Propozycja Regulaminu - wilki i owce by Markus

Awatar użytkownika
bialy
blitzer
Posty: 1580
Rejestracja: 16 paź 2017, 14:09

Re: Propozycja Regulaminu - wilki i owce by Markus

Post autor: bialy » 02 maja 2018, 07:46

Tak luźna uwaga - może w złym temacie, może dobrym. Głos odnośnie 'różnic' w drużynach z doświadczeniem i nie. Miałem ostatnio dwa mecze z ekipami, które miały przewagę w 'stażu' i tak:
1. Ludzie Gasparosa - źle spojrzałem w TV (Gasparos nie miał uzupełnionej rozpiski na serwerze, przez co myślałem że mamy taki sam TV). W konsekwencji nie wziąłem żadnych inducementów, a przegrałem wg mnie przez... kości (ilość CASów Gasparosa przerażająca plus moje nieudane dodge i łamanie własnych goblinów).
2. Krasnale Nereta - różnica w TV wynosiła... 920 tys.! Wziąłem 2 gwiazdy, wizarda, apo, kegi, najemnika ze skillem... myślałem nad kucharzem, Morgiem, przerzutami... Mecz oczywiście przegrałem 0:2, ale... może Neret się nie zgodzi, ale... widziałem szanse na remis ;) Kilka błędów, kilka złych rzutów na wild animala, źle użyty wizard, no i cholerny 'Blitz' przy moim rozpoczęciu 2 połowy... w każdym razie widziałem szanse. Może trzeba było wziąć kucharza, może inne gwiazdy, może.. może...może.

Reasumując - inducementy mogą wyrównać szanse i jeśli któraś drużyna zagrała 3-4 mecze więcej... to nic nie zmienia. Trzeba potrafić grać i trzeba mieś farta w kostkach.

Baltazar
rekrut
Posty: 146
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:40

Re: Propozycja Regulaminu - wilki i owce by Markus

Post autor: Baltazar » 25 maja 2018, 10:51

dobra skoro jest możliwe, że wypadnie ta wersja regulaminu to chciałbym coś wyjaśnić:

"4. Sezon składa się z 7 kolejek Fazy Grupowej i 2 kolejek Fazy Play OFF.

5. W Sezonie grają grupy podzielone na 8 lub 6 osobowe grupy/dywizje."

czyli teoria mówi że o ile grupy nie będą 8 osobowe(tylko mniejsze) to mecze z 6ej i 7ej kolejki będą parowane wg pkt 11:

" 11. W przypadku grupy 6 osobowej w Fazie Grupowej, dwa ostatnie mecze odbywają się na zasadzie małych play offów zwanych Barażami.

(6 kolejka) 1-szy z tabeli gra z 4, 2 z 3 oraz 5 z 6. na tej podstawie wyłania się parowanie do ostatniego meczu Fazy Grupowej.

(7 kolejka) Wygrani z dwóch pierwszych meczy grają o wyjście z grupy. Przegrani kolejno z 5 i 6 z tabeli.

czyli 5 gier +2 rewanże.

to jeszcze jedno mnie zastanawia: tak co sezon będziemy rozlosowywać grupy w oparciu o TW+kasa ? bo widzę tu pewien smutny myk:

z dywizji z dużym TW+kasa wyjdzie do play off jeden maks 2 graczy, z pozostałych dywizji wyjdzie 2 do 3 graczy.. czyli niejako dobrzy gracze mogą sobie co sezon resetować drużyny i zaczynać od zera bo i tak ograją nowych i wyjdą do finału, alternatywnie kiszą się w grupie 6-8 zawodowców co jest dla nich matematycznie niezdrowe i nawet imho szkoda żeby tylu dobrych odpadło z finału

a to nie może być tak że grupy się losuje koszykami jak na euro ? taki system działa całkiem sprawnie w wh40k: tam grupy są budowane zaczynając od "graczy rozstawionych" ALE (duże istotne ale!) do play off wychodzi 8 typa i robi 3 rundy czyli nadal dość miejsca dla nowych ambitnych aby dołączyć do fazy play-off
numer NAF: 30811

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Propozycja Regulaminu - wilki i owce by Markus

Post autor: MarkusNord » 25 maja 2018, 11:42

Jeszcze nie rozstrzygnięte bo będzie druga tura wyborów bo mamy z Kozłem remis.

Można zrobić play offy z 3 meczami na 8 graczy ale wtedy zwiększamy ilość meczy z 9 do 10 to raz. Dwa, pozostają 3 mecze do rozegrania dla osób, które z nie weszły do Play Off a założenie jest takie, żeby każdy zagrał w miarę możliwości taką samą ilość meczy.

Nie chciał bym w tym dalej grzebać bo znowu dojdziemy do absurdalnej ilości meczy bo każdy chce mieć szanse na finał. Trzeba się maksymalnie starać w trakcie fazy grupowej i tyle.

Ewentualnie możemy zmniejszyć ilość meczy w fazie grupowej do 6 i dać 3 mecze w play offach ale wtedy przy grupach 8 osobowych nie każdy zagra z sobą w grupie - opcja moim zdaniem bardzo słaba.

Co do robienia sobie nowej drużyny i wygrywania bo ma się lepszego skilla - z tym się nie zgadzam. Blood Bowl może Cie wyruchać w tyłek na kościach i nie wyjdziesz z grupy mimo starań i chęci. Dodatkowo wszystko zależy od tego ile osób zmieni drużyny. Za dużo w tym gdybania niestety więc dla mnie to mało mierzalne.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

Awatar użytkownika
MarkusNord
trener
Posty: 3795
Rejestracja: 27 lis 2016, 23:15

Re: Propozycja Regulaminu - wilki i owce by Markus

Post autor: MarkusNord » 25 maja 2018, 20:31

Aha co do początku o tym jak działa wychodzenie z grup 6-cio osobowych. Tak, wszystko precyzyjnie przedstawiłeś.

Co do TV+kasa - jest to połączenie myśli Lidera i Suchara oraz moje podejście co do wyrównywania szans pomiędzy drużynami. Osobiście wolał bym system w pełni losowy, taki jaki był w pierwszych 3 sezonach, bo jest dużo ciekawszy i zabawniejszy. Pomysł z TV zrodziłem w celu udobruchania osób, które narzekają na brak szans z bardziej wyskillowaną drużyną.
Obrazek
Fumbble: MarkusNord

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość