Leon - drużyna

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10559
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Leon - drużyna

Post autor: leon » 01 sie 2019, 14:09

reszka pisze: 30 lip 2019, 08:46
Kick przydaje się 2 razy w meczu. Nie działa na agi albo drużyny, którym agi nosi piłkę jak undeadzi, nekro czy jaszczurki. Dla elfów bez różnicy, dla tych powyższych max 1 tura parcia do przodu. Jest szansa, że nic nie da (3 kierunki lotu piłki, który sprawia, że kick jest słaby).
Na ogromny plus - zasadniczo likwiduje jednoturówki oparte na rzucaniu. Czyli kogo? Orków? Może w takim układzie underworld? Bo jednoturówki woodów czy scavenów dalej w cenie, bo żeby im utrudnić (rzut na 3+ z przerzutem, może na 4+ zamiast na 2+) potrzebujesz dobrego kierunku (5/8) i 3+ na kostce. Kick bierzesz 3 dnia, zakładam, że wtedy nie będziemy już na poziomie drużyn które dla funu przyjechały stunty. W Polsce jest dużo jednoturówek.

Dlatego ja nie lubię kicka, ale wciąż jest to dobry wybór, lepszy niż dirty player, bo ja z Tobą przegrałem 2 mecze jak mi raz ghoul nie podniósł piłki a była dobrze kopnięta a dwa dostałeś blitza a ja się musiałem po piłkę cofać. Bez kicka wprawdzie, ale piłka była daleko. Co jednak w zamian? Problem jest taki, że alternatywą jest chyba tylko wrestle i blok. Więc w takiej konkurencji kick kusi. Personalnie wziąłbym wrestle zamiast kicka, ale kicka nie odrzucam.
3 mecze ;-)
2 wrestla nie brałbym. jakby juz cos to predzej pewnie block na catcherke do sensownego i szybkiego przerzucenia sie kompletnie na drugie skyrzdło ze zmiana nosicielki piłki. zmiany guard na B i dania tackle na liniowej tez nie widze.
i tak ten 7 skill (bo juz wrestle uznalem za standard na 3 dzien na liniowej) jest w zasadzie najwiekszym zastanowieniem. fauluje bezproblemowo zwyklymi dziewczynami, teraz DP na testach nic nie dał. przez to ze masz dedykowana dziewczyne do faulowania to nie zawsze do konca optymalnie sie ustawie lub rusze. DP zatem odrzucilem. rozwazalem sobie nawet dziwne opcje jak surehands na linowej jak throwerka dostanie gonga po drodze w 1 polowie. ale to tez takie branie czegos na zapas gdzie pewnie sie nie przyda. kick wiem ze 2-3 razy bedzie w uzyciu. nie uwazam go jak Rover za OP. A moze zle go uzywam? Albo raczej moze jest on OP do ras ktore maja 8-9 ruchu. Mimo wszystko chyba sie jednak na niego zdecyduje, chyba ze ktos mnie przekona do czegos innego.
Roxana - nie grałem, nie widziałem, więc wypowiedź teoretyczna. Potencjał dziewczyna ma. Przeciwnik popełni błąd i wjeżdża wybijając piłkę na 5+ z frenzy. Podnosi piłkę w strefach bez zmrużenia okiem (w 2 strefach bez zastanowienia, nawet po dodgach). Jedno wielkie wykurwistae WOW. Jednoturówki - no dobra. Ale wciąż wymaga to 4 bloków z pushem, podniesienia i podania, sprintów. To akurat argument jak na thick skull - doceniasz jak masz, ale samo w sobie rzadko się spłaca. Krucha. Moim zdaniem dużo lepsza przeciwko drużynom agi niż bashom, bo w zasadzie uniemożliwia stalkowanie. Plus również taki, że jeśli przeciwnik dużo stalkuje, możesz się nią wbić i wepchnąć aż 2 pola na TD, żeby mieć szansę na dwuturówkę, a z nią to nie jest niemożliwe. Ogromnie dużo zalet. A najważniejsze, że amazonki na nią stać bez poświęcania rdzenia drużyny. Plus gra od pierwszego dnia, więc to są 3 skille + roxana.
te 3 skille plus roxy mnie przekonuje najbardziej. czytam rozne opinie ze roxy to wlasnie przegiecie w amazonkach i widze wiele rozpisek na nia zlozonych. ale mam wrazenie ze grajac kontra amazonkom z roxy jestem w stanie realnie powalczyc o dobry wynik. najbardziej u niej kuszace jednotorowki, podnoszenie pilki w ciezkich miejscach i grożenie przeciwnikowi zagrozeniem na pilke z prawie kazdej pozycji. tak, wlasnie grozenie. bo zmusza do innej gry i innego ustawienia. ale to jak sam napisales nizej dochodzimy do mojego stylu gry.
Jedno małe "ale", i to nie do Roxany ale do ciebie. Roxana pomaga w drive przeciwnika. Poza 1-2 turówką nieopłacalna za taką kasę w twoim drivie. Wbijasz się do klatki, rozrywasz linie, wypychasz za boisko lub je zauważalnie skracasz. Skok w 3 strefy jest ryzykowny, ale dalej statystycznie opłacalny, więc żadne tam Naroid magic. Sam mówiłeś, że więcej TD zdobywasz w drivie przeciwnika niż w swoim. Pytanie, po co w takim układzie roxana? U innych graczy amazonek, gorzej grających w turze przeciwnika może dużo dać. A ty, skoro i tak wyłuskujesz raczej tę piłkę, stracisz apo i rezerwowe, szanse fauli.
wlasnie o tym mysle. nie liczac jakis kosmicznych warunkow (winter) lub dzikich rzutow to zwykle mam na 2 polowe okolice kompletu zawodniczek (czasami 9-10 ale to wielka rzadkosc). dlatego grajac w 14 moge sobie spokojnie pozwolic aby przeciwnik zaczynał i ja staram sie od niego zabrac ta pilkie. osoby, ktore nie sa przyzwyczajone do agresywnych amazonek nie wiedza co sie dzieje i gdy przegrywaja 1-0 a ja mam komplet i zaczynam 2 polowe to mecz w wiekszosci wypadkow pozamiatany. nie licze na graczy nie umiejacych grac z amazonkami na WC. ale licze na to ze nadal bede umial zatrzymac przeciwnika i zabrac mu pilke nie tracac za duzo dziewczyn. Na Brick bowlu zatrzymalem Mewasha i jego chadecje (i tu czasami zaluje ze jak odzyskalem pilke to nie staralem sie ryzykancko przylozyc w 1 polowie, wtedy w 2 moglbym grac bardziej bezpiecznie). tylko ze potem drugi warunek sie nie sprawdzil bo stracilem za duzo dziewczyn i w 2 polowie chadecja mnie pobila i zabrala pilke.
Gdybym mial wiecej czasu na testy roxy to bym sie nad nia jeszcze pochylił ale jak nie mam kiedy sie przestawic i zmienic troche stylu gry to nie bede tego uczył sie na wc. powinienem lepszy rezultat osiagnac bez niej.

Weźmiesz roxanę, będę bił brawo. Nie weźmiesz, też będę brawo bił.
:-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Mesior
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:21

Zdobyte trofea

Re: Leon - drużyna

Post autor: Mesior » 01 sie 2019, 15:34

A gdyby zamiast throwerki wziąć 2 catcherki? Sam napisałeś że podaniami raczej grał nie będziesz a dostęp do agi zawsze spoko czy to side step czy diving tackle
Steam: https://steamcommunity.com/profiles/76561198027844116/

BB2: MysiorPysior

FUMBBL: Mesior

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10559
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Leon - drużyna

Post autor: leon » 01 sie 2019, 22:27

MysiorPysior pisze: 01 sie 2019, 15:34 A gdyby zamiast throwerki wziąć 2 catcherki? Sam napisałeś że podaniami raczej grał nie będziesz a dostęp do agi zawsze spoko czy to side step czy diving tackle
dzieki za rade. mały problem skad ja sobie te skille wezme. mam w zasadzie jeden wolny na 3 dzien.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Mesior
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:21

Zdobyte trofea

Re: Leon - drużyna

Post autor: Mesior » 01 sie 2019, 22:44

leon pisze: 01 sie 2019, 22:27
MysiorPysior pisze: 01 sie 2019, 15:34 A gdyby zamiast throwerki wziąć 2 catcherki? Sam napisałeś że podaniami raczej grał nie będziesz a dostęp do agi zawsze spoko czy to side step czy diving tackle
dzieki za rade. mały problem skad ja sobie te skille wezme. mam w zasadzie jeden wolny na 3 dzien.
Jeżeli faktycznie throwerka poszłaby w odstawę to drugiego dnia masz jeszcze jeden skill wolny.
Steam: https://steamcommunity.com/profiles/76561198027844116/

BB2: MysiorPysior

FUMBBL: Mesior

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10559
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Leon - drużyna

Post autor: leon » 01 sie 2019, 22:52

a kto nosi pilke?
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Leon - drużyna

Post autor: reszka » 01 sie 2019, 22:59

Trochę ma rację, może zamiast kika lepiej by się sprawdził sidestep?
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
Mesior
blitzer
Posty: 1386
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:21

Zdobyte trofea

Re: Leon - drużyna

Post autor: Mesior » 01 sie 2019, 23:17

Jeżeli nie podajesz (albo podajesz naprawdę rzadko) to pass jest Ci raczej niepotrzebny. A piłkę może nosić ktokolwiek dobrze chroniony z tyłu, nawet liniowa. Throwerka sure hands i tak nie ma. Z drugiej strony SS da Ci większą kontrolę pola a DT da Ci opcję na bycie irytującym przeciwko kluczowym zawodnikom rywala
Steam: https://steamcommunity.com/profiles/76561198027844116/

BB2: MysiorPysior

FUMBBL: Mesior

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2870
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Leon - drużyna

Post autor: reszka » 01 sie 2019, 23:22

Przecież może mieć i catcherke i miotacza. Do noszenia piłki pass jest zawsze tam jakimś zabezpieczeniem, zawsze lepsze niż 2ff, a może właśnie powód do catcherki w drużynie się znalazł.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10559
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Leon - drużyna

Post autor: leon » 02 sie 2019, 09:01

przeciez catcherka w druzynie jest
u mnie. standard bez gwiazd. 14 dziewczyn. 4 blitzerki, 1 throwerka, 1 catcherka, liniowe do 14. apo i 3 rr
dawanie jest sidestepa bez bloka to marnowanie skilla jak dla mnie. dostanie gonga i tyle ze zejdzie tam gdzie ja wybiore ;-)
wczesniej mialem jako 6 skill block na catcherce. wtedy mialem 6 blodge. moze jednak bedzie 6 blodge i 7 wrestle (czyli 3xguard, 1x tackle, block na throwerce i catcherce i ten wrestle jako dodatek)

liniowa pilke bedzie nosic tylko jak bedzie musiala. w druzynie gdzie blodge jest na dzien dobry dawanie pilki do noszenia zwyklej liniowej to jak w knajpie zamiast poprosic o porzadny obiadu ktory zrobi kucharz poprosic aby kanapke zrobila sprzataczka (przyklad taki bo zagladaja tu nieletni).

ale zastanowmy sie nad tym sidestep. musialbym mocno sprawdzic o ile ulatwia 1 turowke. poza tym bez blocka to mam wrazenie ze bedzie pierwsza z chetnych do klepania i jedyne co mi da to to gdzie bedzie lezala. doklejanie sie do zawodnika z pilka przeciwnika tez skonczy sie zaraz marnie. moge kusic przeciwnika do zabawy przy linii, czasami moze troche poprzeszkadza jak przestawie ja po bloku tam gdzie bedzie cos blokowala. jakos tego nie widze. side step na catcherce to widzialem jako 2 skill. wtedy jak blodge stoi obok to jest mocno wkurzajaca.
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10559
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Leon - drużyna

Post autor: leon » 02 sie 2019, 09:02

moze dzis nie jarze najmocniej ale nie widze aby sidestep przy 6move mogl mi pomoc w 1 turowce
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „KGB i spółka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości