Puchar Papcia Nurgla - zasady

Puchar, w którym drużyny mielone są na mięso Nurgla
Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Puchar Papcia Nurgla - zasady

Post autor: rotti » 19 maja 2018, 02:01

Oto do menedżerów w całym Starym Świecie przyszło tajemnicze zaproszenie na zawody organizowane przez wyznawców Pana Zarazy. Zaproszono każdą drużynę niezależnie od rasy i doświadczenia. Każdy mógł sięgnąć po enigmatyczny Puchar Papcia Nurgla.

A jednak niewielu trenerów zdecydowało się odpowiedzieć. Nawet najmniej podejrzliwi przypuszczali bowiem, że wyznawcy Nurgla pod pretekstem grania w piłkę, szukają tylko baranów na rzeź... Znaleźli się jednak tacy, najpewniej początkujący w branży i rozpaczliwie szukający pola do popisu, którzy nie dostrzegali lub nie chcieli dostrzec niebezpieczeństwa i na zaproszenie odpowiedzieli. Cóż. Jakże się pomylili!

Obrazek

Oto oficjalne zasady Pucharu Papcia Nurgla - zawodów, które od około roku tkwiły w mojej głowie.

0. TE ZAWODY TO GŁÓWNIE FLUFF - nie ma co tu narzekać hurr durr - "jakie to niezrównoważone". Takie jest. Ale czy nie jest kliamtyczne? :D
1. Krótka jednorazowa liga na 8 lub 10 graczy; dalej opisuję jak dla 8 graczy; BRAK play-offów (więc jak się nie spodoba, to nie utkniecie na zawsze :P)
2. Warunkiem uczestnictwa jest: posiadanie Legendary Edition - z uwagi na dostęp do opcji budowy drużyny ORAZ dostęp do rasy Nurgle!!!
3. Ja sam jestem (koniecznym!!!) administratorem, który nie gra, lecz ogarnia - zaraz przeczytacie co takiego. Fluffowo - jestę Nurglem WIelkim i Cuchnącym:D
4. Spośród wszystkich zgłoszonych trenerów losuję 1dnego - ten obligatoryjnie gra ekipą Nurgli na poziomie TV 1100 i 4 darmowymi skillami (normal, max 2 skille na pojedyncznym ziomku) (konieczna opcja kreacji postaci) - jest to drużyna gospodarzy i Czempionów Nurgla. Domyślnie Nuffle chce, by wygrała te zawody, a inni starają się ich powstrzymać.
5. Pozostali trenerzy robią dowolne drużyny za 1000 TV.
6. Odpalamy turniej. Pierwsza tura przebiega normalnie.

:!: MIELENIE :!:
- czyli kluczowa sekwencja zawodów
7. Po pierwszej kolejce a potem po każdej kolejnej następuje MIELENIE drużyny, która aktualnie stoi NAJWYŻEJ w tabeli (czyli lidera). Mielenie polega na całkowitej kasacji tej drużyny przez Papcia Nurgla. Jednak nic w przyrodzie nie ginie! Otóż dany trener w to miejsce w kreatorze drużyny tworzy drużynę wyznawców NURGLA za 1000 TV na następujących zasadach:
- kupuje WYŁĄCZNIE rotterów w liczbie TAKIEJ SAMEJ jak liczba zawodników w jego poprzedniej drużynie w chwili jej kasacji (ja jako admin nad tym czuwam), np.: miał 12 orków - teraz kupuje 12 rotterów,
- EDIT: kupuje inne zasoby: RR, coachów, cheerleaderki, fan factor, stadion/ulepszenie stadionu, tak by nie przekroczyć 1000 TV,
- dodaje rottem w kreatorze dowolne 4 skille (normal, max 2 skille na pojedyncznym ziomku),
- jeśli poprzednia drużyna miała nabite jakieś lvl upy, to można je "przenieść" na rotterów - wg zasad: normal = dowolny normal (nawet mutacja, np. blok można zmienić w claw); dublet = dowolny dublet; EDIT: podbitka statystyki = podbitka statystyki albo dowolny skill normal ; opisywane extra skille są dodawane po przyznaniu 4 bazowych skilli wymienionych w punkcie poprzednim - w dalszym ciągu ŻADEN zawodnik nie może uzyskać po takim zsumowaniu skilli większej ich liczby niż 2.
8. Grana jest kolejna kolejka - z nowymi słabszymi nurglami w zawodach - ta "nowa" ekipa oczywiście dziedziczy punkty z tabeli po "starej" ekipie - tak jak przewiduje to gra Cyanidu.
9. Po kolejce procedura MIELENIA powtarza się na aktualnym liderze tabeli.
10. WAŻNE: jeśli w tabeli najwyżej stoi jakakolwiek ekipa wyznawców Nurgla, to mielenie spada na ekipę niżej w tabeli. Jeśli to także wyznawcy Nurgla, mielenie idzie jeszcze niżej - i tak do skutku aż znajdzie się nie-Nurgle.
11. Ostatniego 7go dnia zawodów w tym systemie na boiska wyjdzie 7 drużyn Nurgli i 1 drużyna nie-Nurgli. I oczywiście ta już nigdy nie ulegnie Mieleniu. Będzie to najprawdopodobniej jakaś ekipa gobosów czy niziołków, tj. ekipa, która konsekwentnie była baardzo nisko w tabeli :D
12. Przyznanie Pucharu Papcia Nurgla temu wariatowi, który stoi po 7 dniu najwyżej w tabeli :D

:!: Walkowery :!:
Specjalna zasada - ZAKAZ dawania Poddania Meczu wewnątrz gry. Taki ruch będzie skutkował adminowaniem przeze mnie wyniku na wybrany przez przeciwnika (który może uznać, że sam woli przegrać i uniknąć w ten sposób Zmielenia :twisted: )
Podobnie - przed meczem nie można skutecznie zadeklarować, że się daje walkowera - wówczas to przeciwnik wybiera bowiem wynik.
W powyższych przypadkach wybiera się spośród opcji: 2:0, 0:0, 0:2.
Nadto: poddawanie meczu nadal jest uważane za niesmaczne <bek Nurgla>

EDIT:
:!: FAQ :!:
- inducementy jak najbardziej są dozwolone - w tym Star Playerzy - mimo wszystko przeciwnicy mają mieć opcję wygrania z Czempionami Nurgla - a często jak wygrają to będzie ich dramat (Papcio czuwa!); wyjątek dotyczy Najemników i dotyczy WYŁĄCZNIE drużyn zmielonych na rotterów (a więc np. elfy mogą najemnika brać), EDIT: rotterzy mogą korzystać wyłącznie z najemników rotterów i mogą im dokupić extra skilla - NIE mogą kupować innych niż rotter najemników, czyli pestigorów, wojowników i bestii
- niestety - NIE MOŻNA dokupować zawodników innych niż rotterzy - można brać inducementy Star Playerów i Najemników-rotterów; oczywiście drużyna Czempionów Nurgla może dokupować wszystkich zawodników i korzystać z Najemników nie-rotterów,
- KASA NIE WYDANA w fazie tworzenia drużyny rotterów idzie do śmieci EDIT: w całości - to wynika niestety z mechaniki gry, która po zrobieniu custom ekipy nie pozwala zatrzymać kasy

Ufff... Start planuję w 2giej połowie czerwca :)

LISTA ZGŁOSZONYCH:
1. Rogal,
2. Inqu,
3. crazy_cow,
4. bukszpan,
5. Vincent,
6. Horn,
7. doktorfff,
8. Avreus,
Ostatnio zmieniony 11 cze 2018, 10:55 przez rotti, łącznie zmieniany 19 razy.
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Puchar Papcia Nurgla

Post autor: rotti » 19 maja 2018, 02:11

P.S. Tak. Wiem. Z całą pewnością dojdzie do kuriozalnej sytuacji, w której ktoś uzna, że nie chce wygrywać meczu i będzie grał na przegranie go (to się może wydarzyć zwłaszcza w przypadku grania przez kogoś w ostatniej kolejności czasowej), ale to jest wpisane w psychodeliczny klimat morderczych zawodów. Meczu poddać się jednak tutaj nie da - o czym wyżej w ostatnim punkcie.

Nie wiem co się wydarzy, ale jebać będzie na pewno. :lol:
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
Rogal
trener
Posty: 2738
Rejestracja: 11 sty 2017, 14:58
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Puchar Papcia Nurgla

Post autor: Rogal » 19 maja 2018, 07:22

To jest jakieś takie dziwne, że mogę w to grać.
naf sraf 23542

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5826
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Puchar Papcia Nurgla

Post autor: Inkq » 19 maja 2018, 09:03

Sounds like fun. Wpisz mnie :)
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
Crazy_Cow
blitzer
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2016, 10:43

Zdobyte trofea

Re: Puchar Papcia Nurgla

Post autor: Crazy_Cow » 19 maja 2018, 09:10

Im in!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
http://steamcommunity.com/profiles/76561197990696314/
SMS: 693710250
NAF 23131
Obrazek

Jesteś Tak dobry jak Twój ostatni mecz!
Khorne - Human 1-0

Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4377
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: Puchar Papcia Nurgla

Post autor: bukszpan » 19 maja 2018, 09:45

GROM!!!

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3446
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Puchar Papcia Nurgla

Post autor: Vincent » 19 maja 2018, 09:46

Chętnie :) a jak dwie drużyny będą chciały przegrać to dopiero będzie ciężki mecz :| i chain pushowanie przeciwnika z piłką przez połowę boiska do swojego endzona :D

I o to Rotti znalazł ten moment kiedy może być warto walnąć wizardem w swojego zawodnika z piłką :D

PS. A właśnie, inducementy mogą być brane? Bo to mam wrażenie nie fluffowo tutaj skoro TV1100 Nurgle mają być faworyzowane.

Awatar użytkownika
Horn
blitzer
Posty: 1406
Rejestracja: 21 paź 2016, 21:58

Zdobyte trofea

Re: Puchar Papcia Nurgla

Post autor: Horn » 19 maja 2018, 10:42

Gram zdecydowanie. Tylko pytanie czy drużyny zmielone na rotterów mogą w późniejszym etapie gry dokupować bardziej wartościowych zawodników?
Steam: horn
Obrazek

Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Puchar Papcia Nurgla

Post autor: rotti » 19 maja 2018, 12:27

Ha! Piękny odzew jak na 10 godzin od założenia wątku :D

Pędzę z odpowiedziami:

- tak, na boisku będzie dochodzić do absurdów, niczym w meczu Azteków czy Majów - co to składani byli w ofierze w razie wygranej :D Ale to zazwyczaj będzie ostatni mecz rozgrywany - nadto pamiętajmy - 3 pkt nie w kij dmuchał - jednak trzeba pkt zbierać, by wygrać Puchar Papcia Nurgla
- inducementy jak najbardziej są dozwolone - mimo wszystko przeciwnicy mają mieć opcję wygrania z Czempionami Nurgla - a często jak wygrają to będzie ich dramat (Papcio czuwa!)
- no i pytanie o dalszy rozwój ekipy: niestety - NIE MOŻNA dokupować zawodników innych niż rotterzy - można brać inducementy Star Playerów, ale już nie Najemników
- jeszcze jednej rzeczy nie napisałem - i dopisuję do zasad - KASA NIE WYDANA w fazie tworzenia drużyny rotterów idzie do śmieci aż do wysokości 100.000, które Papcio w swej łaskawości pozwala zatrzymać/przyznaje jako bonus (fluffowo - gdy ktoś miał pusty portfel) - oczywiście w powyższym układzie i tak są zasoby na inducementy z różnicy TV, ale już nie tak dużo
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfff
star player
Posty: 1835
Rejestracja: 26 paź 2016, 19:04
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Puchar Papcia Nurgla

Post autor: doktorfff » 20 maja 2018, 13:41

Hell'o
Nie wiem czy do końca załapałem zasady :? ale jestem na tak, może mnie dopisać do listy uczestników
:twisted: :twisted: :twisted:
Steam : doktorfff; konto steam : https://steamcommunity.com/profiles/76561198318843406/
Nuffle mnie nienawidzi
:evil: :evil: :evil:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Papcia Nurgle'a”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość