Rozpiski i rasy

Awatar użytkownika
Redil
liniowy
Posty: 1076
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rozpiski i rasy

Post autor: Redil » 30 lip 2019, 15:58

[mention]reszka[/mention] dziękuje bardzo za miłe słowa, aż miło mi się zrobiło :)

Co do WE i wrestle zamiast tackle na WD to sam starałem się to testować na kilku turniejach, ale niestety nie trafiałem na ludzi z Sure Handsami, a nawet jeśli to nie potrzebowałem najczęściej tego wrestle. Nadal jednak wydaje mi się to super opcją na wybijanie piłki. Gdybym miał wrestla na WD to na pewno zagrałbym agresywniej przeciwko Tobie Reszka podczas mojej obrony, a tak nie chciałem za szybko stracić bez sensu WD.

Zastanawiałem się jeszcze nad takim zestawem skilli:
1D:
WD - SB
Catcher - block
Catcher - block

2d
WD - Wrestle
Thrower - Leader

3d
WD z SB - drugi skill wrestle
Sam fart, zero skilla :twisted:

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Rozpiski i rasy

Post autor: leon » 01 sie 2019, 10:58

[mention]reszka[/mention] piekna i doglebna analiza. jak zwykle. powinnismy miec tajny ten nasz kawałek forum bo zaraz wszyscy beda czerpac od Ciebie inspiracje. :-)
a powaznie to mam napisane juz sporo w temacie drugim z Twoja rasa ale co chwile ktos mi przeszkadza i musze sobie zapisywac w notatnku :-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
Slimaq
blitzer
Posty: 1426
Rejestracja: 30 wrz 2015, 19:08

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski i rasy

Post autor: Slimaq » 04 sie 2019, 20:58

Tackle jest potrzebny i to mega w jednym z najtrudniejszych matchupów - czyli na inne elfy i amazonki.

Wygrałem dzięki tacklowi 2 miejsce na 3C BB - miałem 2 ostatnie mecze vs High Wlves i mirror na Woody na frenzy zamiast tackla - bez tackla nie doszedł bym tam gdzie doszedłem. Ale nie zawsze tackle się przydaje ale i strip ball nie zawsze więc dawanie go na obu WD zdecydowanie nigdy nie będzie dla mnie. Jeden mi wystarczy - w swoim ataku noszę nim piłkę - zdecydowanie wolę to niż nosić throwerem.

Reszka - Wrestle na WD nie widzę - bo uważam że nawet frenzy jest lepsze - ale jak mówisz mamy inne style gry. Ja nie przykładam w 2-4 tury nigdy jak nie muszę. Przykładam w swoim ataku zawsze w 8mej. I tak naprawdę przeanalizowałem większość najlepszych woodów na świecie (znowu polecam fumbbla) i też tak robią. Nie znam nawet jednego który przykłada szybko bo to proszenie się o 1:2. Oczywiście u nas zwłaszcza w dodatkowej punktacji za duże winy widzę to często - w mojej ocenie to nie jest dobra gra - ale oczywiście sprawdzająca się zwłaszcza na mniej doświadczonych graczy.

Co do twojego pytania o defensywę z sukcesem całej połowy to widziałem dużo meczy - nie chce mi się tracić czasu szukając - polecam np. mecze w fumbblowych nafowych turniejach reprezentanta szwajcarii Stridera84 - moim zdaniem jednego z lepszych graczy woodów (na pewno lepszego niz Straume który jest znany raczej wygraniem turnieju nafowego Undedami kikla lat temu)
Jego statystyka woodami w nafowych meczach - 32/7/6 robi wrażenie - znajdziesz tam wiele obron przez 8 tur vs topowi zawodnicy (gra bardzo standardową rozpiską prawie zawsze - czasem coś zmienia ale zawsze tackle/strip ball na WD) - https://fumbbl.com/p/team?op=view&showm ... _id=797559
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Awatar użytkownika
reszka
trener
Posty: 2864
Rejestracja: 17 sty 2013, 14:03

Zdobyte trofea

Re: Rozpiski i rasy

Post autor: reszka » 05 sie 2019, 11:05

Z innych elfów to woody i darki. Pozostałych nie ma. W darkach faktycznie przyznaję, tackle będzie lepszy póki mają runnera. W woodach - a bo ja wiem? Grałeś mirror przeciwko Jaskierowi, pewnie miał WD ze strip ballem i drugiego z tackle. Którego z tych dwóch się bardziej bałeś?

Leon: którego wardancera bardziej się boisz, ze strip ball czy tackle?

No ale ok, przyznaję, że jeśli taktyka polega na stalkowaniu ze swoim przyłożeniem do 8 tury to strip ball traci na efektywności.

Jeśli będziesz w stanie grając przecwko amazonkom przyłożyć w 8 turze, to żadne nasze rady nie są potrzebne.

Ja ostatnio grałem woodami vs orki. 1 połowę skończyliśmy 2:1 dla mnie, w 9 turze on przykłada po rzucie goblinem, pierwsze przyłożenie też zrobił goblinem. Musiałem przeciwko orkom stalkować 8 tur żeby nie było goblina po raz trzeci i remisu. Przeciwnik nie był z topki, zespół niemobilny, ja w przyzwoitej ilości - a ile żem się namęczył żeby to bezpiecznie zrobić to moje.

Jesteś jedynym graczem w Polsce, który mówi o stalkowaniu woodami przez 8 tur. Wiem że można, ale to jest tak cholernie trudne. Dla mnie oparcie gry na dodgach to jak gra krasnalami bez rerola. "1" na "1" zdarza się równie często jak dwie czachy. Jak zużywam ostatniego rerola w 5-6 turze, to nagle zaczynam grać super bezpiecznie czy to chaosem czy orkami czy czymkolwiek innym. Jeśli 2 czachy popsują mi cokolwiek, to nie rzucam na blok. Oparcie gry o dodge, gdzie "1" na "1" potrafi zepsuć wszystko (a już z pewnością taki rzut na początku 3 tury nawet jeżeli nie skończy się tragedią, to niezwykle utrudni stalkowanie do 8), jest na pewno efektywne ale moim zdanie życzeniowe.

Tak żeby zakończyć, bo przecież nie chodzi o to żeby wchodzić z butami w Twój styl gry, to ustalmy może, że dopóki będziesz miał 3 dodge "1" na "1" w meczu, to nie narzekasz na kości do dodgowania. Bo to jest po prostu statystyka. Może będą w dobrych momentach, jak zawsze Leonowi w meczach ze mną, gdzie jak już mu się wywalała ta amazonka, to była ostatnia w tym drive i najczęściej bez znaczenia.
Bo gdybym nie był Gamoniem, to byłbym zwykłym powergamerem

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Rozpiski i rasy

Post autor: leon » 05 sie 2019, 15:53

reszka pisze: 05 sie 2019, 11:05
Leon: którego wardancera bardziej się boisz, ze strip ball czy tackle?
Nie boję sie żadnego. :-)
Ale ten ze stripem powoduje ze musze sie starać mieć cały czas odkąd throwerka jest w zasięgu blitza 2 guardy obok niej. Aby zawsze miał 2 przeciw. Wtedy szanse sa po mojej stronie a dodatkowo jeszcze musi leap wyjść. Taki wd to wróg nr1, na tyle zeby sprowokować nieprzygotowany atak na 1kości gdy nie będzie mógł realnie podnieść piłki tylko po to aby mu szybko wpier%$&@*. Rover próbuje kombinować i odciagac moje gwardzistki aby wymusić później 1kostkowy na piłkę, ale trzeba temu ze wszelkich sił zapobiec.
Myślałem o tym aby blitzerka z sure hands nosila pilke nawet, ale jednak uznałem ze dla 1-2 ras nie ma co marnować 1 skilla.

A skrótowo odpowiadajac na pytanie Reszki. Fauluje najpierw tego ze stripem :-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

Awatar użytkownika
leon
trener
Posty: 10529
Rejestracja: 13 lut 2015, 07:42

Zdobyte trofea

Pozostałe odznaki

Re: Rozpiski i rasy

Post autor: leon » 10 sie 2019, 22:55

z ciekawostek to mamy tylko niecale 89% ze nie zagramy z zadna inna polska druzyna. bylaby tragedia. jechac tyle km i zagrac z jakims gamoniem ;-)
Amazonki PL-stół-11 78-28-26
Chaos PL-stół-11 9-4-2
Chaos Renegades PL-stół-11 4-0-0
Wood elfs PL-stół-11 3-0-2
Orcs PL-stół-11 10-5-3
Lizardmen PL-stół-11 1-0-0

ODPOWIEDZ

Wróć do „KGB i spółka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość