2022, 12:28 Koordynatorzy się nie sprawdzili jako grupa. Poganianie towarzystwa przez Shawassa czy Reszka niewiele daje. Jest burdel.
IMHO skasować koordów. Raz na dwa lata wybierać 3 osoby które o wszystkim decydują. Jak ktoś sobie nie radzi z krytyką to nie startuje. Jeśli mimo tego ma pomysły to uderza z tym do 3.
Tyle.
Rogal uważam że jak nie jesteś zadowolony z pracy swojego przedstawiciela (koordynatora) to powinieneś te sprawę poruszyć w środowisku i rzeczonego koordynatora zmienić.
Przeca napisałem, że nie sprawdzili się jako grupa. Moze w swoich środowiskach robią swoją robotę ale potem nie przekłada się to na jakieś konkrety. Jak ich ktoś nie kopnie w dupę to się nic nie dzieje.
naf sraf 23542

Awatar użytkownika
Snajper
rezerwowy
Posty: 666
Rejestracja: 09 paź 2018, 12:24
Lokalizacja: Lublin

Re: [Dyskusja] Koordynatorzy Sezon 2022-2023 - Propozycje zmian doboru Koordynatorów Polskiego Środowiska BB

Post autor: Snajper » 05 lut 2022, 19:10

Widzę Panie Kapitanie, że bez ucieczek w prywatę się u Ciebie nie obędzie. Nie wiem skąd masz tyle jadu do mnie, ale stwierdziłem, że już za dużo tego. Nic mnie z Tobą nie łączy, nic mądrego się od Ciebie nie dowiem i szkoda czasu mi na przepychanki z Tobą. To nie pierwszy raz, kiedy tak mi odpisujesz. Musiałem Ci kiedyś bardzo na odcisk stanąć, że w takiej formule się do mnie zwracasz. Skrótowo do Twojej wypowiedzi:

Po pierwsze. Co innego jest praca na rzecz innych z własnego wyboru, a co innego praca za którą ktoś Cię rozlicza. To nie ma być forma "wybraliśmy Cię - oczekujemy efektów", bo wchodzimy w kwestie polityczne, a nie uproszczenia procedur. Funkcją koordynatora nie było nigdy wywalczenie czegoś ekstra dla swojego miasta, ale przekazanie głosu ośrodka pod głosowanie.

Po drugie. W każdym grupie osób są jednostki niezdolne do pomocy i ukierunkowane na krytykę innych. Jest to normalne zjawisko socjologiczne i jakbyśmy bardzo tego nie chcieli, to i w naszym otoczeniu się takie jednostki znajdują. Czy nazwie się ich lożą szyderców czy malkontenci, to już nie ma większego znaczenia.

Po trzecie. Co do Twojego niezadowolenia do rang turniejów, to nie będę się wypowiadał - jest to Twoja opinia na ten temat. Warto jednak zauważyć, że jest dosyć liczne grono graczy, które podchodzi do gry w Blood Bowl nie tylko jako formę rozrywki i imprezowego spędzenia czasu, ale chcą się rozwijać i walczyć o miejsce w reprezentacji. Dla tego grona osób warto jest rozwijać scenę competetive i dla nich rangi turniejów mają znaczenie.

Bez punktu. Mam nadzieję, że nikt nie będzie tutaj pisał elaboratów, bo to forma szablonowa i bez inwencji, która nic nie wnosi do dyskusji.

Po czwarte. Zupełnie w żadnym słowie nie zgadam się z ostatnim akapitem Twojej wypowiedzi, ale jest to Twoja opinia i może będzie to dla kogoś punkt zaczepienia do dyskusji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Koordynatorzy Sezon 2022-2023 - Propozycje zmian doboru Koordynatorów Polskiego Środowiska BB

Post autor: Shawass » 08 lut 2022, 15:46

Dziękuję wszystkim za zabranie głosu w dyskusji, jestem świeżo po aktywnym włojażu i muszę odespać nieco, ale maks do czwartku zbiorę Wasze propozycje i przedstawię je w formie jak najprostszej pod głosowanie :)

Będziecie mieli czas na to żeby spokojnie uznać czy taka forma Wam pasuje czy nie i odpali się głosowanie.

Zastrzegam sobie że jeszcze nie przeczytałem wszystkich wątków ale słyszałem że było tu grubo - jeśli w międzyczasie doszło do ogólnego uznania że marność nad marnościami i wszystko marność to odpuszczę robienie jakichś głosowań, ale mam nadzieję że mimo wszystko da się coś ustalić :D

Stay tuned.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Koordynatorzy Sezon 2022-2023 - Propozycje zmian doboru Koordynatorów Polskiego Środowiska BB

Post autor: Shawass » 11 lut 2022, 19:01

Informacyjnie - spisałem wszystkie opinie z tematu, przekuję je w proste opcje do głosowania ale nie tak proste żeby ominęły jakieś niuanse jakie pomysłodawcy mogli chcieć w nich zawrzeć

w niedzielę powinny tu zawisnąć, mam nadzieję że nie później niż w poniedziałek - TO JESZCZE NIE BĘDZIE GŁOSOWANIE, to będzie moment żeby albo pomysłodawcy się wypowiedzieli że źle zrozumiałem ich pomysł i wprowadzili korekty przed głosowaniem albo żeby dodać opcje pod głosowanie jeśli wejdą jakieś dobre pomysły. będzie to okres do 18.02

dziękuję Wam bardzo za podjęcie się dyskusji, cieszy mnie to osobiście że są ludzie zaangażowani ^^
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4344
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: [Dyskusja] Koordynatorzy Sezon 2022-2023 - Propozycje zmian doboru Koordynatorów Polskiego Środowiska BB

Post autor: Shawass » 13 lut 2022, 18:50

UWAGA, TO JESZCZE NIE GŁOSOWANIE

Poniżej podaję propozycje pod głosowanie dla całego środowiska BB dotyczące zmian doboru Koordynatorów Polskiego Środowiska BB. Proszę przyjrzyjcie się im i do 17.02 proszę dajcie znać czy dobrze udało mi się je ująć czy może pominąłem coś ważnego co chcieliście przekazać w wypowiedzi albo co chcecie "uszczególnić".

Samo głosowanie zostanie otwarte 18.02.

Również, jeśli macie jeszcze jakieś inne pomysły to proszę o podanie ich w tym temacie. Ważne dla zachowania porządku - potrzebujemy w tym temacie produktywnych propozycji albo na alternatywę dla Koordynatorów albo jak jeszcze bardziej usprawnić sposób ich działania, "Nicea albo śmierć!" proszę zaoszczędźcie wszystkim bo na to były dwa tygodnie, tak samo jeśli zostaną podane propozycje to nie będzie potrzeby linczować/onanizować osobę która takową propozycję poda. Z góry dzięki :)

I dzięki wszystkim którzy podali swoje propozycje i z góry tym którzy dodadzą kolejne ^^
1) Czy Koordynatorzy Polskiego Środowiska BB powinni zostać odwołani i nie powoływani na sezon 2022/24?
a) tak (w przypadku oddania głosu na tą opcję proszę również zagłosować w pytaniu 1a) )
b) nie (w przypadku oddania głosu na tą opcję proszę pominąć pytanie 1a) )

1a) Jeśli powinno się odwołać Koordynatorów, jak powinny być ustalane decyzje dotyczące reprezentacji i innych tematów turniejowych?
a) Grupa 3-5 osób chętnych (propozycja Stokczana - szczegóły poniżej)
b) Grupa 3 osób wybierana ran za 2 lata
c) Community decyduje, jeden Marszałek wybrany przez środowisko nadzoruje
d) Model zarządu stowarzyszenia - 3 osoby + 2 osoby komisji rewizyjnej
e) Community samo decyduje i rezygnuje z jakichkolwiek osób pełniących funkcje

2) Czy Koordynatorzy powinni mieć osobę pilnującą ich pracę?
a) Tak, powinna to być osoba spoza grupy Koordynatorskiej
b) Nie, Koordynatorzy powinni być nadzorowani przez ich środowiska

3) Czy Koordynatorzy mogą być zmieniani w dowolnym momencie sezonu czy tylko początkiem nowego sezonu lub w wyjątkowych przypadkach (zmiany życiowe, śmierć, pandemia, etc)?
a) W dowolnym momencie przez głosowanie środowiska
b) Tylko raz na sezon lub w wyjątkowych przypadkach
EDIT: dodana opcja 1a) d) która była w innym wątki

propozycja Stokczana:
KapitanStokczan pisze: 28 sty 2022, 15:04 Wyjebać tą instytucję... sorry ale nie jest to potrzebne.
Zróbmy mniej problemów i niech zgłosi się 5 osób, które będzie chciało ogarniać ten bałagan.
Niech napiszą esej co chcą zmienić i jaki mają pomysł na rozwój środowiska BB.
Niech naskładają obietnic.
Zrobi się głosowanie dla chętnych, którzy oddadzą punkty na wybranych 3-5 ludzi.
1. 5
2. 4
3. 2
Jak ktoś nie zagłosuje lub dołączy w trakcie to ma bana na pultanie się, że coś nie działa.
Później się rozliczy chętnych i ukamieniuje albo zgloryfikuje.

A no i kwestia Repry, X osób które dołączą do tego grona, żeby było nieparzyscie.

IMO
Shawass zawsze powinien być w tej grupie, ponieważ najwięcej działa w kwestii ochrony/budowy/rozwoju/rozdawania liści/picia/uczestnictwa w turniejach w środowisku BB.
Ot tak po prostu za zasługi
UWAGA, TO JESZCZE NIE GŁOSOWANIE
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacja - EuroBowl/World Cup”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości