Liga mistrzów - Edycja 1

Międzyspołecznościowa Liga Mistrzów w Blood Bowl 2
Awatar użytkownika
Redil
liniowy
Posty: 1075
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Liga mistrzów - Edycja 1

Post autor: Redil » 13 wrz 2018, 23:44

Vincent pisze: 13 wrz 2018, 23:15 Niestety dla mnie ten turniej jest na razie całkowicie nieudany :(

Drugi mecz przegrałem ponownie 2:1
Ale to nie był mecz elfów. Grałem przeciwko Underworldowi, który miał dwóch blitzerów z MB (jeden claw, jeden tackle) i troll z MB. O ile troll dużo nie zrobił, to blitzerzy mnie masakrowali

Zaczęło się dobrze. Ja wykopuje piłkę, dostaje blitz, kontuzjuje jednego goblina. Piłka spada, ja ją łapie. I wtedy się zaczęło... dwa pierwsze strzały w moich zawodników i dwóch schodzi z krzyżem (w tym WD z tacklem). Niedługo udało mi się przeciągać chyba do 4 tury i zrobiłem 1:0. Myślę sobie że remis w połowie przeciwnika nie jest zły.
Sytuacja podobna jak do poprzedniego meczu, w 7 turze piłka ląduje na ziemi. Przeciwnik nie ma rerolli już chyba... ale udają mu się bloki, dodge, podnoszenia piłki, nawet jakieś GFI.. ok, w 8 turze mam jeszcze szansę na 50% powalić ball carriera, ale sfailowałem niestety swoje GFI na blitzu i dupa. 1:1 do przerwy.

Druga połowa zaczęła się od dwukrotnego sfailowania podniesienia piłki moim throwerem, przez co przeciwnik wbiegł głęboko na moją połowę. Przy okazji wsadził mi jeszcze jakieś KO więc miał przewagę liczebną 3-4 zawodników. Udało mi się wyjść z opresji i jako tako obudować na jego połowie. Ale znów dodge, GFI bez konieczności rerolli... spoko, piłka kończy w rękach mojego catchera, który jest w zasięgu dwóch GFI od endzona w 13 turze. Myślę sobie że przyłożę i powinno dać radę wybronić te 3-4 tury, bo w pierwszej połowie obrona całkiem szła i mocno przeszkadzałem przeciwnikowi. Niestety fail na pierwszym GFI przerzucony, fail na drugim GFI i KO.. trochę flashback z poprzedniego meczu gdzie też byłem 2+2+ z rerollem od przyłożenia i się nie udało. Ale myślę sobie, że ok, podbiegne jeszcze swoim zawodnikiem, jak jego thrower nie podniesie piłki to jeszcze mam szansę.. ale chwilę później ten zawodnik zszedł z boiska.

Ale to nie jest tak, że to tylko wina kostek :D Oczywiście mecz powinienem zagrać lepiej, kilka błędów popełniłem, więc wciąż jest nad czym pracować :) Ten turniej jest bardzo dobry też do nauki. Błędy są szybko wyłapywane i wykorzystywane.

Ciekawostki:
Przeciwnik w 13 turze miał serię niesamowitych rzutów. Na 18 rzutów kostką wypadła mu 8 razy szóstka.
Mecz kończyłem generalnie w 3 zawodników, z czego jeden to było drzewo które od 11 tury stało na środku boiska.
Statystyki pokazują że przeciwnik przebił mi pancerz 11 razy i skutkowało to 4 KO + 3 cas więc skuteczność miał całkiem dobrą.
Przeciwnik na 9 GFI zdał wszystkie, ja na 10 sfailowałem 3 (akurat ten jeden na blitzu w ball carriera i dwa na endzone).
Na 5 pick upów, trzykrotnie rzuciłem 1 i dwa razy 2.
Nic się nie stało, Vincent, nic się nie stało ;) trzymam kciuki za dalsze mecze :)
Sam fart, zero skilla :twisted:

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Liga mistrzów - Edycja 1

Post autor: Tomek Kos » 14 wrz 2018, 09:55

Jak oceniacie poziom gry przeciwników? Rzeczywiście liga mistrzów?
Obrazek

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Liga mistrzów - Edycja 1

Post autor: Vincent » 14 wrz 2018, 18:19

Powinienem mówić, że tak, super, w ogóle mega ekstra i och i ach bo przegrałem dwa mecze... ale powiem szczerze że nie :D
Pierwszy mecz grałem z gościem co ma tytuł "AdEnglish Inv. Season 1 Winner" czyli faktycznie wygrał jakieś zawody, ale.. gdyby wyszło mi 2+2+ z rerollem to miałbym remis, a gdyby jemu nie wyszło 3+4+ bez rerolla to bym wygrał (oczywiście to jest teoretyczne gdybanie, ale te dwie akcje zadecydowały o moim braku zdobycia przyłożenia i o jego przyłożeniu w 8 turze). Poza tym ja wyjątkowo nie umiem grać z lizakami, więc gość był zdecydowanie do ogrania.

Drugi mecz z przeciwnikiem co ma tytuł "Season 34 Champions" więc też musiał sobie zasłużyć na to. I znów, gdyby mi wyszło 2+2+ z rerollem to w 13 turze wyszedłbym na 2:1 i on zdobył punkt po akcji 3+4+. Więc też mecz był co najmniej do zremisowania, a nawet do wygrania przy odrobinie szczęścia. Poza tym gość gubił się trochę przy grze w zwarciu i pozycjonowanie miał nie najlepsze.

Więc biorąc pod uwagę że ja nie jestem żadnym mistrzem a do turnieju prześlizgnąłem się tylko dlatego że nikt inny nie chciał i w każdym niemal meczu zdarza mi się popełnić większy lub mniejszy błąd to gdyby nasz Champion tam grał, to spokojnie miałby szansę na wygranie grupy.
Oczywiście oceniam to tylko po dwóch meczach. Może się okazać że potem dostanę łomot jakich mało :D


Nie mniej, zachęcam i mam nadzieje, że rozgrywki nasze, które będą jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do LM zdobędą uznanie i szersze grono będzie walczyło o awans :) Jest kilku trenerów, którzy grali na WC, którzy regularnie grają w PlayOffach CCL.. więc fajnie w takim towarzystwie pograć.

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Liga mistrzów - Edycja 1

Post autor: 2GUTTA » 19 wrz 2018, 19:38

Po szmacianej przegranej z Orkami było mi smutno, ale wziąłem się w garść.

Khemri 2 : 0 Ludzie

Będzie mało skromnie, ale zagrałem podręcznikowo pierwszą połowę w obronie, w drugiej przeciwnik się poddał.

Przede mną jeszcze mecze z Vampirami i Wood Elfami, chyba najcięższe na koniec :) Ciekaw jestem czy gracz Orków będzie dalej miał takiego farta jak w dwóch pierwszych meczach.

http://www.mordrek.com/goblinSpy/web/ga ... 10005115d5
Plasencia C.B.B. vs Unreal Torturnament
Conde de Tilly vs 2GUTTA
Statistics
TD 0 2
TV 1230 1230
Blk 23 43
AvBr 4 14
Ko 0 4
Cas. 2 3
Death 0 1
Surf 0 1
Pos.% 18 56

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Liga mistrzów - Edycja 1

Post autor: Vincent » 22 wrz 2018, 00:09

Moje Leśne elfy 3:1 Skaveny

W końcu przełamanie złej passy.
Na zwycięstwo złożyło się wszystko po trochu. Grałem nie najgorzej taktycznie, kostki nie były złe (generalnie Nuffle bardziej sprzyjał mi niż przeciwnikowi, ale też zmuszałem go do rzutów), a w kluczowych momentach takie na jakie czekałem, przeciwnik popełnił jeden duży błąd, który wykorzystałem i przejąłem inicjatywe.

Liczę na jeszcze choć jednego wina w dwóch ostatnich meczach i przynajmniej nie będzie wstydu :P

http://www.mordrek.com/goblinSpy/web/go ... 1000513849

Golg0than vs VincentPL
Statistics
TD 1 3
TV 1180 1180
Blk 30 26
AvBr 10 8
Ko 1 2
Cas. 1 2
Pass 1 1
Pos.% 6 68

Awatar użytkownika
Redil
liniowy
Posty: 1075
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Liga mistrzów - Edycja 1

Post autor: Redil » 22 wrz 2018, 08:57

Yay, Graty Panowie :) Zajebista jest ta stronka z powtorkami, mozna w pracy mecz obejrzec ;)
Sam fart, zero skilla :twisted:

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: Liga mistrzów - Edycja 1

Post autor: Vincent » 30 wrz 2018, 11:55

Kolejny meczyk udało się wygrać.
Moje wood elfy 2:0 Necro.

Powiem, że drużyna necro dobrze zbudowana na te zasady. Było dopuszczalne stackowanie skilli, o czym nie wiedziałem (odchodzą od tego w kolejnej edycji) i gość miał wilkołaka z MB i blokiem i 2 flesh golemy guard + blok.
Ale nie miał w ogóle ghouli ani tackli.

MB z clawem jednak zrobił swoje. Wbił mi łącznie 5 kontuzji i 5 KO. Kończyłem mecz 5 zawodnikami. Druga połowę zaczynałem w 8, ale szybko mi zdjął dwóch więc dużą część grałem w 6 zawodników. Nie mniej, mając piątke udało mi się zabrać mu piłkę i przyłożyć. A w 1 połowie w 6 elfów go ostatecznie zmusiłem do rzucania kostką w 8 turze przez co nie przyłożył.

Mecz fajny i ciekawy.
Mam wynik 2-0-2 i zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce gram z liderem. Jeśli ja z nim wygram, a drużyna z 2 miejsca nie wygra swojego meczu, to chyba zająłbym 1 miejsce. Ale nie ma co gdybać.. ostatni mecz też z necro nastawionym już bardziej na wood elfy (ma tackle, ma ghoula z blokiem i sure hands).

http://www.mordrek.com/goblinSpy/web/go ... 100051f927

Djoolyurn vs VincentPL
Statistics
TD 0 2
TV 1220 1180
Blk 44 27
AvBr 14 8
Ko 5 1
Cas. 5 0
Surf 1 0
Pos.% 50 18

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Liga mistrzów - Edycja 1

Post autor: 2GUTTA » 30 wrz 2018, 21:06

https://imgur.com/gallery/ngjNBFU

Sytuacja w mojej grupie, niestety bezposredni mecz nie ma znaczenia, wygralem z 1 miejscem 2:0, ale i tak jestem na drugim miejscu przy tych samych statystykach i td diff. Admin przyznal, ze wtedy powinienem ja byc na pierwszym miejscu, ale za duzo roboty w weryfikacji wszystkich meczy i tabelek :D ostatni mecz z wood elfami!

Awatar użytkownika
2GUTTA
blitzer
Posty: 1402
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:07

Zdobyte trofea

Re: Liga mistrzów - Edycja 1

Post autor: 2GUTTA » 05 paź 2018, 16:01

4-0-1 po fazie grupowej, awansuję do dalszej fazy!

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1697
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: Liga mistrzów - Edycja 1

Post autor: R2-D2 » 05 paź 2018, 16:24

2GUTTA pisze: 05 paź 2018, 16:01 4-0-1 po fazie grupowej, awansuję do dalszej fazy!
Gratuluje, pochod Khemri :)
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Mistrzów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość