Liga Mistrzów BB2 - ogólnie

Międzyspołecznościowa Liga Mistrzów w Blood Bowl 2
Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Vincent » 15 lip 2018, 14:01

Moim zdaniem turnieje "kwalifikacyjne" do ligi mistrzów powinny się odbywać regularnie i mniej więcej w okienkach czasowych jak liga mistrzów. PLBB chyba jest rozgrywane mniej więcej raz na 4 miesiące więc wpasowuje się całkiem dobrze.

Dębowy jak często jest grany? ile trwa sezon? I czy zaraz po skończeniu jednego będzie startował kolejny? Z tego co widzę, sezon rozpoczął się w lutym, teraz trwają półfinały. Czy w związku z tym zwycięzca jednego sezonu, dzięki tej wygranej będzie grał przez 2 sezony w lidze mistrzów? (bo wychodzi że jeden sezon dębowego trwa pół roku).

W wyborze turnieju kwalifikacyjnego moim zdaniem trzeba w ten sposób patrzeć. PLBB jest rozgrywana regularnie, sezon trwa mniej więcej 4 miesiące. Na wygraną w PLBB trzeba pracować przez kilka sezonów, więc bardziej zrozumiałe byłoby, że nawet drugie miejsce w dyw1 jest ciężej zdobyć, niż wygrać jednorazowy turniej. Poza tym może będzie to też czynnik motywujący aby nie było takich roszad i żeby ludzie grali dłużej jedną drużyną.

Moim skromnym zdaniem jeśli są dwa miejsca, to powinny one być przyznawane dwóm pierwszym drużynom z PLBB, albo jedna z PLBB i jedna z turnieju kwalifikacyjnego specjalnego pod LM (choć tu byłby problem jeśli do takiego turnieju zgłosiłoby się 6-8 drużyn..). Bo za chwilę się okaże że Dębowy na jednym sezonie się skończy, potem będzie przerwa i znów będzie się szukać.. Eliminacje do takiego tworu jak LM powinny być dosyć jasno sprecyzowane, aby w połowie turnieju się nie okazywało, że osoby w nim grające walczą dodatkowo o LM, a inni trenerzy którzy w turnieju nie biorą udziału bo grają w kilku innych.. no cóż. Macie pecha.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Pieta » 15 lip 2018, 14:34

Tak, Dębowy by się nadawał na tą chwilę, bo pewnie się skończy przed 15 sierpnia i jest na w miarę uniwersalne zasady. Natomiast faktycznie za długo trwa, żeby na stałe wpisał się jako eliminacje do LM. Chyba żeby zmniejszać grupy zwiększając ich ilość, czyli zrobić mniej kolejek na następny raz.

Z PLBB może być ten problem, że kilka osób "potworzy" sobie teamy, z którymi osiądzie na długo w I dywizji i może ciągle tam wygrywać. Będzie jeszcze bardziej bashowo, ale w sumie taka specyfika tej gry :)
Dobrze jest ładować jakieś nagrody w PLBB, żeby zwiększać ilość grających, co powinno przekładać się na większą ilość biletów na międzynarodowe turnieje.

Turniej specjalny do LM czyli jakiś Puchar Polski na pewno powinien być na te zasady co sama LM.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Vincent » 15 lip 2018, 14:53

Mi takie rozwiązanie najbardziej by się podobało jak mówisz. Problemem tylko będzie własnie jeśli będzie małe zainteresowanie i parę osób w pucharze wzięło by udział. Chociaż gra na europejskim podwórku powinna jednak zachęcić więcej osób.
Jak najbadziej na zasady z LM wtedy taki puchar i harmonogramem wpasować go w harmonogram samej LM. Harmonogram PLBB też można by wpasować (choć nie wiem czy to nie za dużo kombinowania), a na koniec zrobić mecz o prestiż, superpuchar ;) ale to by się przydałoby aby zdecydowana większość aktywnych graczy tutaj wzięła w nim udział.

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5818
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Inkq » 15 lip 2018, 16:19

Ja bym jednak zamiast drugiego miejsca w pierwszej dywizji proponowal jedna z ponizszych opcji:

Opcja nr 1: osobny turniej eliminiacyjny
Opcja nr 2: zwyciezca dywizji 2
Opcja nr 3: Debowy/Bowlsat - na przemian
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Smollar » 15 lip 2018, 23:18

Inkq pisze: 15 lip 2018, 16:19 Ja bym jednak zamiast drugiego miejsca w pierwszej dywizji proponowal jedna z ponizszych opcji:

Opcja nr 1: osobny turniej eliminiacyjny
Opcja nr 2: zwyciezca dywizji 2
Opcja nr 3: Debowy/Bowlsat - na przemian
+2
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Pieta » 21 lip 2018, 10:58

Jakby ktoś chciał, znał dobrze angielski i dobrze odnajdywał się na discordzie, to tam potrzeba jednej, tylko jednej, osoby do obsługi naszej społeczności odnośnie ligi mistrzów. Domyślnie jestem ja, ale chętnie odstąpię. Trzeba potwierdzić kogoś do 31 lipca.

Co do awansu z II dywizji PLBB2 jestem przeciw. To jest jakby druga liga PLBB2, której mistrz kończy rozgrywki na 11 miejscu całej PLBB. Już wystarczy, że jest ikonka na pocieszenie :)


Dobrym turniejem u nas do awansu byłby jeszcze Swiss Tour, bo jest na uniwersalne zasady oraz ma też "ressurection mode". Tylko on nie zdąży się skończyć przed 15 sierpnia.

Awatar użytkownika
Smollar
trener
Posty: 3518
Rejestracja: 10 wrz 2016, 00:13
Lokalizacja: WarSaw

Zdobyte trofea

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Smollar » 21 lip 2018, 12:42

Pieta pisze: 21 lip 2018, 10:58 (...)To jest jakby druga liga PLBB2, której mistrz kończy rozgrywki na 11 miejscu całej PLBB.
Zupełnie się nie tu zgadzam, by być mistrzem jakiejkolwiek dywizji/ligi, trzeba wygrać sporo meczów.
To nie ma nic wspólnego z 11 miejscem, bo nie miałeś okazji grać i sprawdzić się z trenerami ligi wyższej.
BB2 i FUMBBL: Smollar73 | steam: smollar
Obrazek
Gamonie mieszają kostkami w kuflu z piwem.

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Pieta » 21 lip 2018, 12:56

Ale domyślnie tak to działa. W I dywizji są same drużyny, które przetrwały, trenerzy którzy potrafili przejść przez poprzednie dywizje z sukcesem. W niższych dywizjach jest wiele drużyn, które nie dadzą rady dojść do pierwszej dywizji. Mnóstwo osób zmieni przez to drużyny. Tylko pierwsza dywizja może zweryfikować górny poziom.

Według mnie tak to ma działać.

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Vincent » 21 lip 2018, 13:57

Z tego co czytałem, to wiele było przypadków że zwycięzca dyw2 nie radził sobie zupełnie w dyw1. Pytanie tylko na ile to kwestia trenera, a na ile drużyny. Bardziej strzelam że drużyny.
Kwalifikacje w trybie ressurection byłyby lepsze, ale to jest zawsze dodatkowy turniej, który by się musiał na stałe wpisać w kalendarz..

Jeśli mielibyśmy zostać przy PLBB, to ja jednak jestem za dwoma pierwszymi drużynami z dyw1.
Oczywiście szkoda, że jak komuś się team znudzi i chciałby zagrać nowym, to nie ma szans przez 3 kolejne sezony awansować, co jest słabe..

Może trzeba by wprowadzić jakąś ogólna punktację trenerów przekrojową przez wszystkie rozgrywki :D

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5818
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Liga Mistrzów BB2

Post autor: Inkq » 21 lip 2018, 14:52

Uważam że drugie miejsce w dywizji nr 1 mocno ogranicza pulę trenerów. Do tego jeden bilet powinien być wyłaniany w formie jak najbardziej zbliżonej do ligi mistrzów.

Podsumowując jeden to zwycięzca PLBB a drugi to zwycięzca dedykowanego turnieju.

Wysłane z mojego Moto G (4) przy użyciu Tapatalka

Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Mistrzów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość