Nowe Forum

Miejsce na uwagi, sugestie i pomysły dotyczące tego forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Nowe Forum

Post autor: Pieta » 15 sty 2018, 11:10

Jeszcze raz tworzę wątek, tym razem po przenosinach

Piszcie o wszystkim czego wam brakuje a co przeszkadza.

Wygląd forum:
Skórkę musiałem w ostatniej chwili zmienić. To jedyna standardowa z wyświetlanymi profilami po prawej stronie posta. Pokolorowałem ją na chybił trafił. Również nad belką z logo nie napracowałem się jeszcze.
Te kostki są brzydkie przy postach, szare tło też. Na pewno będzie trzeba dodać jakiś inny styl, może zrobić coć jeszcze bardziej klimatycznego.
Chciałbym ikonkę przy każdym dziale. Dużo innych ikonek jest też do porobienia na całym forum.
Zniknęły trofea, ale pododaje je z czasem.

Układ forum:
Na razie schowałem cały dział BB1 do działu inne, bo przecież nic się tam nie dzieje.
Wyciągnąłem podfora w PLBB2 i WLBB by były widoczne na pierwszej stronie.
Cały dział Blood Bowl Figurkowy jest do uporządkowania.

Uprawnienia:
Zostały po staremu + ja jako administrator główny. Domingo widzę, już zaczął działać.
Dział Playstation prosi o moderację, ktoś tam powinien dostać.
Dodałbym jeszcze kogoś do pomocy, lub pozmieniał moderatorów na tych bardziej aktywnych użytkowników.

Dodatki (Extensions) zainstalowane (generalnie im mniej tym lepiej) to:
mChat - jest domyślnie na samym dole. Każdy może sobie zmienić to w swoim profilu.
Steamstatus - wyświetlany tylko w profilu konta bo jest brzydki, ale mogę włączyć na próbę, żeby był przy postach.
Tapatalk - Niech ktoś obeznany sprawdzi jak forum wygląda w tej aplikacji na telefon . Ja tego nie używam.

Dodatki, o które ktoś prosił, ale sprawdzałem je:
Profile Flair - na pewno działa tak, że wektorowe iconki trofeów ściągają się ze strony fontawesome.io/ Czy można dawać swoje, nie obczaiłem.
Imgur - chyba tylko jedno konto można podpiąć pod całe forum, więc słabo.
Google Search - może być, ale po co?
phpBB Media Embed PlugIn – może działać, o ile ktoś np. nie blokuje otwierania tych mediów na innych stronach.

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5820
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nowe Forum

Post autor: Inkq » 15 sty 2018, 11:21

Jezeli potrzebujecie do pomocy moderatora to ja chetnie pomoge :D
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Nowe Forum

Post autor: Tomek Kos » 15 sty 2018, 12:33

Przyciski "oznacz wszystkie posty jako przeczytane" i "pokaz posty od ostatniej wizyty".
Obrazek

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe Forum

Post autor: Pieta » 15 sty 2018, 12:48

"Oznacz fora jako przeczytane" jest link na górze po prawej nad działami. Na głównej stronie oznaczysz wszystkie, w każdym dziale tylko każdego działu, a w temat musisz wejść w ostatni post.
"Pokaz posty od ostatniej wizyty" nie wiem czy od ostatniej wizyty, ale po lewej na górze masz menu "Więcej..." Tam możesz podejrzeć nowe posty.

Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nowe Forum

Post autor: rotti » 15 sty 2018, 13:41

heh, chyba spełniam wymóg "częstego bywalca forum". A że i tak często się wtryniam do dyskusji o turniejach, w których nawet nie gram, to już pół-moderator :lol:
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
Inkq
trener
Posty: 5820
Rejestracja: 31 gru 2016, 23:21
Lokalizacja: Legion Krakow

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Nowe Forum

Post autor: Inkq » 15 sty 2018, 13:43

Tapatalk - Niech ktoś obeznany sprawdzi jak forum wygląda w tej aplikacji na telefon . Ja tego nie używam.
Dziala pieknie.
Steam/BB2: Inkq
Szczury 224: 105-42-80 | RPS S28/S25 Shotgun, RPS S23 Rock
Wampiry 226: 79-50-97 | LoEG S6 Exped
Jaszczury 55: 31-9-15
Kislev 52: 27-7-18 | LoEG S6 Aged

http://kostnica.eu/user/f12726fd/0/

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe Forum

Post autor: Pieta » 15 sty 2018, 17:19

Na razie sam sprzątam i ogarniam. W panelu administracyjnym sporo można popsuć, więc im mniej administratorów tym lepiej. Jak zajdzie potrzeba, to dla mnie Rotti i bukszpan mogą dostać uprawnienia moderatorów. Mogą się one przydać w obsługiwaniu działów pucharowych BB2.

Schowałem Ligi Lokalne oprócz Warszawskiej i Trójmiejskiej na razie. Jeśli jakaś liga będzie tak prowadzona jak Warszawska, to się ją wyciągnie. Myślę żeby zrobić też tak z pucharami BB2. Chować te nieaktywne i wyciągać je na wierzch w momencie ich ponownego uruchamiania.
Z Eurobowla też zrobię jeden dział.
Team manager Star Coach i Dungeon Bowl też wrzucę do jednego działu.
Sprawy sędziowskie przeniosłem do Kwestii zasad.
Wszystko by forum było krótsze i przejrzystsze.

Jak macie jakieś ładniejsze ikonki to zapodajcie.

Awatar użytkownika
Tomek Kos
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 26 gru 2017, 15:37
Lokalizacja: wolałbym Żoliborz

Zdobyte trofea

Re: Nowe Forum

Post autor: Tomek Kos » 15 sty 2018, 17:23

Pieta pisze: 15 sty 2018, 12:48 "Oznacz fora jako przeczytane" jest link na górze po prawej nad działami. Na głównej stronie oznaczysz wszystkie, w każdym dziale tylko każdego działu, a w temat musisz wejść w ostatni post.
"Pokaz posty od ostatniej wizyty" nie wiem czy od ostatniej wizyty, ale po lewej na górze masz menu "Więcej..." Tam możesz podejrzeć nowe posty.
Nic więcej do szczęścia :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4447
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Nowe Forum

Post autor: Sir Mewash » 16 sty 2018, 00:36

Nie wiem czy jest taka możliwość ale fajną opcją jest używanie @ przed nikiem co powoduje wysłanie informacji do użytkownika że ktoś wspomniał danego delikwenta. Taka opcja jest na forum OCC i jest super.
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
Pieta
trener
Posty: 3066
Rejestracja: 20 paź 2015, 22:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowe Forum

Post autor: Pieta » 16 sty 2018, 12:22

Sir Mewash pisze: 16 sty 2018, 00:36 Nie wiem czy jest taka możliwość ale fajną opcją jest używanie @ przed nikiem co powoduje wysłanie informacji do użytkownika że ktoś wspomniał danego delikwenta. Taka opcja jest na forum OCC i jest super.
Tego nie znalazłem w opcjach i nie znalazłem na razie takiej wtyczki. Natomiast jeżeli ktoś kogoś zacytuje, to może pojawić się powiadomienie. Można sobie pozmieniać w ustawieniach konta różne powiadomienia w tym i te na maila, które powinny działać, ale są domyślnie wyłączone.

Natomiast jest teraz problem z serwerem, bardzo muli i mam nadzieję, że jest to wina dostawcy, bo po swojej stronie nic nie widzę, choć niestety specjalistą nie jestem :(

Z tego powodu wyłączyłem (mam nadzieję chwilowo) mChat bo generuje największy ruch.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Administracyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości