PNFL - Zasady / Regulamin

Polish National Fumbbl League
ODPOWIEDZ

Jakie zespoły powinny znaleźć sie w PNFL

Czas głosowania minął 14 gru 2018, 15:06

Human Team + Ogr
6
55%
Human Team - Ogr
4
36%
Human Team + Ogr, Bretka, Amazonki
0
Brak głosów
Human Team - Ogr, Bretka, Amazonki
1
9%
 
Liczba głosów: 11

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1697
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

PNFL - Zasady / Regulamin

Post autor: R2-D2 » 07 gru 2018, 13:53

Obrazek

Tworząc ligę wzoruje sie na podobnych schematach z FUMBBL w których udało mi się pograć.

Tworzenie zespołu: Standardowe 1000tv tylko Human Team + Ogr.

Zgłoszony zespół musi posiadać:

1. Klimatyczna nazwa zespołu oraz logo (coś w stylu NFL np Staromieście Sharks czy coś takiego. Podpowiem oczywiście jakie wymiary musi mieć max logo na fumbbl, najlepiej musi być w formacie png bez tła wtedy ładnie prześwituję na grafice trawki boiska)
2. Klimatyczne i pasujące nazwy zawodników (imiona, nazwiska opcjonalnie kswywy np. Władek Hammer Martyniuk i takie tam).

Struktura Ligi:

Docelowo chciałbym aby było 4 Dywizje po 4 lub 5 zespołów (Północ, Południe, Wschód, Zachód).

Wiem jednak że do tego potrzeba 16 lub więcej chętnych dlatego w pierwszym sezonie wystartujemy w 2 Dywizjach (Północ i Południe) po 4/5 zespołów. Drużyny zostaną przydzielone do Dywizji na zasadzie losowania, przydział ten podlega na stałe chyba że w przyszłości wraz z rozwojem ligi pojawi się więcej zespołów to sprawę jakoś rozwiążemy.

Sezon podzielony zostanie na 3 Fazy:

A) Preseason - symuluje intensywny okres przygotowawczy zespołów do startu ligi, w tym czasie zawodnicy ostro trenują oraz rozgrywają szereg meczy testowych w celu sprawdzenia swoich umiejętności. W tym czasie każdy z trenerów może rozegrać 0 do 3 meczy sparingowych z innymi zespołami z PNFL z dowolnej dywizji (nie jest to obowiązkowe). Nie można jednak grać z tym samym zespołem 2 razy pod rząd.

Daty oraz wyniki takich meczów będą musiały zostać zgłoszone na forum w odpowiednim uprzednio przygotowanym prze zemnie wątku jak i w zakładce Team Bio zespołu na stronie FUMBBL. Myślę ze odpowiednia dla niego długość to 2 tygodnie.

B) Season - Zespoły rozgrywają mecze każdy z każdym w swoich dywizjach. Po rozegraniu wszystkich kolejek dwa najlepsze zespoły z dywizji awansują do fazy playoff. 2 tygodnie na kolejkę.

Wygrana 3 pkt
Przegrana: 0 pkt
Remis: 1 pkt
Walkower: -1 pkt dla poddającego, 3 pkt dla wygranego zespołu.

C1) Playoffs - Zespoły którego awansowały w fazie zasadniczej zostają rozmieszczone w turnieju typu knockout. Chciałbym aby pary zostały dobrane według miejsc z fazy zasadniczej ale nie mam pojęcia czy ta opcja zadziała przy 2 Dywizjach. Dlatego zastrzegam że pary mogą też zostać dobrane losowo. 2 tygodnie na kolejkę

Finał turnieju nosi nazwę Super Poland Bowl (Jak macie lepszą nazwę to śmiało walcie ! )

Mecz o miejsce 3-4 - Rozegrany zostanie na zasadzie ustawki na forum, gdyż system knockout na fumbbl nie przewiduje takiego meczu.

C2) Postseason - Zespoły które nie awansowały do fazy playoff mogą lecz nie muszą rozegrać 1 mecz sparingowych z innymi zespołami z PNFL z dowolnej dywizji (nie jest to obowiązkowe).

Daty oraz wyniki takich meczów będą musiały zostać zgłoszone na forum w odpowiednim uprzednio przygotowanym prze zemnie wątku jak i w zakładce Team Bio zespołu na stronie FUMBBL.

Zabieg ten pomoże zbliżyć tv zespołów które nie awansowały do Playoffów do pozostałych zespołów grających dalej.


To chyba na tyle jeśli macie jakieś propozycje zmian, lub jak coś w systemie usprawnić piszcie śmiało ;)

Lista trenerów:
1. M6K3
2. leon
3. Vincent
4. Brama
5. bor667
6. NairoD
7. KapitanStokczan
8. Shawass
9. Jaskier
10. Slimaq
11. Smollar
Ostatnio zmieniony 20 lis 2019, 12:16 przez R2-D2, łącznie zmieniany 11 razy.
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10527
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: PNFL - Wstępne zasady - duskusja

Post autor: leon » 07 gru 2018, 13:56

bez problemu mozesz podmienic druzyny w drabince playoff aby kazdy grał z tym ktorym potrzebuje. w razie czego pomoge
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1697
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: PNFL - Wstępne zasady - duskusja

Post autor: R2-D2 » 07 gru 2018, 13:59

leon pisze: 07 gru 2018, 13:56 bez problemu mozesz podmienic druzyny w drabince playoff aby kazdy grał z tym ktorym potrzebuje. w razie czego pomoge
No i problem się rozwiązał :)
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
Vincent
trener
Posty: 3444
Rejestracja: 31 gru 2016, 09:13
Lokalizacja: Warszawa

Zdobyte trofea

Re: PNFL - Wstępne zasady - duskusja

Post autor: Vincent » 07 gru 2018, 14:39

2pk dla drużyny, która dostała walkowera to stadandard? dla mnie to troche karanie osoby, która dostaje tego walkowera. W skrajnym przypadku taka osoba może być pozbawiowa awansu do playoffów, gdzie dzięki wygranej mogłaby awansować ;) To już zamiast 2pkt proponowałbym dać 3pkt, ale liczba uzyskanych walkowerów byłaby pierwszym tie breakerem przy remisie punktowym w tabeli.

Gry preseason - opcjonalne, ale 1-3. Czyli obowiązkowa chociaż jedna czy opcjonalne? :D

Czy przy nieparzystej liczbie drużyn w dywizji planujesz kolejke pauzy czy 1 mecz pomiędzy dywizjami jak w NFL?

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1697
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: PNFL - Wstępne zasady - duskusja

Post autor: R2-D2 » 07 gru 2018, 14:55

Vincent pisze: 07 gru 2018, 14:39 2pk dla drużyny, która dostała walkowera to stadandard? dla mnie to troche karanie osoby, która dostaje tego walkowera. W skrajnym przypadku taka osoba może być pozbawiowa awansu do playoffów, gdzie dzięki wygranej mogłaby awansować ;) To już zamiast 2pkt proponowałbym dać 3pkt, ale liczba uzyskanych walkowerów byłaby pierwszym tie breakerem przy remisie punktowym w tabeli.

Gry preseason - opcjonalne, ale 1-3. Czyli obowiązkowa chociaż jedna czy opcjonalne? :D

Czy przy nieparzystej liczbie drużyn w dywizji planujesz kolejke pauzy czy 1 mecz pomiędzy dywizjami jak w NFL?
Ad1. Nie chciałem tego w formie karania że tylko 2 pkt ale właśnie że takie zwycięstwo jakby to powiedzieć jest nieco mnie ważne (łatwe pkt). Jednak twój pomysł do mnie przemawia jak najbardziej, zobaczymy co na to inni?

Ad2. Oj mój błąd merytoryczny powinno być 0 do 3 - wiesz jak w w prawdziwym życiu jedni trenują ciężej od drugich itd są lepiej przygotowani do sezonu itd, tym preaseson chciałem właśnie taką rzecz uzyskać. Na pewno zdarzą się też jakieś śmierci i kontje to też myślę doda lidze smaczku :)

Ad3. Powiem szczerze na ten moment chęć wyraziło 9 osób wiec liczę że ta 10 się jeszcze znajdzie. Bardziej stawiał bym na pauzę, wynika to raczej z tego że silnik FUMBBL takiego meczu raczej nie będzie w stanie ustawić, a w przypadku jakby takowy był trzeba by prowadzić tabelę odręcznie a na to przyznam nie mam czasu za bardzo :). W skrajnym przypadku zrobię zespół Fillera którym zagram bez możliwości awansu.


Edit: Powolutku pracuje też nad layoutem stronki ligi na Fumbbl
https://fumbbl.com/FUMBBL.php?page=grou ... roup=11749

Edit2: Zachęcam do głosowania w ankiecie

btw: W przypadku eleiminacji ogrów z roostera trzeba by też wyeliminować ogrowych all starów
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
Shawass
trener
Posty: 4343
Rejestracja: 23 lut 2013, 23:03
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: PNFL - Wstępne zasady - duskusja

Post autor: Shawass » 07 gru 2018, 15:16

Co do tych walkoverów to zależy, bo 2pts + 2MVP za nic imo się w ligowej rozgrywce wyrównuje :) Ale nie widzę problemu żeby było to 3 jak za win.
A może tak podcast o BB? - Walec Bojowy!
============================
Obrazek
Steam & FUMBBL: Shawass

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1697
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: PNFL - Wstępne zasady - duskusja

Post autor: R2-D2 » 07 gru 2018, 15:18

Shawass pisze: 07 gru 2018, 15:16 Co do tych walkoverów to zależy, bo 2pts + 2MVP za nic imo się w ligowej rozgrywce wyrównuje :) Ale nie widzę problemu żeby było to 3 jak za win.
Zdaje się że w FUMBBL sie tych 2 mvp nie dostaje, a same punkty są naliczane po wszystkich kolejkach, przynajmniej tak mi sie wydaje na podstawie stunty i pikselka. Może [mention]leon[/mention] wie więcej na ten temat?
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

Awatar użytkownika
Brama
rezerwowy
Posty: 507
Rejestracja: 06 sie 2017, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zdobyte trofea

Re: PNFL - Wstępne zasady - duskusja

Post autor: Brama » 07 gru 2018, 15:20

Dodatkow dorzucił bym może Ogry? I może norsi bez wikow i yetee? Jeśli ktoś chce norsow to czemu nie
Gamonie przed meczem rzucają na really stupid :shock:
Obrazek

Awatar użytkownika
R2-D2
blitzer
Posty: 1697
Rejestracja: 25 mar 2018, 14:00

Re: PNFL - Wstępne zasady - duskusja

Post autor: R2-D2 » 07 gru 2018, 15:37

Ankieta poprawiona, dzięki sugestiom osób z grupy fumbbl na facebooku. Osoby które już zagłosowały proszę o ponowny głoś i przepraszam za zamieszanie.
Deadline gotuje Gamoniom żurek !

Naf nick: m6k3

NairoD
trener
Posty: 3301
Rejestracja: 06 sty 2015, 15:57

Zdobyte trofea

Re: PNFL - Wstępne zasady - duskusja

Post autor: NairoD » 07 gru 2018, 16:50

Tylko HUMANS z ogrem moim zdaniem. Tak oddałem głos. Wyjdzie kto jakie ma umiejętności.

Bretonia może też być ciekawa i jej bym nie skreślał choć w porównaniu do Humanów ma większy wygar w początkowym etapie ligi.

Amazonki to no brainer dla mnie więc zdecydowanie mówię nie tak samo Norsi nawet bez yeti i ulfòw
Slanny 2019 - 4/1/1 (6)
Slanny 2018 - 43/11/18 (72)
Slanny 2017 - 36/8/24 (68)
Slanny 2016 - 21/10/18 (49)

Stunty 2020 - 18/13/13(44)

Teams of Legends:
Deadly Nightshades - w trakcie lepienia (może kiedyś skończe...)

ODPOWIEDZ

Wróć do „PNFL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości