Jak to się robi?

Rozmowy ogólne o FUMBBL
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rotti
trener
Posty: 2772
Rejestracja: 17 paź 2013, 10:55

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Jak to się robi?

Post autor: rotti » 14 sie 2014, 12:20

Po pierwsze: pobieracie najnowszą javę ze strony https://www.java.com/pl/download/. Po drugie, zakładacie darmowe konto na https://fumbbl.com. Po trzecie - zakładacie drużynę w zakładce Home. Przypisujecie ją do jednej z lig. Ja wybrałem RANKED. Następnie kupujecie zawodników itp. i bierzecie zakładkę GAME FINDER, coby umówić się z kimś na mecz :)
A rzeki spływają krwią...

Steam: rotti forever

Obrazek

Awatar użytkownika
Marco
rezerwowy
Posty: 467
Rejestracja: 16 lip 2013, 22:00

Zdobyte trofea

Re: Jak to się robi?

Post autor: Marco » 23 lip 2015, 19:01

Jak się zwalnia zawodników z drużyny przed meczem. Wiem, że zaraz po meczu można - trzeba odegrać mecz?

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4457
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Jak to się robi?

Post autor: Sir Mewash » 08 gru 2015, 11:22

Jak bym chciał z kimś zagrać aby zobaczyć jak to działa to jak to to się robi?
Mam już jave i conto na stronie nawet próbowałem złożyć zespół
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
polonus100
liniowy
Posty: 814
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:23

Zdobyte trofea

Re: Jak to się robi?

Post autor: polonus100 » 08 gru 2015, 11:55

Sir Mewash pisze:Jak bym chciał z kimś zagrać aby zobaczyć jak to działa to jak to to się robi?
Mam już jave i conto na stronie nawet próbowałem złożyć zespół
Masz zapewne zespół w jednej z dwóch dywizji. Ranked albo League. Różnią się tym że w Ranked nie ma Małpek, za to mecze w Ranked liczą się do rankingu, który pokazuje ci się z prawej strony. Żeby zagrać:
- można użyć narzędzia zwanego Gamefinder. Masz zakładkę w menu Game. Zaznaczasz swoje zespoły, które chcą zagrać i szukasz wolnych przeciwników. Pojawia ci się lista zespołów, które możesz wyzwać na pojedynek. Wybierasz sobie, którego chcesz zaprosić do gry. Można sobie podejrzeć na tej podstronie zawsze ich skille i skład (sumarycznie). Jak ci któryś odpowie, to możesz zaakceptować albo odrzucić. Jak zaakceptujesz to otwiera ci się okienko Fantasy Football Client i tam pojawia się boisko i wasze drużyny. Reszta to banał
- nieco inaczej jest, gdy zgłosisz się do którejś z grup i zostaniesz zaakceptowany. Wtedy uczestniczysz w turniejach organizowanych przez tą grupę. Jeśli jest to turniej otwarty, to możesz ogłosić na czacie grupy (przycisk Messages) że masz otwarte gry o nazwach (zwykle stosuje się skrót GN od Game Name) dla konkretnych drużyn. No i otworzyć grę dla danej drużyny i nazwać ją tak, jak napisałeś. Grę dla drużyny otwieramy przez przycisk Play. I czekamy aż ktoś się zjawi i będzie chętny, wtedy twoje zminimalizowane okienko gry zaczyna mrugać. W międzyczasie można sobie bez problemu oglądać inne mecze wchodząc na zakładkę Current Games. Tam widać, kto gra obecnie. Klikając na przycisk Spectators wchodzimy do gry jako widz. Oczywiście można też wejść na stronę innego trenera i zaprosić go do gry PM-ką, jeśli akurat jest online, albo nawet jeśli go nie ma. Jeśli nie jest to turniej open, tylko z ustawioną kolejnością gier i przeciwników to w tym samym miejscu co Play pojawia się przycisk Resume, a pod nazwą Twojego zespołu pojawia się nazwa Twojego przeciwnika i jego trenera. Jak się umówicie co do terminu gry i jej nazwy to Ty albo on otwieracie grę i czekacie na przeciwnika. Generalnie interface jest zdecydowanie przyjaźniejszy tu niż w Cyanide. No i jak przerwie się wam połączenie to zawsze możecie się umówić na dokończenie od momentu przerwania.
Dobrze jest pododawać sobie kumpli jako przyjaciół (Friends) - wchodzisz na stronę trenera i otwierasz zakładkę More - tam właśnie możesz dodać trenera do przyjaciół, albo wysłać PM . Wtedy szybko widać, kto jest on-line i można się z nim umówić.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Jak to się robi?

Post autor: leon » 08 gru 2015, 12:10

Sir Mewash pisze:Jak bym chciał z kimś zagrać aby zobaczyć jak to działa to jak to to się robi?
Mam już jave i conto na stronie nawet próbowałem złożyć zespół
moge sie umowic z Toba na sparing aby potrenowac
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
polonus100
liniowy
Posty: 814
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:23

Zdobyte trofea

Re: Jak to się robi?

Post autor: polonus100 » 08 gru 2015, 12:12

Nasza grupa to PLBB. Za dwie kolejki możemy rozpocząć nowe rozgrywki.
Polecam też OLC Tam trwają obecnie turnieje open do których w każdej chwili można się zapisać Holiday Cup i Rookie 145 (obecnie chyba LIV) dla nowych trenerów.
Do wyboru i koloru. Leon ma z niskiego rankingu Żaby i Helfy w League. Ja Orki i Krasnali w Ranked. Jak się zapiszesz do Holiday Cup w OLC (L) to możesz powalczyć też z moimi ludźmi. Raczej nie proponuję tu Krasnali z Tv 1550 ani podobnych Orków
Ostatnio zmieniony 08 gru 2015, 12:23 przez polonus100, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10549
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Jak to się robi?

Post autor: leon » 08 gru 2015, 12:13

za dwie kolejki zaczynamy rewanze pierwszego sezonu PC
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
polonus100
liniowy
Posty: 814
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:23

Zdobyte trofea

Re: Jak to się robi?

Post autor: polonus100 » 08 gru 2015, 12:23

Pardon zapomniałem o rewanżach.

Awatar użytkownika
Sir Mewash
trener
Posty: 4457
Rejestracja: 02 wrz 2013, 21:18

Zdobyte trofea

Re: Jak to się robi?

Post autor: Sir Mewash » 08 gru 2015, 13:02

leon pisze:
Sir Mewash pisze:Jak bym chciał z kimś zagrać aby zobaczyć jak to działa to jak to to się robi?
Mam już jave i conto na stronie nawet próbowałem złożyć zespół
moge sie umowic z Toba na sparing aby potrenowac
No wolal bym sparing abym mogl ogarnac sama gre :)
Kiedy masz czas?
Kop Gryź Bij!

Awatar użytkownika
polonus100
liniowy
Posty: 814
Rejestracja: 13 kwie 2015, 17:23

Zdobyte trofea

Re: Jak to się robi?

Post autor: polonus100 » 08 gru 2015, 13:16

Widzę Ciebie i dodałem do przyjaciół, ale nie widzę teamu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „FUMBBL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości