Liga Mistrzów BB2 - ogólnie

Międzyspołecznościowa Liga Mistrzów w Blood Bowl 2
Awatar użytkownika
bukszpan
trener
Posty: 4380
Rejestracja: 16 sty 2016, 18:48
Lokalizacja: Kielce

Zdobyte trofea

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: bukszpan » 21 lip 2018, 15:15

Ale turniejów jest juz tak dużo, ze ciężko o następny.
Chyba ze któryś z już istniejacych.
Na ten przykład Dębowy byłby chyba dobry. Tam akurat każdy może wygrać, bo grupy sa równoległe. Trzeba by tylko zmniejszyć ilośc terenerów w grupach do 4 lub 6 i skrócić czas na kolejkę do 10 dni.

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5826
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Inkq » 21 lip 2018, 15:26

Bowlast z dębowym na przemian też byłby ok.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
bor667
rezerwowy
Posty: 587
Rejestracja: 17 paź 2017, 08:09
Lokalizacja: Mikołów

Zdobyte trofea

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: bor667 » 21 lip 2018, 15:29

byłem za zwycięzcą i drugim miejscem w PLBB2 ale słuchałem wczoraj Walca Bojowego i zmienilem zdanie.
Drugie miejsce powinien otrzymywać zwycięzca Dębowego. Te rozgrywki są jak puchary krajowe, w prawie kazdym sporcie drużynowym. Grają tam wszycy (którzy chcą) od najniższej do najwyższej ligi, o jedno trofeum. A miejsce w lidze mistrzów może tylko podnieść prestiż Dębowego, tak, że będą równożędnymi rozgrywkami z PLBB. W lidze będą awanse i spadki, a w Dębowym równożędne grupy dla wszystkich. Więc nawet jak pojawi się nagle jakaś nowa gwiazda BB, to w lidze będzie od 4 dywizji startować, ale w Dębowym ma szanse na dobry wynik.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Pieta » 21 lip 2018, 19:13

To mi się krystalizuje, że powinien być zwycięzca PLBB2 oraz dedykowanego turnieju ressurection z play-offami. Przede wszystkim i mistrzostwa świata i liga mistrzów odbywa się na te zasady więc najlepiej je ćwiczyć.

Może dałoby radę Dębowemu zmienić zasady? Aktualnie można by właśnie jemu przyznać bilet, bo wygląda że się skończy na czas.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Vincent » 21 lip 2018, 19:26

Pieta, może zebrać te pomysły co tu były i zrobić jakąś ankietę i wysłać PW do wszystkich użytkowników z forum żeby zagłosowali?
80% osób pewnie nawet nie wie że taki wątek istnieje.

Zakładam, że 1 bilet za wygranie 1 dywizji w PLBB jest bezdyskusyjne, więc drugi bilet (propozycje, które do tej pory padły):
- 1. miejsce w dywizji 2
- 2. miejsce w dywizji 1
- Zwycięstwo w Dębowym Pucharze
- Zwycięstwo w Swissie
- Nowy turniej kwalifikacyjny na zasadach Ligi Mistrzów
- Na zmianę Dębowy Puchar i Bowlsat
- Zwycięstwo w "dostosowanym" Dębowym Pucharze

Choć Bowlsat ja bym wykluczył. Tam też sporo zależy od wylosowanej rasy, poza tym lista miejsc w turnieju jest ograniczona.
Więc ja osobiście byłbym albo za nowym turniejem, albo przekształcenie Dębowego Pucharu aby go dopasować bardziej do zasad Ligi Mistrzów (zarówno zasad budowania drużyny jak i harmonogramu) i okrzyknąć go Pucharem Polski.

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3520
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Liga Mistrzów BB2 - ogólnie

Post autor: Smollar » 22 lip 2018, 14:08

Jeżeli nie wybrana zostanie opcja 1 lub 2, to na przyszłość należy przygotować się, że zwycięzcą obu rozgrywek może być ta sama osoba.
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3082
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów BB2 - ogólnie

Post autor: Pieta » 22 lip 2018, 14:33

No tak, wtedy daje się drugą najlepszą drużynę z którejś ligi.

Np. jest coś takiego jak Puchar Ekstraklasy, w którym gra mistrz poprzedniego sezonu i zdobywca Pucharu Polski. W zeszłym sezonie oba trofea zdobyła Legia Warszawa i zagrała niedawno z Arką Gdynia, która w zeszłym sezonie grała właśnie z Legią w finale Pucharu Polski.

Natomiast jeśli chodzi o awans do Europejskich Pucharów, dla Ekstraklasy przysługują trzy pierwsze miejsca, a dla Pucharu Polski jedno. Jeśli zdobywca pucharu okupuje jedno z trzech pierwszych miejsc Ekstraklasy, wtedy do europejskich pucharów awansuje czwarta drużyna Ekstraklasy. Czyli bilet przysługuje drugim rozgrywkom.

Piszę o polskiej piłce, ponieważ w zasadach do blood bowla zasugerowane jest żeby wzorować się na współczesnych rozgrywkach sportowych i jest jak dla mnie tam wyraźna sugestia, że ma to być piłka nożna.

Dlatego nie podoba mi się skreślenia drugiego miejsca I dywizji, ale w takim wypadku finalista dębowego byłby też dobry.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3448
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Liga Mistrzów BB2 - ogólnie

Post autor: Vincent » 22 lip 2018, 15:33

Jak dla mnie ma to sens i jestem za.

Awatar użytkownika
doktorfff
star player
Posty: 1835
Rejestracja: 26 paź 2016, 19:04
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: Liga Mistrzów BB2 - ogólnie

Post autor: doktorfff » 23 lip 2018, 14:18

Hell'o
Moim skromnym zdaniem jestem za :
1 miejsce PLBB oraz zwycięzca Dębowego.
Tak jak napisaliście może to być jedna osoba, a wtedy można wziąć 2 miejsce z Dębowego.
:twisted: :twisted: :twisted:
Steam : doktorfff; konto steam : https://steamcommunity.com/profiles/76561198318843406/
Nuffle mnie nienawidzi
:evil: :evil: :evil:

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3520
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Liga Mistrzów BB2 - ogólnie

Post autor: Smollar » 23 lip 2018, 22:22

doktorfff pisze: 23 lip 2018, 14:18 (...) Tak jak napisaliście może to być jedna osoba, a wtedy można wziąć 2 miejsce z Dębowego.
:twisted: :twisted: :twisted:
Lub 2 miejsce z PLBB ;)
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Mistrzów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość